- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 346 від 05.07.99 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 1999 р. за N 478/3771 |
Про затвердження "Правил перевезень військових пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом України"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Мінтрансу
N 54 від 17.02.2000 )
З метою врегулювання перевезень військових пасажирів, їх багажу та вантажобагажу залізничним транспортом
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила перевезень військових пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом України, що додаються.
2. Укрзалізниці (Слободян А.В.) та начальникам залізниць України після державної реєстрації цього наказу забезпечити своєчасне уведення Правил перевезень військових пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом України у дію та правильність їх застосування.
3. Із уведенням у дію цих Правил вважати такими, що не застосовуються на залізницях України, Правила перевезень військових пасажирів, багажу та вантажобагажу, затверджені Міністерством шляхів сполучення СРСР 5 липня 1967 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Міністра транспорту України - Генерального директора Укрзалізниці А.В.Слободяна.
Затверджено
Наказ Міністерства транспорту
України 05.07.99 N 346
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 липня 1999 р.
за N 478/3771
Правила перевезень військових пасажирів, багажу та вантажобагажу залізничним транспортом
Розділ 1. Загальні положення
1.2. Правила застосовуються при перевезенні військових пасажирів, їх багажу та вантажобагажу залізничними лініями загального користування у межах України.
1.3. До числа військових пасажирів належать особи, які оформили проїзд в обмін на військовий перевізний документ (далі - ВПД), а також особи, що придбали проїзні документи за готівку, але мають посвідчення про відрядження, приписи або відпусткові квитки, видані військовими частинами чи установами (організаціями) відповідних міністерств, відомств, а також члени їхніх сімей, що оформили проїзні документи за ВПД форми 1.
До військового багажу та вантажобагажу належить багаж та вантажобагаж, оформлений за ВПД форми 2.
1.4. Терміни, які використовуються у Правилах, мають таке значення:
Автоматизована система - управління продажем проїзних документів і бронювання місць на поїзди далекого прямування, яке функціонує в єдиному транспортному просторі країн СНД і Балтії (далі - АСУ).
Варта військова - це озброєний підрозділ, споряджений для виконання бойового завдання з метою охорони та оборони військових об'єктів, майна або осіб, що супроводжуються для утримання на гауптвахті або у дисциплінарному батальйоні. Військова варта для проїзду залізницею забезпечується посвідченнями встановленої форми та військовими перевізними документами (ВПД) форми 1.
Військовий комендант залізничного відділку та станції (військовий комендант залізничної станції) (ЗКУ, ЗК) - це представник Міністерства оборони України, уповноважений вирішувати у межах свого відання з військовим командуванням і органами залізничного транспорту всі питання, що стосуються військових перевезень на залізничному відділку (станції).
Військовий комендант гарнізону - це посадова особа, що відповідає за підтримання дисципліни військовослужбовцями у громадських місцях, організацію та несення служби вартами й патрулями.
Військовий перевізний документ (ВПД) форми 1 - документ установленого зразка, який видається відповідними міністерствами та відомствами для оформлення військового проїзного документа для перевезень.
Військовий перевізний документ (ВПД) форми 2 - документ установленого зразка, видається відповідними міністерствами та відомствами для оформлення перевезення багажу і вантажобагажу.
Військовий пасажир - особа, яка оформила проїзд в обмін на ВПД, а також особа, що придбала проїзні документи за готівку, але має розпорядження або відпустковий квиток відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України, а також члени її сім'ї, вписані в ці документи.
Диспетчерський термінал (ДТМ) - комплект термінального обладнання для видачі місць при ручному оформленні проїзних документів на місце, отримане з автоматизованої системи.
Збір заявковий - плата, встановлена суб'єктом господарювання (начальником залізниці), яку сплачує пасажир за бронювання місць.
Лінійне бюро з розподілу місць на пасажирські поїзди (лінійне бюро) - підрозділ відділку залізниці, що виконує централізоване керівництво використанням місць у поїздах, прогнозування і планування пасажиропотоків у межах відділку залізниці.
Начальник вокзалу (ЛВОК) - особа, на яку покладені функції з організації обслуговування пасажирів на вокзалах.
Об'єднане дорожнє бюро з розподілу місць на пасажирські поїзди (ОДБ) - підрозділ залізниці з розподілу, обліку, контролю місць в пасажирських поїздах.
Плацкарта - одна із частин проїзного документа, яка засвідчує право пасажира на зайняття місця у вагоні, може бути оформлена як разом із квитком, так і окремо.
Ручна поклажа - предмети або речі, які перевозяться разом з пасажирами.
Тариф пасажирський - система цін, яка включає затверджені у встановленому порядку розміри плати за перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу, а також правила їх обчислення та застосування.
Розділ 2. Порядок виділення місць у поїздах
2.1. Для забезпечення перевезень військовослужбовців та членів їхніх сімей, осіб, звільнених в запас чи відставку, та членів їх сімей, призовників, а також військових команд у поїздах, які призначені для перевезення пасажирів, виділяється потрібна кількість місць або окремі вагони відповідно до укладених договорів між залізницею і відповідним міністерством чи іншим центральним органом виконавчої влади України, або за заявами.
Термін передання нереалізованих місць для загального продажу встановлюється договорами.
2.2. На станціях (вокзалах) з великим потоком військовослужбовців (при оформленні не менше 100 документів за добу) адміністрацією станції (вокзалу) відкриваються військові каси. Військові каси, крім оформлення військових проїзних документів, здійснюють продаж проїзних документів за готівку військовослужбовцям. При відсутності військових пасажирів у військових касах може здійснюватись загальний продаж проїзних документів. На інших станціях (вокзалах) військовослужбовці обслуговуються в касах разом з іншими пасажирами. У період збільшення перевезень військовослужбовців на станціях тимчасово можуть відкриватись військові (додаткові військові) каси.
2.3. Черговість оформлення проїзних документів у військових касах встановлюється військовим комендантом залізничного відділку та станції. За потреби, регулювання черговості може здійснюватись військовими комендантами залізничних станцій (вокзалів).
Розділ 3. Порядок оформлення проїзних документів
3.1. Проїзні документи на перевезення військових пасажирів, багажні та вантажобагажні квитанції оформлюються відповідними касами в обмін на ВПД, видані військовими частинами та установами, а також за готівковий розрахунок у порядку та в терміни, встановлені чинними правилами.
3.2. ВПД є грошовим документом суворого обліку, на підставі якого проводяться розрахунки із залізницями України.
3.3. ВПД дійсний для оформлення військового проїзного документа для перевезень тільки залізницями України.
3.4. До числа ВПД належать:
а) форма 1 - для проїзду у безпересадковому прямому, місцевому та приміському сполученнях (додаток 1);
б) форма 2 - на перевезення багажу і вантажобагажу (додаток 2).
При прямуванні з пересадками ВПД форма 1 видається окремо на кожну дільницю слідування без пересадки.
ВПД форми 1 складається із двох частин: основної частини форми 1 та корінця.
При оформленні поїздок військовим пасажирам в обмін на ВПД форми 1 проїзним документом являється бланк "проїзний документ", що оформлюється системою "Експрес", чи бланк військового проїзного документа, призначений для оформлення вручну.
Код міністерства, що вказаний автоматизованою системою в проїзному документі, повинен відповідати назві міністерства, що вказана на лицьовому боці ВПД.
При пред'явленні пасажиром ВПД касир повинен погасити його через систему і оформити поїздку через систему на бланку "Проїзний документ".
Бланк "Проїзний документ" і ВПД повертаються пасажиру для здійснення поїздки і наступного здання за місцем служби або навчання.
У корінці ВПД форми 1 при оформленні як вручну, так і з використанням автоматизованих систем квитковий касир проставляє фактичну кількість пасажирів, на яку здійснено оформлення (окремо - дорослих і дітей), і фактичну вартість перевезення, але не вище норм, вказаних у ВПД.
У квиткових касах, де оформлення проїзних документів проводиться вручну, в тому числі і через диспетчерський термінал (ДТМ), погашення ВПД здійснюється вручну шляхом перехресного перекреслення і проставлення посади і підпису відповідального працівника про дату виїзду, виду сполучення, номера вагона, поїзда, місця, що завіряється штемпелем каси. У обох випадках корінець відрізається та додається до звіту про продаж військових проїзних документів.
При оформленні проїзду в обмін на ВПД у різних вагонах їх оформлення здійснюється на окремих бланках.
Якщо у ВПД вписані діти і дорослі, то оформлення проїзних документів автоматичною системою для дітей і дорослих здійснюється на окремих бланках, а при ручному оформленні - на одному бланку із зазначенням відомостей про кількість дорослих та дітей у відповідних графах.
У разі зупинки військового пасажира на шляху прямування, для відновлення поїздки видається плацкарта, вартість якої сплачується готівкою на загальних підставах.
Вартість проїзду за непрослідувану відстань військовому пасажиру не повертається.
При оформленні проїзду у вагоні чи поїзді вищої категорії у порівнянні з наданим правом касир оформляє військовий проїзний документ, що включає вартість доплати - різницю між фактичною вартістю проїзду та вартістю за наданим правом, яка сплачується пасажиром готівкою. Готівкою сплачується також страховий збір та податок на додану вартість, що сплачується військовим пасажиром готівкою за перевищення категорії як різниця сум між фактичною вартістю проїзду та вартістю, розрахованою по ВПД.
При оформленні проїзду вручну у вагон підвищеної категорії у порівнянні з наданим правом військовому пасажиру на суму доплати додатково до військового проїзного документа, оформленого за правом, видається відповідна квитанція.
3.5. ВПД форми 1 та 2 дійсні протягом 6 місяців з дня їх видачі.
3.6. ВПД повинен бути заповнений українською мовою, чорнилами (пастою) синього або чорного кольору.
Всі графи, які не потребують заповнення, слід прокреслити прочерком.
У ВПД форми 1 чітко і розбірливо повинні бути вказані такі дані:
а) найменування станцій та залізниць відправлення та призначення;
б) військове звання, прізвище і ініціали військового пасажира;
в) ступінь родинних відносин, прізвища та ініціали членів сім'ї військовослужбовця, дата народження дітей;
г) категорія вагона та поїзда;
|) кількість пасажирів - окремо дорослих і дітей, прописом;
д) число та рік видачі - цифрами, місяць - прописом;
Дані, що вказані у ВПД форми 1, повинні повністю відповідати даним, що вказані в корінці.
У проїзному документі, оформленому в обмін на ВПД, слід вказати такі дані:
а) найменування станцій і залізниць відправлення та призначення;
б) номер і категорія вагона, номер поїзда і місця (чи місць);
в) кількість осіб, що здійснюють поїздку - окремо дорослих і дітей;
г) вартість квитка і плацкарти;
|) серія і номер ВПД форми 1, на підставі якої видано військовий проїзний документ;
д) суму страхового збору;
е) суму податку на додану вартість.
Страховий збір за вартість у вагоні згідно з наданим правом сплачується відповідним міністерством чи іншим центральним органом виконавчої влади України.
Податок на додану вартість сплачується міністерством у розмірі, встановленому законодавством, за вартість згідно з наданим правом. Плата за послуги з оформлення сплачується міністерством чи іншим центральним органом виконавчої влади України, що видало ВПД.
У ВПД форми 2 вказується:
а) найменування станцій та залізниць відправлення та призначення;
б) відправник та одержувач багажу, вантажобагажу;
в) вага багажу чи вантажобагажу;
г) число та рік видачі - цифрами, місяць - прописом.
В обмін на цю форму відправникам військового багажу чи вантажобагажу видаються багажні чи вантажобагажні квитанції, в яких указуються такі дані:
а) найменування станцій і залізниць відправлення і призначення;
б) найменування відправника багажу чи вантажобагажу;
в) маса багажу чи вантажобагажу;
г) серія та номер форми 2, на підставі якої видається квитанція;
|) вартість перевезення;
д) сума оголошеної цінності.
Кожен ВПД і його корінець слід підписати і завірити гербовою печаткою з умовним найменуванням військової частини чи найменуванням установи (організації) з чітким відтиском.
3.7. ВПД форми 1 та 2, що не мають указаних даних, а також з нечітким відтиском печатки, виправленнями тексту і поправками, не завіреними підписом та печаткою відповідного органу, вважаються недійсними.
3.8. Виправлення, поправки, доповнення до ВПД повинен виконувати тільки ЗКУ (ЗК), а за їх відсутності - комендант гарнізону чи найближчі військові комісари.
Всі виправлення повинні бути зроблені чітко і розбірливо, обумовлені, підписані і завірені гербовою печаткою чи штампом.
Оформлення проїзних документів на перевезення військових пасажирів проводиться в терміни, встановлені чинними правилами перевезень пасажирів.
................Перейти до повного тексту