- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2015 р.
за № 442/26887
Про затвердження Змін до Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту
2. Департаменту юридичного забезпечення МВС (Горбась Д.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної міграційної служби України Радутного С.І.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної міграційної служби України |
С.І. Радутний |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
27.03.2015 № 338
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2015 р.
за № 442/26887
ЗМІНИ
до Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту ( z1146-11 )
1. У розділі ІІ:
1) у пункті 2.1:
підпункт "г" після слів "послуг перекладача" доповнити словами ", у тому числі через систему відеоконференц-зв'язку";
доповнити пункт після підпункту "е" новим підпунктом "є" такого змісту:
"є) проводить дактилоскопію заявника.".
У зв'язку з цим підпункт "є" вважати підпунктом "ж";
доповнити пункт новим підпунктом такого змісту:
«з) роз’яснює порядок звернення за безоплатною правовою допомогою мовою, яку розуміє заявник.»;
2) пункт 2.5 викласти в такій редакції:
"2.5. У разі використання заявником права на оскарження рішення про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, територіальний орган ДМС видає такому заявникові під підпис довідку про звернення за захистом в Україні, про що заносить відповідні відомості до журналу реєстрації видачі довідки про звернення за захистом в Україні (додаток 4).
Довідка видається строком на три місяці з подальшим тримісячним продовженням строку її дії на весь час розгляду скарги. Підставою для продовження строку дії зазначеної довідки є копія скарги на рішення територіального органу ДМС з підтверджуючими документами її відправлення або у випадку оскарження в судовому порядку копія позовної заяви з відміткою (штампом) суду про її прийняття або копія ухвали суду про відкриття провадження у справі чи належним чином оформленої судової повістки. У випадку оскарження рішення в судовому порядку подальше тримісячне продовження строку дії довідки про звернення за захистом в Україні здійснюється після отримання письмової інформації про стан розгляду справи в суді від юридичної служби територіального органу ДМС.
Подані документи долучаються до особової справи заявника.".
2. У розділі ІІІ:
1) у пункті 3.1:
у підпункті "б" цифру "6" замінити цифрою "5";
у підпункті "в" цифру "7" замінити цифрою "6";
підпункт "г" виключити.
У зв'язку з цим підпункти "ґ-і" вважати відповідно підпунктами "г-и";
у підпункті "г" цифру "8" замінити цифрою "7";
у підпункті "ґ" цифру "9" замінити цифрою "8";
у підпункті "д" цифри "10" замінити цифрою "9";
у підпункті "е" цифри "11" замінити цифрами "10";
підпункт "ж" виключити.
У зв'язку з цим підпункти "з", "и" вважати відповідно підпунктами "ж", "з";
підпункт "ж" після слів "інформацію заявникові" доповнити словами "та його законному представникові (за наявності).";
2) абзац перший пункту 3.2 доповнити новим реченням такого змісту: "Довідка видається строком на один місяць.".
3. У розділі IV:
1) у пункті 4.1:
підпункт "а" викласти в такій редакції:
"а) проводить співбесіду із заявником з дотриманням правил, встановлених частинами другою та третьою статті
8 Закону.
У разі залучення перекладача для участі в співбесіді, у тому числі через систему відеоконференц-зв'язку, уповноважена посадова особа органу міграційної служби перед початком співбесіди попереджає перекладача про необхідність дотримання умов конфіденційності, що оформлюється розпискою про нерозголошення відомостей, що містяться в особовій справі заявника (додаток 11).
Результати співбесіди оформлюються відповідним протоколом співбесіди (додаток 12) з особою, яка подала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що підписується цією особою або її законним представником, перекладачем, адвокатом, психологом, педагогом (за наявності).";
в абзаці першому підпункту "в" цифри "14" замінити цифрами "13";
2) у пункті 4.4 цифри "15" замінити цифрами "14";
3) абзац другий пункту 4.5 викласти в такій редакції:
"Строк дії довідки продовжується на шість місяців.";
4) у пункті 4.6 цифри "16" та "17" замінити відповідно цифрами "15" та "16";
5) пункт 4.7 викласти в такій редакції:
"4.7. У разі використання особою права на оскарження уповноважена посадова особа територіального органу ДМС до прийняття рішення за скаргою залишає на зберігання документи, що посвідчують особу заявника, та інші надані заявником документи, про що робиться відмітка в розписці про зберігання документів.
Строк дії довідки про звернення за захистом в Україні продовжується територіальним органом ДМС на три місяці. Підставою для продовження строку дії зазначеної довідки є копія скарги на рішення територіального органу ДМС з підтверджуючими документами її відправлення або у випадку оскарження в судовому порядку – копія позовної заяви з відміткою (штампом) суду про її прийняття або копія ухвали суду про відкриття провадження у справі або належним чином оформленої судової повістки. Подані документи належним чином долучаються до особової справи.
У випадку оскарження рішення в судовому порядку подальше тримісячне продовження строку дії довідки про звернення за захистом в Україні здійснюється після отримання письмової інформації про стан розгляду справи в суді від юридичної служби територіального органу ДМС.
Про продовження строку дії зазначеної довідки уповноважена посадова особа територіального органу ДМС заносить відповідні відомості до журналу реєстрації видачі довідки про звернення за захистом в Україні.";
6) в абзаці другому пункту 4.8 слова "та протягом трьох робочих днів надсилається повідомлення у довільній формі до органу внутрішніх справ за місцем проживання вказаної особи" виключити.
4. У розділі V:
1) у пункті 5.1:
абзац третій підпункту "а" після слів "залучення перекладача" доповнити словами ", у тому числі через систему відеоконференц-зв'язку,";
у підпункті "б" цифри "18" замінити цифрами "17";
у підпунктах "в",
"г" цифри "19" замінити цифрами "18";
у підпункті "ґ" цифри "20" замінити цифрами "19";
у підпункті "е":
в абзаці першому цифри "21" замінити цифрами "20";
абзац десятий викласти в такій редакції:
"У висновку викладається обґрунтована пропозиція територіального органу ДМС щодо прийняття рішення за заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Висновок уповноваженої посадової особи територіального органу ДМС, на яку покладено розгляд справи, погоджується керівником структурного підрозділу територіального органу, до повноважень якого належить реалізація законодавства у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та затверджується заступником керівника територіального органу ДМС, який відповідно до розподілу обов'язків спрямовує і координує діяльність структурного підрозділу з питань біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.";
2) у пункті 5.2:
абзац перший викласти в такій редакції:
"5.2. Належним чином оформлена особова справа заявника разом з письмовим висновком територіального органу ДМС, доданими аудіофайлами співбесід (у разі наявності перекладача) повинна бути надіслана фельд'єгерським зв'язком до ДМС протягом трьох робочих днів з моменту затвердження письмового висновку територіальним органом ДМС, але не пізніше граничного строку розгляду заяви.";
в абзаці другому цифри "22" замінити цифрами "21";
3) пункт 5.3 доповнити новими абзацами такого змісту:
"Розгляд заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, може бути призупинено за ініціативою територіального органу ДМС у випадку неприбуття заявника до територіального органу ДМС, належним чином повідомленого про дату та час здійснення процедури, передбаченої цими Правилами, без поважних причин або без повідомлення ним причин неприбуття. У разі призупинення розгляду заяви довідка про звернення за захистом в Україні визнається недійсною.
Рішення про призупинення розгляду заяви оформлюється наказом територіального органу ДМС за вмотивованим поданням уповноваженої посадової особи територіального органу ДМС, на яку покладено обов'язок щодо розгляду справи.
У випадку звернення заявника до територіального органу ДМС уповноваженій посадовій особі територіального органу ДМС надаються письмові пояснення від заявника, а також зазначеною особою здійснюється перевірка щодо наявності у діях заявника складу адміністративного правопорушення (у випадку наявності підстав уповноваженою посадовою особою складається протокол про адміністративне правопорушення) та готується вмотивоване подання про поновлення розгляду заяви, яке оформлюється наказом.".
5. У розділі VІ:
1) пункт 6.2 доповнити новим підпунктом такого змісту:
"г) повертати справу на доопрацювання до територіального органу ДМС, який здійснював розгляд заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за умови наявності недостатніх відомостей для розгляду справи і прийняття обґрунтованого та неупередженого рішення, неналежного оформлення особової справи.";
2) у пункті 6.4:
в абзаці першому цифри "23" замінити цифрами "22";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Зазначений висновок готується уповноваженою посадовою особою ДМС, яка вивчала заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і здійснювала оцінку документів, що знаходяться в особовій справі заявника, погоджується керівником структурного підрозділу з питань біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та затверджується керівником самостійного структурного підрозділу ДМС, до завдань якого належить реалізація державної політики у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту.";
3) у пункті 6.5:
в абзаці першому цифри "24" замінити цифрами "23";
доповнити пункт новим абзацом такого змісту:
"У лівій частині першого аркуша рішення передбачається місце для фотокартки заявника або відцифрованого зображення його обличчя, яке може виконуватися способом принтерного друку.";
4) пункт 6.6 викласти в такій редакції:
"6.6. У разі якщо згідно з рішенням суду, яке набрало законної сили, ДМС зобов'язана прийняти рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, чи повторно розглянути заяву особи про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідне рішення приймається ДМС протягом семи робочих днів з дня отримання такого рішення суду.";
5) підпункт "а" пункту 6.7 викласти в такій редакції:
"а) реєструє рішення про визнання біженцем або рішення про визнання особою, яка потребує додаткового захисту, в журналі реєстрації рішень про визнання/відмову у визнанні біженцем/особою, яка потребує додаткового захисту/втрату, позбавлення та скасування (відсутність підстав для втрати, позбавлення, скасування) рішення про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту (додаток 24);";
6) в абзаці першому підпункту "а" пункту 6.8 цифри "27", "28" замінити відповідно цифрами "25", "26";
7) у пункті 6.9:
у підпункті "а" цифри "29" замінити цифрами "27";
абзац другий підпункту "б" викласти в такій редакції:
"Підставою для продовження строку дії зазначеної довідки є копія позовної заяви з відміткою (штампом) суду про її прийняття або копії ухвали суду про відкриття провадження у справі чи належним чином оформленої судової повістки. Подальше тримісячне продовження строку дії довідки про звернення за захистом в Україні здійснюється після отримання письмової інформації від юридичної служби територіального органу ДМС або юридичної служби ДМС про стан розгляду справи в суді. Подані документи долучаються до особової справи.";
в абзаці другому підпункту "в" слова "та протягом трьох робочих днів надсилається повідомлення у довільній формі до органу внутрішніх справ за місцем проживання вказаної особи" виключити;
................Перейти до повного тексту