1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 187 від 25.04.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 листопада 1997 р.
за N 542/2346
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 882 від 17.12.2003 )
Про затвердження Інструкції про порядок проведення перевірки сертифікатів форми "А" про походження товарів з України
Відповідно до Положення про проведення митними органами верифікації сертифікатів про походження товарів з України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 01.04.97 р. N 143 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.04.97 р. за N 148/1952,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок проведення перевірки сертифікатів форми "А" про походження товарів з України (додається).
2. Управлінню справами (Максимову Ю.Ю.) довести наказ та Інструкцію до відома митних установ.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Єгорова О.Б.
Голова Служби Л.В.Деркач
Затверджено
наказом Державної митної служби
України від 25.04.97 р. N 187
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 листопада 1997 р.
за N 542/2346
Інструкція
про порядок проведення перевірки сертифікатів форми А про походження товарів з України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює загальні вимоги щодо порядку проведення митними органами перевірки сертифікатів форми "А" на товари походженням з України, які підпадають під преференційний тариф у країнах Європейського Співтовариства, з метою встановлення достовірності цих сертифікатів.
1.2. Проведення перевірки сертифікатів про походження товарів з України здійснюється відповідно до Положення про проведення митними органами верифікації сертифікатів про походження товарів з України, затвердженого наказом Державної митної служби України від 01.04.97 р. N 143 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.04.97 р. за N 148/1952.
1.3. Регіональні митниці залучаються до перевірки сертифікатів про походження товарів, виданих Торгово-промисловою палатою України або регіональними торгово-промисловими палатами (ТПП), на підставі розпоряджень Держмитслужби, а митниці - на підставі вказівок регіональних митниць.
1.4. Після здійснення регіональною митницею перевірки сертифіката складається довідка (додаток 1), в якій має бути викладена інформація про результати проведеної перевірки.
1.5. У довідці зазначається інформація щодо:
1) автентичності (справжності) сертифіката;
2) відповідності даних граф сертифіката (копії), що перевіряється даним копії, що знаходиться у справах ТПП;
3) правильності встановлення критерію походження.
1.6. У разі потреби, регіональними митницями надсилається додаткова інформація до центрального апарату Держмитслужби.
1.7. Довідка регіональної митниці затверджується керівництвом і подається до центрального апарату Держмитслужби разом з копіями:
1) сертифіката;
2) заявки-декларації (документ ТПП).
2. Встановлення автентичності (справжності) сертифіката
2.1. За журналом реєстрації сертифікатів торгово-промислової палати перевіряється факт реєстрації заявки-декларації.
2.2. Встановлюється відповідність реєстраційного номера заявки-декларації порядковому номеру сертифіката, проставленому в правому верхньому куті сертифіката.
2.3. Перевіряється відповідність інформації, зазначеної в графах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, копії сертифіката, що знаходиться в ТПП, копії сертифіката, який перевіряється.
2.4. На підставі розпорядчих документів ТПП (наказ, розпорядження) перевіряється повноваження особи, яка завіряла сертифікат.
2.5. Перевіряється відповідність відбитка печатки на сертифікаті відбитку печатки, який легалізовано ТПП на момент дати видачі сертифіката.
3. Перевірка правильності інформації, внесеної до сертифіката
3.1. Інформація, що зазначена в графах сертифіката, що перевіряється, порівнюється з даними документів, які знаходяться в архівах ТПП.
3.2. Якщо сертифікат про походження був виданий після здійснення експорту, необхідно перевірити наявність відповідного запису у графі 4 "issued retrospectively" (видано пізніше), а також копії документів, на підставі яких була здійснена видача (засвідчення) сертифіката. На підставі копій документів (ВМД, контракт, товарно-транспортні документи) встановлюється факт здійснення експорту.
3.3. У разі видачі дубліката сертифіката про походження, необхідно перевірити відповідну позначку "дублікат" у графі 4 та відповідність дати проставлення позначки даті видачі оригіналу сертифіката.
3.4. З'ясовується, чи відповідає підпис уповноваженої особи експортера, проставлений у графі 12 сертифіката, підпису у заявці-декларації. У разі невідповідності, підпис у графі 12 має підтверджуватися відповідними документами експортера чи довіреністю.
4. Перевірка правильності встановлення критерію походження товару
4.1. З'ясовується, на підставі яких документів Європейського Співтовариства торгово-промисловою палатою був визначений критерій походження товару, зазначеного у графі 8 сертифіката, та перевіряється правильність застосування цих документів.
4.2. Якщо в графі 8 сертифіката проставлено літеру "W" (товар піддано достатній переробці), то з'ясовується:
- якими правилами визначався критерій достатньої переробки (зміною тарифної позиції, правилом адвалерної долі, тощо);
- якими документами Європейського Співтовариства регламентується застосування цих правил до товару, зазначеного в сертифікаті.
4.3. Якщо в графі 8 сертифіката проставлено літеру "P" (товар повністю вироблено в Україні з використанням української сировини), то з'ясовується на підставі яких документів Європейського Співтовариства визначався зазначений критерій походження.
5. Документальне підтвердження інформації, що знаходиться у графах сертифіката
5.1. На підставі отриманих документів з'ясовується правильність встановленого ТПП критерію походження, та відповідність внесеної до сертифіката інформації вихідним документам.
5.2. Отримуються копії документів, які знаходяться в ТПП і підтверджують інформацію, що міститься у графах сертифіката, а саме:

................
Перейти до повного тексту