1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
04.04.2007 N 81
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 травня 2007 р.
за N 488/13755
Про затвердження Порядку складання місячної та квартальної фінансової звітності у 2007 році установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
На виконання Бюджетного кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 N 1232
, та з метою встановлення єдиних вимог щодо складання місячної та квартальної фінансової звітності установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок складання місячної та квартальної фінансової звітності у 2007 році установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів (додається).
( Нову редакцію додатків до Порядку 2, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 22 див. в Наказі Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
2. Поширити дію зазначеного Порядку на всіх розпорядників бюджетних коштів, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".
3. Порядок складання місячної та квартальної фінансової звітності у 2007 році установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів, головним розпорядникам бюджетних коштів довести до відома підпорядкованих установ, а органам Державного казначейства України та місцевим фінансовим органам - до установ, що ними обслуговуються.
4. Департаменту інформаційних технологій забезпечити органи Державного казначейства України програмними засобами для складання та консолідації звітності.
5. Установити, що центральні органи виконавчої влади, інші головні розпорядники бюджетних коштів, установи та організації, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів, місячну та квартальну фінансову звітність складають відповідно до вимог цього Порядку.
6. Департаменту методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності (Сушко Н.І.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
В.о. Голови
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра
фінансів України
Директор Департаменту
реформування бюджетної системи
Міністерства фінансів України
О.С.Даневич


А.І.Мярковський


Ю.М.Футоранська
( Текст Погодження змінено згідно з ДІ ОВУ N 63, 2007, стор. 135 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
казначейства України
04.04.2007 N 81
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 травня 2007 р.
за N 488/13755
ПОРЯДОК
складання місячної та квартальної фінансової звітності у 2007 році установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів
( У тексті Порядку слова у всіх відмінках "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" замінено словами "Звіт про надходження та використання коштів загального фонду"; слова у всіх відмінках "Звіт про заборгованість бюджетних установ" замінено словами "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами"; слова у всіх відмінках "Звіт про заборгованість бюджетних установ за окремими програмами" замінено словами "Звіт про заборгованість за окремими програмами" згідно з Наказом Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік", постанов Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності", від 28.02.2002 N 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ" та від 17.05.2002 N 659 "Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання", наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2002 N 57 "Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.02.2002 за N 86/6374 (із змінами), та інших нормативно-правових актів з питань бюджетних відносин в Україні встановлюється порядок складання та подання місячної та квартальної фінансової звітності установами та організаціями, які отримують кошти державного або місцевих бюджетів.
1. Основні положення
1.1. Цим Порядком визначається склад і принципи складання фінансової звітності та вимоги до розкриття її елементів.
1.2. Фінансова звітність повинна бути достовірною. Інформація, наведена у фінансовій звітності, є достовірною, якщо вона не містить помилок та перекручень.
1.3. Фінансова звітність повинна містити інформацію про всі проведені операції та події, які відбулися у звітному періоді.
1.4. Бюджетні установи, у яких згідно із законодавством України протягом звітного періоду була проведена реорганізація (змінена підпорядкованість), фінансові звіти складають за весь звітний період та подають у повному обсязі за новою підпорядкованістю. Установи вищого рівня у зведених фінансових звітах ураховують звіти таких бюджетних установ у повному обсязі наростаючим підсумком з початку року.
1.5. Фінансові звіти розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів і зведені фінансові звіти головними розпорядниками бюджетних коштів складаються в гривнях з копійками.
1.6. Форми фінансової звітності повинні заповнюватися за всіма передбаченими позиціями, графами, рядками. За відсутності даних незаповнені статті прокреслюються або заповнюються нулями.
Додаткові статті та показники у форми фінансової звітності вводити забороняється.
Проставлення додаткових кодів економічної класифікації видатків, які не включені до відповідних форм фінансової звітності, не допускається.
1.7. Розпорядники бюджетних коштів операції, проведені в натуральній формі або іноземній валюті, що здійснюються у розрахунках за загальним та спеціальним фондами, відображають у формах фінансової звітності в національній валюті України за загальним порядком.
Для відображення у звітах форм: N 2д, N 2м, N 4-1д, N 4-1м, N 4-2д, N 4-2м, N 4-3д, N 4-3м, N 4-3д.1, N 4-3м.1 проведених операцій у натуральній формі (отримання матеріальних цінностей, робіт, послуг) або іноземній валюті, розпорядниками бюджетних коштів після проведення операції складається Довідка про надходження у натуральній формі або Довідка про операції в іноземній валюті, яка подається до органу Державного казначейства України не пізніше останнього робочого дня місяця.
У вищенаведених формах фінансової звітності при здійсненні установами операцій в іноземній валюті у графах "Залишок на початок року", "Надійшло коштів" та "Залишок на кінець звітного періоду" відсотки, нараховані банком на залишок коштів, не відображаються.
Відсотки, нараховані банком на залишок коштів в іноземній валюті, відображаються у Довідці про суми дебіторської та кредиторської заборгованості установи за операціями, які не відображаються у формі N 7д, N 7м "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (додаток 15).
1.8. Кошти, які протягом звітного періоду надходять на ім'я установ на відновлення касових видатків, згідно із законодавством України (за телефонні переговори, помилково перераховані тощо), відображаються у відповідних формах фінансової звітності як зменшення касових видатків за тим кодом економічної класифікації видатків, за яким вони були проведені у звітному періоді.
1.9. Операції, що здійснювались бюджетними установами, але відповідно до законодавства України не передбачені кошторисом бюджетної установи (наприклад, заборгованість за виплатою допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за внутрівідомчими розрахунками з централізованого постачання матеріальних цінностей, розрахунки за депонованою заробітною платою), у звітах про отримання і використання асигнувань із загального фонду (форма N 2д, N 2м), про надходження і використання коштів спеціального фонду (форми N 4д, N 4м), про заборгованість за бюджетними коштами (форма N 7д, N 7м) не відображаються.
1.10. Форми фінансової звітності та пояснювальні записки підписуються керівниками установ та організацій і головними бухгалтерами (керівниками фінансових служб). Без таких підписів звіти вважаються недійсними.
1.11. Головні розпорядники коштів державного або місцевих бюджетів можуть установлювати для підвідомчих установ додаткові довідки до пояснювальної записки та отримувати від них додаткову інформацію, не передбачену цим Порядком.
1.12. При казначейській формі обслуговування кошторисів фінансові звіти розпорядників бюджетних коштів перевіряються в частині відповідності окремих даних форм фінансової звітності до аналогічних даних, відображених в обліку органів Державного казначейства України, і візуються останніми з проставленням підпису, печатки або штампа на кожній сторінці звіту.
Віза органу Державного казначейства України засвідчує, що дані звітів розпорядників бюджетних коштів є тотожними даним обліку органів Державного казначейства України і підлягають консолідації у зведеному звіті розпорядника бюджетних коштів вищого рівня.
Дані обліку органу Державного казначейства України за операціями з обслуговування кошторисів розпорядників бюджетних коштів, що формуються в інформаційній системі Державного казначейства України, уважаються остаточними.
У завізовані звіти зміни можуть уноситися лише за погодженням з органом Державного казначейства України, що ці звіти візував.
1.13. Зведена фінансова звітність обласних державних адміністрацій до подання Державному казначейству України повинна бути перевірена і завізована відповідним Головним управлінням Державного казначейства України (з проставленням підпису, печатки або штампа на кожній сторінці звіту).
Зведені фінансові звіти бюджетних установ, що мають підвідомчі установи, до подання головному розпоряднику бюджетних коштів повинні бути перевірені і завізовані відповідними Головними управліннями Державного казначейства України (за винятком установ, які мають структурні підрозділи в різних областях).
Зведена фінансова звітність центральних органів виконавчої влади та інших головних розпорядників бюджетних коштів повинна дорівнювати аналогічним зведеним звітним даним органів Державного казначейства України.
У разі невідповідності даних зведеного звіту головного розпорядника бюджетних коштів Державне казначейство України може вимагати у головного розпорядника розшифровку звітних даних у територіальному розрізі з деталізацією підвідомчих установ.
1.14. Розпорядники бюджетних коштів подають у повному обсязі квартальні фінансові звіти:
установі вищого рівня;
органу Державного казначейства України.
Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади зведену квартальну фінансову звітність подають:
Державному казначейству України;
Рахунковій палаті.
При цьому всі примірники квартального фінансового звіту мають однакову юридичну силу.
1.15. Фінансова звітність подається до установ, наведених у пункті 1.14, безпосередньо головним бухгалтером (керівником фінансової служби).
1.16. Зведені квартальні фінансові звіти головних розпорядників коштів місцевих бюджетів, попередньо завізовані в органах Державного казначейства України, подаються відповідному фінансовому органу з метою підготовки пояснювальної записки до квартального звіту про виконання бюджетів.
1.17. Форми фінансових звітів подаються на електронних носіях у вигляді транспортних файлів звітних даних згідно з вимогами автоматизованої системи Державного казначейства України.
1.18. При складанні звітів за формою N 2 - про отримання та використання коштів загального фонду, за відповідними формами N 4 - про отримання та використання коштів спеціального фонду, за формою N 7 - про заборгованість за бюджетними коштами потрібно обов'язково підкреслити номер форми, за якою складений звіт, указати коди бюджетної класифікації видатків та їх назву. При складанні звітів за формою N 7, крім цього, потрібно зазначити назву загального чи спеціального фонду бюджету, за коштами якого складений звіт.
( Пункт 1.18 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
1.19. Терміни подання фінансової звітності до органів Державного казначейства України (головні управління, управління) установлюються ними і визначаються у межах термінів, установлених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року N 419 "Про затвердження Порядку подання фінансової звітності".
Головні розпорядники бюджетних коштів затверджують терміни подачі фінансової звітності підпорядкованими установами з таким розрахунком, щоб вони вкладались у терміни подання фінансової звітності до органів Державного казначейства України.
2. Склад фінансової звітності
2.1. Квартальні фінансові звіти бюджетні установи, які утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, складають за такими формами:
"Баланс" (N 1);
"Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (N 2д, N 2м);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами" (N 4-1д, N 4-1м);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ" (N 4-2д, N 4-2м);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (N 4-3д, N 4-3м);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів" (N 4-4д);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (N 4-3д.1, N 4-3м.1);
"Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (N 7д, N 7м);
"Звіт про заборгованість за окремими програмами" (N 7д.1, N 7м.1).
До форм квартальної фінансової звітності додається пояснювальна записка, яка включає текст та додатки.
Головні розпорядники бюджетних коштів та бюджетні установи, які мають підвідомчі установи, зведені квартальні фінансові звіти про виконання кошторисів складають у такому самому обсязі.
2.2. Одержувачі бюджетних коштів (підприємства, громадські та інші організації, що не мають статусу бюджетної установи, які одержують безпосередньо через розпорядників кошти з бюджету як фінансову підтримку або уповноважені органами державної влади на виконання державних цільових програм та надання послуг) (далі - одержувачі) складають та подають до органів Державного казначейства України квартальну фінансову звітність про використання отриманих бюджетних коштів за такими формами:
"Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (N 2д, N 2м);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (N 4-3д, N 4-3м);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (N 4-3д.1, N 4-3м.1);
"Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (N 7д, N 7м);
"Звіт про заборгованість за окремими програмами" (N 7д.1, N 7м.1).
У "Звіті про надходження та використання коштів загального фонду" (форма N 2д, N 2м), "Звіті про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (форма N 4-3д, N 4-3м), "Звіті про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (N 4-3д.1, N 4-3м.1) суми в графах "Фактичні видатки" не повинні перевищувати сум у графах "Затверджено кошторисом на рік".
У "Звіті про заборгованість за бюджетними коштами" ( форма N 7д, N 7м) одержувачів бюджетних коштів суми кредиторської заборгованості на звітну дату не можуть бути більшими різниці між сумою річних кошторисних призначень та проведених касових видатків на звітну дату.
Інші форми фінансової звітності про використання бюджетних коштів одержувачами бюджетних коштів, у тому числі "Баланс" (форма N 1), до органів Державного казначейства України не подаються.
2.3. Місячні фінансові звіти бюджетні установи та одержувачі бюджетних коштів складають і подають до органів Державного казначейства України за такими формами:
"Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (N 7д, N 7м);
"Звіт про заборгованість за окремими програмами" (N 7д.1, N 7м.1).
2.4. Бюджетні установи, які відповідно до окремих нормативно-правових актів здійснюють операції поза казначейським обслуговуванням, про отримані та використані кошти загального та спеціального фондів складають і подають до органів Державного казначейства України відповідні форми:
"Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (N 2д, N 2м);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих як плата за послуги, що надаються бюджетними установами" (N 4-1д, N 4-1м);
"Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ" (N 4-2д, N 4-2м);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (N 4-3д, N 4-3м);
"Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду (позики міжнародних фінансових організацій)" (N 4-3д.1, N 4-3м.1).
2.5. Пенсійний фонд України, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонди) крім форм квартальної фінансової звітності про отримані та використані кошти з Державного бюджету України, визначених у пункті 2.2, до форм квартального звіту додають "Звіт про виконання кошторису Фонду" (додаток 9).
Порядок заповнення Звіту про виконання кошторису Фонду наведено в пункті 3.15.
Крім зазначених вище форм, Фонди складають і подають до Державного казначейства України та Міністерства фінансів України квартальні звіти за такими формами:
Баланс;
Звіт про виконання бюджету Фонду.
Ці звіти складаються за нормативно-правовими актами відповідних Фондів.
2.6. Розпорядники бюджетних коштів операції за бюджетними програмами, призначення за якими встановлюються Законом про Державний бюджет України за загальнодержавними видатками та рішенням відповідної ради про затвердження місцевого бюджету у частині міжбюджетних трансфертів, для відображення у фінансовій звітності складають і подають до органів Державного казначейства України "Звіт про надходження та використання коштів загального фонду" (N 2д, N 2м) та/або "Звіт про надходження і використання інших надходжень спеціального фонду" (N 4-3д, N 4-3м). Головні розпорядники бюджетних коштів у зведені фінансові звіти включають такі звіти у загальновстановленому порядку.
( Главу 2 доповнено пунктом 2.6 згідно з Наказом Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
3. Заповнення форм фінансової звітності
3.1. "Баланс" ( форма N 1) (додаток 1) містить узагальнені підсумкові показники, отримані на підставі звірених даних бухгалтерських документів станом на початок та на кінець бюджетного періоду. Звітні дані мають бути достовірними, об'єктивними, реальними. Звітні дані статей "Балансу" на початок року повинні бути тотожними даним графи "На кінець року" фінансового звіту попереднього звітного періоду.
Установи складають єдиний "Баланс" ( форма N 1) , який відображає результат про всі проведені господарські операції за коштами загального і спеціального фондів, за всіма виконуваними програмами (функціями).
Кожна установа заповнює в "Балансі" тільки ті рядки, які стосуються її діяльності, при цьому керуючись такими вказівками.
Актив
Розділ I. Необоротні активи
У розділі I "Необоротні активи" відображається вартість матеріальних і нематеріальних активів установи, отриманих і призначених для використання установою.
Рядки 110, 120, 130 "Залишкова вартість". Наводиться залишкова вартість необоротних активів, яка визначається розрахунковим шляхом як різниця між первісною (відновлювальною) вартістю та сумою зносу.
Рядки 111, 121, 131 "Знос". Призначені для відображення суми зносу необоротних активів, нарахованого в останній робочий день грудня.
Рядки 112, 122, 132 "Первісна вартість". Відображається первісна вартість необоротних активів, тобто фактична вартість придбання, спорудження, виготовлення необоротних активів з урахуванням змін, що збільшували або зменшували цю вартість.
Рядок 140 "Незавершене капітальне будівництво". Призначений для відображення вартості незавершеного капітального будівництва (виготовлення, створення) необоротних активів. У цьому рядку в графі 3 "На початок року" буде відображатися сума видатків за незавершеним капітальним будівництвом, які були проведені протягом минулих бюджетних періодів.
Розділ II. Оборотні активи
Розділ II "Оборотні активи" передбачений для відображення грошових коштів і їх еквівалентів, а також інших активів, призначених для реалізації або використання протягом року.
Рядок 150 "Матеріали і продукти харчування". Призначений для відображення вартості матеріалів та продуктів харчування, що зберігаються на складах або в коморах: реактивів і хімікатів, скла і хімпосуду, металу, електроматеріалу і радіоматеріалу, радіоламп, фотоприладдя, паперу, медикаментів, компонентів, бактерицидних препаратів, перев'язувальних засобів, господарських матеріалів, що використовуються для поточних потреб установ (електричні лампи, мило, щітки та ін.), будівельних матеріалів для поточного ремонту; усіх видів палива, пального і мастильних матеріалів (дрова, вугілля, торф, бензин, гас, мазут, автол та ін.); поворотної тари та обмінної тари (бочки, бідони, ящики, банки скляні, пляшки та ін.); запасних частин для ремонту і заміни спрацьованих частин машин (медичних, електронно-обчислювальних та ін.), обладнання, тракторів, комбайнів, транспортних засобів; сіна, вівса, інших видів кормів і фуражу для худоби та інших тварин, а також насіння, добрив та інших матеріалів.
Рядок 160 "Малоцінні та швидкозношувані предмети". Наводиться вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, термін експлуатації яких не перевищує одного року.
Рядок 170 "Інші запаси". Наводиться вартість запасів установи, що не враховані в рядках 150 "Матеріали і продукти харчування" та 160 "Малоцінні та швидкозношувані предмети", тобто:
сировини і матеріалів, конструкцій, деталей і спеціального обладнання, що призначені для науково-дослідних робіт і капітального будівництва;
тварин на вирощуванні і відгодівлі, птиці, звірів, кролів, сімей бджіл, хутрових звірів незалежно від їх вартості;
готових виробів, виготовлених у виробничих (навчальних) майстернях, готової друкованої продукції та продукції підсобних сільських і навчально-дослідних господарств.
Рядок 180 "Дебіторська заборгованість". Відображається сума дебіторської заборгованості юридичних та/або фізичних осіб. Сума рядка утворюється з таких рядків:
181 "Розрахунки з постачальниками, підрядниками та замовниками за виконані роботи й надані послуги". Призначений для відображення дебіторської заборгованості установ за оплачені матеріальні цінності, виконані роботи та надані послуги. У цьому рядку відображається також дебіторська заборгованість за роботи з капітального будівництва;
182 "Розрахунки із податків та платежів". Наводиться сума переплат за податками, зборами (обов'язковими платежами), а також інша дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом;
183 "Розрахунки із страхування". Відображається дебіторська заборгованість бюджетній установі Фондів та інших організацій, що проводять страхування;
184 "Розрахунки з відшкодування завданих збитків". Відображається заборгованість за сумами недостач і крадіжок коштів та матеріальних цінностей, сумами збитків від псування матеріальних цінностей, віднесеними на рахунок винних осіб, та іншими сумами, що підлягають утриманню в установленому порядку;
185 "Розрахунки за спеціальними видами платежів". Застосовується для відображення дебіторської заборгованості з відшкодування батьками за утримання дітей у дитячих закладах; за навчання дітей у музичних школах; за утримання дітей у школах-інтернатах; за харчування дітей в інтернатах при школах; працівників за формений одяг та харчування;
186 "Розрахунки з підзвітними особами". Відображається дебіторська заборгованість за розрахунками з підзвітними особами;
187 "Розрахунки за іншими операціями". Призначений для відображення всієї іншої дебіторської заборгованості, яка не включена до рядків 181-186, і в тому числі за розрахунками на виплату допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дебіторської заборгованості ліквідаційної комісії АКБ "України" або інших банків.
( Абзац п'ятнадцятий розділу II глави 3 в редакції Наказу Державного казначейства N 169 від 29.08.2007 )
Рядок 190 "Розрахунки за операціями з централізованого постачання матеріальних цінностей". Відображається сума дебіторської заборгованості за звітний період, яка виникла при виконанні затверджених у встановленому порядку державних цільових програм, програм, пов'язаних із загальнодержавними заходами, за операціями з централізованого постачання виробничих запасів, матеріалів, продуктів харчування, медикаментів та інших товарів, робіт і послуг у розрахунках між установами-замовниками та установами-закупниками.
Рядок 200 "Розрахунки за окремими програмами". Відображаються суми заборгованості бюджетних установ за звітний період, що виникла при виконанні видаткової частини кошторису за окремими програмами, передбаченими в Державному бюджеті України (за придбані та відпущені матеріальні цінності, за надані пільгові довгострокові кредити тощо). Ця заборгованість не пов'язана з видатками установи на її утримання.
Рядок 210 "Короткострокові векселі одержані". Наводиться сума короткострокових векселів, що отримані бюджетною установою у випадках, передбачених законодавством України.
Рядок 220 "Інші кошти". Відображає суму коштів, що перебуває в акредитивах, чекових книжках, смарт-картках, оплачених талонах на бензин, мазут, харчування тощо, оплачених путівках у будинки відпочинку, санаторії, турбази, повідомленнях на поштові перекази та в інших грошових документах.
Рядок 230 "Грошові кошти в дорозі". Наводиться сума коштів, яка перерахована в останні дні звітного періоду на реєстраційні, спеціальні реєстраційні, поточні рахунки бюджетної установи, але буде зарахована на ці рахунки в наступному місяці.
Рядок 240 "Рахунки в банках". Відображається залишок невикористаних коштів, що зберігаються бюджетною установою на поточних рахунках у банках. Сума рядка утворюється з таких рядків:
241 "Рахунки загального фонду". Наводиться сума коштів на поточному рахунку в банку на звітну дату, що отримана із загального фонду бюджету на утримання бюджетної установи, відповідно до законодавства України;
242 "Рахунки спеціального фонду". Наводиться сума коштів спеціального фонду, що обліковується на рахунку в банку на звітну дату;
243 "Рахунки в іноземній валюті". Призначений для обліку іноземної валюти, що належить бюджетній установі й перебуває на поточному рахунку в установі банку на звітну дату (у тому числі для обліку коштів, які надходять як позики міжнародних фінансових організацій). Сума коштів відображається у звіті в національній валюті України;
244 "Інші поточні рахунки". Відображається сума коштів, які на звітну дату зберігаються на поточних рахунках в установах банків, відкритих на ім'я бюджетної установи, що не належить до коштів загального чи спеціального фондів бюджету (тобто не ввійшла в рядки 241, 242, 243).
Сума коштів цього рядка розшифровується в пояснювальній записці до квартального звіту шляхом розпису коштів за їх видами, джерелами утворення та найменуваннями банків.
Рядок 250 "Рахунки в казначействі загального фонду". Призначений для відображення залишку коштів загального фонду бюджету, що перебуває на реєстраційному рахунку, відкритому в органі Державного казначейства України. У цьому рядку залишку коштів на початок року не повинно бути.
Рядок 260 "Рахунки в казначействі спеціального фонду". Наводиться залишок невикористаних коштів спеціального фонду бюджетної установи, що зберігаються на спеціальних реєстраційних рахунках в органі Державного казначейства України. Сума рядка утворюється з таких рядків:
261 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги". Відображається залишок коштів, які надійшли на ім'я установи як плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з функціональними повноваженнями; що отримуються бюджетними установами від господарської та/або виробничої діяльності; як плата за оренду майна бюджетних установ; що отримуються бюджетними установами від реалізації майна;
262 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень". Відображається залишок коштів, які надійшли на ім'я бюджетної установи для виконання окремих доручень, а також гранти, дарунки, благодійні внески, інвестиції, що згідно із законодавством України отримують бюджетні установи;
263 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку інших надходжень спеціального фонду". Відображається залишок коштів, що належать до інших надходжень спеціального фонду. У цьому рядку залишку коштів на початок року в бюджетних установ не повинно бути, крім сум позик міжнародних фінансових організацій;
264 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів". Бюджетною установою відображається залишок коштів для виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.
Рядок 270 "Інші рахунки в казначействі". У цьому рядку відображаються залишки коштів, що обліковуються на інших рахунках в органах Державного казначейства України на звітну дату, у тому числі депозитних. За цим рядком також обліковуються залишки коштів допомоги та компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, депонована заробітна плата та стипендії, а також кошти бюджетних установ, які не зазначені в рядках 250, 260.
Рядок 280 "Каса". Наводиться залишок коштів, які зберігаються в касі бюджетної установи на звітну дату в національній та іноземній валюті, що перерахована в національну валюту за курсом Національного банку України.
Розділ III. Витрати
Розділ III "Витрати" призначений для відображення фактичних видатків і витрат бюджетних установ, проведених у звітному періоді.
За розділом III "Витрати" у графі 3 "На початок року" записів не повинно бути, у графі 4 "На кінець звітного періоду" відображаються суми фактичних видатків, які склалися на кінець звітного періоду.
Рядок 290 "Видатки загального фонду". Наводиться сума фактичних видатків, проведених бюджетною установою за рахунок коштів загального фонду державного або місцевого бюджетів на утримання установи та інші заходи, що передбачені загальним фондом кошторису даної установи.
Рядок розподіляється на:
291 "Видатки державного бюджету". Відображаються фактичні видатки загального фонду державного бюджету;
292 "Видатки місцевого бюджету". Відображаються фактичні видатки загального фонду місцевого бюджету.
Рядок 300 "Видатки спеціального фонду". Відображаються фактичні видатки спеціального фонду. Сума рядка утворюється з таких складових:
301 "Видатки за коштами, отриманими як плата за послуги". Призначений для відображення фактичних видатків спеціального фонду, проведених за рахунок надходжень, що отримані установою згідно з кошторисом як плата за послуги. Наводиться сума виробничих витрат на: випуск готових виробів у виробничих (учбових) майстернях; видання друкованої продукції і надання послуг; науково-дослідні і конструкторські роботи за договорами з підприємствами та установами; виготовлення різних експериментальних пристроїв для проведення наукових експериментів на роботах, які виконуються за рахунок державного бюджету; операції із заготівлі й переробки матеріалів господарським способом;
302 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень". Наводиться сума фактичних видатків спеціального фонду за кошторисами установ у частині інших джерел власних надходжень;
303 "Видатки за іншими надходженнями спеціального фонду". Наводиться сума фактичних видатків спеціального фонду кошторису установи в частині інших надходжень спеціального фонду та за позиками міжнародних фінансових організацій;
304 "Видатки за коштами, отриманими на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів". Призначений для відображення фактичних видатків спеціального фонду, проведених за рахунок коштів, що отримані установою згідно з кошторисом на виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку регіонів.
Рядок 320 форми N 1 "Баланс" складається із суми рядків (110 + 120 + 130 + 140 + 150 + 160 + 170 + 180 + 190 + + 200 + 210 + 220 + 230 + 240 + 250 + 260 + 270 + 280 + 290 + + 300).
Пасив
Розділ I. Власний капітал
Розділ I "Власний капітал". Призначений для відображення сум фондів бюджетних установ і фінансових результатів діяльності за минулі роки.
Фонди бюджетних установ складаються з фонду в необоротних активах і фонду в малоцінних та швидкозношуваних предметах.
Рядок 330 "Фонд у необоротних активах". Наводиться сума вкладення у фонд основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів, незавершене капітальне будівництво, створення, виготовлення необоротних активів, що перебувають у безпосередньому розпорядженні бюджетної установи, з вирахуванням нарахованого зносу.
Рядок 340 "Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах". Відображається сума вкладення у фонд у малоцінних і швидкозношуваних предметах, термін експлуатації яких не перевищує одного року.
Рядок 350 "Результат виконання кошторису за загальним фондом". Проставляється фінансовий результат виконання кошторису установи за минулі бюджетні періоди в частині загального фонду.
Рядок 360 "Результат виконання кошторису за спеціальним фондом". Проставляється фінансовий результат виконання кошторису установи за минулі бюджетні періоди в частині спеціального фонду.
Рядок 370 "Результати переоцінок". За цим рядком у графі 3 "На початок року" записів не повинно бути. У графі 4 "На кінець звітного періоду" наводиться результат переоцінок матеріальних, нематеріальних і фінансових активів, крім операцій з курсовими різницями, що склався на кінець звітного періоду.
Показник за рядками 350, 360 та 370 може бути від'ємний.
Розділ II. Зобов'язання
У розділі II "Зобов'язання" відображаються поточні та довгострокові зобов'язання бюджетних установ.
Рядок 380 "Довгострокові зобов'язання". Наводяться зобов'язання установи, які не виникають у процесі її звичайної діяльності і погашення яких буде проведено після завершення звітного бюджетного періоду відповідно до законодавства України.
Рядок 390 "Короткострокові позики". Відображаються короткострокові кредити та позики, одержані бюджетною установою у банках та інших фінансових установах відповідно до законодавства України.
Рядок 400 "Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями". Відображається сума заборгованості поточного року за зобов'язаннями, термін сплати за якими в цілому настане в наступні роки.
Рядок 410 "Короткострокові векселі видані". Наводиться сума векселів, виданих бюджетною установою згідно із законодавством України, термін сплати яких установлено протягом одного бюджетного року.
Рядок 420 "Кредиторська заборгованість". Відображається сума кредиторської заборгованості бюджетної установи перед фізичними або юридичними особами. Сума рядка утворюється з таких рядків:
421 "Розрахунки з постачальниками, підрядниками та замовниками за виконані роботи й надані послуги". Призначений для відображення кредиторської заборгованості установ за товари, роботи і послуги з постачальниками, підрядниками та замовниками за отримані матеріальні цінності, виконані згідно з договорами науково-дослідні роботи, надані послуги, реалізовані готові вироби. Крім того, відображається кредиторська заборгованість з підприємствами й організаціями за капітальним будівництвом та за роботи, виконані учнями в процесі виробничого навчання;
422 "Розрахунки за спеціальними видами платежів". Наводиться кредиторська заборгованість за спеціальними видами платежів: перед батьками за утримання дітей у дитячих дошкільних закладах, за навчання дітей у музичних школах, за утримання дітей у школах-інтернатах, перед працівниками за формений одяг та харчування, за харчування дітей в інтернатах при школах;
423 "Розрахунки із податків та платежів". Відображається кредиторська заборгованість бюджетної установи з податків та платежів у бюджет та інших розрахунків з бюджетом;
424 "Розрахунки із страхування". Наводиться заборгованість перед Фондами та іншими організаціями зі страхування;
425 "Розрахунки із заробітної плати". Відображаються суми за розрахунками з працівниками, які перебувають і не перебувають у штаті бюджетної установи, за всіма видами заробітної плати (у тому числі відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", преміями, допомогою у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності;
426 "Розрахунки зі стипендіатами". Відображаються суми розрахунків зі студентами й аспірантами вузів, науково-дослідних установ та учнями технікумів, училищ, шкіл, слухачами курсів за стипендіями (у тому числі відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи");
427 "Розрахунки з працівниками за безготівковими перерахуваннями". Наводяться суми за розрахунками з працівниками за товари, продані в кредит торговельними організаціями, за заробітною платою з безготівкового перерахування на особистий вклад працівника в установу банку, за утриманням членських профспілкових внесків, за виконавчими листами та іншими документами;

................
Перейти до повного тексту