1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЛІЦЕНЗІЙНА ПАЛАТА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 57/40/5 від 07.07.99
м.Київ


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 1999 р.
за N 444/3737
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Держпідприємництва N 86/63/5 від 26.12.2000 )
Про затвердження Інструкції про умови і правила провадження підприємницької діяльності з судово-експертної діяльності (ліцензійні умови) та контроль за їх дотриманням
Відповідно до Закону України "Про судову експертизу", Закону України "Про підприємництво", на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.98 р. N 1020 "Про порядок ліцензування підприємницької діяльності" та відповідно до Положення про Ліцензійну палату України, затвердженого Указом Президента України від 16.07.97 N 648/97,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про умови і правила провадження підприємницької діяльності з судово-експертної діяльності (ліцензійні умови) та контроль за їх дотриманням (далі - Інструкція), що додається.
2. Управлінню ліцензування економічної діяльності Ліцензійної палати України (Єфремову О.В.) та управлінню експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України (Головченко Л.М.) в установленому порядку:
2.1. Подати Інструкцію в п'ятиденний термін на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
2.2. Довести Інструкцію до відома працівників управлінь Ліцензійної палати України, представництв Ліцензійної палати в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; підпорядкованих Міністерству юстиції України науково-дослідних інститутів судових експертиз, Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції.
3. Управлінню контролю за процедурами ліцензування і реєстрації Ліцензійної палати України (Апатенко О.П.) та управлінню експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України (Головченко Л.М.) передбачити у планах-графіках роботи перевірки діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, що проводять судово-експертну діяльність, щодо дотримання ними умов і правил провадження підприємницької діяльності.
4. Управлінню експертного забезпечення правосуддя та управлінню господарського забезпечення Міністерства юстиції України здійснити публікацію Інструкції у засобах масової інформації.
5. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністра юстиції України від 19.10.94 р. N 27/5 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі суб'єктам підприємництва ліцензій на судово-експертну діяльність та умови і правила її здійснення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 23.01.95 р. N 16/552.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Ліцензійної палати Музичука В.Т. та заступника Міністра юстиції України Бірченка В.Г.
Голова Ліцензійної палати України

Міністр юстиції України
С.І.Третьяков

С.Р.Станік
Затверджено
Наказ Ліцензійної палати України,
Міністерства юстиції України
07.07.99 N 57/40/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 1999 р.
за N 444/3737
Інструкція про умови і правила провадження підприємницької діяльності з судово-експертної діяльності (ліцензійні умови) та контроль за їх дотриманням
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до законів України "Про судову експертизу", "Про підприємництво" та Положення про порядок ліцензування підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 1998 року N 1020 ( далі - Положення), і визначає умови і правила провадження підприємницької діяльності з судово-експертної діяльності (ліцензійні умови) та контроль за їх дотриманням.
1.2. Міністерство юстиції України (далі - Мін'юст) видає ліцензії на провадження підприємницької діяльності з судово-експертної діяльності, відповідно до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів, затвердженого наказом Міністра юстиції України від 15.07.97 N 285/7-А (додаток 5), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 04.08.97 N 283/2087.
1.3. Судово-експертна діяльність регулюється Законом України "Про судову експертизу", Кримінальним процесуальним, Цивільним процесуальним, Арбітражним процесуальним кодексами України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз, затвердженою наказом Міністра юстиції України від 08.10.98 N 53/5, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України від 3.11.98 N 705/3145, а також іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
1.4. Дія Інструкції поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності, незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності, які проваджують судово-експертну діяльність.
2. Права і обов'язки суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють судово-експертну діяльність
2.1. Суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює судово-експертну діяльність має право:
- ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи, і подавати клопотання про надання додаткових матеріалів;
- вказувати в акті судової експертизи на факти, виявлені в ході її проведення, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання;
- викладати в письмовій або усній формі відповіді на питання, які ставляться перед ним під час допиту;
- з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, проводити дослідження в присутності підозрюваного, обвинуваченого, підсудного чи сторін у цивільних та арбітражних справах;
- з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи;
- подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта;
- одержувати винагороду за проведення судової експертизи.
2.2. Суб'єкт підприємницької діяльності, що здійснює судово-експертну діяльність зобов'язаний:

................
Перейти до повного тексту