- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Положення
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
04.11.2003 N 1296
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2004 р.
за N 599/9198
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 910 від 07.11.2017 )
ПОЛОЖЕННЯ
про медичне забезпечення особового складу органів і підрозділів внутрішніх справ та військовослужбовців Національної гвардії України при виконанні оперативно-службових завдань за умов виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також під час охорони громадського порядку в умовах масових заворушень та проведенні масових заходів
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
внутрішніх справ
N 470 від 30.09.2010
N 1340 від 11.12.2014 )
( У тексті Положення слова "відділ охорони здоров'я" замінено
словами "відділ медичного забезпечення", слова "служба охорони
здоров'я" замінено словами "сектор медичного забезпечення",
слова "відділи - служби охорони здоров'я" замінено словами
"відділи, сектори медичного забезпечення", слова "начальник
відділу - служби охорони здоров'я" замінено словами "начальник
відділу медичного забезпечення, помічник начальника УМВС
з медичного забезпечення", слова та абревіатури "ГУМВС
України в АР Крим, місті Києві та Київській області, УМВС
України в областях і місті Севастополі" замінено словами
"ГУМВС, УМВС в Автономній Республіці Крим, областях,
містах Києві, Севастополі" у відповідних відмінках згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
1. Загальна частина
1.1. Виконання поставлених завдань здійснюється згідно із Законом України
"Про міліцію" та
Кодексом цивільного захисту України; постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 року
N 2025 "Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів"; наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 листопада 2003 року N 1345дск.
( Пункт 1.1 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
1.2. Медичне забезпечення особового складу (осіб рядового і начальницького складу та працівників) органів і підрозділів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України при виконанні оперативно-службових завдань під час охорони громадського порядку в умовах масових заворушень та проведенні масових заходів, а також за умов виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру (далі - зона надзвичайної ситуації) включає заходи запобігання або зменшення ступеня ураження указаних осіб, своєчасного надання допомоги постраждалим з числа особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України та їх лікування, забезпечення епідемічного благополуччя в зонах надзвичайних ситуацій при виконанні оперативно-службових завдань.
( Пункт 1.2 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
1.3. Організаційна структура медичного забезпечення особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, що несуть службу в зоні надзвичайної ситуації, включає відомчі лікувально-профілактичні заклади МВС України та позаштатні мобільні медичні формування (мобільні медичні бригади, санітарно-протиепідемічні групи, амбулаторії, спеціалізовані хірургічну та психіатричну бригади), організовані на базі цих закладів та регіональні спеціалізовані медичні бригади ГУМВС у Київській області, УМВС у Волинській, Житомирській, Рівненській та Чернігівській областях.
( Пункт 1.3 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами
Міністерства внутрішніх справ
N 470 від 30.09.2010,
N 1340 від 11.12.2014 )
1.4. Лікувально-профілактичні заклади МВС України та їх позаштатні мобільні медичні формування залучаються для надання медичної допомоги особовому складу органів внутрішніх справ та військовослужбовцям Національної гвардії України, що несуть службу в зоні надзвичайної ситуації, за розпорядженням начальника Департаменту медичного забезпечення та реабілітації ( далі - ДМЗР) МВС України. Кількість і порядок залучення та роботи позаштатних мобільних медичних бригад визначається начальником медичної служби зони надзвичайної ситуації згідно з чисельністю особового складу органів внутрішніх справ та військовослужбовців Національної гвардії України, що працюють у зоні надзвичайної ситуації, їх дислокації та характеру діяльності. За необхідності можливе залучення медичних формувань з інших зон оперативного реагування.
( Пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
2. Порядок медичного забезпечення
2.1. Для керівництва роботою з організації медичного забезпечення особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, які направлені в зону надзвичайної ситуації, створюється оперативна група ДМЗР МВС України.
( Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
2.2. Основні завдання оперативної групи ДМЗР МВС України:
2.2.1. Подання пропозицій щодо створення медичної служби (позаштатні мобільні медичні формування) зони надзвичайної ситуації та затвердження начальника медичної служби зони надзвичайної ситуації.
2.2.2. Координація діяльності центральних лікувально-профілактичних закладів, відділів, секторів медичного забезпечення головних управлінь, управлінь МВС (далі - ГУМВС, УМВС) в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та їх позаштатних мобільних медичних формувань, які направлені в зону надзвичайної ситуації.
( Підпункт 2.2.2 пункту 2.2 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.2.3. Збір інформації, обробка та підготовка її для інформування керівництва МВС України та зацікавлених служб органів внутрішніх справ.
2.2.4.Узгодження дій оперативної групи ДМЗР з роботою оперативного штабу МВС України.
2.3. Порядок залучення лікувально-профілактичних закладів МВС України, позаштатних мобільних медичних формувань до медичного забезпечення особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, що несуть службу в зоні надзвичайної ситуації, та в тому числі особового складу зведених загонів з урахуванням 5-ти зон оперативного реагування визначається загальними планами дій МВС України згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.11.2003 N 1345дск та масштабами зони надзвичайної ситуації.
( Пункт 2.3 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
2.4. Медична служба зони оперативного реагування N 1 "Північна" (місто Київ, Київська, Житомирська, Чернігівська і Сумська області) включає:
2.4.1. Госпіталь ГУМВС України в місті Києві (позаштатні: 3 мобільні медичні бригади по 3 особи, одна амбулаторія на 12 осіб і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.4.2. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в Київській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.4.3. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Житомирській області (позаштатні: амбулаторія на 11 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.4.4. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Чернігівській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.4.5. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Сумській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
Начальником медичної служби зони оперативного реагування N 1 "Північна" є начальник відділу медичного забезпечення ГУМВС України в місті Києві.
2.5. Медична служба зони оперативного реагування N 2 "Центральна" (Дніпропетровська, Вінницька, Черкаська, Кіровоградська, Полтавська області) включає:
2.5.1. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в Дніпропетровській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб в місті Дніпропетровську, 3 мобільні медичні бригади по 3 особи (міст Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська) і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
( Підпункт 2.5.1 пункту 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.5.2. Відділ медичного забезпечення УМВС України у Вінницькій області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.5.3. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Черкаській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.5.4. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Кіровоградській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.5.5. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Полтавській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
Начальником медичної служби зони оперативного реагування N 2 "Центральна" є начальник відділу медичного забезпечення ГУМВС України в Дніпропетровській області.
( Абзац другий підпункту 2.5.5 пункту 2.5 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від 30.09.2010 )
2.6. Медична служба зони оперативного реагування N 3 "Східна" (Донецька, Харківська, Луганська області) включає:
2.6.1. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в Донецькій області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб у місті Донецьку, 4 мобільні медичні бригади по 3 особи (міст Донецька, Горлівки, Макіївки, Маріуполя) і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
( Підпункт 2.6.1 пункту 2.6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.6.2. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в Харківській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб у місті Харкові, 2 мобільні медичні бригади по 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
( Підпункт 2.6.2 пункту 2.6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.6.3. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Луганській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб в місті Луганську, мобільна медична бригада на 3 особи і санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
Начальником медичної служби зони оперативного реагування N 3 "Східна" є начальник відділу медичного забезпечення ГУМВС України в Донецькій області.
( Абзац другий підпункту 2.6.3 пункту 2.6 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від 30.09.2010 )
2.7. Медична служба зони оперативного реагування N 4 "Південна" (АР Крим, місто Севастополь, Запорізька, Херсонська, Миколаївська і Одеська області) включає:
2.7.1. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в АР Крим (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб в Сімферополі, 3 мобільні медичні бригади по 3 особи в містах Сімферополі, Керчі, Ялті і дві санітарно-протиепідемічні групи по 2 особи, у т.ч. одна для міста Севастополя).
2.7.2. Сектор медичного забезпечення УМВС України в місті Севастополі (позаштатна мобільна медична бригада на 3 особи).
2.7.3. Сектор медичного забезпечення ГУМВС України в Запорізькій області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
( Підпункт 2.7.3 пункту 2.7 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.7.4. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Херсонській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.7.5. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Миколаївській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.7.6. Відділ медичного забезпечення ГУМВС України в Одеській області (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
Начальником медичної служби зони оперативного реагування N 4 "Південна" є начальник відділу медичного забезпечення ГУМВС України в АР Крим.
( Підпункт 2.7.6 пункту 2.7 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.8. Медична служба зони оперативного реагування N 5 "Західна" (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька області) включає:
2.8.1. Сектор медичного забезпечення ГУМВС України у Львівській області (позаштатні: амбулаторія на 7 осіб, 3 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
( Підпункт 2.8.1 пункту 2.8 глави 2 із змінами, внесеними згідно з
Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від
30.09.2010 )
2.8.2. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Івано-Франківській області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.3. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Закарпатській області (позаштатні: мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.4. Сектор медичного забезпечення УМВС України у Волинській області (позаштатні: амбулаторія на 7 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.5. Відділ медичного забезпечення УМВС України в Рівненській області (позаштатні: амбулаторія на 8 осіб, мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.6. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Тернопільській області (позаштатні: мобільна медична бригада на 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.7. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Чернівецькій області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
2.8.8. Сектор медичного забезпечення УМВС України в Хмельницькій області (позаштатні: 2 мобільні медичні бригади по 3 особи, санітарно-протиепідемічна група на 2 особи).
Начальником медичної служби зони оперативного реагування N 5 "Західна" є начальник сектору медичного забезпечення ГУМВС України у Львівській області.
( Абзай другий підпункту 2.8.8 пункту 2.8 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 470 від 30.09.2010 )
2.9. Оперативний резерв начальника ДМЗР МВС України включає:
2.9.1. Центр психіатричної допомоги та професійного психофізіологічного відбору МВС України (позаштатна спеціалізована психіатрична бригада на 6 осіб).
2.9.2. Центральну санітарно-епідеміологічну станцію МВС України (позаштатна санітарно-протиепідемічна група на 3 особи).
2.9.3. Центральну поліклініку МВС України (позаштатні: амбулаторія на 12 осіб та 2 мобільні медичні бригади по 3 особи).
2.9.4. Центральний госпіталь МВС України (позаштатна спеціалізована хірургічна бригада на 10 осіб).
2.10. Начальник медичної служби зони оперативного реагування прибуває в зону надзвичайної ситуації разом з оперативним штабом ГУМВС, УМВС України регіону.
Під його підпорядкування переходять усі мобільні медичні формування МВС України, що направлені зі зведеними загонами особового складу органів внутрішніх справ та військовими частинами Головного управління Національної гвардії України у цей регіон.
( Пункт 2.10 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом
Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від 11.12.2014 )
2.11. Основними завданнями начальника медичної служби зони оперативного реагування є забезпечення:
2.11.1. Розробки плану медичного забезпечення особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, які направлені в зону надзвичайної ситуації.
( Підпункт 2.11.1 пункту 2.11 глави 2 із змінами, внесеними згідно
з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від
11.12.2014 )
2.11.2. Проведення профілактичних заходів серед особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, які залучаються до виконання завдань в зоні надзвичайної ситуації.
( Підпункт 2.11.2 пункту 2.11 глави 2 із змінами, внесеними згідно
з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від
11.12.2014 )
2.11.3. Організації і надання потерпілим з числа особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України, іншим особам у разі звернення екстреної медичної допомоги в зоні надзвичайної ситуації та в пунктах тимчасового збору, лікарської допомоги з наступною їх евакуацією за призначенням.
( Підпункт 2.11.3 пункту 2.11 глави 2 із змінами, внесеними згідно
з Наказом Міністерства внутрішніх справ
N 1340 від
11.12.2014 )
2.11.4. Аналізу санітарних втрат, оперативного подання інформації керівництву ГУМВС, УМВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі і ДМЗР МВС України згідно з формою N 1 "Про стан медичного забезпечення особового складу, що бере участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або масових безпорядків" (додаток 1) та формою N 2 "Про стан здоров'я потерпілих, що брали участь у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації або масових безпорядків" (додаток 2).
2.12. При оголошенні в регіоні посиленого варіанта оперативно-службової діяльності під час охорони громадського порядку в умовах масових заворушень, а також у період проведення заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, у відділі, секторі медичного забезпечення регіону створюється оперативна група, яка організовує медичне забезпечення особового складу органів внутрішніх справ, військовослужбовців Національної гвардії України та погоджує свої дії з відповідним оперативним штабом ГУМВС, УМВС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі.
................Перейти до повного тексту