- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 294 від 26.06.2002 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 червня 2002 р. за N 545/6833 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
податкової служби
N 1041 від 24.12.2010 )
Про затвердження Порядку проведення цільових аукціонів з продажу активів платника податків, які перебувають у податковій заставі
1. Затвердити Порядок проведення цільових аукціонів з продажу активів платника податків, які перебувають у податковій заставі (додається).
2. Начальнику Головного управління стягнення податкової заборгованості Ріжку І.М. подати цей наказ до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у 3-денний термін після державної реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Копилова В.А.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України
від 26.06.2002 N 294
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2002 р.
за N 545/6833
ПОРЯДОК
проведення цільових аукціонів з продажу активів платника податків, які перебувають у податковій заставі
1. Загальні положення
1.2. Дія цього Порядку поширюється на активи, які перебувають у податковій заставі та на які податкові органи мають право звертати стягнення у позасудовому порядку, за винятком:
товарів, які можуть бути згруповані та стандартизовані;
продовольчих товарів, що швидко псуються, а також інших товарів, обсяги яких не є достатніми для організації публічних торгів;
цінних паперів;
цілісних майнових комплексів підприємств, установ та організацій, активи яких перебувають у державній або комунальній власності.
1.3. Заходи, пов'язані з виділенням та продажем активів на цільовому аукціоні, здійснюються після прийняття керівником або заступником керівника податкового органу, за місцем реєстрації платника податків, письмового рішення про стягнення коштів та продажу інших активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.
1.4. Якщо в переліку активів платника податків є товари, які перебувають у податковій заставі і підлягають продажу на цільовому аукціоні, щодо яких законодавчими або нормативними актами Кабінету Міністрів України встановлені регульовані державою або мінімальні ціни на реалізацію, початкова ціна реалізації таких товарів не може бути нижчою від установленої вказаними актами.
2. Продаж активів на цільовому аукціоні
2.1. Товари, які не можуть бути згруповані та стандартизовані, об'єкти рухомого чи нерухомого майна, а також цілісні майнові комплекси підприємств продаються на цільових аукціонах (далі - аукціон).
2.2. Організатором таких аукціонів виступають уповноважені біржі, визначені центральним податковим органом на конкурсних засадах. Для цього податковий орган укладає з біржею відповідний договір.
3. Підготовка до проведення аукціону
3.1. Аукціон з продажу активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, здійснюється на підставі заявки (у довільній формі) податкового органу. До заявки обов'язково додається завірена копія акта опису таких активів.
Платник податків, активи якого виставляються для продажу на аукціоні, має право самостійно залучити для незалежної оцінки своїх активів суб'єкта оцінної діяльності, з дотриманням зазначених вище умов.
3.3. Для організації та проведення аукціонів на вповноваженій біржі створюється аукціонний комітет.
Кількісний і персональний склад аукціонного комітету визначається уповноваженою біржею самостійно. До складу аукціонного комітету обов'язково входить представник податкового органу.
Аукціонний комітет установлює шкалу кроку збільшення або зменшення ціни з урахуванням попиту та пропозицій.
3.4. Організатор аукціону не пізніше ніж за 10 днів до дня проведення аукціону оприлюднює в засобах масової інформації та на власній WEB-сторінці повідомлення (оголошення), яке повинно містити таку інформацію:
назву активу, що пропонується до продажу, його місцезнаходження;
відомості про активи (технічні характеристики, рік випуску, відновну вартість тощо);
початкову ціну продажу активу;
суму коштів, що вносяться учасником перед початком аукціону (гарантійний внесок), назву банку, його місцезнаходження, номер рахунку, відкритого для їх унесення;
кінцевий термін прийняття заявок учасників аукціону на покупку активів;
час та місце ознайомлення з активами;
час та місце проведення аукціону;
місцезнаходження, номер телефону аукціонного комітету.
Якщо продажу підлягає цілісний майновий комплекс підприємства (або його частина), то в інформації додатково зазначаються:
обсяг та основна номенклатура продукції (робіт, послуг) підприємства, у тому числі для продажу на експорт;
кількість та склад робочих місць;
баланс активів і пасивів;
рентабельність виробництва за останні три роки (для конкретного цілісного майнового комплексу підприємства);
відомості про будівлі (споруди, приміщення) та земельну ділянку, на якій розташовано цілісний майновий комплекс підприємства, його структурний підрозділ.
3.5. Бажаючі взяти участь в аукціоні подають організатору аукціону заяву в письмовій формі.
3.6. Організатор аукціону приймає та реєструє заяви від учасників про придбання (купівлю) активів із забезпеченням режиму конфіденційності зберігання інформації щодо учасників.
3.7. Фізична або юридична особа, що виявила бажання зареєструватись як учасник аукціону, сплачує на вказаний в повідомленні про проведення аукціону рахунок реєстраційний внесок, розмір якого встановлюється організатором аукціону, а також уносить гарантійний внесок у розмірі 10 відсотків від початкової ціни лота.
................Перейти до повного тексту