1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
13.05.2010 N 217
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 липня 2010 р.
за N 525/17820
( Рішення втратило чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку N 57 від 01.06.2022}
Про затвердження Порядку проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
Відповідно до вимог статей 18 та 61 Закону України "Про телекомунікації" та Правил взаємоз'єднання телекомунікаційних мереж загального користування, затверджених рішенням НКРЗ від 08.12.2005 N 155, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.01.2006 за N 71/11945 (зі змінами), Національна комісія з питань регулювання зв'язку України ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Порядок проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору, що додається.
2. Департаменту телекомунікацій разом з Юридичним управлінням подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова В.Олійник ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва М.Бродський Голова Антимонопольного комітету України О.Костусєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з питань регулювання зв'язку
України
13.05.2010 N 217
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 липня 2010 р.
за N 525/17820
ПОРЯДОК
проведення експертизи при досудовому врегулюванні спору
( У тексті Порядку абревіатуру "НКРЗ" замінено абревіатурою "НКРЗІ" згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає процедуру проведення експертизи при досудовому врегулюванні спорів між суб’єктами ринку телекомунікацій при взаємоз’єднанні телекомунікаційних мереж, у тому числі щодо послуг пропуску трафіка, надання послуг національного роумінгу, перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів, основні завдання, організаційні засади та строки проведення експертизи щодо предмета спору.
( Пункт 1.1 розділу І в редакції Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
1.2. Цей Порядок регулює відносини між суб'єктами ринку телекомунікацій, що є сторонами досудового врегулювання спору, експертної організації та НКРЗІ.
1.3. Експертиза проводиться в межах досудового врегулювання спору. Рішення щодо проведення експертизи приймається НКРЗІ.
1.4. Терміни, що наведені у цьому Порядку, вживаються у такому значенні:
власник об'єкта експертизи - суб'єкт ринку телекомунікацій (одна із сторін спору), телекомунікаційна мережа та/або проектна, технічна та/або кошторисна документація якого підлягають експертизі;
замовник експертизи - суб'єкт ринку телекомунікацій (одна із сторін спору), який ініціював досудове врегулювання спору;
експерти - фізичні особи, які мають високу кваліфікацію, спеціальні знання і безпосередньо здійснюють науково-технічну експертизу та несуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, обґрунтованість рекомендацій відповідно до вимог завдання на проведення експертизи;
експертна організація - профільна галузева наукова, науково-дослідна або спеціалізована проектна організація.
експертний висновок - науково обґрунтована оцінка відповідності об'єкта експертизи нормам чинного законодавства, проектно-кошторисній документації, вимогам нормативної та технічної документації;
об’єкт експертизи - проектна, технічна та кошторисна документація операторів телекомунікацій, що взаємоз’єднують свої мережі, операторів, що надають послуги національного роумінгу та послуги із перенесення абонентських номерів та використання персональних номерів, адміністратора централізованої бази даних, телекомунікаційне обладнання мереж зазначених операторів та адміністратора централізованої бази даних (технічні засоби телекомунікацій);
( Абзац сьомий пункту 1.4 розділу І в редакції Рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
предмет експертизи - дослідження, перевірка, аналіз та оцінка науково-технічного рівня об'єктів експертизи і підготовка обґрунтованих висновків для прийняття рішень щодо таких об'єктів.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Законах України "Про телекомунікації" та "Про наукову і науково-технічну експертизу" та в інших нормативно-правових актах.
( Абзац дев'ятий пункту 1.4 розділу І із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
II. Основні завдання експертизи
2.1 Основними завданнями експертизи є об'єктивне комплексне дослідження об'єктів експертизи, перевірка відповідності об'єктів експертизи вимогам і нормам чинного законодавства, підготовка науково обґрунтованих експертних висновків.
2.2. Перевірка відповідності об'єктів експертизи розрахунковим даним здійснюється щодо:
заявленої вартості точки взаємоз'єднання реальним розрахунковим показникам;
вартості створення точок взаємоз'єднання розрахунковим витратам на створення цих точок;
кількості заявленого обладнання реальним потребам для виконання робіт зі створення точок взаємоз'єднання;
змісту наданої документації державним стандартам, нормам і правилам;
розрахунку вартості точки взаємоз'єднання вимогам нормативних документів у галузі зв'язку;
заявленого обладнання та технічних приміщень вимогам нормативних документів у галузі зв'язку;
умов взаєморозрахунків між операторами телекомунікацій під час обслуговування абонентів з перенесеними абонентськими номерами або абонентів з персональними номерами.
( Пункт 2.2 розділу ІІ доповнено новим абзацом восьмим згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
2.3. За результатами експертизи підтверджується факт:
реальної відсутності технічної можливості створення точок взаємоз'єднання;
необхідності виконання робіт з докладання каналів кабельної каналізації, дообладнання чи переобладнання технічних приміщень;
можливості спільного використання веж, антенно-щоглових споруд, технічних приміщень та інших пристроїв.
III. Права та обов'язки сторін досудового врегулювання спору та експертної організації
3.1. У проведенні експертизи беруть участь сторони досудового врегулювання спору та експертна організація.
( Пункт 3.1 розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації N 848 від 24.12.2013 )
3.2. Права та обов'язки замовника експертизи визначаються у договорі на проведення експертизи.
3.2.1. Замовник експертизи має право:
одержувати інформацію про хід проведення науково-технічної експертизи на всіх стадіях експертного процесу, подавати організатору письмові або усні пояснення, зауваження, рекомендації щодо проведення наукової і науково-технічної експертизи;
знайомитися з висновками науково-технічної експертизи;
використовувати результати і матеріали експертизи у своїй діяльності, в тому числі з комерційною метою, якщо інше не передбачено договором на проведення експертизи;

................
Перейти до повного тексту