- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 травня 2019 р.
за № 463/33434
Про затвердження Порядку забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних баз даних наукової інформації
1. Затвердити Порядок забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ доелектронних баз даних наукової інформації, що додається.
2. Визначити, що уповноваженим структурним підрозділом, відповідальним за організацію забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних баз даних наукової інформації (далі - уповноважений структурний підрозділ МОН), є самостійний структурний підрозділ Міністерства освіти і науки України, до компетенції якого належить виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням формування та реалізації державної політики у сферах науки, наукової, науково-технічної діяльності, інноваційної діяльності в зазначених сферах, трансферу (передачі) технологій.
3. Департаменту фінансування державних і загальнодержавних видатків (Ткаченко О.Л.), управлінню бухгалтерського обліку та звітності (Поливач Л.Л.) забезпечити фінансування Державної науково-технічної бібліотеки України з метою виконання покладених на неї завдань за бюджетною програмою 2201040 "Дослідження, наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням, підготовка наукових кадрів, фінансова підтримка розвитку наукової інфраструктури, наукових об’єктів, що становлять національне надбання".
4. Директорату науки (Чеберкус Д.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Стріху М.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
від 27 лютого 2019 року № 269
(у редакції наказу Міністерства
освіти і науки України
від 03 серпня 2021 року № 880)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 травня 2019 р.
за № 463/33434
ПОРЯДОК
забезпечення доступу закладів вищої освіти і наукових установ до електронних баз даних наукової інформації
1. Цей Порядок визначає механізм забезпечення прямого безоплатного доступу до електронних баз даних наукової інформації для закладів вищої освіти та наукових установ.
2. У цьому Порядку термін "електронні бази даних наукової інформації" означає бази даних патентної та кон’юнктурно-економічної інформації, бібліографічні, реферативні, повнотекстові бази даних наукової і науково-технічної інформації та наукової літератури, у тому числі ті, які використовують інструменти бібліометрії та наукометрії, а також пошукові системи, які репрезентують стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і наукових організацій.
3. Цей Порядок поширюється на заклади вищої освіти та наукові установи незалежно від форми власності (далі - Установи).
4. Забезпечення доступу до електронних баз даних наукової інформації здійснюється Державною науково-технічною бібліотекою України (далі - ДНТБ), яка відповідно до законодавства України:
1) здійснює заходи щодо організації забезпечення доступу до електронних баз даних наукової інформації;
2) надає консультативну підтримку з питань використання доступу до електронних баз даних наукової інформації;
3) опрацьовує подані заявки на отримання доступу, перевіряє правильність їх заповнення та у разі невідповідності поданих документів протягом трьох робочих днів з дня отримання заявки повідомляє про це контактну особу Установи з метою її доопрацювання та повторного надсилання до ДНТБ;
4) забезпечує:
взаємодію з власниками електронних баз даних наукової інформації щодо надання доступу до відповідних електронних ресурсів згідно із законодавством України;
на безоплатній основі доступ Установам до електронних баз даних наукової інформації згідно із законодавством України;
доступ у своїх приміщеннях до електронних баз даних наукової інформації для усіх бажаючих;
доступ Установам до кабінету адміністратора відповідної електронної бази даних наукової інформації;
5) здійснює моніторинг використання Установами електронних баз даних наукової інформації та:
щоквартально до 5 числа місяця, наступного за звітним, подає до МОН відповідну інформацію;
щомісячно до 5 числа подає до МОН пропозиції щодо Установ, зазначених у абзаці першому пункту 13 цього Порядку;
з урахуванням інформації, отриманої від компаній, які надають доступ до електронних баз даних наукової інформації, щороку до 10 квітня готує та подає до МОН інформацію щодо використання Установами електронних баз даних наукової інформації, доступ до яких їм забезпечувався у звітному році (у тому числі щодо кількості авторизованих користувачів від Установ та активності використання Установами такого доступу).
5. ДНТБ забезпечує Установам доступ до електронних баз даних наукової інформації за рахунок коштів державного бюджету в межах обсягів відповідних видатків, передбачених відповідною бюджетною програмою на зазначену мету згідно із законодавством України.
6. Надання доступу до електронних баз даних наукової інформації здійснюється в один із таких способів:
1) за заявою Установи - у разі якщо доступ надається необмеженій кількості Установ;
2) шляхом проведення конкурсного відбору - у разі якщо доступ надається обмеженій кількості Установ;
3) без проведення конкурсного відбору - у разі якщо доступ надається Установам для виконання ними завдань, визначених планами або дорученнями центральних органів виконавчої влади.
7. У разі якщо доступ до електронної бази даних наукової інформації надається у спосіб, визначений підпунктом 1 пункту 6 цього Порядку, то для його отримання Установа надсилає до ДНТБ лист з проханням щодо надання доступу до відповідної електронної бази даних наукової інформації, який направляється у будь-який час протягом усього періоду, коли такий доступ надається.
У листі обов’язково зазначаються:
1) назва електронної бази даних наукової інформації, на отримання доступу до якої претендує Установа;
2) дані про Установу:
повне найменування Установи;
повне найменування органу державної влади / органу місцевого самоврядування / підприємства, установи, організації, у підпорядкуванні яких перебуває Установа;
поштовий індекс та адреса Установи;
IP-адреса Установи;
прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) контактної особи Установи, уповноваженої на здійснення організаційних заходів щодо підключення до електронної бази даних наукової інформації;
телефон, адреса електронної пошти особи, зазначеної у абзаці шостому підпункту 2 цього пункту.
8. У разі якщо доступ до електронної бази даних наукової інформації надається у спосіб, визначений підпунктом 2 пункту 6 цього Порядку, то для участі у конкурсному відборі для отримання доступу до електронної бази даних наукової інформації Установа подає до ДНТБ заявку на участь у відборі для отримання доступу до електронної бази даних наукової інформації (далі - Заявка) за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.
Для доступу до кожної бази даних подається окрема Заявка.
Лист, зазначений у абзаці першому пункту 7 цього Порядку, та Заявка із супровідним листом підписуються керівником Установи і подаються до ДНТБ шляхом надсилання на офіційну електронну адресу ДНТБ сканованих копій листа та Заявки у форматі ".pdf".
9. Інформація про можливість отримання доступу до електронної бази даних наукової інформації, спосіб отримання доступу (відповідно до пункту 6 цього Порядку), а також про початок та терміни конкурсного відбору для отримання доступу (у разі його проведення), розміщується на офіційному вебсайті МОН.
10. З метою експертного обговорення питань забезпечення та використання Установами доступу до електронних баз даних наукової інформації та підготовки пропозицій щодо переліку установ, яким надається доступ до електронних баз даних наукової інформації у способи, визначені підпунктами 2, 3 пункту 6 цього Порядку, МОН створює Комісію з питань доступу до електронних баз даних наукової інформації (далі - Комісія), до складу якої входять представники МОН, ДНТБ та за згодою - фахівці наукових установ і закладів вищої освіти, експерти в галузі наукометрії.
Персональний склад Комісії затверджується наказом МОН.
Головою Комісії за посадою є заступник Міністра освіти і науки України згідно з розподілом функціональних обов’язків, заступником Голови - керівник уповноваженого структурного підрозділу МОН, секретарем - працівник уповноваженого структурного підрозділу МОН.
Організація роботи Комісії, призначення дати, часу та місця її засідання здійснюються Головою Комісії або за його дорученням - заступником Голови та/або секретарем Комісії.
................Перейти до повного тексту