- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2016 р.
за № 576/28706
Про затвердження Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції
Відповідно до
статті 73 Закону України "Про Національну поліцію", з метою належної організації підготовки поліцейських, вперше прийнятих на службу в Національній поліції, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції, що додається.
3. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В.Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Тахтая О.В.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Голова Національної поліції України підполковник поліції |
Х. Деканоідзе |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
16.02.2016 № 105
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2016 р.
за № 576/28706
ПОЛОЖЕННЯ
про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції
( У тексті Положення слова "заклад професійної підготовки" в усіх відмінках і числах замінено словами "заклад, що здійснює професійну підготовку" у відповідних відмінках і числах згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 174 від 01.03.2017 )
( У тексті Положення слова "вищий навчальний заклад" в усіх відмінках та формах числа замінено словами "заклад вищої освіти" у відповідних відмінках та формах числа; слова "апарат Національної поліції" в усіх відмінках та формах числа замінено словами "центральний орган управління поліції" у відповідних відмінках та формах числа; слова "підсумковий (вихідний) контроль" в усіх відмінках та формах числа замінено словами "вихідний контроль" у відповідних відмінках та формах числа згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок і умови проходження первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції (далі - професійна підготовка).
( Розділ І доповнено новим пунктом 2 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
3. Поліцейські, яких вперше прийнято на службу в поліції, проходять професійну підготовку з метою набуття ними спеціальних навичок, необхідних для виконання повноважень поліції.
Не підлягають повторному направленню на професійну підготовку поліцейські, які:
мають документ про її успішне закінчення;
були звільнені зі служби в поліції за пунктами 1, 4, 7, 8 частини першої
статті 77 Закону України "Про Національну поліцію".
Поліцейські, зазначені в третьому та четвертому абзацах цього пункту, після прийняття на службу в поліції та призначення на посаду в органі (підрозділі) поліції направляються для проходження післядипломної освіти в установленому
Положенням про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 24 грудня 2015 року № 1625, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 січня 2016 року за № 76/28206, порядку.
4. Професійна підготовка проводиться на базі закладів вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання та установ (закладів) Національної поліції, що діють для забезпечення організації відповідної спеціальної підготовки поліцейських, уперше прийнятих на службу в поліції, а також підвищення кваліфікації і перепідготовки молодшого складу поліції, проведення окремих видів службової підготовки поліцейських (далі - заклади, що здійснюють професійну підготовку).
5. Проходження поліцейським професійної підготовки підтверджується довідкою про закінчення первинної професійної підготовки (додаток 1), яка долучається до його особової справи.
6. Поліцейському, якому присвоєно освітньо-кваліфікаційний рівень "кваліфікований робітник", видається диплом установленого законодавством України зразка.
( Розділ І доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
7. Професійна підготовка організовується за формами здобуття освіти, визначеними законодавством України, з урахуванням особливостей, які дають змогу поліцейським виконувати під час навчання покладені на поліцію завдання.
( Розділ І доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
8. Поліцейські під час проходження професійної підготовки зобов’язані дотримуватися правил внутрішнього розпорядку закладу, що здійснює професійну підготовку.
( Розділ І доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
II. Порядок направлення на професійну підготовку
1. Кадрові підрозділи органів (закладів, установ) поліції ведуть облік поліцейських, яким необхідно пройти професійну підготовку, та організовують їх направлення до закладів, що здійснюють професійну підготовку у строки, визначені рознарядкою.
2. Рознарядка формується на півріччя кадровим підрозділом центрального органу управління поліції на підставі поданих заявок органів (закладів, установ) поліції про необхідну кількість навчальних місць для проходження поліцейськими професійної підготовки та планів-графіків закладів, що здійснюють професійну підготовку.
Рознарядка затверджується керівником поліції та може коригуватися залежно від службової необхідності.
3. Поліцейський направляється на професійну підготовку не пізніше ніж через чотирнадцять календарних днів після його призначення на посаду.
За наявності об’єктивних підстав (хвороба, сімейні обставини), підтверджених відповідним документом, направлення поліцейського на професійну підготовку може бути здійснено в інший строк, визначений у рознарядці. Про неможливість прибуття поліцейського на професійну підготовку кадрові підрозділи органів (закладів, установ) поліції зобов’язані своєчасно поінформувати кадровий підрозділ центрального органу управління поліції та відповідний заклад, що здійснює професійну підготовку.
Направлення на професійну підготовку оформляється наказом, підготовленим кадровим підрозділом органу (закладу, установи) поліції, в якому він призначений на посаду.
4. Перед направленням поліцейського на професійну підготовку безпосередній керівник зобов’язаний провести його інструктаж щодо дотримання правил службової дисципліни, перевірити наявність однострою, спеціального жетона та службового посвідчення.
( Пункт 4 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
5. Поліцейські прибувають до закладів, що здійснюють професійну підготовку в однострої та повинні мати при собі направлення на первинну професійну підготовку (додаток 2), паспорт громадянина України, спеціальний жетон, службове посвідчення, спортивний одяг та взуття, предмети особистої гігієни, зошити та письмове приладдя.
( Пункт 5 розділу ІІ із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
6. Кадровий підрозділ органу (закладу, установи) поліції, на посаду в якому призначений поліцейський, не пізніше ніж за шість календарних днів до початку професійної підготовки надсилає до закладів, що здійснюють професійну підготовку, навчальну справу поліцейського.
Навчальна справа поліцейського складається з:
біографічної довідки;
копії анкети та автобіографії;
копій документів про освіту;
копії паспорта громадянина України;
копії облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган);
копій свідоцтва про шлюб, рішення суду про зміну облікових даних (за наявності);
копії посвідчення водія (для поліцейських підрозділів патрульної поліції, секторів реагування патрульної поліції та інших підрозділів, в яких перебування на посадах передбачає наявність посвідчення водія);
витягу з наказу про призначення на посаду та присвоєння первинного спеціального звання поліцейського;
копії довідки за результатами медичного огляду медичною (військово-лікарською) комісією МВС;
копії висновку за результатами психологічного обстеження кандидата;
двох фотокарток поліцейського розміром 9 x 12 см (в анфас) в однострої, що відповідає наявному спеціальному званню поліції;
чотирьох фотокарток розміром 3 x 4 см (на звороті фотокарток працівник підрозділу кадрового забезпечення здійснює запис про засвідчення особи, яку на ній зображено, та скріплює його печаткою).
До навчальної справи можуть долучатися інші довідкові матеріали, наявність яких обумовлена умовами навчання та/або які характеризують поліцейського.
7. Навчальні справи поліцейських, що надійшли пізніше визначеного строку, закладами, що здійснюють професійну підготовку не приймаються та повертаються до кадрових підрозділів органів (закладів, установ) поліції з письмовим обґрунтуванням прийнятого рішення.
8. Поліцейські не зараховуються до закладів, що здійснюють професійну підготовку у таких випадках:
1) неприбуття до закладу, що здійснює професійну підготовку, у день, визначений рознарядкою;
( Підпункт 1 пункту 8 розділу ІІ в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
2) незадовільний стан здоров’я, що підтверджено в установленому порядку;
( Підпункт 3 пункту 8 розділу ІІ виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
3) ненадходження навчальної справи поліцейського до моменту прибуття поліцейського до закладу, що здійснює професійну підготовку;
( Підпункт 3 пункту 8 розділу ІІ в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ
№ 617 від 29.09.2022 )
4) відсутність однострою.
9. Про незарахування поліцейських повідомляється кадровий підрозділ органу (закладу, установи) поліції, яким їх було направлено для проходження професійної підготовки, не пізніше ніж на наступний календарний день, а навчальні справи незарахованих поліцейських повертаються до відповідних комплектуючих підрозділів.
10. Повторне направлення поліцейського, не зарахованого до закладу, що здійснює професійну підготовку відповідно до вимог пункту 8 цього розділу, здійснюється за рішенням кадрового підрозділу центрального органу управління поліції на підставі клопотання керівництва відповідного органу (закладу, установи) поліції.
11. Поліцейські, які прибули для проходження професійної підготовки у визначені рознарядкою строки, наказом керівника закладу, що здійснює професійну підготовку зараховуються слухачами. Звіт про зарахування поліцейських на первинну професійну підготовку (додаток 3) протягом трьох календарних днів надсилається до кадрового підрозділу центрального органу управління поліції.
12. Під час проходження поліцейськими професійної підготовки їх навчальні справи зберігаються в закладах, що здійснюють професійну підготовку.
13. За період професійної підготовки до навчальних справ поліцейських долучаються:
................Перейти до повного тексту