1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
31.03.2004 N 149
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2004 р.
за N 508/9107
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 97 від 03.10.2017 )
Про затвердження Положення про порядок навчання працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків
З метою забезпечення координації діяльності з навчання працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків та підвищення рівня підготовки працівників, відповідно до пункту 19 статті 7 Закону України "Про Національний банк України" та Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за N 21/7342 (із змінами), Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок навчання працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків (додається).
2. Департаменту персоналу (І.М.Іванюк) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома Асоціації українських банків, Міністерства освіти і науки України, а також територіальних управлінь та установ Національного банку України для використання в роботі.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент персоналу (І.М.Іванюк), Департамент валютного регулювання (С.О.Яременко) та Департамент готівково-грошового обігу (Н.В.Дорофєєва).
4. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова С.Л.Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
31.03.2004 N 149
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2004 р.
за N 508/9107
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок навчання працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків
Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" та Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 N 502 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 14.01.2003 за N 21/7342 (зі змінами), і має на меті забезпечити координацію роботи та підвищити кваліфікацію працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками.
1. Навчання працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків здійснюється на підставі типової навчальної програми, що додається.
Типова навчальна програма для працівників, які працюють з готівковою іноземною валютою та дорожніми чеками, щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків (далі - типова навчальна програма) і зміни до неї публікуються в засобах масової інформації.
2. Право на проведення зазначеного навчання мають вищі навчальні заклади, що оснащені відповідною технічною базою для проведення навчання - приладами для контролю ознак справжності банкнот іноземних держав та дорожніх чеків та які уклали договір про співробітництво з Національним банком України (далі - Національний банк) з питань навчання працівників терміном не більше ніж два роки.
3. Для укладення договору про співробітництво з питань навчання працівників вищий навчальний заклад має подати до Національного банку такі документи:
інформацію про навчальний заклад, його матеріально-технічне забезпечення, у тому числі перелік технічних засобів для визначення справжності банкнот іноземних держав та дорожніх чеків;
перелік фахівців, які залучаються до проведення занять, із зазначенням посади, вченого ступеня, наукового звання та даних, що підтверджують наявність досвіду роботи або викладання зазначеного курсу;
навчальну програму, що складена згідно з типовою навчальною програмою;
копії ліцензії Міністерства освіти і науки України на право здійснення освітньої діяльності та статуту.
Усі документи засвідчуються підписом керівника вищого навчального закладу та відбитком печатки цього закладу. За результатами розгляду Національний банк приймає рішення про укладення договору чи відмову від його укладення.
4. Вищий навчальний заклад, який здійснює навчання працівників щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків, під час рекламування проведення цього навчання обов'язково повинен зазначати про наявність договору з Національним банком щодо співпраці з питань навчання працівників.
5. Вищий навчальний заклад після проведення навчання та складання заліку видає слухачу свідоцтво про навчання щодо визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземних держав і дорожніх чеків.
6. Свідоцтво має містити:

................
Перейти до повного тексту