1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
20.04.2005 N 175
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 червня 2005 р.
за N 603/10883
( Наказ скасовано на підставі Розпорядження КМ N 955-р від 29.07.2009 )
Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом"
( Рішення про державну реєстрацію Наказу скасовано на підставі Наказу Міністерства юстиції N 1524/5 від 25.08.2009 Висновку Міністерства юстиції N 4/97 від 25.08.2009 ) ( Виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів 25.08.2009 )
Відповідно до статті 17 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Державні санітарні норми та правила "Транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом", що додаються.
2. Департаменту державного санітарно-епідеміологічного нагляду Міністерства охорони здоров'я України цей наказ довести до установ і закладів державної санітарно-епідеміологічної служби, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Бережнова С.П.
Міністр
Міністерство транспорту
та зв'язку України
В.о. Міністра
Державний департамент
ветеринарної медицини України
Голова
М.Є.Поліщук


М.Гордієнко


П.І.Вербицький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
20.04.2005 N 175
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 червня 2005 р.
за N 603/10883
ДЕРЖАВНІ САНІТАРНІ НОРМИ ТА ПРАВИЛА
"Транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом"
1. Загальні положення
1.1. Державні санітарні норми та правила "Транспортування продовольчої продукції залізничним, повітряним та водним транспортом" (далі - Правила) установлюють гігієнічні вимоги і норми до повітряного, водного і залізничного транспорту, що забезпечують перевезення продовольчої продукції.
1.2. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарно-гігієнічних і санітарно-епідеміологічних норм і правил державними органами, підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності, підприємцями - фізичними особами і громадянами покладений на установи державної санітарно-епідеміологічної служби України.
1.3. Юридичні й фізичні особи, які транспортують продовольчу продукцію, несуть відповідальність за відповідність умов транспортування вимогам санітарних норм згідно з чинним законодавством України.
1.4. Державні стандарти, технічні умови, технологічні інструкції та інші нормативно-технічні документи щодо планування, організації та транспортування продовольчої продукції повинні відповідати санітарному законодавству.
2. Вимоги до транспортування
2.1. Перевезення продовольчої продукції, а також матеріалів і виробів, які мають контакт з нею, повинно здійснюватися в умовах, що забезпечують збереження їхньої якості і безпеки для здоров'я населення.
2.2. При виборі транспортного засобу та його оснащенні враховуються вимоги нормативних документів щодо умов транспортування та зберігання, термін придатності та час транспортування продовольчої продукції, зовнішня температура та рекомендована температура транспортування.
2.3. Перевезення продовольчої продукції здійснюється спеціалізованими транспортними засобами, що мають відповідне маркування, або спеціально підготовленими для цього транспортними засобами.
При транспортуванні вантажів, що вимагають захисту (охолодження, вентилювання, обігрів), перевезення здійснюють транспортними засобами, що забезпечують підтримку необхідних параметрів мікроклімату.
2.4. Кожна партія продовольчої продукції повинна відповідати вимогам нормативної документації, супроводжуватись визначеними в установленому порядку документами, що підтверджують її походження, якість і безпеку для здоров'я людини.
2.5. Транспортні засоби, що використовуються для перевезення продовольчої продукції, повинні мати санітарний паспорт установленого зразка (додаток), виданий установою Держсанепідемслужби на відповідному виді транспорту.
Внутрішня поверхня вантажного приміщення повинна мати покриття, виконане з матеріалів, що легко піддаються миттю і дезінфекції та дозволені в установленому порядку для облаштування транспортних засобів, що здійснюють перевезення продовольчої продукції.
2.6. Експедитор, вантажники та інші особи, що причетні до перевезення та безпосередньо контактують з продовольчою продукцією, повинні мати при собі особисту медичну книжку встановленого зразка, працювати в спецодязі, дотримуватися правил особистої гігієни, забезпечувати схоронність, якість, безпеку і виконання правил транспортування (завантаження) продовольчої продукції.
Умови транспортування (температура, вологість та ін.) повинні відповідати вимогам нормативної документації на кожний вид продовольчої продукції, а також нормативно-правових актів.
2.7. Продовольча продукція повинна транспортуватися в умовах, що унеможливлюють її псування і забруднення.
2.8. Підготовка продовольчої продукції до перевезення здійснюється відповідно до вимог державних стандартів, технічних умов, сертифікатів та інших нормативних документів, що містять вимоги до її якості та безпеки.
2.9. Продовольча продукція повинна пред'являтися до перевезення у справній тарі й упаковці, що відповідають вимогам державних стандартів, технічних умов, умов торговельних контрактів. Вимоги до тари й упаковки продовольчої продукції регламентуються відповідно до чинного законодавства.
2.10. Пред'явлення продовольчої продукції до перевезення здійснюється в транспортабельному стані. Тара та упаковка повинні захищати вантаж від механічних впливів, бути справними, міцними та чистими.
2.11. Продовольча продукція не приймається до перевезення, якщо термін придатності, що зазначений у сертифікаті або документі про якість продукції, менше, ніж термін доставки.
2.12. Завантаженню продовольчої продукції для подальшого перевезення передують обов'язкова санітарна обробка, що складається із заходів профілактичної дезінфекції або дезінсекції, а в необхідних випадках дератизації та дезодорації внутрішніх поверхонь транспортних засобів, у яких здійснюється перевезення продовольчої продукції, дозволеними в установленому порядку засобами, та при необхідності очищення і помивка.
2.13. Санітарна обробка транспортних засобів здійснюється безпосередньо перед кожним вантажоперевезенням продовольчої продукції. У разі відсутності діючих санітарних норм щодо окремих видів продукції методика та обсяг санітарної обробки визначаються посадовими особами державної санітарно-епідеміологічної служби та залежать від виду транспортного засобу, продовольчої продукції, наявності упаковки.
2.14. Санітарна обробка здійснюється спеціалізованими підрозділами закладів державної санітарно-епідеміологічної служби України на відповідному виді транспорту, а також суб'єктами підприємницької діяльності за наявності ліцензії Міністерства охорони здоров'я України на проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (крім робіт на об'єктах ветеринарного контролю) та акредитованих у встановленому порядку Міністерством охорони здоров'я України, ліцензії Державного департаменту ветеринарної медицини на проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт (на об'єктах ветеринарного контролю) (далі - установи).
2.15. Очищення, помивка та санітарна обробка транспортних засобів повинна здійснюватися у спеціально виділених місцях, у спеціальних мийних блоках, на вантажних фронтах або в місцях завантаження.
2.16. Особи, які здійснюють санітарну обробку транспорту, проходять медичне обстеження відповідно до діючого законодавства.
2.17. На період проведення санітарної обробки транспортного засобу повинно бути забезпечено виконання правил техніки безпеки та дотримання вимог екологічної безпеки.
2.18. Факт проведення санітарної обробки транспортного засобу посвідчується довідкою. Довідки надаються установами, що здійснюють санітарну обробку та повинні містити таку інформацію: найменування установи, що здійснювала санітарну обробку; номер та термін дії ліцензії; вид транспортного засобу, який проходив обробку, його номер; найменування вантажовідправника або вантажовласника, з яким укладено договір на проведення санітарної обробки транспортного засобу, його адреса, інші реквізити; вид продовольчої продукції, яку передбачається перевозити транспортним засобом; дата проведення санітарної обробки транспортного засобу та назви засобів, що використовувались; підпис відповідальної особи та печатка організації.
2.19. Забороняється перевезення продовольчої продукції транспортними засобами, що не відповідають санітарним нормам.
2.20. Не допускається транспортування продовольчої продукції транспортними засобами, на яких раніше перевозилися отрутохімікати, бензин, газ та інші отруйні речовини та ті, що мають сильний запах, а також разом з непродовольчими товарами.
2.21. Під час перевезення продовольчої продукції повинні дотримуватися вимоги нормативно-технічних документів, що регламентують порядок їхнього розміщення та укладання.
2.22. Продовольча продукція після завершення перевезення повинна відповідати установленим вимогам якості та безпеки для здоров'я населення.
2.23. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд за транспортуванням продовольчої продукції здійснюють посадові особи державної санітарно-епідеміологічної служби України.

................
Перейти до повного тексту