- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА
У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
N 134 від 23.05.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 червня 2002 р. за N 542/6830 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
внутрішніх справ
N 883 від 29.08.2014 )
Про затвердження Інструкції з перевірки сил та засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій незалежно від форм власності з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації на території України
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р.
N 41 "Про Головний центр координації авіаційних робіт з пошуку і рятування Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи", від 16 жовтня 1998 р.
N 1643 "Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з перевірки сил та засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій незалежно від форм власності з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації на території України, що додається.
2. Начальнику Головного центру координації авіаційних робіт з пошуку і рятування Штабу сил генерал-майору Машаровському М.Г. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальнику управління справами Адміністративного департаменту Дяченко Г.П. у 10-денний термін після реєстрації цього наказу забезпечити його тиражування та надсилання до Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони та Міністерства транспорту.
4. Скасувати наказ МНС України від 12.04.2001 N 91 "Про затвердження Інструкції з перевірки сил та засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій незалежно від форм власності з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації на території України".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Державного секретаря генерал-лейтенанта Марченка Г.Б.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
23.05.2002 N 134
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 червня 2002 р.
за N 542/6830
ІНСТРУКЦІЯ
з перевірки сил та засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, організацій незалежно від форм власності з питань пошуково-рятувального забезпечення польотів авіації на території України
1. Загальні положення
Інструкція розроблена відповідно до:
постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 р.
N 41 "Про Головний центр координації авіаційних робіт з пошуку і рятування Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи" (далі - Головний центр);
постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 1998 р.
N 1643 "Про заходи щодо вдосконалення організації та проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування";
спільного наказу МНС, МВС, Міноборони, Мінтрансу від 15.12.2000
N 333/863/467/708 "Про затвердження Порядку проведення авіаційних операцій (робіт) з пошуку і рятування у разі авіаційної події в районі відповідальності України за пошук і рятування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2001 за N 18/5209;
Правил з пошуку та рятування в цивільній авіації України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 16.08.99
N 404, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 07.10.1999 N 684/3977;
Основних правил польотів у повітряному просторі України;
Настанови з виконання польотів.
2. Питання перевірки
2.1. Виконання вимог нормативно-правових документів щодо проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт.
2.2. Готовність авіаційних сил і засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, що мають пошуково-рятувальні повітряні судна, наземні пошуково-рятувальні команди, до проведення пошуку і рятування.
2.3. Діяльність пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, що мають пошуково-рятувальні повітряні судна.
2.4. Організація пошуково-рятувального забезпечення польотів повітряних суден міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності.
2.5. Організація системи аварійного оповіщення.
2.6. Рівень підготовки та натренованості екіпажів пошуково-рятувальних літаків (вертольотів), особового складу рятувальних парашутно-десантних груп (далі - РПДГ), повітряних парашутно-рятувальних груп (далі - ППРГ), наземних пошуково-рятувальних команд (далі - НПРК), наземних пошуково-рятувальних груп (далі - НПРГ) та аварійно-рятувальних команд (далі - АРК) аеропортів.
2.7. Стан авіаційної та спеціальної техніки, аварійно-рятувального та парашутно-десантного майна та спорядження.
2.8. Стан службових приміщень, навчально-матеріальної бази та їх обладнання.
2.9. Спроможність особового складу до виконання завдань за призначенням (практичне виконання особовим складом попередніх пошуково-рятувальних завдань, виконання приведення чергових сил у готовність N 1 або з підняттям екіпажів у повітря за командою перевірника).
2.10. Організація системи управління пошуково-рятувальними роботами.
3. Повноваження перевірника
3.1. Проводити перевірку авіаційних сил і засобів пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, що мають пошуково-рятувальні повітряні судна, РПДГ (ППРГ), НПРК (НПРГ) та АРК аеропортів, за участю представників відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
3.2. Проводити перевірку чергових авіаційних пошуково-рятувальних сил та засобів від експлуатантів авіаційної техніки, з якими укладено договір про виконання авіаційних робіт з пошуку і рятування, з підняттям екіпажів у повітря (за письмовим приписом начальника Головного центру), за узгодженням з керівниками пошуково-рятувальних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, від яких залучаються чергові сили та засоби.
Перевірки чергових сил і засобів з пошуку і рятування виконуються з урахуванням конкретних умов, рівня підготовки та фактичної натренованості екіпажів пошуково-рятувальних літаків (вертольотів), особового складу РПДГ (ППРГ), НПРК (НПРГ) та АРК аеропортів, стану авіаційної та спеціальної техніки.
................Перейти до повного тексту