1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
КОМІТЕТ ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 102 від 02.06.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 1999 р.
за N 445/3738
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці N 80 від 16.03.2004 )
Про затвердження Переліку заходів, виконання яких може здійснюватися за рахунок фондів охорони праці
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.99 N 335 "Про внесення змін і доповнень до деяких рішень Кабінету Міністрів України з питань формування та використання коштів фондів охорони праці"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік заходів, виконання яких може здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств, що додається.
2. Головному управлінню охорони праці (Лесенко Г.Г.) забезпечити направлення вказаного документа на реєстрацію до Мін'юсту в установленому порядку.
Голова Комітету С.Ткачук
Затверджено
Наказ Держнаглядохоронпраці
02.06.99 N 102
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 1999 р.
за N 445/3738
Перелік заходів,
виконання яких може здійснюватися за рахунок державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств
Загальні положення
Перелік заходів установлюється з метою своєчасного планування й цільового фінансування тих робіт на державному, галузевому, регіональному рівнях та на підприємствах усіх форм власності й видів діяльності, які спрямовані на розв'язання найважливіших загальнодержавних, галузевих та регіональних проблем з охорони праці; доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог або підвищення існуючого їх рівня на виробництві; попередження нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та невиробничого травматизму; забезпечення контролю за цільовим використанням коштів.
1. Заходи, що можуть здійснюватися за рахунок державного фонду охорони праці:
1.1. Розробка проектів державних законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, концепцій та програм щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.
1.2. Розробка безпечних та не шкідливих технологій для здоров'я працюючих; створення й організація виробництва нових видів сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників, приладів контролю шкідливих факторів виробничого середовища, спеціальних технічних та робототехнічних засобів проведення аварійних робіт.
1.3. Розробка та впровадження автоматизованих інформаційних систем охорони праці, систем аналізу технічного стану засобів виробництва, експертних систем аналізу та прогнозування небезпечних та аварійних ситуацій на виробництві, автоматичних систем контролю концентрації газів та небезпечних речовин у виробничому середовищі.
1.4. Розробка методик оцінки стану охорони праці та принципів економічного управління охороною праці.
1.5. Розробка науково обґрунтованих критеріїв оцінки ризику заподіяння шкоди здоров'ю працюючих та оцінки втрати професійної працездатності людей унаслідок виробничих травм і професійних захворювань, розробка методик розрахунку страхових тарифів та страхових платежів при соціальному страхуванні від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
1.6. Розробка заходів щодо створення вибухових речовин підвищеної вибухобезпеки, безпечного поводження з вибуховими речовинами.
1.7. Розробка показників ергономічної оцінки рівня охорони праці та порядку їх урахування в процесі проектування й експлуатації технологічних процесів і устаткування, проведення їх експертизи.
1.8. Матеріально-технічне оснащення експертно-технічних, сертифікаційних центрів та випробувальних лабораторій, організація державної системи сертифікації засобів виробництва, індивідуального захисту працюючих на відповідність вимогам щодо охорони праці.
1.9. Сприяння створенню матеріальної бази й організація навчання і підвищення кваліфікації керівних та інспекторських кадрів системи Держнаглядохоронпраці, викладачів вищих закладів освіти, які проводять навчання з питань охорони життя, здоров'я та безпеки праці.
1.10. Створення та видання підручників, навчально-методичних та наочних посібників, типових навчальних програм, періодичних видань з питань охорони праці. Розробка та впровадження тренажерів для проведення навчання з охорони праці.
1.11. Створення навчальних та інформаційних радіо-, телепередач, відео-, кіно- і діафільмів з питань охорони праці, безпечної життєдіяльності населення.
1.12. Створення матеріальної бази видавничо-поліграфічних комплексів; розробка та організація випуску знаків безпеки, плакатів, пам'яток, інформаційних листків тощо з охорони праці, каталогів засобів індивідуального захисту працюючих.
1.13. Забезпечення нормативними документами з питань охорони праці спеціалістів системи Держнаглядохоронпраці.
1.14. Організація та проведення конференцій, семінарів, оглядів-конкурсів, виставок, інших заходів з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
1.15. Забезпечення міждержавних зв'язків з охорони праці, вивчення досвіду інших країн, участь у діяльності міжнародних організацій, проведенні міжнародних семінарів, нарад, виставок тощо з цих питань.
1.16. Заохочення трудових колективів і окремих осіб, які плідно працюють над розв'язанням проблем з охорони праці.
1.17. Надання допомоги галузевим, регіональним фондам охорони праці та фондам охорони праці підприємств.
2. Заходи, що можуть здійснюватися за рахунок галузевих фондів охорони праці:
2.1. Створення та впровадження автоматизованих інформаційних систем охорони праці на галузевому рівні, типових автоматизованих експертних систем аналізу та прогнозування небезпечних та аварійних ситуацій на виробництві.
2.2. Розробка та впровадження спеціальних технічних засобів для механізації важких, небезпечних та шкідливих робіт.
2.3. Проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт для розв'язання проблем охорони праці.
2.4. Розробка та реалізація заходів для усунення типових для підприємств галузі шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища (запиленість, загазованість, шум, вібрація, ультразвук, іонізуючі та інші види шкідливих випромінювань).
2.5. Розробка та організація виробництва нових засобів індивідуального та колективного захисту працюючих на підприємствах галузі.
2.6. Розробка й реалізація навчальних та інформаційних програм щодо підвищення рівня знань працівників, населення з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності.
2.7. Створення матеріальної бази галузевих навчальних центрів з охорони праці, розробка та виготовлення тренажерів для навчання працівників, зайнятих на роботах з високим рівнем техногенного ризику, діючих моделей та макетів виробничого обладнання.
2.8. Проведення навчання працівників з питань охорони праці.
2.9. Розробка й реалізація заходів метрологічного, кадрового та організаційного забезпечення атестації робочих місць. Створення госпрозрахункових промислово-санітарних лабораторій (у тому числі пересувних) для надання допомоги підприємствам галузі в проведенні атестації робочих місць на їх відповідність нормативним актам про охорону праці.
2.10. Проведення експертизи технічного стану будівель і споруд, діагностики та експертизи потенційно небезпечних об'єктів, обладнання на підприємствах галузі.

................
Перейти до повного тексту