1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.04.2018 № 1301/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 травня 2018 р.
за № 544/31996
Про затвердження Порядку виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
Відповідно до статті 26 Кримінально-виконавчого кодексу України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу, що додається.
2. Департаменту публічного права Міністерства юстиції України (Кравченко Л.М.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Чернишова Д.В.

Перший заступник Міністра

Н. Бернацька
ПОГОДЖЕНО:

Голова Національної поліції України

Голова Державної
судової адміністрації України


С.М. Князєв


З. Холоднюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27.04.2018 № 1301/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
02 травня 2018 р.
за № 544/31996
ПОРЯДОК
виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм виконання уповноваженими органами з питань пробації судових рішень про призначення покарання у виді штрафу.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають такі значення:
засуджені - особи, засуджені до покарання у виді штрафу;
орган пробації - уповноважений орган з питань пробації;
судові рішення - вирок, ухвала суду про призначення покарання у виді штрафу.
3. Підстави для виконання судових рішень визначаються Кримінально-виконавчим кодексом України.
ІІ. Функції уповноваженого органу з питань пробації при виконанні покарання у виді штрафу
1. При виконанні судового рішення на орган пробації покладаються:
облік засуджених;
контроль за строками сплати штрафу засудженими;
внесення до суду подань стосовно засуджених, які порушують строки сплати штрафу.
( Абзац четвертий пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
2. Виконання судових рішень здійснюється за місцем проживання засудженого.
ІІІ. Умови виконання судового рішення про призначення покарання у виді штрафу
1. Підставою для виконання органом пробації судового рішення про призначення покарання у виді штрафу є розпорядження суду про виконання судового рішення та копія самого рішення, оформлених судом у порядку, визначеному законом.
( Пункт 1 розділу III в редакції Наказу Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
2. У день отримання судового рішення дані про засудженого заносяться до журналу обліку осіб, засуджених до покарання у виді штрафу (далі - журнал обліку) (додаток 1).
3. У триденний строк орган пробації надсилає:
до суду, який виніс судове рішення, повідомлення про прийняття судового рішення до виконання (додаток 2);
до підрозділів інформаційно-аналітичної підтримки територіальних органів поліції повідомлення про засуджену особу (додаток 3).
( Абзац третій пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
4. На кожного засудженого в органі пробації заводиться особова справа (додаток 4). Номер особової справи має збігатися з номером, за яким судове рішення зареєстроване в журналі обліку.
5. В особовій справі зберігаються всі матеріали, пов’язані з виконанням судового рішення, які підшиваються у хронологічній послідовності. Аркуші особової справи нумеруються і заносяться до опису.
6. Якщо у судовому рішенні, що надійшло до органу пробації, виявлені неточності, які перешкоджають виконанню покарання у виді штрафу, орган пробації протягом трьох днів інформує про це суд, який виніс судове рішення, для вжиття заходів щодо усунення виявлених неточностей.
( Абзац другий пункту 6 розділу III виключено на підставі Наказу Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
7. Не пізніше наступного дня з дня отримання судового рішення за адресою, зазначеною у судовому рішенні, або іншою відомою адресою, засуджений викликається до органу пробації.
Засуджений може викликатися особисто із врученням виклику до органу пробації (додаток 5) або телефонним зв’язком, про що органом пробації складається довідка (у довідці зазначаються дата та час телефонної розмови, номер телефону, з якого здійснено дзвінок, номер телефону, на який було здійснено дзвінок, а також стислий зміст бесіди, дата та час, на який викликано засудженого).
Дата явки визначається з урахуванням об’єктивних обставин (відстані, наявності транспортних можливостей, вихідних або святкових днів).
У день першого візиту засудженого до органу пробації персонал цього органу проводить з ним бесіду, під час якої перевіряються документи, що посвідчують особу засудженого та з’ясовується факт сплати штрафу.
Якщо засудженим не підтверджено сплату штрафу:
1) з’ясовуються відомості, що мають значення для виконання судового рішення, зокрема уточнення місця проживання, працевлаштування, матеріального стану (наявність доходу), адреса електронної пошти, контактні номери, можливість сплати штрафу повністю або частинами (розстрочка);
2) роз’яснюються правові наслідки несплати штрафу або чергового платежу у разі розстрочки виплат його суми.
З метою документальної фіксації фактів, що мають значення для виконання судового рішення складається довідка бесіди.
За результатами проведення першої бесіди засуджений письмово зазначає про те, що його поінформовано про правові наслідки несплати штрафу або розстрочки його сплати (чергового платежу).
У подальшому виклик до органу пробації може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку). Копії документів, що підтверджують факт направлення (вручення) виклику долучаються до особової справи.
( Розділ III доповнено пунктом 7 згідно з Наказом Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
8. Засуджений зобов’язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання судовим рішенням законної сили і повідомити про це орган пробації шляхом пред’явлення документа про сплату штрафу.
Якщо засудженому призначено штраф із розстрочкою виплати певними частинами, він зобов’язаний сплачувати штраф у розмірі та строки, що встановлені судовим рішенням. Про сплату відповідної частини штрафу засуджений повідомляє орган пробації шляхом пред’явлення документа про сплату відповідної частини штрафу.
9. У документі про сплату штрафу повинні міститися реквізити, які звіряються з реквізитами рахунків для зарахування надходжень до державного бюджету (для сплати штрафу за кримінальними провадженнями (справами), що розміщені на офіційних вебсайтах місцевих загальних судів).
( Пункт 9 розділу III в редакції Наказу Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
10. Якщо засуджений не з’явився до органу пробації, не підтвердив сплату штрафу шляхом пред’явлення документа після закінчення місячного строку від набрання судовим рішенням законної сили, орган пробації з урахуванням наявної інформації про засудженого надсилає подання (додаток 6) до суду, який виніс судове рішення, для вирішення питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі, відповідно до вимог частини п’ятої статті 53 Кримінального кодексу України.
( Пункт 10 розділу III в редакції Наказу Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
11. У разі якщо засуджений під час призначення штрафу з розстрочкою виплати не повідомив орган пробації про сплату чергового платежу, через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу орган пробації з урахуванням наявної інформації про засудженого надсилає до суду подання (додаток 7) про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до вимог частини п’ятої статті 53 Кримінального кодексу України.
( Пункт 11 розділу III в редакції Наказу Міністерства юстиції № 154/5 від 10.01.2023 )
12. У випадках, визначених пунктами 10, 11 цього розділу, орган пробації надсилає до Державної податкової служби України запит в електронній формі на отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про джерела отримання цим засудженим доходів, що долучається до відповідного подання.

................
Перейти до повного тексту