1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 312 від 10.06.2002
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 липня 2002 р.
за N 552/6840
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 821 від 27.09.2006 )
Про внесення змін і доповнень до Інструкції про порядок контролю митними органами за справлянням під час митного оформлення товарів, увезених (пересланих) на митну територію України, та перерахуванням до бюджету податку на додану вартість, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.06.99 N 346
У зв'язку із змінами в законодавстві та на виконання доручення Президента України від 02.08.99 N 1-14/885 щодо перегляду виданих нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність з Конституцією України та актами законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Інструкції про порядок контролю митними органами за справлянням під час митного оформлення товарів, увезених (пересланих) на митну територію України, та перерахуванням до бюджету податку на додану вартість, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.06.99 N 346 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.07.99 за N 427/3720 (далі - Інструкція), виклавши її в новій редакції (додається).
2. Управлінню митних платежів (Шульга С.В.) і Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню справами (Карпенко В.П.) після державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування та розсилку в митні органи.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
Голова Служби М.Каленський
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
10.06.2002 N 312
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 липня 2002 р.
за N 552/6840
Інструкція
про порядок контролю митними органами за справлянням під час митного оформлення товарів, увезених (пересланих) на митну територію України, та перерахуванням до бюджету податку на додану вартість
1. Загальні положення
1.1. Цю Інструкцію розроблено на виконання Закону України "Про податок на додану вартість", Указу Президента України від 07.08.98 N 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні" та постанов Кабінету Міністрів України від 02.04.98 N 417 "Про затвердження Порядку внесення податку на додану вартість до бюджету під час ввезення (пересилання) товарів на митну територію України", від 01.10.97 N 1104 "Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України".
1.2. Податок на додану вартість є внутрішнім податком і не може регулюватися нормами міжнародних договорів, крім договорів, ратифікованих Верховною Радою України до набрання чинності Законом України "Про податок на додану вартість". Зміни порядку оподаткування податком на додану вартість (далі - ПДВ) можуть здійснюватися лише внесенням змін до цього Закону.
1.3. Товари, які ввозяться (пересилаються) в Україну, оподатковуються ПДВ за ставкою, установленою Законом України "Про податок на додану вартість".
ПДВ становить 20 відсотків від бази оподаткування (основи для нарахування), що обчислюється згідно зі статтею 4 Закону України "Про податок на додану вартість".
1.4. Датою виникнення податкових зобов'язань при ввезенні (імпортуванні) товарів є дата оформлення ввізної митної декларації із зазначенням у ній суми ПДВ, що підлягає сплаті.
1.5. ПДВ сплачується платниками податку - особами, які ввозять (пересилають) товари на митну територію України, одночасно зі сплатою мита та митних зборів (до або на день подання вантажної митної декларації для митного оформлення).
1.6. Платники ПДВ при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України можуть за власним бажанням надавати митним органам простий вексель на суму податкового зобов'язання (далі - податковий вексель) за кожною вантажною митною декларацією (далі - ВМД) окремо, у порядку та в строки, установлені чинним законодавством.
Виняток становлять:
товари, на які встановлено законодавством акцизний збір (крім тютюнової сировини);
товари, що відносяться до товарних груп 1 - 24 Гармонізованої системи опису та кодування товарів (далі - ГСОтаКТ);
товари, які ввозяться (пересилаються) підприємствами з іноземними інвестиціями незалежно від форми та часу внесення цих інвестицій.
Виданий податковий вексель не підлягає передачі шляхом індосаменту.
Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватися іншим особам, незалежно від їх взаємовідносин з векселедавцем.
Порядок випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.97 N 1104 "Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України".
1.7. Товари, за які не був сплачений ПДВ, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони підлягають звільненню від обкладення цим податком.
1.8. Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю сплати ПДВ при митному оформленні товарів, що імпортуються в Україну, здійснюється митними органами.
1.9. Увезені суб'єктами підприємницької діяльності товари, на які поширюються податкові пільги згідно з чинним законодавством, підлягають митному оформленню лише після подання всіх потрібних для застосування пільг документів або за умови сплати всіх належних податків і зборів, установлених чинним законодавством України.
Порядок подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими чинним законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, затверджено наказом Державної митної служби України від 22.12.99 N 845 "Про затвердження Порядку подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими чинним законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів та інших предметів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.04.2000 за N 210/4431.
1.10. Нарахування та справляння ПДВ при митному оформленні давальницької сировини іноземного замовника, яка ввозиться на митну територію України, здійснюються з урахуванням положень Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
1.11. Платники ПДВ на товари, що імпортуються в Україну, перераховують кошти через банківські установи на відповідні рахунки митних органів, що здійснюють митне оформлення, крім випадків застосування векселя як засобу платежу.
Митні органи перераховують одержані суми на рахунок Державної митної служби України за відповідними кодами бюджетної класифікації не пізніше як за три банківські дні з моменту настання терміну розрахунків з державним бюджетом, у тому числі з дати повного оформлення ВМД.
1.12. Суми ПДВ справляються в національній валюті України та зараховуються до Державного бюджету України.
2. Об'єкт оподаткування
2.1. Об'єктом оподаткування ПДВ є операції з увезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання (споживання) на митній території України, у тому числі операції з увезення (пересилання) майна за договорами оренди (лізингу), застави та іпотеки.
2.2. За операціями, які не підлягають декларуванню митним органам, ПДВ нараховується та справляється податковими органами.
3. База оподаткування
3.1. База оподаткування ПДВ для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України, визначається відповідно до вимог пункту 4.3 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість".
3.2. Для товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких товарів, але не менша митної вартості, зазначеної у ввізній митній декларації з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України, сплати брокерських, агентських, комісійних та інших видів винагород, пов'язаних з увезенням (пересиланням) таких товарів, плати за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать до таких товарів, акцизних зборів, увізного мита, а також інших податків, зборів (обов'язкових платежів), за винятком податку на додану вартість, що включаються в ціну товарів (робіт, послуг) згідно із законами України з питань оподаткування.
3.3. Визначена вартість перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на момент виникнення податкових зобов'язань.
4. Операції, що не є об'єктом оподаткування
Не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з:
4.1. Передачі майна орендодавця (лізингодавця), що є резидентом, у користування орендарю (лізингоотримувачу) згідно з умовами договору оренди (лізингу) та його повернення орендодавцю (лізингодавцю) після закінчення дії такого договору.
4.2. Обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнот та монет Національного банку України, за винятком тих, що використовуються з нумізматичною метою, базою оподаткування яких є продажна вартість.
4.3. Передачі основних фондів як внеску до статутного фонду юридичної особи для формування її цілісного майнового комплексу в обмін на емітовані нею корпоративні права (крім підакцизних товарів).
4.4. Повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи або в разі ліквідації такої юридичної особи (крім підакцизних товарів).
5. Операції з увезення (пересилання) на митну територію України товарів, що звільнені від оподаткування
5.1. Перелік операцій з увезення (пересилання) на митну територію України товарів, що звільненні від оподаткування, визначається відповідно до законодавства.
5.2. У разі ввезення на митну територію України товарів у межах міжнародних договорів, належним чином ратифікованих Верховною Радою України до набрання чинності Законом України "Про податок на додану вартість", якими передбачено звільнення від оподаткування ПДВ, застосовуються норми міжнародних договорів.
6. Платники податку

................
Перейти до повного тексту