1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
31.12.2003 N 283
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2004 р.
за N 578/9177
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики N 372 від 15.10.2009 )
Про затвердження Технічного регламенту з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності
На виконання вимог Закону України "Про підтвердження відповідності" відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 року N 2022 "Про делегування Державному комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики повноважень на затвердження нормативно-правових актів" для забезпечення належної безпеки для життя та здоров'я громадян, а також для захисту тварин та майна від небезпеки, пов'язаної з використанням обладнання, електричних та електронних приладів та систем внаслідок впливу електромагнітних завад,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технічний регламент з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності (додається).
2. Визначити Харківський державний науково-дослідний інститут метрології (Оголюк В.П.) відповідальним за розробку і перегляд національних стандартів, що сприймаються як доказ відповідності вимогам Технічного регламенту з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності.
3. Управлінню стандартизації та якості (Нелепов А.А.) забезпечити щорічне внесення до Плану державної стандартизації робіт з розробки та перегляду національних стандартів, що сприймаються як доказ відповідності вимогам Технічного регламенту з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності.
4. Державному підприємству "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" (Жарков Ю.В.) забезпечити публікацію в "Бюлетені інформаційних матеріалів зі стандартизації, метрології та сертифікації" переліку уповноважених органів з підтвердження відповідності та національних стандартів, що сприймаються як доказ відповідності вимогам Технічного регламенту з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності.
5. Департаменту стандартизації та міжнародного співробітництва (Онопрієнко В.В.):
у п'ятиденний термін з дня затвердження цього наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
у місячний термін з дня затвердження цього наказу забезпечити розроблення плану поетапного впровадження Технічного регламенту з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності.
6. Відповідальність за виконання цього наказу покласти на заступника Голови Черепкова С.Т.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на управління організаційно-аналітичного забезпечення діяльності Голови (Сіроткіна С.М.).
Голова Л.Школьник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
31.12.2003 N 283
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2004 р.
за N 578/9177
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
з підтвердження відповідності електромагнітної сумісності
I. Загальні положення
1. Цей Технічний регламент з підтвердження відповідності (далі - Технічний регламент) відповідає Рішенню Ради ЄЕС від 3 травня 1989 року щодо зближення законів держав-членів стосовно електромагнітної сумісності (89/336/ЄЕС).
Технічний регламент розроблений з метою забезпечення:
належної безпеки для життя та здоров'я громадян, а також для захисту тварин та майна від небезпеки, пов'язаної з використанням обладнання, електричних та електронних приладів та систем внаслідок впливу електромагнітних завад;
захисту радіозв'язку й обладнання, приладів та систем, на функціонування яких можуть впливати створювані електричними та електронними приладами електромагнітні завади, від погіршення їх роботи внаслідок впливу таких завад;
захисту розподільчих електромереж від електромагнітних завад, що можуть впливати на них та призводити до пошкодження обладнання;
створення умов щодо електромагнітної сумісності, які б гарантували вільне переміщення в Україні електричних та електронних приладів, що виготовляються та використовуються на її території або імпортуються для використання на її території.
Технічний регламент встановлює вимоги щодо забезпечення електромагнітної сумісності електротехнічних, електронних та радіоелектронних виробів, обладнання та систем, мереж розподілу електроенергії тощо, що мають джерела електромагнітних завад або на функціонування яких можуть вплинути такі завади, процедури підтвердження відповідності цим вимогам, правила маркування та введення в обіг.
2. У цьому Технічному регламенті терміни використано в таких значеннях:
технічні засоби - електричні та електронні прилади, а також обладнання та установки, які містять електричні та/чи електронні компоненти, здатні створювати електромагнітні завади або на функціонування яких можуть вплинути такі завади;
електромагнітна сумісність - здатність технічних засобів функціонувати за призначенням в електромагнітній обстановці без створення неприпустимих електромагнітних завад іншим технічним засобам у цій обстановці;
електромагнітна завада - будь-яке електромагнітне явище, яке може погіршувати робочі характеристики чи функціонування технічних засобів, наприклад електромагнітне збурення, небажаний електромагнітний сигнал чи безпосередні зміни у середовищі їх поширення;
завадостійкість - здатність технічного засобу функціонувати за призначенням без погіршення робочих характеристик при дії наявних електромагнітних завад;
радіоаматори - особи, які мають відповідні дозволи на заняття радіозв'язком та виконують цю роботу виключно в особистих інтересах і без отримання матеріальної вигоди.
3. Дія цього Технічного регламенту поширюється на всі технічні засоби, що вводяться в обіг, які здатні створювати електромагнітні завади або на функціонування яких впливають такі завади, за винятком:
радіообладнання, що використовують радіоаматори;
технічних засобів, електромагнітна сумісність яких регулюється іншими технічними регламентами.
4. Для забезпечення безпеки технічних засобів у випадках існуючої чи прогнозованої проблеми електромагнітної сумісності, у тому числі пов'язаної з монтажем телекомунікаційних систем, приймальних чи передавальних станцій, можуть вживатись спеціальні заходи, не передбачені цим Технічним регламентом.
5. Введення в обіг чи в експлуатацію технічних засобів дозволено лише за умови підтвердження відповідності їх вимогам цього Технічного регламенту згідно з процедурами оцінки відповідності, передбаченої пунктами 12 і 14, та за умов установлення і технічного обслуговування згідно з документацією виробника та використання за призначенням.
6. Перед уведенням в обіг технічних засобів виробник або уповноважена ним особа, яка є резидентом України (далі - виробник), чи постачальник зобов'язаний нанести на нього національний знак відповідності, опис та правила застосування якого затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2001 року N 1599. Наявність знака відповідності свідчитиме про відповідність технічних засобів вимогам цього Технічного регламенту, включаючи процедури оцінки відповідності. Національний знак відповідності наноситься на кожний технічний засіб або в разі неможливості цього на його упакування та/або супровідну документацію таким чином, щоб забезпечувалась його чіткість, розбірливість та незмивність.
Якщо на технічні засоби поширюється дія інших технічних регламентів з підтвердження відповідності, якими також передбачено нанесення національного знака відповідності, такі технічні засоби повинні також відповідати вимогам цих технічних регламентів.
II. Вимоги до технічних засобів
7. Конструкція технічних засобів повинна бути такою, щоб:
електромагнітні завади, створювані ними, не перевищували норм, які встановлені в нормативних документах на ці технічні засоби;
рівень завадостійкості забезпечував їхнє функціонування за призначенням в електромагнітній обстановці.
8. Створювані технічними засобами електромагнітні завади не повинні порушувати роботу таких приладів:
а) побутових радіо - та телевізійних приймачів;
б) промислового виробничого обладнання;
в) мобільного радіообладнання;
г) мобільного радіо- та комерційного радіотелефонного обладнання;
ґ) медичної та наукової апаратури;
д) обладнання, застосовуваного в інформаційній технології;

................
Перейти до повного тексту