1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ СТАНДАРТИЗАЦІЇ,
МЕТРОЛОГІЇ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
Н А К А З
N 217 від 12.05.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 1999 р.
за N 485/3778
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики N 110 від 04.05.2005 )
Про затвердження Порядку встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99)
Відповідно до статті 9 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99), що додається.
2. Начальнику управління метрології єдиного часу та еталонних частот Салганику Б.Ш. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказу "Про порядок встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99)" згідно з чинним законодавством.
3. Директорам державних наукових метрологічних центрів та територіальних органів Держстандарту України забезпечити безумовне виконання наказу "Про затвердження Порядку встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99)".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Держстандарту України Величка О.М.
Голова Держстандарту України Т.Кисільова
Затверджено
Наказ Держстандарту України
12.05.99 N 217
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 липня 1999 р.
за N 485/3778
Порядок встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (ПМУ 11-99)
1. Загальні положення
1.1. Порядок встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки (далі - Порядок) регламентує організацію, порядок проведення експертизи з метою встановлення приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, а також порядок прийняття рішень за результатами цієї експертизи.
1.2. Порядок розроблений відповідно до статті 9 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" і спрямований на врегулювання тих спірних питань щодо приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, які можуть виникати між:
підприємствами (їх об'єднаннями), установами й організаціями (незалежно від форм власності та виду діяльності), що діють на території України, громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації) у процесі розроблення, виготовлення, продажу, видавання напрокат і експлуатації технічних засобів, а також під час ввезення цих засобів на територію України;
підприємствами та організаціями й державними науковими метрологічними центрами та територіальними органами Держстандарту України (далі - метрологічні центри та територіальні органи) під час проведення державного метрологічного контролю і нагляду.
1.3. Приналежність технічних засобів до засобів вимірювальної техніки встановлюють метрологічні центри та територіальні органи за результатами експертизи технічної документації на ці технічні засоби (далі - експертиза).
1.4. До засобів вимірювальної техніки належать технічні засоби, які застосовуються під час вимірювань і мають нормовані метрологічні характеристики.
1.5. Оплата робіт, пов'язаних із проведенням експертизи та наданням висновків щодо приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, здійснюється підприємствами та організаціями за "Тарифами на виконання метрологічних робіт, пов'язаних із здійсненням усіх видів державного метрологічного контролю (ПМУ 6-98)", затвердженими наказом Держстандарту України від 16.07.98 N 502 та зареєстрованими у Міністерстві юстиції 3 серпня 1998 року за N 492/2932, у випадках, коли експертиза проводилась за ініціативою цих підприємств та організацій.
В інших випадках метрологічні центри та територіальні органи проводять експертизу безкоштовно.
2. Організація, порядок проведення експертизи і прийняття рішень за її результатами
2.1. Експертиза проводиться територіальними органами за місцезнаходженням підприємств та організацій на підставі листів-звернень цих підприємств і організацій (додаток 1).
Якщо питання щодо приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки виникли під час проведення державної метрологічної атестації, державних приймальних випробувань, а також державного метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань, то експертиза проводиться метрологічними центрами або територіальними органами за власною ініціативою.
2.2. До листів-звернень додається технічна документація на технічні засоби (технічні завдання на розроблення, технічні умови, експлуатаційна документація), номенклатура якої визначається територіальними органами, які проводять експертизу.
Зазначена документація також надається на запит метрологічних центрів або територіальних органів у випадках проведення експертизи за їхньою ініціативою.
2.3. Під час проведення експертизи приналежність технічних засобів до засобів вимірювальної техніки визначається виходячи із призначення цих технічних засобів, яке наведене в документації, що надана на розгляд.
2.4. Результати експертизи оформлюються висновком (наведеним в додатку 2), який надається підприємствам та організаціям.
У випадках проведення експертизи метрологічними центрами копія зазначеного висновку надається територіальним органам за місцезнаходженням підприємств та організацій.
2.5. Термін проведення експертизи й оформлення висновків не повинен перевищувати 5 робочих днів.
2.6. Якщо за результатами експертизи встановлено, що технічні засоби належать до засобів вимірювальної техніки й на них поширюється державний метрологічний нагляд, то територіальні органи за місцезнаходженням підприємств та організацій надають цим підприємствам та організаціям приписи за формою, наведеною в додатку 3, і встановлюють термін усунення порушень метрологічних норм і правил.
Якщо за результатами експертизи встановлено, що технічні засоби, що виготовляються, належать до засобів вимірювальної техніки, але на них не поширюється державний метрологічний нагляд, то територіальні органи надають підприємствам та організаціям зазначені приписи, якими забороняють випуск цих засобів з виробництва до проведення державних приймальних випробувань або метрологічної атестації.
2.7. Якщо підприємства та організації не погоджуються із висновками метрологічних центрів і територіальних органів щодо приналежності технічних засобів до засобів вимірювальної техніки, то вони письмово звертаються до Українського державного науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації Держстандарту України (УкрЦСМ) із зверненням щодо проведення повторної експертизи.
До письмового звернення додаються документи, зазначені у пункті 2.2, і копія висновку метрологічних центрів чи територіальних органів.
Звернення підприємств та організацій до УкрЦСМ із клопотанням щодо проведення повторної експертизи не припиняє дію приписів, зазначених у пункті 2.7.
2.8. УкрЦСМ проводить повторну експертизу згідно з порядком, передбаченим пунктами 2.2-2.5, і надає свій висновок та відповідні пропозиції на розгляд науково-технічної комісії із метрології Держстандарту України (далі - НТК із метрології).
2.9. НТК із метрології розглядає матеріали, що підготовлені УкрЦСМ, і приймає відповідне рішення не пізніше 2-х місячного терміну з дня отримання висновку з УкрЦСМ.
Додаток 1
до пункту 2.1 Порядку
Лист-звернення
Директору
______________________________

................
Перейти до повного тексту