- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2010 р.
за N 561/17856
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
інфраструктури
N 310 від 13.08.2015 )
Про затвердження Положення про порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом
( Назва із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
1. Затвердити Положення про порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
2. Головній державній інспекції на автомобільному транспорті (Майборода Ю.М.) забезпечити:
2.1. У встановленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Публікацію цього наказу в засобах масової інформації.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту та зв'язку України Баранова О.Г.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва В.о. Голови Антимонопольного комітету України | К.Єфименко М.Бродський Ю.Кравченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
02.07.2010 N 429
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2010 р.
за N 561/17856
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт" ( z0140-08 )
( У тексті Положення слово "Головавтотрансінспекція" в усіх відмінках замінено словом "Укртрансінспекція" у відповідному відмінку; слова "територіальні управління" в усіх відмінках замінено словами "територіальні органи" у відповідних відмінках згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
I. Загальні положення
( Пункт 1.1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
1.3. Контроль за додержанням ліцензіатами
Ліцензійних умов здійснюють такі органи контролю: орган ліцензування - Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті(далі - Укртрансінспекція);
( Абзац другий пункту 1.3 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
територіальні органи Укртрансінспекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - територіальні органи).
1.4. Контролю за додержанням
Ліцензійних умов у разі безперервності ліцензованої господарської діяльності перевізника підлягає увесь період такої діяльності з часу останньої планової ліцензійної перевірки суб'єкта господарювання.
( Розділ I доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
II. Організація планових та позапланових перевірок додержання ліцензіатом Ліцензійних умов ( z0562-10 )
2.1. Контроль за додержанням ліцензіатами
Ліцензійних умов здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок дотримання ліцензіатом Ліцензійних умов за місцезнаходженням ліцензіата та в автотранспортних засобах, що він використовує під час надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним транспортом (далі - надання послуг з перевезення).
( Пункт 2.1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
2.2. Планова перевірка дотримання ліцензіатом
Ліцензійних умов (далі - планова перевірка) здійснюється з метою встановлення стану додержання ліцензіатами Ліцензійних умов.
2.3. Предметом планової перевірки є відповідність діяльності ліцензіатів вимогам
Ліцензійних умов під час здійснення ними господарської діяльності з надання послуг з перевезення.
2.4. Планові перевірки проводяться органами контролю відповідно до квартальних планів перевірок, що затверджуються наказом органу ліцензування до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.
Укртрансінспекція протягом десяти робочих днів після затвердження плану-графіка перевірок надає копію плану-графіка та наказ про його затвердження до Держпідприємництва.
( Абзац другий пункту 2.4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
До 31 грудня 2010 року планові та позапланові перевірки додержання ліцензіатами
Ліцензійних умов здійснюються з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009
N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".
Плани проведення перевірок щокварталу оприлюднюються органами контролю шляхом розміщення інформації в засобах масової інформації.
2.5. Заходи з проведення планових перевірок здійснюються з періодичністю відповідно до Критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх діяльності у сфері автомобільного транспорту та визначення періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008
N 790.
2.6. Повідомлення про проведення планової перевірки надсилається не пізніше ніж за десять днів до дня проведення планової перевірки рекомендованим листом, телефонограмою або вручається особисто ліцензіату (фізичній особі), або керівнику ліцензіата (юридичній особі), або іншій особі, уповноваженій на це установчими документами, довіреністю, законом та іншими актами цивільного законодавства (далі - ліцензіат та уповноважена особа відповідно), під розписку на примірнику повідомлення про проведення планової перевірки, що залишається в органі контролю.
2.7. Строк проведення планової перевірки становить не більше п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів.
Під час проведення позапланових перевірок з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для проведення цих перевірок.
2.9. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів.
2.10. Про проведення позапланової перевірки ліцензіат завчасно не попереджається.
2.11. Позапланові перевірки виконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов проводяться не пізніше одного місяця після закінчення установленого строку, протягом якого ліцензіат зобов'язаний подати до органу контролю у письмовому вигляді інформацію про результати виконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов.
2.12. Для проведення планових (позапланових) перевірок органи контролю видають наказ про утворення комісії з проведення планової (позапланової) перевірки (далі - комісія), у якому зазначаються найменування ліцензіата, щодо якого здійснюватиметься планова (позапланова) перевірка, та строк проведення такої перевірки.
На підставі наказу про проведення планової (позапланової) перевірки за підписом керівника органу контролю або його заступника оформляється посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки згідно з додатком 1, яке засвідчується печаткою органу державного контролю.
Посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки реєструється в журналі обліку посвідчень на проведення планової (позапланової) перевірки, форму якого наведено у додатку 2.
Сторінки журналу обліку посвідчень на проведення планової (позапланової) перевірки нумеруються, прошнуровуються та скріплюються печаткою органу контролю.
2.13. Продовження строку проведення планової (позапланової) перевірки не допускається.
III. Права та обов'язки голови та членів комісії під час проведення планової (позапланової) перевірки
3.1. Голова та члени комісії під час проведення планової (позапланової) перевірки мають право:
отримувати від ліцензіата або уповноваженої особи всю необхідну інформацію щодо дотримання
Ліцензійних умов;
доступу до будь-яких приміщень ліцензіата, що використовуються для здійснення діяльності з надання послуг з перевезення, для з'ясування питань, безпосередньо пов'язаних з проведенням планової (позапланової) перевірки;
оглядати за участю ліцензіата або уповноваженої особи територію, будівлі, споруди, приміщення та обладнання, що використовуються для надання послуг з перевезення;
ознайомлюватися з усіма необхідними для проведення планової (позапланової) перевірки документами ліцензіата та отримувати їх копії (ксерокопії), витяги з цих документів, дані на комп'ютерних електронних носіях та інші матеріали, що стосуються надання послуг з перевезення;
отримувати від ліцензіата та його персоналу письмові пояснення з питань, що виникають під час проведення планової (позапланової) перевірки.
3.2. Голова та члени комісії під час проведення планової (позапланової) перевірки зобов'язані:
дотримуватися визначених вимог законодавства щодо збереження конфіденційної та службової інформації;
забезпечувати нерозголошення комерційної таємниці, що стає доступною їм під час проведення планової (позапланової) перевірки;
об'єктивно та неухильно здійснювати перевірку додержання ліцензіатами
Ліцензійних умов у межах повноважень, передбачених законодавством.
( Пункт 3.2 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
IV. Права та обов'язки ліцензіата або уповноваженої особи під час проведення планової (позапланової) перевірки
4.1. Ліцензіат або уповноважена особа під час проведення планової (позапланової) перевірки мають право:
вимагати від комісії додержання вимог законодавства;
перевіряти наявність у членів комісії службового посвідчення і одержувати копію посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки;
ознайомлюватися з підставою проведення позапланової перевірки з отриманням копії відповідного документа;
бути присутніми під час проведення планової (позапланової) перевірки;
вимагати нерозголошення інформації, що є комерційною таємницею ліцензіата;
одержувати один примірник акта перевірки та ознайомлюватися з ним;
надавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки;
не допускати комісію до здійснення планової (позапланової) перевірки, якщо така перевірка проводиться з порушенням вимог щодо періодичності проведення перевірок, передбачених Законом України
"Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", або посадова особа органу контролю не надала копії документів, передбачених цим Законом, або якщо надані документи не відповідають вимогам цього Закону, або в разі неодержання повідомлення про здійснення планової перевірки;
оскаржувати в установленому законом порядку неправомірні дії комісії.
4.2. Ліцензіат або уповноважена особа зобов'язані:
сприяти роботі комісії, не чинити їй перешкод, забезпечити комісію робочими місцями;
V. Порядок проведення планової (позапланової) перевірки
5.1. Для проведення планової (позапланової) перевірки голова та члени комісії повинні пред'явити ліцензіату або уповноваженій особі посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки, службові посвідчення та надати копію посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки.
Посвідчення на проведення планової (позапланової) перевірки діє лише протягом зазначеного в ньому строку проведення планової (позапланової) перевірки.
5.2. У журналі відвідування ліцензіата (у разі його наявності) зазначаються строки проведення планової (позапланової) перевірки, мета такої перевірки, посада, прізвище, ініціали голови та членів комісії, які засвідчуються підписом голови комісії.
5.3. Під час проведення планової (позапланової) перевірки комісія перевіряє стан матеріально-технічної бази, автотранспортних засобів і документи, що засвідчують виконання організаційних, технічних та кваліфікаційних вимог, встановлених
Ліцензійними умовами та обов'язкових для виконання ліцензіатами.
5.3.1. При проведенні планової (позапланової) перевірки за місцезнаходженням ліцензіата комісія перевіряє:
наявність ліцензії та свідоцтва про державну реєстрацію ліцензіата;
наявність та використання матеріально-технічного забезпечення господарської діяльності з надання послуг з перевезення, його відповідність вимогам законодавства України, в тому числі й
Ліцензійних умов;
наявність персоналу автомобільного транспорту та його кваліфікацію;
наявність водіїв, їх кваліфікацію, стаж роботи, дотримання ними режимів праці та відпочинку, виконання інших вимог нормативно-правових актів, які ліцензіати зобов'язані виконувати стосовно водіїв;
наявність філій, відокремлених структурних підрозділів ліцензіата, що надають послуги з перевезення на підставі копії ліцензії;
достовірність відомостей, зазначених у документах, поданих ліцензіатом для отримання ліцензії;
своєчасність повідомлення органу ліцензування про зміни в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії (про зміну місцезнаходження, організаційно-правової форми, найменування (юридичної особи) або прізвища, ім'я, по батькові (фізичної особи) тощо);
здійснення організаційних заходів щодо забезпечення відповідних робіт з надання послуг з перевезення;
повноту виконання робіт за умовами договору та виконання вимог щодо кількості транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями;
( Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 розділу V доповнено новим абзацом десятим згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
5.3.2. У разі проведення планової (позапланової) перевірки в автотранспортних засобах перевіряється наявність у водія документів, передбачених
Ліцензійними умовами, а також відповідність автотранспортного засобу технічним вимогам, встановленим Ліцензійними умовами.
5.4. Планова (позапланова) перевірка в автотранспортних засобах проводиться при виїзді їх з підприємства, стоянок, початкових, проміжних і кінцевих пунктів завантаження, розвантаження вантажних автомобілів, автостанцій, автовокзалів, автобусних зупинок, стоянок таксі, пасажирського автотранспорту, а також під час руху автотранспортних засобів, крім таксі, не відвертаючи уваги водія (за наявності в екіпажі другого водія, кондуктора, стюардеси або іншого члена екіпажу), який здійснює керування автотранспортним засобом.
VI. Порядок оформлення результатів планової (позапланової) перевірки
6.1. За результатами проведеної планової (позапланової) перевірки за місцезнаходженням ліцензіата та перевірки в автотранспортних засобах комісія в останній день перевірки складає акт перевірки за формою згідно з додатком 3.
Акт перевірки складається у двох примірниках, кожен з яких підписується головою та членами комісії, а також ліцензіатом або уповноваженою особою.
Один примірник акта перевірки передається ліцензіату або уповноваженій особі, а другий зберігається органом контролю, який проводив планову (позапланову) перевірку.
6.2. Порушення, виявлені під час проведення планової (позапланової) перевірки, викладаються в акті перевірки з посиланням на конкретні пункти (підпункти)
Ліцензійних умов, порушені ліцензіатом.
Довільне викладання положень нормативно-правових актів не допускається.
6.3. Ліцензіат або уповноважена особа вивчає наданий йому акт перевірки і у разі наявності зауважень вносить їх до акта перевірки, після чого письмово підтверджує факт ознайомлення з актом перевірки й отримання одного примірника такого акта, що засвідчує особистим підписом та проставлянням відтиску печатки (у разі її наявності) на кожній сторінці акта перевірки із зазначенням дати ознайомлення і підписання.
6.4. Ліцензіат або уповноважена особа має право дати пояснення та викласти зауваження щодо результатів планової (позапланової) перевірки як в самому акті перевірки, так і на окремому аркуші паперу, що є невід'ємною частиною такого акта.
6.5. У разі відмови ліцензіата або уповноваженої особи ознайомлюватися з актом перевірки та (або) його підписувати голова комісії робить про це відповідний запис в акті перевірки, який направляється такому ліцензіату або уповноваженій особі рекомендованим листом з повідомленням.
6.7. Документи, що стали підставою для проведення планової (позапланової) перевірки, складені (отримані) під час проведення такої перевірки та за її результатами, зберігаються в ліцензійній справі ліцензіата.
VII. Підстави анулювання ліцензії та прийняття рішення про анулювання ліцензії
7.2. Акт про повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов складається на підставі акта перевірки за формою, наведеною у додатку 4.
Повторним порушенням уважається вчинення ліцензіатом протягом строку дії ліцензії повторного порушення
Ліцензійних умов після застосування санкцій за аналогічне порушення.
7.3. Акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ліцензіатом для отримання ліцензії, складається на підставі акта перевірки, в якому зафіксовано виявлені факти надання ліцензіатом недостовірних відомостей у документах, поданих для отримання ліцензії і перелік яких встановлений статтею
10 Закону України
"Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та пунктом 39 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001
N 756 (далі - Перелік документів), за формою, наведеною у додатку 5.
7.4. Акт про встановлення факту передачі ліцензії або її копії юридичній або фізичній особі для надання послуг з перевезення складається комісією на підставі акта перевірки (планової, позапланової), під час якої виявлено факт передачі ліцензії (її копії), за формою, наведеною у додатку 6.
7.5. Акт про невиконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов складається комісією на підставі акта перевірки (планової, позапланової), в якому зафіксовано факт неусунення порушень, виявлених під час проведення попередньої планової (позапланової) перевірки, за формою, наведеною у додатку 7.
7.6. Акт про неможливість ліцензіата забезпечити виконання
Ліцензійних умов визначається на підставі акта перевірки (планової, позапланової) або на підставі документів, поданих ліцензіатом до Укртрансінспекції або територіального органу, у разі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії, за формою, наведеною у додатку 8.
7.7.1. Залучення до надання послуг з перевезень водіїв або персоналу автомобільного транспорту, які не мають відповідної кваліфікації та відповідних документів щодо підтвердження кваліфікації;
( Підпункт 7.7.1 пункту 7.7 розділу VII із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
7.7.2. Допуск до здійснення робіт із забезпечення проведення перевірки технічного стану, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв осіб, які не відповідають кваліфікаційним вимогам
Ліцензійних умов;
7.7.3. Відсутність договору на отримання послуг з проведення технічного обслуговування, та (або) ремонту автотранспортних засобів, та (або) перевірки технічного стану автотранспортних засобів, та (або) забезпечення проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв, та (або) місця зберігання автотранспортних засобів чи незабезпечення ліцензіатом отримання цих послуг відповідно до укладених договорів (для ліцензіатів, які не мають власної або орендованої матеріально-технічної бази та штатних спеціалістів);
7.7.4. Невиконання вимог щодо зберігання автотранспортних засобів поза межами житлових зон у спеціально пристосованих для цього місцях з урахуванням положень статті
21 Закону України
"Про автомобільний транспорт";
7.7.5. Встановлення факту наявності у ліцензіата водіїв, трудові відносини з якими не оформлено відповідно до положень трудового законодавства;
7.7.6. Відсутність у ліцензіата власних або орендованих автотранспортних засобів, на які видано ліцензійні картки;
7.7.7. Допуск до надання послуг з перевезень (на лінію, в рейс) автотранспортних засобів, які не пройшли планового технічного обслуговування, передрейсову (післярейсову) перевірку технічного стану та санітарного стану, не мають сертифікатів відповідності колісних транспортних засобів;
( Підпункт 7.7.7 пункту 7.7 розділу VII в редакції Наказу Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
7.7.8. Допуск до надання послуг з перевезень водіїв, які не пройшли щозмінного передрейсового медичного огляду;
7.7.9. Допуск до надання послуг з перевезень водіїв, які не мають відповідної медичної довідки щодо придатності до керування автотранспортним засобом установленого зразка;
7.7.10. Допуск до надання послуг з перевезення на таксі легкових автомобілів, у яких відсутнє або несправне відповідне обладнання (для ліцензіатів, що надають послуги з перевезень пасажирів на таксі).
7.8. Акт про відмову ліцензіата в проведенні планової (позапланової) перевірки складається комісією за формою, наведеною у додатку 9.
7.9. Відмовою ліцензіата від проведення планової (позапланової) перевірки вважається:
7.9.1. Відмова ліцензіата або уповноваженої особи надати всі необхідні документи, що підтверджують додержання вимог
Ліцензійних умов;
7.9.2. Створення ліцензіатом або уповноваженою особою перешкод для проведення комісією планової (позапланової) перевірки (відмова в доступі комісії на територію, до будівель, споруд та інших приміщень);
7.9.3. Непризначення уповноваженої особи, яка має право представляти інтереси ліцензіата під час проведення планової (позапланової) перевірки, у разі відсутності керівника ліцензіата (юридичної особи) або ліцензіата фізичної особи - підприємця.
Ліцензіат або уповноважена особа вивчають наданий їм акт і у разі наявності зауважень вносять їх до акта, після чого письмово підтверджують факт ознайомлення з актом і отримання одного примірника такого акта, що засвідчують особистим підписом та проставлянням відтиску печатки (у разі її наявності) на кожній сторінці акта перевірки із зазначенням дати ознайомлення і підписання.
Один примірник акта передається ліцензіату або уповноваженій особі, а другий зберігається в ліцензійній справі ліцензіата.
VIII. Розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов ( z0562-10 )
8.1. У разі виявлення порушень
Ліцензійних умов орган контролю, що здійснив перевірку, не пізніше п'яти робочих днів з дати складання акта видає у двох примірниках розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов згідно з додатком 10 або приймає рішення про анулювання ліцензії.
Один примірник розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов не пізніше п'яти робочих днів з дня складення акта надається ліцензіату чи уповноваженій особі для виконання, а другий примірник з підписом ліцензіата або уповноваженої особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства залишається в органі контролю.
8.2. Видача розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов здійснюється Укртрансінспекцією або відповідним територіальним органом з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його представника.
8.3. У разі відсутності ліцензіата або уповноваженої особи під час розгляду результатів перевірки рішення про видання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов може прийматися без їх участі.
8.4. У разі відмови ліцензіата або уповноваженої особи від отримання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов воно направляється рекомендованим листом, а на копії такого розпорядження, що залишається в органі контролю, проставляються відповідний вихідний номер і дата направлення.
8.5. Ліцензіат, який одержав розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов, зобов'язаний у термін, визначений законодавством України, у письмовій формі подати органу контролю, який видав це розпорядження, документальне підтвердження усунення порушень.
IX. Рішення про анулювання ліцензії
9.1. Рішення про анулювання ліцензії приймається Укртрансінспекцією протягом десяти робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії.
9.2. Розгляд питання про анулювання ліцензії на підставі акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ліцензіатом для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень
Ліцензійних умов здійснюється органом контролю з обов'язковим запрошенням ліцензіата або його уповноваженої особи.
9.3. У разі неявки ліцензіата або уповноваженої ним особи розгляд питання про анулювання ліцензії може здійснюватись без їх участі за наявності підтвердження факту повідомлення ліцензіата.
9.4. Розгляд питання про анулювання ліцензії в разі повторного порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов здійснюється за наявності таких документів:
акта перевірки додержання ліцензіатом
Ліцензійних умов, у якому відображені дані про повторне (повторні) порушення ліцензіатом Ліцензійних умов;
акта попередньої перевірки (попередніх перевірок) додержання ліцензіатом
Ліцензійних умов;
розпорядчого документа, на підставі якого здійснювались відповідні перевірки.
9.5. У разі анулювання ліцензії на підставі акта про повторне порушення ліцензіатом
Ліцензійних умов; акта про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ліцензіатом для одержання ліцензії; акта про встановлення факту передачі ліцензії іншій юридичній або фізичній особі для провадження господарської діяльності; акта про невиконання розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов ліцензіат може одержати нову ліцензію на право провадження цього виду господарської діяльності не раніше ніж через рік з дати прийняття рішення про анулювання попередньої ліцензії.
9.6. Рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через тридцять днів з дня його прийняття, крім рішень про анулювання ліцензій, прийнятих згідно з поданою заявою ліцензіата про анулювання ліцензії та в разі смерті ліцензіата (фізичної особи - підприємця), які набирають чинності з дня їх прийняття.
9.7. Витяг з рішення про анулювання ліцензії із зазначенням підстав анулювання не пізніше трьох робочих днів з дати його прийняття вручається ліцензіату або надсилається за місцезнаходженням ліцензіата з повідомленням про вручення.
X. Оскарження рішення про анулювання ліцензії
10.1. У разі подання ліцензіатом протягом тридцяти днів з дня прийняття рішення про анулювання ліцензії скарги до Експертно-апеляційної ради при Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва дія зазначеного рішення Укртрансінспекції зупиняється до прийняття відповідного рішення Держпідприємництвом.
( Пункт 10.1 розділу X із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства інфраструктури
N 437 від 01.07.2013 )
10.2. Рішення Експертно-апеляційної ради щодо скарги ліцензіата є підставою для видання Держкомпідприємництвом розпорядження про усунення виявлених порушень законодавства у сфері ліцензування, допущених органом ліцензування під час розгляду та прийняття рішення про анулювання ліцензії.
10.3. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржене в судовому порядку.
Начальник Головавтотрансінспекції | Ю.М.Майборода |
Додаток 1
до Положення про порядок
контролю за додержанням
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності
з надання послуг
з перевезення пасажирів
і вантажів автомобільним
транспортом відповідно
до видів робіт, визначених
Законом України "Про
автомобільний транспорт"
(Державний
Герб
України)
________________________________
(найменування органу контролю)
ПОСВІДЧЕННЯ
на проведення планової/позапланової перевірки дотримання ліцензіатом Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт",
від "___" __________ 20__ року N ______
Видане комісії на підставі наказу ___________________________
(найменування органу контролю)
__________________________________________________________________
від "___" ________ 20___ року N _____ про проведення у складі:
голови комісії _________________________________________________,
(ініціали, прізвище, посада)
членів комісії: _________________________________________________
(ініціали, прізвище, посада)
_________________________________________________
(ініціали, прізвище, посада)
планової/позапланової перевірки ліцензіата за місцезнаходженням та
в автотранспортних засобах _______________________________________
__________________________________________________________________
(місцезнаходження, найменування або прізвище,
ім'я, по батькові ліцензіата)
щодо додержання Ліцензійних умов провадження господарської
діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів
автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених
Законом України "Про автомобільний транспорт", відповідно до
отриманої ліцензії серії ___ N _______ від "___" _______ 20__ року
на підставі ______________________________________________________
(підстави для проведення перевірки)
за період з "___" _______ 20__ року до "___" ________ 20__ року,
у термін з "___" _________ 20__ року до "___" ________ 20__ року.
Інформація про проведення попередньої перевірки: _________________
__________________________________________________________________
(тип заходу, строки його здійснення)
у період з "___" _______ 20__ року до "___" ________ 20___ року.
Керівник
(заступник керівника
органу контролю) ____________ _____________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.
Додаток 2
до Положення про порядок
контролю за додержанням
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності
з надання послуг
з перевезення пасажирів
і вантажів автомобільним
транспортом відповідно
до видів робіт, визначених
Законом України "Про
автомобільний транспорт"
ЖУРНАЛ
обліку посвідчень на проведення планової/позапланової перевірки дотримання ліцензіатом Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт"
----------------------------------------------------------------------------------
| N |Реквізити| Номер |Найменування|Місцезнаходження| Вид | Підстави |
|з/п| наказу |посвідчення | або | (для юридичної | перевірки | для |
| | про | | прізвище, |особи) або місце| (планова, |проведення|
| |утворення| | ім'я, по |проживання (для |позапланова)|перевірки |
| |комісії | | батькові |фізичної особи) |та термін її| |
| | | |ліцензіата | ліцензіата | проведення | |
|---+---------+------------+------------+----------------+------------+----------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
|---+---------+------------+------------+----------------+------------+----------|
| | | | | | | |
----------------------------------------------------------------------------------
Додаток 3
до Положення про порядок
контролю за додержанням
Ліцензійних умов провадження
господарської діяльності
з надання послуг
з перевезення пасажирів
і вантажів автомобільним
транспортом відповідно
до видів робіт, визначених
Законом України "Про
автомобільний транспорт"
(Державний
Герб
України)
________________________________________
(найменування органу контролю)
АКТ
проведення планової/позапланової перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", N _____
___________________ "___" ________ 20__ року
(населений пункт)
Голова комісії ___________________________________________________
(посада, прізвище та ініціали)
та члени комісії: ________________________________________________
(посади, прізвища та ініціали)
за участю представника(ів) ______________________________________,
(посади, прізвища та ініціали)
посвідчення на проведення планової/позапланової перевірки N ______
................Перейти до повного тексту