- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2013 р.
за № 617/23149
Про затвердження Інструкції про організацію оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах Служби безпеки України
1. Затвердити Інструкцію про організацію оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах Служби безпеки України, що додається.
2. Начальнику Військово-медичного управління Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби |
О. Якименко |
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра соціальної політики України Голова Об'єднаного комітету профспілок підрозділів Служби безпеки України |
Л. Дроздова В. Шатілов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
25.03.2013 № 107
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2013 р.
за № 617/23149
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах Служби безпеки України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок організації в Службі безпеки України (далі - СБУ) оздоровлення та відпочинку осіб, які мають право на оздоровлення та відпочинок в оздоровчих таборах та комплексах (далі - оздоровчий заклад).
1.2. Оздоровлення та відпочинок організовуються у таких оздоровчих закладах СБУ:
оздоровчому комплексі "Парус";
оздоровчому таборі "Маяк";
дитячому оздоровчому таборі "Вогник" об'єднаного санаторію "Євпаторія" (далі - оздоровчий табір "Вогник");
позаміському закладу оздоровлення та відпочинку "Оздоровчий табір для дітей "Лісний" санаторію "Ворзель" СБУ (далі – оздоровчий табір "Лісний").
1.3. Відбір осіб на оздоровлення та відпочинок, оформлення та видачу їм путівок до оздоровчих закладів безоплатно або з пільговою оплатою їх вартості (далі - пільгова путівка), облік осіб, які отримали путівки до оздоровчих закладів, здійснюють санаторно-відбіркові комісії (далі - СВК) підрозділів Центрального управління, регіональних органів, органів військової контррозвідки, закладів, установ, організацій і підприємств СБУ, Штабу Антитерористичного центру при СБУ (далі ? органи, підрозділи, заклади СБУ).
1.5. Особа забезпечується пільговою путівкою (безоплатною, з оплатою 25 або 50 відсотків її планової собівартості) не більше одного разу на рік незалежно від строку оздоровлення та відпочинку.
1.6. Працівники, які уклали трудовий договір із СБУ (далі - працівники СБУ), та члени їх сімей отримують путівки на оздоровлення та відпочинок на умовах, визначених колективним договором, укладеним між СБУ та Об'єднаним комітетом профспілки СБУ.
1.7. Особам, які не мають права на оздоровлення та відпочинок на пільгових умовах, путівки реалізуються:
за плановою собівартістю у випадках, зазначених у пункті 8.4 розділу VІІІ цієї Інструкції;
на підставі укладених договорів.
1.8. Особа направляється до оздоровчого закладу на оздоровлення та відпочинок при відсутності загальних медичних протипоказань для перебування в цьому закладі, що підтверджується довідкою з місця перебування особи на медичному обліку, складеною за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції.
1.9. Строк оздоровлення та відпочинку в оздоровчому закладі зазначається у путівці.
Строки оздоровлення та відпочинку в оздоровчих закладах встановлені такі:
в оздоровчому комплексі "Парус", оздоровчому таборі "Маяк" - 18 днів;
( Абзац третій пункту 1.9 розділу I із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби безпеки
№ 120 від 19.03.2014 )
в оздоровчих таборах "Вогник" та "Лісний" - 21 день.
1.10. За клопотанням СВК або особи, яка отримала путівку, строк оздоровлення та відпочинку змінюється за рішенням:
1.10.1. Начальника Військово-медичного управління СБУ (далі – ВМУ) або його заступника відповідно до розподілу функціональних (посадових) обов'язків – за пільговими путівками.
1.10.2. Начальника оздоровчого закладу:
за путівками, реалізованими на підставі укладених договорів;
за пільговими путівками у випадку, зазначеному у пункті 7.5 розділу VІІ цієї Інструкції.
1.11. Начальник оздоровчого закладу при організації оздоровлення та відпочинку забезпечує ефективне використання ліжкового фонду оздоровчого закладу.
II. Категорії осіб, які мають право на отримання пільгових путівок
2.1. Співробітники-військовослужбовці СБУ (далі - військовослужбовці) та члени їх сімей. До таких членів сімей належать:
дружина або чоловік;
неповнолітні діти;
діти - інваліди з дитинства (незалежно від їх віку).
2.2. Члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби. До таких членів сімей належать:
батьки;
дружина або чоловік;
неповнолітні діти;
діти - інваліди з дитинства (незалежно від їх віку).
2.3. Особи, звільнені з військової служби за віком, за станом здоров'я (через хворобу), за вислугою строку служби (за вислугою років).
2.4. Діти осіб з числа військовослужбовців та працівників СБУ:
2) один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;
3) один з батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
4) зареєстровані як внутрішньо переміщені особи.
III. Організація планування розподілу та видачі пільгових путівок
3.1. З метою планування розподілу путівок до 1 вересня поточного року до ВМУ подаються:
3.1.1. Оздоровчими закладами:
план використання штатної ліжкової місткості оздоровчого закладу;
пропозиції щодо квот розподілу путівок.
3.1.2. Управлінням роботи з особовим складом СБУ за запитом ВМУ - дані щодо фактичної чисельності військовослужбовців органу, підрозділу, закладу СБУ у процентному відношенні до загальної кількості військовослужбовців СБУ.
3.2. Кількість пільгових путівок для органів, підрозділів, закладів СБУ визначає ВМУ з урахуванням:
заявок СВК про виділення пільгових путівок для органу, підрозділу, закладу СБУ;
фактичної чисельності військовослужбовців органу, підрозділу, закладу СБУ у процентному відношенні до загальної кількості військовослужбовців СБУ;
кількості штатних ліжко-місць, що функціонують в оздоровчих закладах, строків оздоровлення та відпочинку в них.
3.3. Кількість пільгових путівок для органів, підрозділів, закладів СБУ зазначається у плані розподілу путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів СБУ, затвердженому в порядку, визначеному
Інструкцією № 477.
3.4. Оздоровчі заклади до 1 жовтня надсилають до ВМУ бланки пронумерованих пільгових путівок, підписаних начальниками оздоровчих закладів і скріплених гербовою печаткою.
3.5. Бланки путівок обліковуються СВК відповідно до наказу Центрального управління СБУ.
3.6.. Органи, підрозділи, заклади СБУ до 10 числа першого місяця поточного кварталу подають до ВМУ відомості про використання пільгових путівок за минулий квартал.
3.7. На дітей осіб, зазначених у розділі ІІ цієї Інструкції, яким до дати заїзду до оздоровчого закладу виповнюється 18 років, путівки не оформлюються, крім дітей - інвалідів з дитинства.
3.8. Невикористані бланки пільгових путівок СВК повертають до ВМУ не пізніше ніж за 15 днів до дня заїзду, зазначеного у путівці.
IV. Документи, на підставі яких надаються путівки
4.1. Для отримання путівки до СВК подаються документи, що підтверджують належність особи та/або членів її сім'ї до категорії осіб, які мають право на забезпечення пільговою або іншою путівкою до відповідного оздоровчого закладу.
Документи подаються військовослужбовцями та працівниками СБУ до СВК органів, підрозділів, закладів СБУ за місцем проходження служби (роботи), а особами, звільненими з військової служби, та членами сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби, - до СВК закладів охорони здоров'я СБУ за місцеперебуванням на медичному обліку.
4.2. Для отримання путівки до СВК подаються:
рапорт або заява про виділення пільгової путівки та документ (документи), що підтверджує (підтверджують) розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців;
копія довідки з підрозділу кадрового забезпечення, складеної за матеріалами особової справи військовослужбовця, про склад його сім'ї;
копія довідки з місця роботи працівника СБУ, що підтверджує належність особи до категорії працівників СБУ;
копія свідоцтва про народження або копія паспорта дитини, копія свідоцтва про шлюб у разі отримання путівки для членів сім'ї;
копія довідки з Пенсійного фонду України про отримання пенсії дитиною в разі втрати годувальника, батько або матір якої загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби, - в разі, якщо дитина направляється на оздоровлення як член сім'ї військовослужбовця, який загинув (помер) або пропав безвісти під час проходження військової служби.
4.3. Для отримання путівки до оздоровчого комплексу "Парус", оздоровчого табору "Маяк" до СВК, крім документів, зазначених у пункті 4.2 цього розділу, подаються:
довідка про відсутність загальних медичних протипоказань до перебування в оздоровчому закладі;
довідка про підстави звільнення з військової служби, надана відповідним органом, підрозділом, закладом СБУ за місцем перебування на обліку, або копія військового квитка офіцера запасу (1, 2, 8 сторінки) – для осіб, яких звільнено з військової служби за віком, за станом здоров’я (через хворобу), за вислугою строку служби (за вислугою років), і членів їхніх сімей;
довідка з навчального закладу про навчання члена сім'ї у навчальному закладі - в разі, якщо на оздоровлення та відпочинок направлятиметься повнолітня дитина військовослужбовця, яка перебуває на його утриманні та навчається за денною формою навчання у вищому навчальному закладі I - IV рівнів акредитації або професійно-технічному навчальному закладі, до досягнення нею 23 років.
4.4. Для отримання путівки до оздоровчих таборів "Вогник", "Лісний" до СВК, крім документів, зазначених у пункті 4.2 цього розділу, подаються:
довідка лікаря-педіатра закладу охорони здоров'я СБУ про те, що дитина пройшла медичний огляд та за станом здоров'я може перебувати в оздоровчому закладі, складена за формою, наведеною у додатку 1 до цієї Інструкції, або довідка лікаря-педіатра закладу охорони здоров'я за місцем проживання.
( Абзац третій пункту 4.4 розділу IV із змінами, внесеними згідно зНаказом Служби безпеки
№ 120 від 19.03.2014 )
4.5. Для отримання безоплатної путівки до оздоровчих таборів "Вогник", "Лісний" до СВК, крім документів, зазначених у пунктах 4.2 і 4.4 цього розділу, подається копія одного з таких документів:
документа, що підтверджує статус дитини-сироти;
документа, що підтверджує статус дитини, позбавленої батьківського піклування;
посвідчення дитини-інваліда;
посвідчення дитини з багатодітної сім'ї;
довідки про призначення сім'ї державної соціальної допомоги;
посвідчення члена сім'ї загиблого або іншого документа, який підтверджує, що батько або матір дитини загинули під час виконання службових обов'язків;
( Абзац сьомий пункту 4.5 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки
№ 240 від 20.05.2016 )
довідки, що підтверджує перебування дитини на диспансерному обліку у закладі охорони здоров'я СБУ, складеної за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції;
посвідчення учасника бойових дій одного із батьків;
( Пункт 4.5 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки
№ 240 від 20.05.2016 )
довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи.
( Пункт 4.5 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Служби безпеки
№ 240 від 20.05.2016 )
V. Порядок оформлення та видачі путівок до оздоровчих закладів
5.1. За результатами всебічного та об'єктивного розгляду наданих документів СВК колегіально, більшістю голосів членів комісії, присутніх на її засіданні, приймає рішення про видачу або відмову у видачі путівки, яке оформлюється протоколом засідання СВК. Рішення комісії є правомочним у разі присутності на засіданні не менше половини її складу.
5.2. Протокол засідання підписується всіма членами СВК, присутніми на засіданні СВК.
Прийняте рішення доводиться особисто особі, яка звернулась з рапортом або заявою про видачу путівки, у тому числі засобами телефонного зв'язку або шляхом розміщення на дошці оголошень СВК.
5.3. На підставі рішення СВК про видачу путівки до оздоровчих закладів "Парус" або "Маяк" не пізніше ніж за 15 днів до дня заїзду до оздоровчого закладу путівка заповнюється секретарем СВК, бланк та корінець якої підписуються головою СВК та скріплюються печаткою СВК. Путівка видається особі, яка звернулась з рапортом або заявою про видачу путівки.
5.4. На підставі рішення СВК про видачу путівки до оздоровчих таборів "Вогник" або "Лісний" секретарем СВК складається список дітей, які направляються на оздоровлення та відпочинок, за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції (далі - Список дітей) у двох примірниках. Список дітей підписується головою і секретарем СВК та затверджується керівником органу, підрозділу, закладу СБУ.
5.4.1. Один примірник Списку дітей з числа тих, які проживають у місті Києві та Київській області, надсилається до СВК ВМУ не пізніше ніж за 30 днів до визначеної дати заїзду. Другий примірник Списку дітей зберігається у номенклатурній справі, що ведеться у СВК.
На підставі Списку дітей, які направляються до оздоровчого табору “Лісний”, не пізніше ніж за 15 днів до визначеної дати заїзду ВМУ надсилає до СВК органу, підрозділу, закладу бланки путівок.
( Підпункт 5.4.1 пункту 5.4 розділу V доповнено новим абзацом другим згідно з Наказом Служби безпеки
№ 567 від 01.09.2015 )
Секретар СВК на кожну дитину заповнює путівку, бланк та корінець якої підписуються головою СВК та скріплюються печаткою СВК.
( Підпункт 5.4.1 пункту 5.4 розділу V доповнено новим абзацом третім згідно з Наказом Служби безпеки
№ 567 від 01.09.2015 )
ВМУ на підставі Списків дітей, отриманих від органів, підрозділів, закладів СБУ, дислокованих у місті Києві та Київській області, складає узагальнені Списки дітей, які направляються до оздоровчого табору “Вогник” та оздоровчого табору “Лісний”, у двох примірниках кожний. Узагальнені Списки дітей затверджуються начальником ВМУ. Один примірник Списку дітей видається особі, яка супроводжуватиме дітей до оздоровчого закладу. Другий примірник Списку дітей зберігається у номенклатурній справі, що ведеться у ВМУ.
( Абзац четвертий підпункту 5.4.1 пункту 5.4 розділу V із змінами, внесеними згідно з Наказом Служби безпеки
№ 567 від 01.09.2015 )
( Абзац п’ятий підпункту 5.4.1 пункту 5.4 розділу V виключено на підставі Наказу Служби безпеки
№ 567 від 01.09.2015 )
................Перейти до повного тексту