1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 169 від 15.08.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 1996 р.
за N 475/1500
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 440 від 09.07.2003 )
Про затвердження Положення про бухгалтерський облік фінансових результатів від здійснення операцій, що підлягають патентуванню
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Мінфіну N 244 від 19.11.96 N 268 від 05.12.97 N 135 від 23.06.98 )
На виконання Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності",
НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про бухгалтерський облік фінансових результатів від здійснення операцій, що підлягають патентуванню (додається).
Заступник Міністра А.В.Литвин
Затверджено
наказом Міністерства фінансів
України 15 серпня 1996 року
N 169
( В редакції Наказу Мінфіну N 135 від 23.06.98 )
Положення
про бухгалтерський облік фінансових результатів від здійснення операцій, що підлягають патентуванню
1. Це Положення поширюється на підприємства й організації, які проваджують діяльність, що підлягає патентуванню відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
2. Бухгалтерський облік операцій та результатів діяльності ведеться відповідно до Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 року N 250, з урахуванням нижченаведеного.
3. Якщо підприємство, організація проваджує тільки ті види підприємницької діяльності, на які придбано спеціальний торговий патент, то облік доходів і витрат ведеться за видами доходів та економічними елементами затрат, фінансові результати визначаються в цілому по підприємству, організації.
4. Якщо підприємство, організація, крім підприємницької діяльності, на яку придбано спеціальний торговий патент, проваджує інші види підприємницької діяльності, то облік доходів, витрат та визначення фінансових результатів ведеться за видами діяльності, включаючи діяльність, на яку придбано спеціальний торговий патент.
5. Доходи від провадження підприємницької діяльності підприємствами, організаціями визначаються безпосередньо на підставі первинних облікових документів, якими оформляються факти здійснення операцій з підприємницької діяльності (продаж товарів та іноземної валюти, надання побутових послуг і послуг у сфері грального бізнесу, виробництво продукції і виконання робіт тощо).
Суб'єкти, що надають послуги грального бізнесу, до доходів включають суму від продажу клієнтам жетонів (фішок) на отримання послуг грального бізнесу з відображенням за кредитом рахунку 46 "Реалізація" і дебетом рахунку 50 "Каса".
Доходи від провадження підприємницької діяльності, на яку придбано спеціальний торговий патент, відображаються за датою одержання плати за товари і послуги, а при розрахунках за товари і послуги банківською платіжною карткою - за датою одержання квитанції (сліпа).
6. Облік витрат, пов'язаних з провадженням тільки тієї діяльності, на яку придбано спеціальний торговий патент, суб'єкт підприємницької діяльності веде за такими елементами затрат: матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація основних фондів і нематеріальних активів, інші витрати.
7. Витрати обігу, пов'язані з провадженням торговельної діяльності, на яку придбано спеціальний торговий патент, відображаються за дебетом рахунку 44 "Витрати обігу", з якого вони щомісячно повністю (без розподілу) списуються в кореспонденції з дебетом рахунку 80 "Прибутки і збитки".
Витрати, пов'язані з провадженням діяльності з надання побутових послуг, на яку придбано спеціальний торговий патент, відображаються за дебетом рахунку 20 "Основне виробництво", з якого щомісячно повністю списуються в кореспонденції з дебетом рахунку 46 "Реалізація".
Витрати, пов'язані з провадженням діяльності з надання послуг грального бізнесу, відображаються за дебетом рахунку 20 "Основне виробництво", з якого щомісячно повністю списуються в дебет рахунку 46 "Реалізація".
Порядок бухгалтерського обліку витрат, пов'язаних з торгівлею готівковими валютними цінностями, встановлено Положенням з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14 лютого 1996 року N 29 (зареєстровано Міністерством юстиції України 20 лютого 1996 року за N 82/1107).
8. Витрати, пов'язані з провадженням підприємницької діяльності, поділяються на прямі та непрямі.
9. Прямі витрати (заробітна плата, вартість використаних матеріалів, знос (амортизація) майна, енергія на технологічні цілі тощо) на провадження підприємницької діяльності підлягають обліку за дебетом рахунків обліку затрат на виробництво та витрат обігу за окремими видами такої діяльності, включаючи діяльність, на яку придбано спеціальний торговий патент, за прямими ознаками на підставі первинних облікових документів, якими оформляються факти витрачання (нарахування) прямих затрат, з використанням окремого субрахунку для кожного виду діяльності.
Вартість проданих (реалізованих) товарів, як частина затрат суб'єкта підприємницької діяльності, за прямими ознаками на підставі товарних (товарно-грошових) звітів відображається за продажними цінами за дебетом рахунку 46 "Реалізація".

................
Перейти до повного тексту