1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 308 від 23.05.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 червня 2001 р.
за N 475/5666
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 514 від 29.05.2006 )
Про затвердження Положення про навігаційно-гідрографічне забезпечення плавання торговельних, риболовних, спеціальних та інших морських і річкових суден на морях та внутрішніх водних шляхах України
Згідно з вимогами міжнародної Конвенції СОЛАС-74, Конвенції ООН з морського права 1982 р., Кодексу торговельного мореплавства України, Водного кодексу України та Положення про Міністерство транспорту України, з метою упорядкування функціонування єдиної системи навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання на морях та внутрішніх водних шляхах України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про навігаційно-гідрографічне забезпечення плавання торговельних, риболовних, спеціальних та інших морських і річкових суден на морях та внутрішніх водних шляхах України (додається).
2. Державному департаменту морського і річкового транспорту (Зубков В.О.) забезпечити подання зазначеного Положення на державну реєстрацію.
3. Держгідрографії (Корякін А.В.) довести дане Положення до відома портових адміністрацій, судновласників та інших заінтересованих організацій.
4. Після уведення в дію цього Положення вважати таким, що не застосовується на території України, "Положение о навигационно-гидрографическом обеспечении плавания транспортных, промысловых, специальных и других морских и речных судов в океанах, морях и внутренних водных путях СССР", затверджене Заступником Головнокомандуючого ВМФ СРСР 30 грудня 1968 року.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Севрюкова В.В.
Міністр
Погоджено
Перший заступник Голови Державного
департаменту рибного господарства
Міністерства аграрної політики України
Л.Костюченко



В.Бондаренко
Затверджено
Наказ Міністерства
транспорту України
23.05.2001 N 308
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 червня 2001 р.
за N 475/5666
Положення про навігаційно-гідрографічне забезпечення плавання торговельних, риболовних, спеціальних та інших морських і річкових суден на морях та внутрішніх водних шляхах України
1. Загальні положення
1.1. Навігаційно-гідрографічне забезпечення - це створення сприятливих у навігаційному відношенні умов на морях та внутрішніх водних шляхах України з метою забезпечення безпеки плавання торговельних, риболовних, спеціальних та інших морських і річкових суден.
1.2. Навігаційно-гідрографічне забезпечення плавання суден здійснюється шляхом:
вивчення морів та внутрішніх водних шляхів з метою створення морських та річкових карт;
забезпечення суден морськими і річковими картами, порадниками і посібниками для плавання та підтримання їх на сучасному рівні;
навігаційного устаткування морів і внутрішніх водних шляхів космічними навігаційними системами, радіонавігаційними системами, радіомаяками, світло- та звукосигнальними маяками та іншими береговими і плавучими засобами навігаційного обладнання (далі - ЗНО), забезпечення їх безперебійної дії згідно з установленими режимами роботи обладнання, а також шляхом здійснення лоцманського проведення суден;
збору та доведення до суден інформації про зміни навігаційних умов та режиму плавання на морях та внутрішніх водних шляхах.
1.3. Навігаційно-гідрографічне забезпечення плавання суден організовується і проводиться:
на морях - державною установою "Держгідрографія" (далі - Держгідрографія) та її підрозділами;
на акваторіях портів та підхідних каналів до портів підрозділами Держгідрографії і Чорноморсько-Азовським виробничо-експлуатаційним управлінням морських шляхів (далі - управління "Чоразморшлях");
у зонах внутрішніх водних шляхів, що обслуговуються, - державним підприємством "Укрводшлях", що підпорядковано Державному департаменту морського і річкового транспорту.
1.4. Заходи щодо навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання суден виконуються згідно із Законом України "Про міжнародні договори України", цим Положенням, а також згідно з перспективними та поточними (річними) відомчими та міжвідомчими планами навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання суден.
1.5. Перспективні та поточні (річні) відомчі та міжвідомчі плани навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання суден у загальному випадку повинні включати заходи з організації:
вивчення морів та внутрішніх водних шляхів в інтересах забезпечення плавання, виробничої діяльності та базування суден;
складання та видавництва морських та річкових карт, порадників і посібників для плавання;
будівництва, реконструкції, ремонту та обслуговування ЗНО морів і внутрішніх водних шляхів;
оперативної інформації суден про зміни навігаційних умов та режиму плавання на морях і внутрішніх водних шляхах.
1.6. Підрозділи Держгідрографії та управління "Чоразморшлях" розробляють плани навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання суден на морських ділянках, які відносяться до їх сфери відповідальності, та узгоджують ці плани з Держгідрографією.
2. Гідрографічне вивчення морів та внутрішніх водних шляхів України
2.1. Гідрографічне вивчення морів, включаючи акваторії морських портів і підхідних каналів до портів, за заявками адміністрацій портів, здійснює Держгідрографія та її територіальні підрозділи відповідно до планів навігаційно-гідрографічного забезпечення, які складаються щорічно.
2.2. Складання та видання морських карт, порадників і посібників для плавання здійснює Держгідрографія.
2.3. Гідрографічне вивчення внутрішніх водних шляхів України та складання (за результатами вивчення) річкових карт та порадників для плавання на внутрішніх водних шляхах України здійснює державне підприємство "Укрводшлях".
2.4. Держгідрографія, управління "Чоразморшлях", адміністрації портів, що підпорядковані Державному департаменту морського і річкового транспорту, Державному департаменту рибного господарства, а також державне підприємство "Укрводшлях" несуть повну відповідальність за стан вивчення у гідрографічному відношенні морів, портів і підхідних каналів до портів та внутрішніх водних шляхів України відповідно до своїх зон відповідальності.
2.5. Роботи щодо гідрографічного вивчення морів повинні проводитись підрозділами Держгідрографії за взаємоузгодженими (відомчими та міжвідомчими) планами згідно з вимогами чинних керівних документів. При виконанні робіт щодо гідрографічного вивчення морів неспеціалізованими підприємствами матеріали вивчення повинні бути подані до Держгідрографії для експертної оцінки і тільки після такої оцінки вони можуть бути використані в подальшому для коректури карт, керівництв і посібників. Про вихід нових та додаткових керівних документів оголошує Держгідрографія у "Повідомленнях мореплавцям".
2.6. Державний департамент морського і річкового транспорту, Державний департамент рибного господарства інші судновласники України організовують та проводять на підвідомчих суднах за маршрутом їх прямування попутні роботи щодо збору відомостей про зміни навігаційно-гідрографічних умов плавання у Чорному та Азовському морях згідно з вимогами чинних керівних документів, направляють отримані дані в якомога стислі строки до Держгідрографії для подальшого використання цих даних при складанні й коректурі морських карт, порадників і посібників для плавання.
2.7. На державну установу "Держгідрографія" покладається:
організація і проведення гідрографічного вивчення Чорного і Азовського морів з метою створення морських карт, порадників і посібників для плавання, накопичення в інтересах картоскладання гідрографічної інформації, одержаної від інших організацій, які проводять у своїх зонах відповідальності гідрографічне вивчення акваторій;
камеральна обробка матеріалів гідрографічного вивчення водних шляхів згідно з діючими керівними документами;
складання, видання та підтримка на сучасному рівні морських карт, порадників і посібників для плавання з урахуванням потреб суден (придатність для використання у територіальних водах України карт і посібників для плавання, які випущені іншими державами, визначає Держгідрографія);
друк за упорядницькими оригіналами морських карт, порадників і посібників для плавання;
складання за матеріалами проведених гідрографічних робіт оригіналів річкових карт, рукописів навігаційних порадників та посібників для плавання на внутрішніх водних шляхах.
2.8. На державне підприємство "Укрводшлях" покладається:
організація і проведення гідрографічного вивчення зон внутрішніх водних шляхів, що обслуговуються, з метою створення річкових карт, порадників та посібників для плавання;

................
Перейти до повного тексту