- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 2007 р.
за N 564/13831
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 108 від 07.07.2011 )
Про затвердження Типового положення про архітектурно-містобудівні ради при спеціально уповноважених місцевих органах містобудування та архітектури
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства
регіонального розвитку та будівництва
N 131 від 18.03.2008
N 126 від 27.03.2009 )
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 28.08.2006 N 29814/1/1-06 щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність до Закону України "Про внесення змін до Закону України
"Про архітектурну діяльність" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про архітектурно-містобудівні ради при спеціально уповноважених органах містобудування та архітектури, що додається.
2. Управлінню планування та забудови територій (Вашкулат О.М.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держбуду України від 01.09.99
N 210 "Про затвердження Типового положення про архітектурно-містобудівні ради при спеціально уповноважених місцевих органах містобудування та архітектури", зареєстрований у Мін'юсті України 22.11.99 за N 807/4100.
4. Управлінню планування та забудови територій (Вашкулат О.М.) довести до відома і надати необхідну методичну допомогу місцевим органам містобудування та архітектури в організації роботи архітектурно-містобудівних рад.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Беркуту А.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
регіонального розвитку
та будівництва України
14.05.2007 N 15
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 травня 2007 р.
за N 564/13831
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про архітектурно-містобудівні ради при спеціально уповноважених місцевих органах містобудування та архітектури
1. Загальні положення
Архітектурно-містобудівна рада (далі - рада) є дорадчим органом при місцевому органі містобудування та архітектури для професійного колегіального розгляду й обговорення містобудівних, архітектурних та інженерних рішень містобудівної, передпроектної та проектної документації.
Рада утворюється за рішенням місцевої державної адміністрації або виконавчого комітету міської ради і постійно діє при спеціально уповноваженому органі містобудування та архітектури Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях; виконавчих органах міських рад (далі - спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури).
У своїй діяльності рада керується
Конституцією України та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства регіонального розвитку та будівництва, актами органів місцевої влади, а також цим Типовим положенням.
Рада здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування.
2. Основні завдання ради
Рада розглядає містобудівну та проектну документацію, нормативно-правові акти у сфері містобудування та архітектури з метою надання консультативних порад і професійних рекомендацій відповідному спеціально уповноваженому місцевому органу містобудування та архітектури.
Обов'язковому розгляду на засіданні ради підлягають містобудівна документація, архітектурні рішення проектів об'єктів архітектури, розташованих в історичній частині міст, в історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення, проекти висотних будівель та споруд.
( Глава 2 в редакції Наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва
N 126 від 27.03.2009 )
3. Склад і структура ради
Головою ради є керівник відповідного спеціально уповноваженого місцевого органу містобудування та архітектури (за посадою) - головний архітектор відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
( Абзац перший глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва
N 131 від 18.03.2008 )
Склад ради формується з одного заступника голови, секретаря, висококваліфікованих фахівців у сфері містобудування та архітектури, які становлять не менше половини загальної кількості членів ради, а також інженерів, будівельників, науковців, фахівців зі збереження архітектурно-містобудівної спадщини (реставраторів, мистецтвознавців, археологів, істориків), представників центральних, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників місцевих органів державного нагляду, творчих спілок та інших громадських професійних організацій. Для розширеного розгляду на засіданні ради об'єктів архітектури та містобудування, які мають важливе значення для декількох територіальних одиниць, для роботи в раді можуть бути залучені фахівці з інших територіальних громад.
( Абзац другий глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва
N 131 від 18.03.2008 )
Секретар ради, як правило, є посадовою особою відповідного спеціально уповноваженого місцевого органу містобудування та архітектури.
Персональний склад ради формується за поданням керівника спеціально уповноваженого місцевого органу містобудування та архітектури з урахуванням пропозицій місцевих організацій Національної спілки архітекторів України та інших громадських організацій і затверджується рішенням місцевої державної адміністрації або виконавчого комітету міської ради.
( Абзац четвертий глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва
N 131 від 18.03.2008 )
4. Права та обов'язки ради і її членів
4.1. Члени ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
4.2. Рада та її члени мають право:
бути інформованими про план роботи ради, порядок денний засідань та про питання, запропоновані до розгляду на засіданні ради;
брати участь у розгляді питань, зазначених у пункті 2 цього Положення, та обговорювати містобудівні, архітектурно-технічні та інженерні проектні рішення;
висловлювати свої зауваження та пропозиції замовникам (забудовникам) і авторам-розробникам містобудівної, проектної документації та передпроектних досліджень.
4.3. Обов'язком членів ради є активна участь у роботі ради, зокрема участь в обговоренні питань, що розглядаються, сприяння виконанню рекомендацій ради, якісна і вчасна підготовка питань для обговорення на засіданнях.
При розгляді містобудівної та проектної документації члени ради зобов'язані керуватися чинним законодавством у сфері містобудування. Свою обізнаність у питаннях законодавства вони засвідчують підписом у спеціальному документі.
4.4. Члени ради можуть здійснювати творчу діяльність, пов'язану з проектуванням об'єктів містобудування та архітектури, що передбачені для будівництва на території їх адміністративно-територіальної одиниці, у тому числі право на розроблення яких здобуте в результаті містобудівного або архітектурного конкурсу, але брати участь в обговоренні цих питань та голосуванні не мають права.
................Перейти до повного тексту