1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ
Н А К А З
09.06.2008 N 132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2008 р.
за N 556/15247
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства екології та природних ресурсів N 52 від 13.02.2013 )
Про затвердження Положення про порядок проведення атестації керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству
З метою підвищення ефективності праці і відповідальності за доручену справу, об'єктивної оцінки ділових якостей керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, виходячи з результатів роботи, визначення можливостей їх професійного і посадового зростання, подальшого покращення підбору і виховання кадрів на підставі обґрунтованих критеріїв, відповідно до Положення про Державний комітет України по водному господарству, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року N 882,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок проведення атестації керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству (додається).
2. Керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Держводгоспу:
2.1. Забезпечити проведення атестації відповідно до Положення, затвердженого цим наказом, суворо дотримуючись вимог трудового законодавства.
2.2. Подавати звіти про хід атестації до сектору кадрів Держводгоспу.
2.3. За результатами атестації розробити дієві заходи щодо забезпечення можливості професійного і посадового зростання працівників, створення умов для підвищення їх професійної кваліфікації.
Юридичному сектору (Н.Вітряк) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови комітету О.Шевелєва.
Голова Комітету
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
Голова профспілки працівників
агропромислового комплексу України
Перший заступник Міністра праці
та соціальної політики України
В.Сташук


Г.Філіпчук

В.К.Чепур

П.Розенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України по водному
господарству
09.06.2008 N 132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 червня 2008 р.
за N 556/15247
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення атестації керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству
1. Загальні положення
1.1. Атестація керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державного комітету України по водному господарству (далі - Комітет), проводиться з метою підвищення ефективності діяльності зазначених працівників. Під час атестації оцінюються їх ділові та професійні якості, виконання ними посадових обов'язків, визначених посадовими інструкціями(*) керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, які розроблені і затверджені на основі загальних положень Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" (Розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 N 336, ураховуючи конкретні завдання та обов'язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства, установи, організації.
______________
(*) Посадові інструкції складаються для працівників усіх посад, що зазначені у штатному розписі. Виняток можуть становити окремі керівники, правове положення яких визначено в Статуті (положенні) підприємства, установи, організації або відповідного підрозділу, де зазначені основні завдання, обов'язки, права і відповідальність за виконання покладених на них функцій.
1.2. Відповідно до цього Положення атестації підлягають керівники, професіонали, фахівці та технічні службовці (далі - працівники) підприємств, установ і організацій та їх структурних підрозділів, що належать до сфери управління Комітету (далі - організації), відповідно до Переліку посад керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, які підлягають атестації (додаток 1). Дія цього Положення не поширюється на керівний склад державних підприємств, атестація яких проводиться у порядку, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.99 N 1571 "Про порядок проведення атестації працівників керівного складу державних підприємств".
1.3. Особи, які тимчасово виконують обов'язки на посадах, зазначених у додатку 1 до цього Положення, можуть проходити атестацію за власним бажанням з метою визначення їх ділових, професійних якостей та подальшого підвищення у посадах.
1.4. Основним завданням атестації є оцінка професійної кваліфікації та ділових якостей працівника на основі об'єктивних, обґрунтованих критеріїв, виходячи з результатів його роботи, з метою визначення можливостей професійного і посадового зростання.
1.5. Керівний склад організацій, призначення на посади і звільнення з посад яких здійснюється Комітетом, проходять атестацію в атестаційній комісії при Комітеті.
1.6. Атестації не підлягають:
- працівники, які пропрацювали на займаній посаді менше одного року;
- працівники, які працюють за сумісництвом.
1.7. Молоді спеціалісти, працівники, з якими укладено строковий трудовий договір, вагітні жінки підлягають атестації тільки за їх згодою.
1.8. Жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю пологами та доглядом за дитиною віком до трьох років, проходять атестацію не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
2. Види та строки проведення атестації і склад атестаційної комісії
2.1. Періодична атестація працівників проводиться один раз на три роки.
2.2. Питання про проведення атестації працівників вирішується керівником організації.
2.3. Строки, графік проведення атестації, перелік орієнтовних питань, що виносяться на атестацію, узгоджуються з відповідним профспілковим органом і доводяться до відома працівників, які підлягають атестації, не пізніше ніж за місяць до її початку.
2.4. Для організації та проведення атестації наказом керівника організації утворюється атестаційна комісія у складі голови, секретаря, членів комісії. До складу комісії входять керівні працівники, висококваліфіковані спеціалісти та представники профспілкової організації. До складу комісії можуть у разі потреби входити представники Комітету.
2.5. Головою атестаційної комісії призначається керівник організації або його заступник.
2.6. Склад комісії повинен забезпечувати об'єктивний розгляд та професійну оцінку роботи, професійних та організаційних якостей працівника, який атестується, принциповий підхід у підготовці рекомендацій щодо подальшого використання його досвіду і знань на займаній посаді.
2.7. Члени атестаційної комісії проходять атестацію в цій комісії в порядку, передбаченому цим Положенням. У цьому випадку вони не беруть участі в голосуванні.
3. Порядок проведення атестації
3.1. Атестація працівників здійснюється в індивідуальному порядку.
3.2. На кожного працівника, який підлягає атестації, складається відгук-характеристика та заповнюється атестаційний лист.
Атестаційний лист повинен містити об'єктивні дані про працівника, який підлягає атестації, - прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, освіта, загальний стаж роботи, стаж за спеціальністю (додаток 2). Атестаційні листи на керівників організацій, призначення на посади і звільнення з посад яких здійснюються Комітетом, складаються кадровою службою Комітету. Атестаційні листи на інших працівників організацій складаються кадровою службою відповідної організації.
Відгук-характеристика працівника також має містити розгорнуту оцінку професійних знань, навичок, вмінь, компетентності, соціально-психологічних якостей, виконання посадових обов'язків та рекомендації попередньої атестації, інформацію про результати діяльності за період після останньої атестації.
3.3. Підготовка відгуку-характеристики на керівника організації покладається на кадрову службу Комітету. До підготовки відгуку-характеристики залучаються провідні фахівці відповідних структурних підрозділів апарату Комітету.
Відгук-характеристика підписується заступником Голови Комітету відповідно до розподілу функціональних повноважень.
3.4. Підготовка відгуку-характеристики на головного інженера, заступників керівника організації, керівника відокремленого підрозділу, який входить до складу організації, та його заступників покладається на кадрову службу відповідної організації із залученням функціональних підрозділів - технічного, економічного, бухгалтерського тощо. Характеристика підписується керівником організації.
3.5. Відгуки-характеристики на інших працівників організації та відокремленого підрозділу готуються керівником структурного підрозділу, де працює цей працівник. Відгук-характеристика підписується керівником структурного підрозділу.
3.6. До підготовки відгуку-характеристики обов'язково залучаються представники профспілкового комітету.
3.7. Відгук-характеристика та атестаційний лист з результатами попередньої атестації подаються до атестаційної комісії не пізніше ніж за три дні до проведення атестації.
3.8. Працівник, який атестується, повинен бути ознайомлений зі своїм відгуком-характеристикою (під підпис) не пізніше ніж за два тижні до початку атестації, при цьому він може висловити письмову згоду чи незгоду зі змістом характеристики.
3.9. Працівник може також подати до атестаційної комісії документи, що засвідчують підвищення його фахового і кваліфікаційного рівня.
3.10. На засідання комісії запрошуються працівник, який атестується, та його безпосередній керівник.
3.11. Атестаційна комісія на засіданні розглядає подані матеріали і заслуховує інформацію керівника структурного підрозділу про роботу працівника, який атестується, а також самого працівника.
3.12. Під час атестації головних інженерів, заступників керівника організації та/або відокремлених підрозділів у роботі атестаційної комісії за рішенням Голови Комітету або особи, яка його заміщує, можуть брати участь представники апарату Комітету.
3.13. Обговорення професійних якостей і результатів діяльності працівника, який атестується, має проходити в обстановці вимогливості, доброзичливості, об'єктивності, яка унеможливлює прояви упередженості.
3.14. Під час проведення атестації комісія надає можливість працівнику дати вичерпні відповіді на запитання і зауваження.
3.15. Якщо працівник, який атестується, не з'явився на засідання комісії без поважних причин, комісія має право провести атестацію за його відсутності.
3.16. В обов'язковому порядку щодо кожного працівника, який атестується, ведеться протокол засідання атестаційної комісії (додаток 3).
3.17. На підставі всебічної оцінки професійного рівня працівників, їх ділових якостей, виконання посадових обов'язків, визначених посадовими інструкціями працівників, і досягнутих результатів атестаційна комісія таємним або відкритим голосуванням приймає одне з таких рішень:
- відповідає займаній посаді;
- рекомендується в резерв на вищу посаду;
- відповідає займаній посаді за умови виконання рекомендацій комісії, тобто із зазначенням певних умов (наприклад, зазначається необхідність підвищити кваліфікацію з напрямку роботи, пройти стажування) та з повторною атестацією через рік;
- не відповідає займаній посаді.
3.18. У голосуванні беруть участь лише ті члени атестаційної комісії, які присутні на засіданні. Рішення комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 її складу. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів членів комісії. За рівної кількості голосів голос голови комісії є ухвальним.
Результати голосування повідомляються працівникові одразу після голосування.
3.19. Атестованими вважаються працівники, визнані атестаційною комісією такими, що відповідають займаній посаді, рекомендуються в резерв на вищу посаду або відповідають займаній посаді за умови виконання рекомендацій комісії.
3.20. Атестаційна комісія вносить рекомендації керівництву організації щодо заохочення окремих працівників за досягнуті успіхи в роботі, включення до кадрового резерву на зайняття більш високої посади, направлення на підвищення кваліфікації або перепідготовку тощо.
3.21. У разі прийняття рішення про відповідність займаній посаді за умови виконання рекомендацій атестаційна комісія рекомендує керівникові призначити протягом року повторне атестування, якщо працівник згоден виконати рекомендації комісії.
3.22. У разі прийняття рішення про невідповідність працівника займаній посаді комісія вносить пропозиції керівникові щодо переведення цього працівника на іншу посаду, що відповідає його професійному рівню та кваліфікації, або звільнити із займаної посади.
3.23. Атестаційна комісія має право вносити пропозиції щодо переведення на вищі (нижчі) посади з огляду на професійну підготовку та особисті якості, необхідності підвищення кваліфікації, зміни стилю і методів роботи, шляхів поліпшення результатів діяльності тощо.
3.24. Для проведення таємного голосування на засіданні атестаційної комісії більшістю голосів з членів комісії обирається лічильна комісія. Голосування проводиться бюлетенями (додаток 4). Результати голосування визначаються за більшістю голосів членів атестаційної комісії.
3.25. При рівній кількості голосів в оцінці діяльності працівника він вважається атестованим (тобто відповідає займаній посаді).
3.26. Члени атестаційної комісії, які отримали бюлетень, голосують шляхом закреслення в ньому непотрібного. Якщо закреслено всі або не закреслено жодної з оцінок діяльності працівника, який атестується, то бюлетень вважається недійсним.
3.27. Голосування проводиться на закритому засіданні комісії.
3.28. Члени лічильної комісії за підсумками голосування складають протокол засідання комісії (додаток 5).
3.29. Протокол лічильної комісії разом з опечатаним пакетом бюлетенів додається до протоколу засідання атестаційної комісії.
3.30. Результати голосування (оцінка і рекомендації) заносяться до протоколу засідання комісії та атестаційного листа, який підписується головою, секретарем і членами атестаційної комісії, які брали участь у засіданні.
3.31. Атестаційний лист і відгук-характеристика на працівника, який пройшов атестацію, зберігаються в його особовій справі за місцем роботи в кадровій службі.
3.32. Рішення атестаційної комісії доводиться до відома працівника, який атестується, безпосередньо після підведення підсумків голосування (працівник розписується в атестаційному листі).
4. Наслідки атестації та вирішення спірних питань
4.1. За результатами атестації та з урахуванням пропозицій комісії керівник організації згідно з законодавством приймає відповідне рішення щодо кожного працівника, який атестувався. За результатами атестації видається наказ в строк не пізніше двох місяців з дня її проведення.
4.2. Рішення про переведення працівника за його згодою на іншу посаду або про звільнення з посади приймається керівником у двомісячний термін з дня його атестації. Прийняття такого рішення після закінчення зазначеного терміну не допускається. Час хвороби працівника, а також перебування у відпустці в цей термін не зараховуються.
4.3. Рішення комісії може бути оскаржено працівником у керівника протягом 10 днів з дня його прийняття.
4.4. Працівникові, який звільняється з підстав, зазначених у пункті 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середньомісячної заробітної плати.
4.5. Трудові спори, пов'язані з атестацією, розглядаються відповідно до законодавства про порядок розгляду індивідуальних трудових спорів.
5. Прикінцеві положення
Загальне організаційно-методичне керівництво щодо проведення атестації працівників організацій здійснюється кадровою службою Комітету.
В.о. завідувача юридичного
сектору

Н.Вітряк
Додаток 1
до Положення про порядок
проведення атестації
керівників, професіоналів,
фахівців та технічних
службовців підприємств,
установ і організацій,
що належать до сфери
управління Державного
комітету України по водному
господарству
ПЕРЕЛІК
посад керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, які підлягають атестації
1. Керівники:
Начальники
Заступники начальників
Головні інженери
Головні гідрогеологи
Головні економісти
Головні енергетики
Головні механіки

................
Перейти до повного тексту