1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.03.2004 N 170
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 квітня 2004 р.
за N 469/9068
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 1016 від 24.12.2010 )
Про затвердження змін до Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 624 від 10.11.2009 )
Керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні" (із змінами і доповненнями), відповідно до Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" (із змінами і доповненнями), пункту 5.1 статті 5 і пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (із змінами і доповненнями) та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658 (із змінами і доповненнями),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 27 квітня 1999 року N 230 "Про заходи щодо забезпечення виконання Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 6 травня 1999 року за N 289/3582, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Затвердити форму податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку, що додається.
( Нову редакцію форми податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку див. в Наказі Державної податкової адміністрації N 624 від 10.11.2009 )
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державної податкової адміністрації України від 12 серпня 1998 року N 398 "Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28 серпня 1998 року за N 532/2972.
4. Директору Департаменту методології Піхоцькому В.Ф. подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови ДПА України Мокрієва В.М.
Голова Ю.Ф.Кравченко
УЗГОДЖЕНО:
Рішення Комітету Верховної Ради
України з питань фінансів і
банківської діяльності
від 22 березня 2004 року
N 06-10/10-338
Голова С.В.Буряк
УЗГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Комітету Верховної Ради Наказ Державної податкової
України з питань фінансів і адміністрації України
банківської діяльності 27.04.99 N 230
від 22 березня 2004 року ( z0289-99 )
N 06-10/10-338 (в редакції наказу
Державної податкової
адміністрації України
від 26.03.2004 N 170)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 квітня 2004 р.
за N 469/9068
ПОРЯДОК
розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та складання податкового розрахунку
1. Цей Порядок визначає єдині правила обчислення фіксованого сільськогосподарського податку і складання податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку, розроблений відповідно до Законів України "Про фіксований сільськогосподарський податок" і "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, визначених у Законах України "Про фіксований сільськогосподарський податок" і "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Під земельними ділянками у Порядку розуміються сільськогосподарські угіддя (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження) або/та землі водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах).
3. Платники фіксованого сільськогосподарського податку (далі - платники податку) визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок", виходячи з площі земельних ділянок та її грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року, відповідно до Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року N 213 (далі - Методика).
4. Розрахунок суми фіксованого сільськогосподарського податку здійснюється платниками податку за формулою
Г ріл. х С под. для ріл.
П ріл. х ------------------------- +
100
Г сін. х С под. для сін.
+ П сін. х ------------------------ +
100
Г пас. х С под. для пас.
+ П пас. х ------------------------ +
100
Г б/нас. х С под. для б/нас.
+ П б/нас. х ---------------------------- +
100
Г ріл. х С под. для зем. в/фон.
+ П зем. в/фон. х ------------------------------- = Е податку,
100
де П ріл. - площа ріллі;
П сін. - площа сіножатей;
П пас. - площа пасовищ;
П б/нас. - площа багаторічних насаджень;
П зем. в/фон. - площа земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), що перебувають у власності платника податку або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди;
Г ріл. - грошова оцінка ріллі, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою;
Г сін. - грошова оцінка сіножатей, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою;
Г пас. - грошова оцінка пасовищ, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою;
Г б/нас. - грошова оцінка багаторічних насаджень, проведена за станом на 01.07.1995 і розрахована за Методикою;
С под. для ріл. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га ріллі;
С под. для сін. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га сіножатей;
С под. для пас. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га пасовищ;
С под. для б/нас. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки 1 га багаторічних насаджень;
С под. для зем. в/фон. - ставка податку у відсотках до грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях та Автономній Республіці Крим для земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими та риболовецькими господарствами для розведення, вирощування та вилову риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах);
Е податку - загальна сума фіксованого сільськогосподарського податку.
Платники податку, які не займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), не включають до розрахунку суми фіксованого сільськогосподарського податку площу земель водного фонду.
5. Загальний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік на всю площу земельних ділянок, які підлягають оподаткуванню, подається щорічно до 1 лютого поточного року платником податку до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації. У цей самий термін платник податку подає звітний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку окремо за кожною земельною ділянкою до органу державної податкової служби за місцем розташування такої земельної ділянки.
Платники податку, утворені в результаті реорганізації сільськогосподарського підприємства, та новостворені суб'єкти господарювання у рік створення подають розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку за період від дня їх створення і до кінця року у терміни, передбачені законодавством для місячного базового податкового (звітного) періоду (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем місяця їх реорганізації або створення), і обліковуються з дня, що настає за останнім календарним днем місяця їх реорганізації або створення.
У разі коли у звітному періоді відбувається зміна площі земельної ділянки у зв'язку з набуттям на неї права власності або користування, землевласник чи землекористувач зобов'язаний здійснити уточнення суми фіксованого сільськогосподарського податку на період до закінчення податкового року і протягом місяця надати розрахунки щодо набутої площі земельної ділянки до органів державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки та до органу державної податкової служби за місцем своєї реєстрації. Крім того, платник податку стосовно сільськогосподарських угідь подає витяг з державного земельного кадастру про склад земель сільськогосподарських угідь та їх грошову оцінку.
Платник фіксованого сільськогосподарського податку виправляє самостійно виявлені ним помилки майбутніх або минулих податкових періодів у порядку, установленому пунктом 5.1 статті 5 і пунктом 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
У разі зміни об'єкта оподаткування протягом року, що зменшує суму фіксованого сільськогосподарського податку за звітний місяць, платник податку до закінчення граничних строків подання податкових декларацій за такий місяць, установлених підпунктом "а" підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця), подає новий загальний розрахунок за місцем своєї реєстрації і новий звітний розрахунок за місцем розташування земельної ділянки з виправленими показниками за такий звітний місяць (а за потреби - і за наступні за звітним місяці) без нарахування штрафів, установлених пунктом 17.2 статті 17 цього Закону.

................
Перейти до повного тексту