1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.04.2021 № 324
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 травня 2021 р.
за № 609/36231
Про затвердження Типового положення про функціональну підсистему єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 35 від 20.01.2022 )
Відповідно до пункту 12 Положення про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024, з метою забезпечення розроблення суб’єктами єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України положень про функціональні підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, які визначатимуть структуру та порядок їх роботи, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про функціональну підсистему єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
2. Департаменту інформатизації Міністерства внутрішніх справ України (Бондаренко І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України Гончарова С.

Міністр

А. Аваков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Заступник
Міністра цифрової трансформації України

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини

Т.в.о. Голови
Державної судової адміністрації України

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Командувач Національної гвардії України
генерал-полковник

Державна міграційна служба України

Національна поліція України

Адміністрація
Державної прикордонної служби України




Ю. Щиголь


О. Борняков


Л. Денісова


Л. Гізатуліна


М. Чечоткін


М. Балан

(за вмовчанням)

(за вмовчанням)


(за вмовчанням)
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
29 квітня 2021 року № 324
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 травня 2021 р.
за № 609/36231
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про функціональну підсистему єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України
І. Загальні положення
1. Це Типове положення визначає структуру, порядок роботи, основні завдання, мету та функції функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України (далі - ФП ЄІС МВС), загальні вимоги та порядок доступу до інформації в ФП ЄІС МВС.
2. У цьому Типовому положенні терміни вжито в таких значеннях:
інформаційний об’єкт - закінчений, самостійно ідентифікований фрагмент даних інформаційної системи, що не втрачає свого інформаційного значення поза цією системою, забезпечений додатковою інформацією, що допускає дії з ним як із цілісною сутністю;
наскрізний ідентифікатор - унікальний набір символів, що дає змогу однозначно визначити інформаційний об’єкт та створений відповідно до принципу, за яким первинна реєстрація такого об’єкта та внесення інформації щодо нього до державних інформаційних ресурсів виконуються одноразово.
Інші терміни вжито у значеннях, наведених у Законах України "Про інформацію", "Про доступ до публічної інформації", "Про Національну програму інформатизації", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про захист персональних даних", "Про електронні довірчі послуги" та Положенні про єдину інформаційну систему Міністерства внутрішніх справ, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 1024.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 35 від 20.01.2022 )
3. Структура та порядок роботи ФП ЄІС МВС визначаються положенням про ФП ЄІС МВС, що розробляється суб’єктами єдиної інформаційної системи МВС (далі - суб’єкти ЄІС МВС) відповідно до цього Типового положення, та затверджується розпорядчим актом відповідного органу, який уповноважений видавати нормативно-правові акти.
Під час створення, упровадження і модернізації ФП ЄІС МВС суб’єкти ЄІС МВС повинні дотримуватися вимог нормативних документів у галузі стандартизації класу 35 національного класифікатора НК 004:2020 "Український класифікатор нормативних документів", затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18 травня 2020 року № 905.
4. Володільцем інформації, що обробляється в ФП ЄІС МВС, є відповідний суб’єкт ЄІС МВС, який забезпечує захист інформації від випадкової втрати або знищення, незаконної обробки та незаконного доступу до інформації.
5. Суб’єкт ЄІС МВС визначає адміністратора ФП ЄІС МВС, який забезпечує:
1) реалізацію заходів з інформаційного, технічного і програмно-технологічного функціонування ФП ЄІС МВС;
2) збереження інформації в ФП ЄІС МВС;
3) визначення порядку або правил управління інформаційною безпекою, політики та підходів до управління ризиками;
4) виконання інших завдань, покладених на адміністратора ФП ЄІС МВС відповідним суб’єктом ЄІС МВС, необхідних для досягнення цілей, визначених положенням про таку функціональну підсистему.
6. Комплексні системи захисту інформації забезпечують захист інформації в ФП ЄІС МВС шляхом здійснення комплексу технічних, криптографічних, організаційних та інших заходів і використання засобів захисту інформації, спрямованих на недопущення блокування доступу до інформації, несанкціонованого доступу та/або її модифікації.
7. Діючі ФП ЄІС МВС продовжують функціонування в штатному режимі та надають сервіси уповноваженим посадовим особам відповідного суб’єкта ЄІС МВС, яким у встановленому порядку надано відповідні права доступу до інформації в ФП ЄІС МВС (далі - користувачі ФП ЄІС МВС), до впровадження наскрізного ідентифікатора та інших постійно діючих компонентів центральної підсистеми єдиної інформаційної системи МВС (далі - ЄІС МВС) з відповідною модернізацією ФП ЄІС МВС.
II. Основні завдання, мета та функції ФП ЄІС МВС
1. Завданням ФП ЄІС МВС є автоматизація службових процесів суб’єктів ЄІС МВС до рівня стандартів операційних процедур та автоматизованого робочого місця користувача, забезпечення формування, зберігання, спільного використання і верифікації користувачами ФП ЄІС МВС інформаційних ресурсів ЄІС МВС.
2. Мета обробки інформації в ФП ЄІС МВС установлюється нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність відповідних суб’єктів ЄІС МВС, окремо для кожного визначеного інформаційного ресурсу.
3. Функціональні можливості ФП ЄІС МВС мають забезпечувати:

................
Перейти до повного тексту