1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.02.2021 № 251
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 квітня 2021 р.
за № 479/36101
Деякі питання реалізації статті 42 Закону України "Про фахову передвищу освіту"
Відповідно до абзацу другого частини восьмої та частини тринадцятої статті 42 Закону України "Про фахову передвищу освіту" та з метою належного забезпечення конкурсного відбору керівника закладу фахової передвищої освіти
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
1) Типове положення про конкурсний відбір на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти;
2) Типову форму контракту з керівником закладу фахової передвищої освіти.
2. Установити, що для закладів фахової передвищої освіти, що перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України, Типове положення про конкурсний відбір на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти, затверджене пунктом 1 цього наказу, є Положенням про конкурсний відбір на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти.
3. Директорату фахової передвищої, вищої освіти (Шаров О.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Вітренка А.
Міністр С. Шкарлет
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
23 лютого 2021 року № 251
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 квітня 2021 р.
за № 479/36101
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про конкурсний відбір на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти
I. Загальні положення
1. Це Типове положення визначає загальні засади проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти.
Засновник (засновники) або уповноважений ними орган (особа) (далі - уповноважений орган управління) закладів фахової передвищої освіти на підставі цього Типового положення розробляють і затверджують власні положення про проведення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти.
2. Конкурсний відбір складається з таких етапів:
1) оголошення конкурсу на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти та прийом документів від претендентів на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти;
2) висунення претендентів;
3) підготовка рейтингового голосування;
4) рейтингове голосування;
5) проведення наглядовою радою закладу фахової передвищої освіти конкурсного відбору та пропонування уповноваженому органу управління укласти контракт з переможцем конкурсного відбору.
3. Якщо конкурсний відбір проводиться у структурному підрозділі закладу вищої освіти, іншої юридичної особи, основним видом діяльності якого є освітня діяльність у сфері фахової передвищої освіти, функції наглядової ради здійснюються в порядку, визначеному статутом закладу вищої освіти (іншої юридичної особи).
II. Оголошення конкурсного відбору на посаду керівника закладу фахової передвищої освіти
1. Уповноважений орган управління оголошує конкурс на заміщення посади керівника закладу фахової передвищої освіти не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка займає цю посаду.
У разі дострокового припинення повноважень керівника закладу фахової передвищої освіти конкурсний відбір оголошується протягом місяця з дня утворення вакансії.
У разі оголошення конкурсного відбору таким, що не відбувся, новий конкурсний відбір оголошується протягом місяця з дня оголошення конкурсного відбору таким, що не відбувся, якщо не застосовуються заходи антикризового менеджменту.
2. Оголошення про проведення конкурсного відбору розміщується на офіційному вебсайті уповноваженого органу управління.
3. Оголошення про проведення конкурсного відбору має містити:
1) повне найменування закладу фахової передвищої освіти;
2) інформацію про строк подання претендентами документів, перелік яких зазначений у пункті 5 цього розділу;
3) адресу, за якою здійснюється прийом документів та кінцевий термін прийому документів;
4) контактну інформацію (номер телефону, адресу електронної пошти);
5) інформацію про дату проведення рейтингового голосування, яка не повинна припадати на канікулярний період у закладі фахової передвищої освіти.
4. Після розміщення оголошення про конкурсний відбір на зайняття вакантної посади керівника наглядова рада протягом місяця має визначити представника від наглядової ради, який буде відслідковувати хід конкурсного відбору та приймати проєкти стратегії розвитку закладу фахової передвищої освіти від кандидатів. Інформація про цю особу, контактні дані розміщуються на офіційному вебсайті закладу фахової передвищої освіти.
5. Претенденти для участі у конкурсі подають такі документи:
1) заяву про участь у конкурсі на ім’я уповноваженого органу управління, в якій зазначається про застосування або незастосування до претендента обмежень, встановлених частиною четвертою статті 42 Закону України "Про фахову передвищу освіту". Також в заяві, претендент зазначає, що він не є членом наглядової ради закладу фахової передвищої освіти або наглядової ради закладу вищої освіти, до структури якого входить заклад фахової передвищої освіти, в якому оголошено конкурс;
2) особовий листок з обліку кадрів з фотографією розміром 3 x 4 сантиметри;
3) автобіографію та резюме;
4) копії документів про вищу освіту;
5) довідку про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, яка видається відповідно до Порядку проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2000 р. № 1465;
6) довідку про наявність або відсутність судимості;
7) витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
8) копію паспорта громадянина України, засвідчену претендентом;
9) копію трудової книжки та/або інші документи, які підтверджують стаж роботи;
10) письмову згоду на збір та обробку персональних даних;
11) копію документа, що підтверджує вільне володіння державною мовою;
12) засвідчену копію довідки про результати перевірки, видану органом, в якому така перевірка проводилася, або письмову заяву на ім’я уповноваженого органу управління, в якій повідомляється, що до претендента не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 563 "Деякі питання реалізації Закону України "Про очищення влади", та згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно претендента відповідно до зазначеного Закону;
13) проєкт стратегії розвитку закладу фахової передвищої освіти;
14) мотиваційний лист, складений у довільній формі.
Претендент може подати інші документи, які підтверджуватимуть його професійні та/або моральні якості.
Копії документів, які подаються претендентом (крім копії паспорта громадянина України), можуть бути засвідчені за місцем роботи претендента, уповноваженим органом управління або нотаріально.
6. Прийом документів претендентів здійснюється уповноваженим органом управління протягом двох місяців з дня розміщення на офіційному вебсайті оголошення про проведення конкурсного відбору.
У разі надіслання документів поштою датою подання документів вважається дата, зазначена на поштовому штемпелі.
Документи, подані претендентами після закінчення встановленого строку, не розглядаються та повертаються особам, які їх подали.
Особа, яка перемогла у конкурсному відборі на заміщення посади керівника, надає уповноваженому органу управління для ознайомлення оригінали документів, зазначених у пункті 5 цього розділу, крім оригіналу довідки про результати перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади".
7. Уповноважений орган управління проводить перевірку відповідності претендентів вимогам до керівника, встановленим частиною четвертою статті 42 Закону України "Про фахову передвищу освіту", і протягом десяти календарних днів з дати завершення строку подання претендентами документів подає перелік кандидатів на посаду керівника (далі - кандидат), які відповідають зазначеним вимогам, до закладу фахової передвищої освіти для рейтингового голосування.
Під час проведення перевірки відповідності претендентів вимогам до керівника, встановленим частиною четвертою статті 42 Закону України "Про фахову передвищу освіту", уповноважений орган управління на підставі копії трудової книжки претендента та наданих ним документів, а також інформації з Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", про внесення відомостей про особу до Реєстру або відсутність у Реєстрі таких відомостей перевіряє достовірність відомостей, зазначених у заяві, щодо незастосування до претендента заборон, передбачених частиною третьою статті 1 Закону України "Про очищення влади", на основі критеріїв, визначених частиною першою, пунктами 1-8 частини другої або пунктами 1 і 2 частини четвертої статті 3 зазначеного Закону . Виявлення під час такої перевірки факту належності претендента до осіб, щодо яких застосовується заборона, передбачена частиною третьою статті 1 зазначеного Закону, на основі критеріїв, визначених частиною першою, пунктами 1–8 частини другої або пунктами 1 і 2 частини четвертої статті 3 зазначеного Закону, є підставою для відмови такому претенденту у подальшій участі у конкурсному відборі.
8. Усі претенденти, які своєчасно подали документи для участі в конкурсному відборі, письмово повідомляються уповноваженим органом управління про прийняте рішення щодо їх кандидатур не пізніше ніж протягом десяти календарних днів з дати закінчення строку подання претендентами документів.
9. Протягом десяти календарних днів з дати закінчення строку подання претендентами документів уповноважений орган управління вносить кандидатури допущених претендентів до закладу фахової передвищої освіти для рейтингового голосування.
Після внесення кандидатів на посаду керівника, які відповідають зазначеним вимогам, до закладу фахової передвищої освіти для рейтингового голосування, кандидати зобов’язані подати проєкт стратегії розвитку закладу фахової передвищої освіти наглядовій раді (визначеній особі, контакти якої розміщенні на офіційному вебсайті закладу фахової передвищої освіти).
10. Кандидат має право:
1) проводити зустрічі з працівниками та здобувачами освіти закладу фахової передвищої освіти;
2) визначати спостерігача за ходом рейтингового голосування;
3) бути присутнім під час рейтингового голосування за місцем його проведення;
4) бути присутнім під час проведення підрахунку голосів та складення протоколу про результати рейтингового голосування.
Кандидат може мати інші права, зумовлені його участю у конкурсному відборі.
Усі кандидати мають рівні права.
11. Проєкти стратегій розвитку закладу фахової передвищої освіти обов’язково оприлюднюються на офіційному вебсайті закладу та підлягають публічному обговоренню перед рейтинговим голосуванням на зустрічах та зборах трудового колективу закладу фахової передвищої освіти.
III. Підготовка проведення рейтингового голосування
1. Керівник зобов’язаний протягом семи календарних днів з дати розміщення оголошення про проведення конкурсного відбору видати наказ про організацію конкурсного відбору, в якому, зокрема, визначається:
персональний склад організаційного комітету з проведення рейтингового голосування (далі - організаційний комітет);
персональний склад виборчої комісії;
кінцевий строк обрання представників для участі у рейтингову голосуванні з числа інших штатних працівників закладу фахової передвищої освіти, які не є науково-педагогічними та педагогічними працівниками, а також виборних представників з числа студентів (курсантів).
2. Організаційний комітет і виборча комісія діють відповідно до установчих документів закладу фахової передвищої освіти та положень про них, які затверджуються педагогічною радою закладу фахової передвищої освіти за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації закладу фахової передвищої освіти.
До складу організаційного комітету та виборчої комісії включаються науково-педагогічні, педагогічні, інші працівники та студенти (курсанти) закладу фахової передвищої освіти. Кандидат не може бути членом організаційного комітету чи виборчої комісії. Одна і та сама особа не може бути одночасно членом організаційного комітету і виборчої комісії.
Організаційний комітет і виборча комісія на першому засіданні обирають із свого складу голову, заступника голови та секретаря.
Особи, які є членами організаційного комітету або виборчої комісії, здійснюють свої повноваження на громадських засадах і на час виконання ними зазначених повноважень можуть звільнятися від основної роботи у закладі фахової передвищої освіти, в якому проводиться рейтингове голосування, із збереженням за ними заробітної плати відповідно до умов колективного договору.
3. Керівник закладу фахової передвищої освіти (або особа, яка тимчасово виконує ці обов’язки) зобов’язаний забезпечити створення належних умов для роботи організаційного комітету та виборчої комісії, надавати інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них завдань, а також надати організаційному комітетові та виборчій комісії окремі придатні для роботи приміщення, забезпечити наявність у таких приміщеннях необхідних засобів зв’язку, оргтехніки тощо.
4. Організаційний комітет складає та подає виборчій комісії список осіб із посадами, які мають право брати участь у рейтингову голосуванні (далі - список виборців), не пізніше ніж за сім календарних днів до дати проведення рейтингового голосування.

................
Перейти до повного тексту