1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 168 від 14.07.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 1999 р.
за N 537/3830
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінфіну N 466 від 16.10.2001 )
Про затвердження Інструкції про порядок реєстрації в органах державного пробірного контролю відбитків спеціальних знаків - іменників виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" і на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 6 січня 1999 р. N 19 "Питання державного пробірного контролю"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок реєстрації в органах державного пробірного контролю відбитків спеціальних знаків - іменників виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (далі - Інструкція), що додається.
2. Державній пробірній палаті України подати Інструкцію на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України у встановлений чинним законодавством термін.
3. Державній пробірній палаті України (Назимок М.М.) довести Інструкцію до відома суб'єктів підприємницької діяльності та органів державного пробірного контролю і забезпечити контроль за дотриманням її вимог.
Міністр І.О.Мітюков
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів
України 14.07.99 N 168
Інструкція про порядок реєстрації в органах державного пробірного контролю відбитків спеціальних знаків - іменників виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів
1. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок реєстрації в органах державного пробірного контролю відбитків спеціальних знаків - іменників виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (далі - Інструкція) розроблена відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" і Положення про органи державного пробірного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 1999 р. N 19.
1.2. Інструкція є обов'язковою для суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності та їхніх відособлених підрозділів, які виготовляють або планують виготовляти ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів.
1.3. Інструкція встановлює єдині вимоги до спеціальних знаків - іменників (далі - іменники), що засвідчують виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів (далі - виготовлювачі), умови, порядок присвоєння та реєстрації відбитка іменника в органах державного пробірного контролю.
1.4. Суб'єкти підприємницької діяльності і їхні відособлені підрозділи, які виготовляють ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, зобов'язані мати іменник, відбиток якого проставляється виготовлювачем на всіх виробах.
1.5. Відбиток іменника виготовлювача щорічно підлягає реєстрації в органах державного пробірного контролю. Використання іменника, не зареєстрованого в органах державного пробірного контролю, забороняється.
1.6. Реєстрацію відбитків іменників здійснюють регіональні державні інспекції пробірного контролю.
1.7. Єдина база даних про іменники формується і ведеться Державною пробірною палатою.
2. Вимоги до іменника
2.1. Іменник виготовлювача ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів повинен мати єдину форму, містити індивідуальні знаки виготовлювача і знаки, що визначають рік проставлення іменника.
2.2. Форма іменника, система позначень року проставлення іменника, індивідуальних знаків (шифру) виготовлювача визначається органами державного пробірного контролю відповідно до додатка 1. Розміри іменника виготовлювач узгоджує з органом пробірного контролю. До органів пробірного контролю виготовлювач подає креслення іменників усіх конструктивних видів (додаток 2).
2.3. Процес виготовлення іменників повинен забезпечувати відтворення розмірів, особливостей графіки знаків із заданою точністю.
2.4. Іменник підлягає суворому обліку при виготовленні, використанні, зберіганні та знищенні, що повинно регламентуватися розробленою та затвердженою внутрішньою інструкцією виготовлювача.
3. Порядок реєстрації відбитків іменників
3.1. Для реєстрації відбитка іменника (іменників) суб'єкт підприємницької діяльності подає заяву до регіональної державної інспекції пробірного контролю, в районі діяльності якої він або відособлений підрозділ розташований (додатки 3, 4).
3.2. У заяві зазначаються:
- відомості про заявника: для громадянина-підприємця - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), місце здійснення ліцензованої діяльності; для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, організаційно-правова форма, місце здійснення ліцензованої діяльності;
- номер, дата видачі та строк дії ліцензії;
- рік використання іменника.
3.3. До заяви на реєстрацію додаються копія ліцензії на виготовлення ювелірних та інших побутових виробів з дорогоцінних металів та план-графік подання їх на клеймування.
3.4. На підставі заяви і доданих до неї документів регіональною державною інспекцією пробірного контролю присвоюється індивідуальний шифр виготовлювача, узгоджуються позначення року використання та розміри елементів і знаків іменника у відповідності з вимогами, зазначеними в додатку 1.
3.5. Реєстрація відбитків іменників, виготовлених у відповідності з пунктом 4, здійснюється на підставі додатково поданих суб'єктами підприємницької діяльності:
- реєстраційних карток суб'єктів підприємницької діяльності, що виготовляють (планують виготовляти) ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, з відбитками оригіналів іменників усіх конструктивно-технологічних виконань, що оформлені у відповідності з вимогами, зазначеними в додатку 5 (у шести примірниках);
- креслень іменників усіх конструктивних видів у відповідності з вимогами, зазначеними в додатку 2.
3.6. Усі подані заявником документи (заява, реєстраційна картка, копія ліцензії, креслення іменників) обліковуються і формуються в окрему справу.
3.7. За результатами розгляду заяви й доданих до неї документів оформляється реєстраційна картка виготовлювача за підписом керівника (або іншої уповноваженої особи) органу, що здійснив реєстрацію, засвідченим печаткою (додаток 5). Датою реєстрації відбитка іменника (іменників) є день оформлення реєстраційної картки.
Один оформлений примірник реєстраційної картки в п'ятиденний після подання термін повертається заявнику, що є дозволом на використання іменника (іменників) на території України.
3.8. Подання документів та зразків відбитків іменників для реєстрації на наступний рік здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності щорічно до 1-го грудня поточного року.
3.9. Реєстрація відбитків іменників на поточний рік здійснюється за поданням документів суб'єктами підприємницької діяльності у відповідності з вимогами пп.3.1-3.7 цієї Інструкції.
3.10. Оплата за реєстрацію відбитків іменників проводиться у відповідності з чинним тарифом.
4. Облік зареєстрованих відбитків іменників. Єдина база даних про знаки-іменники
4.1. Облік зареєстрованих відбитків іменників виготовлювачів ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів ведеться кожною регіональною інспекцією державного пробірного контролю за реєстраційними картками. Реєстраційні дані вносяться до бази даних про знаки-іменники по регіону (додатки 6, 7) із зазначенням:
- порядкового номера запису, реєстраційного коду, номера реєстраційної картки і дати реєстрації відбитка іменника;
- назви юридичної особи; прізвища, імені, по батькові громадянина-підприємця;
- місцезнаходження юридичної особи або громадянина-підприємця (повна адреса);
- організаційно-правової форми юридичної особи;
- шифру іменника;
- номера, дати видачі, строку дії ліцензії.
4.2. Облікова інформація у відповідності з пунктом 4.1 щодо зареєстрованих на поточний рік відбитків іменників виготовлювачів подається кожною державною інспекцією пробірного контролю до Державної пробірної палати щорічно, до 15 лютого.
4.3. Оперативна інформація щодо реєстрації відбитків іменників на поточний рік подається кожною регіональною державною інспекцією пробірного контролю до Державної пробірної палати в місячний термін (додаток 7).
4.4. Інформація, що надійшла до Державної пробірної палати України згідно з пунктами 4.2, 4.3 цієї Інструкції, є конфіденційною. Вона узагальнюється і подається у формі єдиної бази даних про знаки-іменники, які дозволяється використовувати в Україні, до регіональних державних інспекцій пробірного контролю у місячний термін після подання ними переліку відбитків іменників-виготовлювачів згідно з додатками 6 і 7.
4.5. Реєстраційні картки з відбитками оригіналів іменників зберігаються у відповідальної особи, підлягають суворому обліку і використовуються, як банк даних, за призначенням.
4.6. Відповідальність за дотримання порядку реєстрації, обліку і збереження реєстраційних карток з відбитками іменників виготовлювача несуть керівники органів державного пробірного контролю і керівники виготовлювачів (виготовлювачі) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів.
5. Контроль за виконанням вимог інструкції
Органи державного пробірного контролю здійснюють:
5.1. Перевірку діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що виготовляють ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів.
5.2. Контроль за порядком обліку, зберігання, використання, знищення іменників.
5.3. Аналіз актів про знищення всіх виготовлених за минулий рік іменників (в т.ч. забракованих, використаних та невикористаних), що засвідчуються підписами компетентної комісії (або громадянином - підприємцем), затверджуються керівником суб'єкта підприємницької діяльності і подаються виготовлювачем щорічно, до 20 січня.
5.4. Контроль за клеймуванням ювелірних виробів з відбитками іменника, зареєстрованого на рік, що минув, за поданням виготовлювача до 20 січня щорічно.
5.5. Аналіз виконання плану-графіка подання виготовлювачем на клеймування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів.
6. Анулювання реєстрації відбитка іменника виготовлювача
6.1. Реєстрація відбитка іменника може бути анульована:
- за заявою виготовлювача на ім'я керівника органу пробірного контролю, що провів реєстрацію;
- у разі закінчення терміну дії ліцензії на виготовлення ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів;
- при порушенні чинного законодавства у сфері виготовлення та обігу дорогоцінних металів.
6.2. Рішення про анулювання реєстрації відбитка іменника (іменників) відповідно до вимог п.6.1 цієї Інструкції приймається органом державного пробірного контролю, що провів реєстрацію, за узгодженням з Державною пробірною палатою України.
6.3. Рішення про анулювання реєстрації відбитка іменника (іменників) може бути відмінено органом державного пробірного контролю, що анулював реєстрацію, за узгодженням з Державною пробірною палатою, у разі усунення виготовлювачем порушень чинного законодавства у сфері виготовлення та обігу дорогоцінних металів на протязі 5 днів з моменту набуття чинності цим рішенням.
6.4. Рішення про анулювання (відновлення) реєстрації відбитка іменника оформляється наказом і набуває чинності з моменту доведення його до відома виготовлювача.
Додаток 1
до Інструкції про порядок реєстрації
в органах державного пробірного
контролю відбитків спеціальних
знаків - іменників виготовлювачів
ювелірних та побутових виробів з
дорогоцінних металів
Встановлена форма та система позначень іменників виготовлювачів в Україні
1990 : 0ХХХ 2000 0ХХХ
1991 : 1ХХХ 2001 1ХХХ
1992 : 2ХХХ 2002 2ХХХ
1993 : 3ХХХ 2003 3ХХХ
1994 : 4ХХХ 2004 4ХХХ
1995 : 5ХХХ 2005 5ХХХ
1996 : 6ХХХ 2006 6ХХХ
1997 : 7ХХХ 2007 7ХХХ
1998 : 8ХХХ 2008 8ХХХ
1999 : 9ХХХ 2009 9ХХХ
На вищенаведеній схемі:
: - умовні позначення десятиріччя;

................
Перейти до повного тексту