1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1515 від 24.07.2000


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 серпня 2000 р.
за N 484/4705
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Фонду державного майна N 598 від 12.04.2017 )
Про затвердження Порядку викупу не проданих у період з 1995 по 1999 рік акцій відкритих акціонерних товариств, створених на базі об'єктів групи Б, В, на умовах, визначених пунктом 57 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки
Відповідно до пункту 57 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок викупу не проданих в період з 1995 по 1999 рік акцій відкритих акціонерних товариств, створених на базі об'єктів групи Б,В, на умовах, визначених пунктом 57 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки (додається).
2. Директору Департаменту систем продажу акцій В.Красовському забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду С.Лєдомську.
В.о.Голови Фонду М.Чечетов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
24.07.2000 N 1515
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 серпня 2000 р.
за N 484/4705
ПОРЯДОК
викупу не проданих у період з 1995 по 1999 рік акцій відкритих акціонерних товариств, створених на базі об'єктів групи Б,В, на умовах, визначених пунктом 57 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки
1. Порядок викупу не проданих у період з 1995 по 1999 рік акцій відкритих акціонерних товариств, створених на базі об'єктів групи Б, В, на умовах, визначених пунктом 57 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки (далі - Порядок), розроблено на виконання Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки та з урахуванням вимог Указу Президента від 21.01.98 N 41/98 "Про запровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження коштів до бюджету і запобігання фінансовій кризі".
2. Цей Порядок установлює механізм проведення викупу не проданих у період з 1995 по 1999 рік акцій відкритих акціонерних товариств (далі - ВАТ), створених на базі об'єктів групи Б,В (віднесених до таких груп відповідно до Державної програми приватизації на 1998 рік, акціонерами цих ВАТ, які придбали акції на пільгових умовах.
3. Акціонери, які придбали акції зазначених ВАТ на пільгових умовах, мають право на викуп акцій відповідних ВАТ, статутні фонди яких сформовані з урахуванням індексації основних фондів на 01.01.95, за ціною на рівні половини номінальної вартості акцій.
4. Організація та проведення викупу акцій ВАТ, згідно з цим Порядком, здійснюється комісією з продажу акцій цього ВАТ, створеною у встановленому порядку відповідним органом приватизації після того, як ці акції були запропоновані до продажу в 2000 році на організаційно оформлених ринках цінних паперів, але через відсутність попиту на них не були реалізовані.
5. До викупу пропонуються всі акції зазначених ВАТ, що не були реалізовані в 2000 році на організаційно оформлених ринках цінних паперів через відсутність попиту на них, після внесення органом приватизації відповідних змін до уточненого плану розміщення акцій.
6. Викуп здійснюється протягом двох місяців після затвердження комісією з продажу акцій списку акціонерів, які придбали акції ВАТ на пільгових умовах і мають право на викуп відповідно до п.57 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки (форма списку встановлена в додатку 1 до цього Порядку).
7. Зазначений список затверджується (протокольно) комісією з продажу акцій за поданням голови правління ВАТ протягом десяти днів після затвердження органом приватизації в установленому порядку уточненого плану розміщення акцій, у якому передбачено пакет акцій для викупу.
Списки повинні бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печатками акціонерного товариства й органу приватизації.
Персональна відповідальність за оформлення списків згідно з установленою формою та за наявність у списках всієї інформації, передбаченої цією формою, покладається на голову комісії з продажу акцій ВАТ.
Персональна відповідальність за повноту списків акціонерів, що мають право на викуп, за достовірність наведеної у списках інформації, відповідність списків вимогам чинного законодавства, поінформованість громадян, унесених у списки, про терміни та умови викупу акцій покладається на голову правління ВАТ.
8. Розподіл акцій, передбачених уточненим планом розміщення акцій для викупу, здійснюється за окремим рішенням правління ВАТ і оформляється відповідним протоколом протягом п'яти днів після затвердження списку акціонерів, зазначених у пункті 6 цього Порядку.
Основними факторами, що впливають на розмір пакета акцій, який пропонується для продажу конкретному акціонеру, можуть бути:
його особистий вклад у результати виробничо-господарської діяльності підприємства;
стаж роботи на цьому підприємстві;
посада, яку він займає або займав раніше.
Зазначений перелік факторів не є вичерпним.
Результати проведеного розподілу заносяться у відомість, форма якої встановлена в додатку 2 до цього Порядку. Кожен громадянин повинен бути поінформований про кількість виділених йому внаслідок розподілу акцій.
9. Громадяни, які бажають придбати акції, подають до комісії з продажу акцій заяву про придбання акцій за формою і в порядку, установленими Порядком проведення пільгового продажу акцій відкритих акціонерних товариств, затвердженим наказом Фонду державного майна України від 03.07.2000 N 1368 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18.07.2000 за N 428/4649. У заяві вказується кількість акцій, яку бажає придбати заявник за грошові кошти. Кількість акцій, що заявляється кожним заявником, не повинна перевищувати точної кількості акцій, виділених йому внаслідок проведеного розподілу акцій, а сума грошових коштів, заявлена для оплати цих акцій, повинна, як правило, бути кратною одній гривні. У разі відмови заявника придбати в повному обсязі виділені йому внаслідок розподілу акції, їх залишок можуть придбати інші працівники шляхом подання до комісії додаткової заяви. Повторний розподіл незаявлених акцій здійснюється згідно з пунктом 8 цього Порядку.
10. Громадянин, який виявив бажання придбати акції на суму, що перевищує п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, одночасно із заявою про придбання акцій повинен подати до комісії з продажу акцій декларацію про доходи.
Форма декларації про доходи встановлена додатком 1 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 N 12 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09.06.93 за N 64 (зі змінами та доповненнями до неї).

................
Перейти до повного тексту