1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.03.2012 № 122
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 квітня 2012 р.
за № 515/20828
Про внесення змін до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів
Відповідно до статті 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" , з метою удосконалення порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів , затвердженого наказом Мінрегіону України від 16.05.2011 № 45, зареєстрованого у Мін’юсті України 01.06.2011 за № 651/19389, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Департаменту нормативно-правового регулювання (Татаринцева М.А.) разом з Департаментом розвитку будівельної діяльності, ціноутворення та економіки будівництва (Губень П.І.) подати в установленому порядку цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ісаєнка Д.В.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр А.М. Близнюк
ПОГОДЖЕНО: Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - керівник апарату В.П. Павленко
Перший заступник Міністра соціальної політики України В. Надрага
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
регіонального розвитку,
будівництва
та житлово-комунального
господарства України
16.05.2011 № 45 ( z0651-11 )
(у редакції наказу Міністерства
регіонального розвитку,
будівництва
та житлово-комунального
господарства України
від 23 березня 2012 року № 122)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 квітня 2012 р.
за № 515/20828
ПОРЯДОК
розроблення проектної документації на будівництво об’єктів
1. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
автор проекту - архітектор, який є розробником затвердженого проекту;
будівництво - нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація та капітальний ремонт об’єктів будівництва;
генеральний проектувальник (далі - генпроектувальник) - проектувальник, який за згодою замовника залучає до виконання робіт третіх осіб (субпроектувальників);
головний архітектор проекту (далі - ГАП) - архітектор, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з архітектурно-об’ємного проектування, очолює та/або координує розроблення окремих розділів проектної документації;
головний інженер проекту (далі - ГІП) - інженер, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з інженерно-будівельного проектування, очолює та/або координує розроблення окремих розділів проектної документації;
об’єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури;
проектні роботи - роботи, пов’язані зі створенням проектної документації для об’єктів будівництва;
проектувальник - юридична особа, яка має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із законодавством одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізична особа, яка згідно з законодавством має відповідний кваліфікаційний сертифікат (далі - сертифікований виконавець);
субпідрядний проектувальник (далі - субпроектувальник) - проектувальник, який у порядку, визначеному договором підряду та на підставі договору субпідряду, укладеного з генпроектувальником, залучається до виконання робіт.
Інші терміни застосовуються в значеннях, наведених у Бюджетному кодексі України , Законах України "Про регулювання містобудівної діяльності" , "Про архітектурну діяльність" , "Про інвестиційну діяльність" , "Про будівельні норми" .
2. Цей Порядок визначає процедуру розроблення проектної документації на будівництво об’єктів та поширюється на суб’єктів містобудування.
3. Для забезпечення проектування об’єкта будівництва замовник повинен надати генпроектувальнику (проектувальнику) вихідні дані на проектування.
4. До складу вихідних даних на проектування входять:
містобудівні умови та обмеження;
завдання на проектування, що визначають обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень та властивостей об’єкта містобудування, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складаються з урахуванням містобудівних умов та обмежень, технічних умов.
4.1. Завдання на проектування об’єктів будівництва (коригування проектів) складається і затверджується замовником за погодженням з інвестором (головним розпорядником бюджетних коштів) і генпроектувальником. Погодження завдання на проектування об’єктів будівництва (коригування проектів) здійснюється шляхом його підписання та засвідчення печатками.
4.2. Реставраційне завдання на розроблення науково-проектної документації складається з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.2.2-6-2008 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження науково-проектної документації для реставрації об’єктів нерухомої культурної спадщини".
5. Укладення та виконання договорів на виконання проектних робіт здійснюються у порядку, встановленому Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві , затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 року № 668.
6. Вибір генпроектувальника (проектувальника) для розроблення проектної документації об’єктів будівництва, що здійснюється за державні кошти, проводиться відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" .
7. Вартість будівництва об’єктів визначається відповідно до будівельних норм, державних стандартів і правил.
8. Назва об’єкта будівництва за проектною документацією має відповідати завданню на проектування, не змінюватися на всіх стадіях проектування та відображати вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація, капітальний ремонт) та його місце розташування.
9. Проектна документація на будівництво об’єктів розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації, вихідних даних на проектування та дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, у тому числі вимог доступності для інвалідів та інших маломобільних груп населення. При проектуванні об’єктів експериментального будівництва враховуються також індивідуальні технічні вимоги та вимоги державних будівельних норм щодо науково-технічного супроводу.
10. Склад та зміст проектної документації об’єктів будівництва на всіх стадіях проектування визначаються згідно з будівельними нормами і мають бути достатніми для оцінки проектних рішень та їх реалізації.
11. Генпроектувальник (проектувальник) і замовник визначають клас наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва та категорію його складності, на підставі яких встановлюють кількість стадій проектування.

................
Перейти до повного тексту