1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО
ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Н А К А З
03.05.2006 N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 травня 2006 р.
за N 589/12463
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища N 336 від 23.06.2009 )
Про затвердження Порядку видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містить
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.12.2005 N 1304 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2006 році"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містить (додається).
2. Надати Державній екологічній інспекції виняткове право видачі погоджень на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містить, та право видачі листів-роз'яснень, якщо продукція не містить озоноруйнівних речовин.
3. Надати Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, державним управлінням екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі, Державній екологічній інспекції Азовського моря, Державній Азово-Чорноморській екологічній інспекції, Державній екологічній інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря право видачі суб'єктам підприємницької діяльності, що зареєстровані у відповідних регіонах, листів-роз'яснень, якщо продукція не містить озоноруйнівних речовин, за контрактами (договорами), загальна вартість яких не перевищує 20 тис. доларів США.
4. Державній екологічній інспекції (М.Костров) подати наказ на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України та після державної реєстрації довести цей наказ до відома Міністерства економіки України, Державної митної служби України, територіальних органів та спеціальних підрозділів Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
5. Республіканському комітету Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища, державним управлінням екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі, Державній екологічній інспекції Азовського моря, Державній Азово-Чорноморській екологічній інспекції, Державній екологічній інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря щокварталу подавати до Державної екологічної інспекції інформацію про видані листи-роз'яснення.
6. Визнати таким, що втратив чинність, Порядок видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містить, затверджений наказом Мінекоресурсів від 06.06.2003 N 92-М, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.06.2003 за N 518/7839.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Державної екологічної інспекції - Головного державного інспектора України з охорони навколишнього природного середовища М.Кострова.
Міністр П.Ігнатенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
навколишнього природного
середовища України
03.05.2006 N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 травня 2006 р.
за N 589/12463
ПОРЯДОК
видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин і продукції, що їх містить
1. Цей Порядок розроблено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2005 року N 1304 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2006 році" (далі - Постанова).
2. Порядок визначає процедуру видачі погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин (далі - ОРР) і продукції, що їх містить (далі - Погодження), та листів-роз'яснень, якщо продукція не містить ОРР (далі - лист-роз'яснення), розповсюджується на всіх суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, організаційно - правової форми та місця їх реєстрації і є обов'язковим для виконання.
3. До сфери дії Порядку входять ОРР та продукція, що може містити ОРР, згідно з переліками, наведеними в додатках 5 та 6 до Постанови. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2005 року N 1304 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2006 році" ліцензуванню не підлягає експорт/імпорт продукції, визначеної додатком 6 до Постанови, яка перевозиться у контейнерах з особистим майном.
Узяти до відома, що згідно з вимогами Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, експорт та імпорт речовин і продукції, яка може містити такі речовини, визначених у додатках 5 та 6 до Постанови, дозволяється лише до країн, а також з країн, зазначених у додатку 8 до Постанови.
4. Розгляд документів, наданих суб'єктами підприємницької діяльності, та підготовку Погодження забезпечує Державна екологічна інспекція (далі - Держекоінспекція). Погодження підписується начальником Держекоінспекції, а у разі його відсутності - його заступниками, та завіряється гербовою печаткою.
Погодження, яке видає Держекоінспекція, - це документ, який є однією з підстав для видачі ліцензії на експорт / імпорт ОРР.
5. Для одержання Погодження суб'єкт підприємницької діяльності має подати до Держекоінспекції такі документи:
супровідний лист;
заяву про отримання Погодження (додаток 1) у двох примірниках;
копію контракту (договору), завірену в установленому порядку;
специфікацію (доповнення, інвойс) до контракту (договору);
сертифікат походження ОРР та продукції, що їх містить;
підтвердження коду товару згідно з Українським класифікатором товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД);
документ, що підтверджує якість ОРР та продукції, що їх містить, сертифікат відповідності (можливе надання одного із зазначених документів);
відомості щодо хімічного складу речовин та продукції (наявність інформаційних наклейок (маркування) стосовно типу речовини в ємностях та продукції);
висновки державної екологічної експертизи (для об'єктів екологічної експертизи).
Якщо текст контракту (договору), специфікації (доповнення, інвойсу) та інших документів викладено іноземною мовою, то заявник додає завірений переклад документів на українську мову. Документи оформлюються в окрему справу. Відповідальним за достовірність інформації, наданої у документах, які подані для отримання Погодження, є керівник суб'єкта підприємницької діяльності.
6. Якщо наданий пакет документів відповідає умовам пункту 5 цього Порядку, то суб'єкту підприємницької діяльності надається Погодження для отримання ліцензії на експорт та імпорт озоноруйнівних речовин та продукції, що їх містить (додаток 2), у двох примірниках: один - для передачі до Міністерства економіки України для подальшого оформлення в установленому порядку ліцензії на експорт чи імпорт, другий - для пред'явлення у митні органи під час митного оформлення вантажів у зоні діяльності митниць та регіональних митниць, третій примірник Погодження зберігається в Держекоінспекції.
7. Рішення про видачу (або відмову у видачі) Погодження суб'єкту підприємницької діяльності, за наявності всіх необхідних документів, приймається не пізніше ніж за 20 календарних днів від дати реєстрації заяви.
8. Відривний талон екологічного контролю, що зазначений у Погодженні, заповнюється державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища під час митного оформлення вантажу. Після кожної відмітки про поставку ксерокопія Погодження (разом з талоном) надсилається заявником до Держекоінспекції. Після завершення поставок за даним контрактом талон відривається екологічним інспектором і надсилається до Держекоінспекції. Надання інформації заявником до Держекоінспекції про кількість увезених/вивезених речовин (продукції) за виданим погодженням після завершення терміну його дії є обов'язковим.
9. У разі відмови у видачі Погодження робиться позначка в обох примірниках заяви, де ставиться підпис заявника про отримання поданих документів та ознайомлення з причиною відмови у видачі Погодження, при цьому другий примірник заяви видається заявнику.
10. При встановленні фактичного порушення вимог даного Порядку, виникненні обставин, що можуть призвести до невиконання зобов'язань України за Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, а також інших рішень, обов'язкових для виконання Сторонами Монреальського протоколу, Держекоінспекція має право призупинити або скасувати Погодження та повідомити про це Міністерство економіки України, Державну митну службу України та юридичну особу, що отримала Погодження.
У разі незгоди суб'єкт підприємницької діяльності може оскаржити рішення Мінприроди у судовому порядку.
11. У разі встановлення факту відсутності ОРР у переліку продукції (додаток 6 до Постанови) митне оформлення вантажів здійснюється на підставі листів-роз'яснень Держекоінспекції та територіальних органів Мінприроди, що така продукція не містить озоноруйнівних речовин і ліцензуванню відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2005 року N 1304 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2006 році" не підлягає (додаток 3).

................
Перейти до повного тексту