1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ
ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.06.2009 N 115
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2009 р.
за N 597/16613
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 43 від 28.01.2013 )
Про Почесну грамоту та відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 110 від 18.05.2011 )
Відповідно до статті 10 Дисциплінарного статуту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Указів Президента України від 18.11.96 N 1094 "Про відомчі заохочувальні відзнаки", від 13.02.97 N 134 "Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки" та від 21.02.2002 N 157
"Про додаткові заходи щодо посилення турботи про захисників Вітчизни, їх правового і соціального захисту, поліпшення військово-патріотичного виховання молоді"
НАКАЗУЮ:
1. Установити відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України:
Почесну грамоту Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
нагрудний знак "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";
нагрудний знак "Хрест Заслуги" I, II ступенів;
нагрудний знак "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України";
нагрудний знак "Ветеран спеціального зв'язку";
нагрудний знак "За бездоганну службу" I, II, III ступенів;
відзнаку "Вогнепальна зброя".
2. Затвердити такі, що додаються:
Положення про Почесну грамоту та відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
опис Почесної грамоти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
малюнок Почесної грамоти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
опис нагрудного знака "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";
малюнок нагрудного знака "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";
опис нагрудного знака "Хрест Заслуги";
малюнок нагрудного знака "Хрест Заслуги" I ступеня;
малюнок нагрудного знака "Хрест Заслуги" II ступеня;
опис нагрудного знака "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України";
малюнок нагрудного знака "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України";
опис нагрудного знака "Ветеран спеціального зв'язку";
малюнок нагрудного знака "Ветеран спеціального зв'язку";
опис нагрудного знака "За бездоганну службу";
малюнок нагрудного знака "За бездоганну службу" I ступеня;
малюнок нагрудного знака "За бездоганну службу" II ступеня;
малюнок нагрудного знака "За бездоганну службу" III ступеня.
3. Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України забезпечити придбання Почесних грамот та відомчих заохочувальних відзнак Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України і посвідчень до них на підставі заявки Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України на наступний рік, яка подається до Департаменту забезпечення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України не пізніше 15 червня поточного року, організувати їх зберігання та видачу згідно з наказами про нагородження.
4. Директору Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України відповідно до розподілу функціональних обов'язків.
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби
ПОГОДЖЕНО:
Керівник Служби державних
нагород та геральдики
при Президентові України
Голова профспілкового комітету
Державної служби спеціального
зв'язку та захисту інформації
України
Ю.Б.Чеботаренко



В.Ф.Репринцев



С.С.Жуков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації
України
09.06.2009 N 115
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 липня 2009 р.
за N 597/16613
ПОЛОЖЕННЯ
про Почесну грамоту та відомчі заохочувальні відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1.1. Цим Положенням визначається порядок нагородження Почесною грамотою та відомчими заохочувальними відзнаками (далі - відзнаки) Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Держспецзв'язку):
Почесною грамотою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України;
нагрудним знаком "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";
нагрудним знаком "Хрест Заслуги" I, II ступенів;
нагрудним знаком "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України";
нагрудним знаком "Ветеран спеціального зв'язку";
нагрудним знаком "За бездоганну службу" I, II, III ступенів;
відзнакою "Вогнепальна зброя".
Вищою відзнакою Держспецзв'язку є нагрудний знак "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України".
1.2. Почесною грамотою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України нагороджуються:
особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку за зразкове виконання службових обов'язків і досягнення значних результатів у забезпеченні діяльності Держспецзв'язку;
курсанти та слухачі Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут", які мають відмінні показники у навчанні та службовій дисципліні;
державні службовці та працівники Держспецзв'язку, які успішно й сумлінно виконують свої посадові обов'язки;
ветерани Держспецзв'язку та підрозділів спеціального зв'язку органів державної безпеки за активну участь у патріотичному вихованні молоді;
громадяни України, іноземці та особи без громадянства за значний особистий внесок у сфері захисту інформаційного простору України, державних інформаційних ресурсів у мережах передачі даних, криптографічного та технічного захисту інформації, розвитку та забезпечення функціонування Державної системи урядового зв'язку, підготовки кваліфікованих кадрів у галузі телекомунікаційних систем та захисту інформації, сприяння Держспецзв'язку у виконанні покладених на неї завдань.
1.3. Нагрудним знаком "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" нагороджуються особи рядового і начальницького складу, державні службовці та працівники Держспецзв'язку:
за визначні заслуги у справі захисту інформаційного простору України, реалізації завдань державної політики у сфері захисту державних інформаційних ресурсів у мережах передачі даних, криптографічного та технічного захисту інформації;
за визначний особистий внесок у забезпечення функціонування державної системи урядового зв'язку;
за визначні досягнення в організації службової діяльності при виконанні завдань, покладених на Держспецзв'язку;
за визначний особистий внесок у виховання та підготовку кваліфікованих кадрів.
Цим нагрудним знаком також нагороджуються ветерани Держспецзв'язку та підрозділів спеціального зв'язку органів державної безпеки, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за визначну допомогу Держспецзв'язку у вирішенні покладених на неї завдань.
1.4. Нагрудним знаком "Хрест Заслуги" нагороджуються особи рядового і начальницького складу, державні службовці та працівники Держспецзв'язку:
за зразкове виконання службового обов'язку;
за організацію ефективної роботи структурних підрозділів Адміністрації, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку;
за інші заслуги, виявлені під час служби (праці) в Держспецзв'язку.
Цим нагрудним знаком також нагороджуються ветерани Держспецзв'язку та підрозділів спеціального зв'язку органів державної безпеки, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства, діяльність яких сприяла Держспецзв'язку у вирішенні покладених на неї завдань.
1.4.1. Нагрудний знак "Хрест Заслуги" має два ступені:
"Хрест Заслуги" I ступеня;
"Хрест Заслуги" II ступеня.
Вищим ступенем відзнаки є I ступінь.
1.4.2. Нагородження нагрудним знаком "Хрест Заслуги" здійснюється послідовно, починаючи з II ступеня.
1.4.3. Нагородження нагрудним знаком "Хрест Заслуги" I ступеня здійснюється не раніше як через рік після нагородження нагрудним знаком "Хрест Заслуги" II ступеня.
1.5. Нагрудним знаком "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України" нагороджуються ветерани Держспецзв'язку та підрозділів спеціального зв'язку органів державної безпеки, інші громадяни України, іноземці та особи без громадянства за значну допомогу і сприяння Держспецзв'язку у вирішенні покладених на неї завдань.
1.6. Нагрудним знаком "Ветеран спеціального зв'язку" нагороджуються особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які мають не менше 25 років у календарному обчисленні вислуги на військовій службі, службі на посадах осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку або в інших органах державної влади, де передбачено проходження служби особами рядового і начальницького складу, а також органах прокуратури, досягли високих показників у службі, є взірцем вірності присязі, сумлінно та бездоганно виконують службовий обов'язок.
Цим нагрудним знаком також можуть нагороджуватися особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист" за вагомий особистий внесок у вирішення завдань, покладених на Держспецзв'язку.
1.7. Нагрудним знаком "За бездоганну службу" нагороджуються особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які досягли високих показників у службі, є взірцем вірності присязі, сумлінно та бездоганно виконують службовий обов'язок.
1.7.1. Нагрудний знак "За бездоганну службу" має три ступені:
нагрудний знак "За бездоганну службу" I ступеня;
нагрудний знак "За бездоганну службу" II ступеня;
нагрудний знак "За бездоганну службу" III ступеня.
Вищим ступенем відзнаки є I ступінь.
1.7.2. Нагрудним знаком "За бездоганну службу" нагороджуються:
I ступеня - особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які мають не менше 20 років у календарному обчисленні вислуги на військовій службі, службі на посадах осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку або в інших органах державної влади, де передбачено проходження служби особами рядового і начальницького складу, а також органах прокуратури;
II ступеня - особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які мають не менше 15 років у календарному обчисленні вислуги на військовій службі, службі на посадах осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку або в інших органах державної влади, де передбачено проходження служби особами рядового і начальницького складу, а також органах прокуратури;
III ступеня - особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку, які мають не менше 10 років у календарному обчисленні вислуги на військовій службі, службі на посадах осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку або в інших органах державної влади, де передбачено проходження служби особами рядового і начальницького складу, а також органах прокуратури.
1.7.3. Нагородження нагрудним знаком "За бездоганну службу" здійснюється, як правило, послідовно, починаючи з III ступеня.
1.8. Нагородження нагрудними знаками "Ветеран спеціального зв'язку" та "За бездоганну службу" здійснюється з нагоди дня спеціального зв'язку та захисту інформації України. Нагородження здійснюється також при звільненні особи рядового і начальницького складу Держспецзв'язку зі служби за наявності у неї відповідної вислуги.
( Пункт 1.8 розділу I в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 110 від 18.05.2011 )
1.9. Відзнакою "Вогнепальна зброя" нагороджуються особи начальницького складу Держспецзв'язку за бездоганну багаторічну службу, зміцнення національної безпеки, зразкове виконання службового обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть.
1.9.1. Відзнакою "Вогнепальна зброя" є:
пістолет моделі "ФОРТ-12" калібру 9 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
пістолет моделі "ФОРТ-14" калібру 9 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
пістолет моделі "ФОРТ-17" калібру 9 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
пістолет моделі "ПМ" калібру 9 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
пістолет моделі "Марголін" калібру 5,6 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
пістолет моделі "ТТ" калібру 7,62 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак;
револьвер моделі "Наган" калібру 7,62 мм. Зброя має заводське маркування і товарний знак.
1.9.2. Реєстрація, зберігання, носіння зброї здійснюються у порядку, визначеному чинним законодавством.
1.10. Нагородження відзнаками може проводитись посмертно (крім відзнаки "Вогнепальна зброя").
II. Порядок представлення до нагородження Почесною грамотою та відзнаками Держспецзв'язку
2.1. Висунення кандидатур до нагородження Почесною грамотою та відзнаками Держспецзв'язку здійснюється Головою та заступниками Голови Держспецзв'язку, начальниками (керівниками) структурних підрозділів Адміністрації, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку, за результатами чого готується рапорт або клопотання про нагородження. У рапорті (клопотанні) про нагородження зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання.
2.2. Для нагородження нагрудними знаками "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Хрест Заслуги" та відзнакою "Вогнепальна зброя" у структурних підрозділах Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах або установах Держспецзв'язку готується подання до нагородження відзнакою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (додаток 1) із зазначенням конкретних заслуг особи, що розглядається Колегією Держспецзв'язку.
2.3. Для нагородження ветеранів Держспецзв'язку та ветеранів підрозділів спеціального зв'язку органів державної безпеки, інших громадян України, іноземців та осіб без громадянства "Почесною відзнакою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" та "Хрестом Заслуги" керівниками заінтересованих підрозділів готується рапорт (клопотання) із зазначенням конкретних заслуг особи, який після прийняття позитивного рішення Головою Держспецзв'язку або особою, яка виконує його обов'язки, передається до Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку для підготовки наказу.
( Розділ II доповнено новим пунктом 2.3 згідно з Наказом Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 110 від 18.05.2011 )
2.4. Рапорт (клопотання) про нагородження начальник (керівник) структурного підрозділу Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу, закладу або установи Держспецзв'язку подає Голові Держспецзв'язку або особі, яка виконує його обов'язки. Начальники (керівники), які подають рапорт (клопотання) про нагородження, несуть персональну відповідальність за правильність викладених у них даних.
2.5. Після прийняття Головою Держспецзв'язку або особою, яка виконує його обов'язки, позитивного рішення рапорт (клопотання) про нагородження разом з поданням до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою Держспецзв'язку начальник (керівник) структурного підрозділу Адміністрації, регіонального органу, територіального підрозділу, закладу або установи Держспецзв'язку передає в установленому порядку до Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку.
Рішення щодо нагородження відзнакою "Вогнепальна зброя" приймається виключно Головою Держспецзв'язку.
2.6. Рапорти (клопотання) про нагородження передаються до Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку завчасно, але не пізніше ніж за 2 тижні до дати нагородження або у термін, визначений Головою Держспецзв'язку або особою, яка виконує його обов'язки.
2.7. Рапорти (клопотання) про нагородження нагрудними знаками "Ветеран спеціального зв'язку" та "За бездоганну службу" надсилаються до Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку до 1 вересня кожного року. Вислуга років кандидатів до нагородження обчислюється станом на 12 жовтня поточного року.
( Пункт 2.7 розділу II в редакції Наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації N 110 від 18.05.2011 )
2.8. Про нагородження Почесною грамотою або відзнаками Держспецзв'язку видається наказ Голови Держспецзв'язку.
III. Порядок вручення Почесної грамоти та відзнак Держспецзв'язку
3.1. Вручення Почесної грамоти та відзнак Держспецзв'язку здійснюється в урочистій обстановці Головою Держспецзв'язку або від його імені заступниками Голови Держспецзв'язку, начальниками (керівниками) структурних підрозділів Адміністрації, регіональних органів, територіальних підрозділів, закладів та установ Держспецзв'язку.
3.2. Разом з відзнакою Держспецзв'язку нагородженому вручається посвідчення до відзнак встановленого зразка (додаток 2).
3.3. Про вручення нагрудних знаків "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Хрест Заслуги", відзнаки "Вогнепальна зброя" та посвідчень до них складається протокол вручення відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (додаток 3), що підписується особою, яка проводила вручення. Протокол вручення відзнаки Держспецзв'язку надсилається до Департаменту кадрового забезпечення Адміністрації Держспецзв'язку не пізніше 10 днів після її вручення.
3.4. Повторне нагородження нагрудним знаком одного ступеня не проводиться. Особи, нагороджені Почесною грамотою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, повторно можуть бути подані до нагородження за нові заслуги.
3.5. В облікових документах осіб рядового і начальницького складу Держспецзв'язку або в трудовій книжці державних службовців та працівників Держспецзв'язку робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу про нагородження.
3.6. Відзнаки Держспецзв'язку носять після знаків державних нагород України у такій послідовності:
на лівому боці грудей: нагрудні знаки "Хрест Заслуги" I ступеня, "Хрест Заслуги" II ступеня, "За сприяння Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Ветеран спеціального зв'язку", "За бездоганну службу" I ступеня, "За бездоганну службу" II ступеня, "За бездоганну службу" III ступеня;
на правому боці грудей: нагрудний знак "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України".
Замість відзнак Держспецзв'язку нагороджений має право носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України.
3.7. У разі втрати (псування) нагрудного знака або посвідчення про нагородження дублікати не видаються. Дублікати (крім відзнаки "Вогнепальна зброя") можуть бути видані, якщо Головою Держспецзв'язку буде визнано, що втрата відзнаки сталася внаслідок стихійного лиха, бойових дій або з інших причин, що не залежать від нагородженого. Дублікат Почесної грамоти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України не видається.
3.8. Позбавлення нагородженої особи відзнаки Держспецзв'язку може бути здійснено наказом Голови Держспецзв'язку у разі засудження нагородженого за скоєння злочину згідно з вироком суду, який набрав законної сили. У таких випадках відзнака та посвідчення до неї підлягають поверненню до Держспецзв'язку.
3.9. Після смерті нагородженої особи відзнака Держспецзв'язку (крім відзнаки "Вогнепальна зброя") та посвідчення про нагородження залишаються в сім'ї померлого (загиблого) як пам'ять.
3.10. Спадкоємці можуть передавати відзнаки Держспецзв'язку (крім відзнаки "Вогнепальна зброя") та посвідчення до них на тимчасове або постійне зберігання музеям України за наявності відповідного клопотання музейного закладу.
Директор Департаменту
кадрового забезпечення
Адміністрації Держспецзв'язку


О.Г.Тимінський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації
України
09.06.2009 N 115
ОПИС
Почесної грамоти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України ( za597-09 )
Почесна грамота Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі - Почесна грамота) виготовляється з високоякісного крейдяного паперу і має форму горизонтально розташованого прямокутника розміром 297 х 210 мм.
Тло Почесної грамоти блакитного кольору із зображенням контуру території України світло-жовтого кольору. Кордони України позначено блакитно-жовтою стрічкою.
У верхній частині Почесної грамоти - зображення емблеми Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, виконане технікою золотого тиснення. Зображення емблеми розташоване у центрі концентричних кіл світло-синього кольору, що символізують радіохвилі.
Під емблемою розміщено напис жовтого кольору: "ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ НАГОРОДЖУЄ" та напис: "ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ", виконаний технікою золотого тиснення.
Нижче написів - місце для тексту, у якому зазначено підстави нагородження, спеціальне звання, прізвище, ім'я та по батькові нагородженої особи.
Внизу Почесної грамоти - місце для підпису Голови Держспецзв'язку, печатки та дати нагородження.
По периметру Почесної грамоти розташовано декоративну рамку у вигляді дубового та калинового листя, перевитого стрічкою кольорів Державного Прапора України.
Директор Департаменту
кадрового забезпечення
Адміністрації Держспецзв'язку


О.Г.Тимінський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації
України
09.06.2009 N 115
МАЛЮНОК
Почесної грамоти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України ( za597-09 )
Директор Департаменту
кадрового забезпечення
Адміністрації Держспецзв'язку


О.Г.Тимінський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв'язку
та захисту інформації
України
09.06.2009 N 115
ОПИС
відомчої заохочувальної відзнаки Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України - нагрудного знака "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" ( zb597-09 )
Відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України - нагрудний знак "Почесна відзнака Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України" виготовляється з жовтого металу і має форму щитка з увігнутими сторонами. Поле щитка кольору чорненого срібла з рельєфним зображенням променів. У його центрі розміщено зображення прямого рівностороннього хреста з розбіжними сторонами з білої емалі, між якими вміщено стилізоване зображення блискавок. У центрі хреста - круглий медальйон із синьої емалі із зображенням Знака Княжої Держави Володимира Великого в обрамленні вінка з калинового і дубового листя.
У верхній частині щитка розміщено синю стрічку з написом: "ДЕРЖСПЕЦЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ", у нижній частині - стрічку такого ж кольору з написом: "ПОЧЕСНА ВІДЗНАКА". Сторони щитка обрамлено зображенням лаврового листя.
Пружка хреста, усі зображення і написи - з жовтого металу.
Розмір знака: довжина - 45 мм, ширина - 32 мм.
Зворотний бік знака плоский з вигравіруваним номером та застібкою для кріплення до одягу.
Директор Департаменту
кадрового забезпечення
Адміністрації Держспецзв'язку


О.Г.Тимінський

................
Перейти до повного тексту