1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.04.2009 N 85
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 червня 2009 р.
за N 519/16535
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 288 від 01.08.2014 )
Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державного комітету ветеринарної медицини N 320 від 07.09.2009 N 535 від 17.12.2009 )
На виконання статті 32 Закону України "Про ветеринарну медицину"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок видачі ветеринарних документів, що додається.
2. Начальникам територіальних органів Державного комітету ветеринарної медицини України, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті встановити контроль за правильністю видачі ветеринарних документів відповідно до чинного законодавства та цього Порядку.
3. Управлінню державної інспекції ветеринарної медицини Державного комітету ветеринарної медицини України (Білоус М.В.) у встановленому порядку:
3.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3.2. Довести наказ до відома начальників територіальних органів Державного комітету ветеринарної медицини України, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державного комітету ветеринарної медицини України Садварі Ю.Ю.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Міністр аграрної
політики України
Голова Державної митної
служби України
П.І.Вербицький



О.Кужель

Ю.Ф.Мельник

А.В.Макаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ветеринарної медицини
України
13.04.2009 N 85
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 червня 2009 р.
за N 519/16535
ПОРЯДОК
видачі ветеринарних документів
I. Загальні положення
1.1. Порядок видачі ветеринарних документів (далі - Порядок) розроблено на виконання вимог статті 32 Закону України "Про ветеринарну медицину", яким установлено форми міжнародних ветеринарних сертифікатів, ветеринарних свідоцтв, ветеринарних довідок.
1.2. Цей Порядок регулює питання видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів, ветеринарних свідоцтв, ветеринарних довідок (далі - ветеринарні документи).
Порядок не поширюється на видачу міжнародних ветеринарних сертифікатів для експорту м'яса птиці в країни ЄС.
( Пункт 1.2 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Державного комітету ветеринарної медицини N 535 від 17.12.2009 )
Форми бланків ветеринарних документів наведені в додатках 1 - 12.
Ветеринарні документи виготовляються друкарським способом.
1.3. Міжнародні ветеринарні сертифікати, ветеринарні свідоцтва, ветеринарні довідки видаються державними інспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими лікарями ветеринарної медицини фізичним, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям.
1.4. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про ветеринарну медицину".
II. Розгляд питання про видачу ветеринарного документа
2.1. Розгляд питання про видачу ветеринарного документа здійснюється за ініціативою заявника або уповноваженої ним особи.
З цією метою державним інспекторам ветеринарної медицини або уповноваженим чи ліцензованим лікарям ветеринарної медицини подаються документи, що підтверджують ветеринарно-санітарний стан товару і благополуччя місцевості його походження (ветеринарні документи, експертні висновки державних лабораторій ветеринарної медицини).
2.2. Підставою для видачі ветеринарного документа є безпосередній огляд товару.
2.3. Ветеринарні документи дійсні для пред'явлення до відправлення протягом 5 днів і до кінця транспортування й строків реалізації товарів при дотриманні умов зберігання та правил перевезення.
III. Правила заповнення та видачі ветеринарних документів
3.1. Посадова особа при видачі ветеринарного документа засвідчує тільки те, у чому особисто переконана, або те, що підтверджується іншими ветеринарними документами встановленої форми, виданими ветеринарними фахівцями, що мають право на оформлення цих документів.
Ветеринарні документи, написані чорнилом різного кольору або неоднаковим почерком (крім підпису), різними шрифтами та на різних друкарських пристроях, а також такі, що мають виправлення, не мають підпису та печатки, дати видачі, вважаються недійсними.
Дозволяється заповнювати ветеринарний документ, його дублікат і корінець друкарськими пристроями або кульковою ручкою під копіювальний папір, підписуючи потім кожен заповнений бланк ветеринарного документа, його дублікат і корінець окремо. При заповненні ветеринарних документів допускається застосування абревіатури (скорочення), яка прийнята в Україні.
Дублікат та корінець ветеринарного документа повинні містити оригінали підписів, відбитки печаток.
Ветеринарні свідоцтва форм N 1 та N 2 заповнюються українською мовою та супроводжують товари, які вивозяться за межі району (міста), при їх транспортуванні територією України.
Ветеринарні свідоцтва форм N 1, N 2, N 3 СНД заповнюються російською мовою та супроводжують товари територією країн СНД.
Міжнародні ветеринарні сертифікати заповнюють українською і англійською мовами та/або мовою країни-експортера (імпортера).
3.2. При відправленні товарів чи при переміщенні тварин автомобільним транспортом ветеринарний документ передається водію (експедитору) як додаток до товарно-транспортних документів з подальшою передачею його одержувачу в пункті призначення.
При перевезенні товарів залізничним, водним і повітряним транспортом ветеринарні свідоцтва ( форм N 1 і N 2) оформляються комплектом: ветеринарне свідоцтво, дублікат ветеринарного свідоцтва і корінець ветеринарного свідоцтва.

................
Перейти до повного тексту