1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
17.03.2004 N 112
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 квітня 2004 р.
за N 445/9044
Про внесення змін до окремих нормативно-правових актів Національного банку України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку N 228 від 06.08.2008 N 306 від 08.09.2011 )
Відповідно до статей 7, 55, 58 Закону України "Про Національний банк України", статей 30, 47 Закону України "Про банки і банківську діяльність" та статей 3, 10 - 13 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу", з метою підвищення рівня капіталізації банків, удосконалення порядку контролю за дотриманням банками мінімального розміру регулятивного капіталу, забезпечення захисту інтересів вкладників та кредиторів, фінансової надійності банків Правління Національного банку України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 28.08.2001 N 368 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 26.09.2001 за N 841/6032 (зі змінами), що додаються.
2. У разі здійснення інвестором переуступки права вимоги за угодами (депозитними договорами) про залучення коштів на умовах субординованого боргу, що укладені до часу набрання чинності цією постановою, банки зобов'язані протягом місяця (з дати укладення інвестором угоди про переуступку права вимоги) подати до Національного банку України клопотання про переоформлення дозволу на нового інвестора без зміни умов та строку попередньої угоди (депозитного договору).
( Пункт 3 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 306 від 08.09.2011 )
4. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов), Департаменту монетарної політики (Н.І.Гребеник), Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) забезпечити своєчасне встановлення та доведення до банків максимальної ставки залучення субординованих коштів, що включаються до регулятивного капіталу банків.
( Пункт 5 втратив чинність на підставі Постанови Національного банку N 228 від 06.08.2008 )
6. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) та Департаменту інформатизації (А.С.Савченко) до 30 квітня 2004 року внести відповідні зміни до програмного комплексу автоматизованого розрахунку нормативу регулятивного капіталу.
7. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома самостійних структурних підрозділів, територіальних управлінь Національного банку України, а також до банків для керівництва в роботі.
8. Постанова набирає чинності з 1 травня 2004 року.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови О.В.Шлапака, Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) та начальників територіальних управлінь Національного банку України.
Голова С.Л.Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
17.03.2004 N 112
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 квітня 2004 р.
за N 445/9044
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків України ( z0841-01 )
1. Главу 2 розділу II доповнити пунктом 2.5 такого змісту:
"2.5. Мінімальний розмір регулятивного капіталу в гривнях визначається щороку окремим рішенням Правління Національного банку та встановлюється на відповідний період (рік) у розмірі, еквівалентному розміру нормативного значення, установленого в євро відповідно до пунктів 2.2 та 2.3 цієї глави.
Мінімальний розмір регулятивного капіталу в гривнях визначається Національним банком кожний рік та має дотримуватися банками на кінець кожного періоду (року), що регулюється.
До розрахунку нормативного значення мінімального розміру регулятивного капіталу, що встановлюється в гривнях (на період до 2007 року включно), береться більший за величиною курс євро, а саме:
курс євро, що встановлений Національним банком на початок періоду, що регулюється (на 1 січня кожного року); або
курс євро, що розрахований як середньоарифметична величина курсу євро за IV квартал звітного року.
У разі зниження курсу євро на кінець періоду (року), що регулюється, нормативне значення мінімального розміру регулятивного капіталу, що встановлюється Національним банком у гривнях, не підлягає зменшенню на наступний період.
Контроль за дотриманням банками мінімального розміру регулятивного капіталу здійснюється Національним банком за нормативними значеннями, що зафіксовані в гривнях.
У цьому разі протягом усього періоду (року), що регулюється, нормативне значення мінімального розміру регулятивного капіталу банків у гривнях не може бути меншим, ніж установлене Національним банком на початок періоду (року), що регулюється".
2. У розділі III:
2.1. У главі 1:
абзац другий пункту 1.2 викласти в такій редакції:
"Боргові цінні папери під субординований борг випускаються у вигляді ощадних/депозитних сертифікатів [про що укладається договір банківського вкладу (далі - депозитний договір)] або облігацій [про що укладається договір про залучення коштів шляхом випуску облігацій (далі - договір)]";
пункти 1.3 та 1.4 викласти в такій редакції:
"1.3. Залучення коштів на умовах субординованого боргу шляхом випуску боргових цінних паперів здійснюється з урахуванням особливих умов щодо випуску та погашення боргових цінних паперів згідно з главами 4 та 5 цього розділу.
1.4. Не допускається заміна боргових цінних паперів на прямі договори або, навпаки, протягом усього періоду дії угоди (депозитного договору/договору) про залучення коштів на умовах субординованого боргу до капіталу банку";
абзац перший пункту 1.5 викласти в такій редакції:
"1.5. Мінімальна сума залучених коштів на умовах субординованого боргу шляхом випуску ощадних/депозитних сертифікатів або облігацій для врахування цих коштів до капіталу банку становить 100 тис. грн.".
2.2. У главі 2:
пункт 2.1 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі залучення коштів на умовах субординованого боргу шляхом випуску облігацій серед обмеженого кола юридичних осіб (розміщення облігацій шляхом закритого продажу) у Дозволі має міститися повний перелік цих осіб. У разі зміни надалі власника облігацій (у межах цього кола) банк-боржник має протягом 10 робочих днів повідомити про це Національний банк та надати виписку депозитарія, в якому обслуговуються ці облігації, щодо їх нового власника";
у пункті 2.2:
в абзаці першому після слова "угоди" доповнити словами "депозитного договору/договору";
підпункт "б" викласти в такій редакції:
"б) письмове підтвердження банку-боржника, що Інвестор та пов'язані з ним особи не мають майнових зобов'язань перед банком-боржником на дату укладання угоди (депозитного договору/договору) разом із списком цих осіб (якщо Інвестором є фізична особа, то зазначається перелік асоційованих з ним осіб)";
підпункт "г" доповнити словами "або копію договору - у разі залучення коштів на умовах субординованого боргу шляхом випуску облігацій";
підпункт "ґ" викласти в такій редакції:
"ґ) копію рішення банку про випуск ощадних/депозитних сертифікатів із зазначенням суми вкладу за депозитним сертифікатом та загальної кількості їх випуску разом із зразком ощадного/депозитного сертифіката або копію рішення банку про випуск та умови випуску облігацій із зазначенням їх номіналу та загальної кількості";
підпункти "є", "ж" та "з" виключити.
У зв'язку з цим, підпункти "и", "і", "ї", "й", "к" уважати відповідно підпунктами "є", "ж", "з", "и", "і".
2.3. У главі 3:
у пункті 3.2 слова "(на зворотному боці сертифіката)" замінити словами "(на зворотному боці ощадного/депозитного сертифіката або в умовах випуску облігацій)";
пункти 3.3-3.5 та 3.7 викласти в такій редакції:
"3.3. Процентна ставка за субординованим боргом у національній або в іноземній валюті не може перевищувати протягом усього періоду дії угоди (депозитного договору/договору) максимальної ставки залучення субординованих коштів, що встановлюється за рішенням Правління Національного банку з огляду на економічні умови на ринку банківських послуг та приймається банком на відповідну дату:
у разі залучення коштів шляхом укладання прямих договорів - на дату укладання угоди;
у разі залучення коштів шляхом випуску ощадних/депозитних сертифікатів - на дату укладання депозитного договору та випуску сертифіката;
у разі залучення коштів шляхом випуску облігацій - на дату випуску облігацій.
3.4. У разі зміни максимальної ставки залучення субординованих коштів Національний банк офіційно повідомляє не пізніше ніж за місяць до введення їх у дію.

................
Перейти до повного тексту