1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
Н А К А З
N 186 від 30.10.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 серпня 1996 р.
за N 431/1456
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 259 від 15.04.2013 )
Про затвердження Інструкції про порядок контролю за вилученням, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Держкомрибгоспу N 28 від 27.02.98 N 105 від 23.07.98 )
Для забезпечення контролю за вилученням, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів Азово-Чорноморського басейну і внутрішніх водойм,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок контролю за вилученням, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів, що додається.
2. Відділу юридичного обслуговування Мінрибгоспу (Е.Мисечко):
2.1. В триденний термін подати Інструкцію про порядок контролю за виловом, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів Мінюсту України для реєстрації.
2.2. Після реєстрації надіслати Інструкцію про порядок контролю за виловом, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів усім суб'єктам рибогосподарської діяльності для керівництва та виконання викладених у ній вимог.
3. Керівникам концерну, об'єднань, організацій, рибколгоспів та науково-дослідних установ, Головрибводу (О.Степаненко) та його органам на місцях постійно забезпечувати контроль за дотриманням користувачами положень і вимог, викладених в зазначеній Інструкції.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Головрибводу О.Степаненка та начальника Головупррибгоспу І.Малицького.
Міністр М.Шведенко
Затверджено
наказом Міністерства рибного
господарства України від
30.10.95. N 186
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Держкомрибгоспу N 28 від 27.02.98 ) ( Нарівні з документами, виготовленими за зразками додатків 1-8 Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання, здачі, реалізації та звітності про обсяги вилову водних живих ресурсів, затвердженої наказом Держкомрибгоспу України від 27.02.98 N 28, документи, виготовлені за зразками додатків 2-7 даної Інструкції діють до 1 січня 1999 року згідно з Наказом Держкомрибгоспу N 105 від 23.07.98 )
Інструкція про порядок контролю за вилученням, обліком, зберіганням, здачею, звітністю, реалізацією риби та інших водних живих ресурсів
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок контролю за вилученням, обліком, зберіганням, здачею, звітністю та реалізацією водних живих ресурсів користувачами.
2. Основні терміни та поняття, які використовуються у цій Інструкції:
- "Водні живі ресурси" - сукупність біологічних організмів, життя яких постійно або на окремих стадіях розвитку неможливе без перебування (знаходження) у воді, що можуть бути об'єктами використання;
- "Спеціальне використання водних живих ресурсів" - усі види користування водними живими ресурсами (за винятком любительського і спортивного рибальства у водоймах загального користування), що здійснюються користувачами, з вилученням (виловом, добуванням, збиранням і таке інше) водних живих ресурсів з природного середовища;
- "Промисел" - вид спеціального використання водних живих ресурсів, виробнича діяльність, яка спрямована на вилучення їх із середовища мешкання;
- "Вилучення" - вилов, добування, збирання і таке інше водних живих ресурсів з середовища мешкання з застосуванням знарядь лову, добування, збирання і таке інше;
- "Улов" - сукупність вилучених риб або інших видів водних живих ресурсів в кількісному чи ваговому вимірі;
- "Рибогосподарський водний об'єкт" - водний об'єкт, (його частина), що використовується для рибогосподарських цілей;
- "Рибогосподарська ділянка" - це частина рибогосподарської водойми, яка закріплюється за окремим користувачем для вирощування, вилучення риби та інших водних живих ресурсів або для відтворення їх запасів;
- "Ліміти" - визначають дозволені обсяги вилучення (вилову, добування, збирання) з природного середовища водних живих ресурсів;
- "Квота" - частка ліміту, що встановлюється для конкретного користувача, на основі якої видається дозвіл на спеціальне використання водних живих ресурсів;
- "Дозвіл" на спеціальне використання водних живих ресурсів - це офіційний документ суворої звітності, який засвідчує право користувачів на використання у конкретних водоймах визначених водних живих ресурсів у межах затверджених лімітів та виділених користувачам квот;
- "Приймальний пункт" - приміщеня пристосоване (відповідно до санітарних норм) для прийомки виловлених, посортованих за видами водних живих ресурсів та їх подальшого зберігання.
3. До водних живих ресурсів належать:
- прісноводні, морські риби на всіх стадіях розвитку;
- круглороті;
- морські ссавці;
- водні безхребетні, у тому числі молюски (головоногі, черевоногі, двостулкові), ракоподібні, черв'яки, голошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні та земноводні у водній стадії розвитку;
- водні рослини;
- інші водні організми.
4. Право ведення промислу надається юридичним особам України, а також іноземним юридичним особам (надалі - користувачам).
5. Власником приймального пункту можуть бути користувачі, що здійснюють промисел водних живих ресурсів, а також юридичні особи, які мають право займатись переробкою риби та інших водних живих ресурсів.
6. Дія цієї Інструкції поширюється на користувачів, що здійснюють промисел водних живих ресурсів у межах виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу, внутрішніх водоймах України.
II. Вилучення риби, інших водних живих ресурсів
7. Спеціальне використання водних живих ресурсів (промисел) проводиться з дотриманням вимог чинних правил рибальства та режимів промислу на підставі Дозволу (Додаток N 1) та квоти, які видаються тільки юридичній особі (користувачу) на спеціальне використання водних живих ресурсів у межах виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу та у внутрішніх водоймах України.
Особам, що безпосередньо здійснюють вилучення (вилов, добування, збирання і таке інше) водних живих ресурсів у складі виробничих підрозділів (судно, ланка, дільниця, бригада) користувача в рибогосподарських водоймах у межах внутрішніх вод України видається Промисловий квиток (Додаток N 2), а у випадках, коли вилучення водних живих ресурсів здійснюється у межах виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу України, колективно з промислового судна або в складі промислової бригади, Промисловий квиток видається тільки особі, відповідальній за лов, добування, збирання водних живих ресурсів - капітану судна або бригадиру.
8. Користувачі зобов'язані без перешкод допускати співробітників органів рибоохорони, Державної екологічної інспекції на місця промислу, борт судна, приймальні пункти і рибозаводи для перевірки знарядь, способів вилучення (лову, добування, збирання і таке інше) огляду вилученої риби, інших водних живих ресурсів, а також пред'являти на їх вимогу промисловий журнал, інші облікові матеріали та документи.
III. Облік вилученої риби та інших водних живих ресурсів
9. При проведені вилову, добуванні, збиранні водних живих ресурсів в територіальних водах та виключній (морській) економічній зоні з суден користувачі зобов'язані вести промисловий журнал за установленою формою (Додаток N 3), в інших випадках - за формою згідно з додатком N 4.
Промисловий журнал повинен бути пронумерований, прошнурований і завірений печатками судновласника та інспекції рибоохорони.
При обробці знарядь лову, добування, збирання і таке інше з маломірних плавзасобів допускається занесення даних про обсяги вилучення водних живих ресурсів в промисловий журнал під час вивантаження улову на берег або на приймальне судно.
IV. Зберігання вилученої риби та інших водних живих ресурсів
10. При проведені лову риби, добуванні, збиранні інших водних живих ресурсів на плавзасобах обов'язково повинні бути необхідні місткості і тара (відповідно до санітарних норм) для зберігання та перевезення улову до приймальних пунктів.
11. Користувачі, які використовують при проведені лову риби, добуванні, збиранні інших водних живих ресурсів плавзасоби без холодильного устаткування, у випадках коли температура повітря сягає вище 10 tоС зобов'язані, забезпечити зберігання улову іншими засобами (ізотермічні місткості, лід тощо).
V. Здача виловленої риби та інших водних живих ресурсів
12. Користувачі, що ведуть вилучення риби інших водних живих ресурсів у внутрішніх водоймах та прибережних морських водах, зобов'язані здавати виловлені, посортовані за видами водні живі ресурси на приймальні пункти.
13. Здача риби та інших водних живих ресурсів оформляється квитанцією встановленої форми (Додаток N 5), пронумерованою бухгалтерією власника приймального пункту. Особа, що їх приймає, зобов'язана негайно зареєструвати квитанцію в журналі обліку прийнятих водних живих ресурсів (Додаток N 6) та видати один (перший) примірник квитанції користувачу. Журнал повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печатками власника приймального пункту та інспекції рибоохорони.
VI. Звітність про обсяги добування водних живих ресурсів
14. Всі користувачі, що займаються промислом водних живих ресурсів, звітують про обсяги їх вилучення перед органами державної статистики (за місцем знаходження користувача) та своєю вищестоящою організацією за формою N 1 (риба) - (місячна, квартальна, річна), затвердженою наказом Мінстату України від 21.08.95 р. N 217 (додається), перед регіональними інспекціями рибоохорони за формою N 2 щомісяця і один раз в півріччя - за формою N 3 (Додаток N 7).
При здійсненні лову, добуванні, збиранні і таке інше водних живих ресурсів за межами рибопромислових ділянок і на ділянках загального користування, виробничі підрозділи (судно, ланка, дільниця, бригада) щоденно звітують перед своїм користувачем та штабом путини (при його наявності) про результати лову, добування, збирання і таке інше.
15. Після закінчення промислу (путини, експедиційного лову) користувачі зобов'язані подавати в десятиденний термін органу рибоохорони, який видав відповідний дозвіл, підсумковий звіт за формою 3 (Додаток N 7).
VII. Реалізація вилученої риби та інших водних живих ресурсів
16. Риба та інші водні живі ресурси з приймальних пунктів відпускаються споживачам при наявності сертифіката якості за пронумерованими товаро-транспортними накладними з оформленням в кінці доби реєстру цих накладних.
17. Орган рибоохорони, яким видано відповідний Дозвіл та Промисловий квиток може припинити його дію у випадку:
- неодноразового порушення користувачем, що здійснює промисел водних живих ресурсів, вимог пунктів 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, цієї Інструкції;
- порушення користувачем умов природокористування;
- порушення користувачем норм та правил використання природних ресурсів;
- надходження вимоги припинення або обмеження спеціального використання водних живих ресурсів від органів Державного санітарного нагляду Міністерства охорони здоров'я, Державної ветеринарної медицини Мінсільгосппроду, Мінекобезпеки, інших спеціально уповноважених державних органів нагляду;
- неподання користувачем у встановлені терміни відповідної звітності та передбаченою даною Інструкцією інформації щодо результатів робіт;
- в інших випадках передбачених чинним законодавством.
Оскарження правомірності дій посадових осіб щодо вилучення Дозволу, Промислового квитка здійснюється користувачем в передбаченому чинним законодавством порядку.
Додаток N 1
до Інструкції про порядок контролю
за вилученням, обліком, зберіганням,
здачею, звітністю, реалізацією риби
та інших водних живих ресурсів
МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Корінець дозволу на спеціальне використання
водних живих ресурсів N _________________
1. Повна назва користувача, якому видано дозвіл __________________
__________________________________________________________________
(реквізити користувача)
2. Мета лову _____________________________________________________
3. Назва водойми, її ділянки _____________________________________
4. Час лову, знаряддя лову _______________________________________
5. Кількість водних живих ресурсів, що дозволена до вилову (за
видами) __________________________________________________________
6. Прізвище, ім'я та по батькові, посада відповідальних за лов ___
__________________________________________________________________
7. Лов проводить _________________________________________________
8. Куди направляються водні живі ресурси _________________________
Керівник
Одержав: ____________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
"___" ____________________ 199_ р.
М.П.
МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПО ВІДТВОРЕННЮ, ОХОРОНІ ВОДНИХ ЖИВИХ
РЕСУРСІВ ТА РЕГУЛЮВАННЯ РИБАЛЬСТВА
__________________________________________________________________
(назва регіонального управління інспекції рибоохорони)
Дозвіл N _________
на спеціальне використання водних живих ресурсів у межах виключної (морської) економічної зони, континентального шельфу та внутрішніх водойм України
Дозвіл видано ____________________________________________________
(назва користувача, прізвище, ім'я та по батькові
__________________________________________________________________
особи, на яку видано дозвіл на спеціальне використання водних
__________________________________________________________________
живих ресурсів)
для ______________________________________________________________
(вказати для якої мети дозволено лов)
Добування водних живих ресурсів дозволяється проводити в _________
__________________________________________________________________
(вказати назву водойми, її ділянку)
з ______ по ___________ 199_ р. таких знарядь лову: ______________
__________________________________________________________________
(вказати знаряддя лову та їх кількість)
Дозволено вилов водних живих ресурсів у кількості (за видами) ____
__________________________________________________________________
За всі порушення вимог спеціального використання водних живих
ресурсів несе відповідальність юридична особа, якій видано дозвіл
Керівник
М.П.
Додаток N 2
до Інструкції про порядок контролю
за вилученням, обліком, зберіганням,
здачею, звітністю, реалізацією риби
та інших водних живих ресурсів
--------------------------------------------------------------
| |
| Герб України |
| |
| МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ |
| |
| ____________________________________ інспекція рибоохорони |
| |
| Корінець промислового квитка N _________ |
| на право вилучення водних живих ресурсів в водоймах |
| України - дійсний при наявності службового посвідчення |
| |
| Промисловий квиток видано: |
| |
|1. Користувач _____________________________________________ |
| (реквізити) |
|2. Відповідальний за лов: _________________________________ |
| (посада) |
|___________________________________________________________ |
| (прізвище, ім'я та по батькові) |
|3. Судно (плавзасіб): _____________________________________ |
| (тип, назва, бортовий та |
|___________________________________________________________ |
| реєстраційний номер, порт приписки) |
|4. Склад бригади (ланки) __________________________________ |
|5. Район промислу: ________________________________________ |
| (назва водойми, її ділянки, район |
|___________________________________________________________ |
| промислу) |
|6. Знаряддя та способи вилучення __________________________ |
| (тип, кількість, розмір |
|___________________________________________________________ |
| вічка, маркіровка, способи лову) |
|7. Об'єкти вилучення: _____________________________________ |
| (види водних живих ресурсів, |
|___________________________________________________________ |
| квота) |
|8. Дійсно з "___" ________ 199_ р. до "___" _______ 199_ р. |
|9. Інструктаж з правил рибальства отримав _________________ |
|10. Промисловий квиток видав ______________________________ |
|11. Промисловий квиток отримав ____________________________ |
| (прізвище, ім'я та |
|___________________________________________________________ |
| по батькові) |
| М.П. |
|Дата: "______" ____________________ 199 __ р. |
--------------------------------------------------------------
другий бік
--------------------------------------------------------------
| |
| Герб України |
| |
| МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ |
| |
|____________________________________ інспекція рибоохорони |
| |
| Промисловий квиток N _________ |
| на право вилучення водних живих ресурсів в водоймах |
| України - дійсний при наявності службового посвідчення |
| |
| Промисловий квиток видано: |
| |
|1. Користувач _____________________________________________ |
| (реквізити) |
|___________________________________________________________ |
|2. Відповідальний за лов: _________________________________ |
| (посада) |
|___________________________________________________________ |
| (прізвище, ім'я та по батькові) |
|3. Судно (плавзасіб): _____________________________________ |
| (тип, назва, бортовий та |
|___________________________________________________________ |
| реєстраційний номер, порт приписки) |
|4. Склад бригади (ланки) __________________________________ |
|5. Район промислу: ________________________________________ |
| (назва водойми, її ділянки, район |
|___________________________________________________________ |
| промислу) |
|___________________________________________________________ |
|6. Знаряддя та способи вилучення __________________________ |
| (тип, кількість, розмір |
|___________________________________________________________ |
| вічка, маркіровка, способи лову) |
|7. Об'єкти вилучення: _____________________________________ |
| (види водних живих ресурсів, |
|___________________________________________________________ |
| квота) |
|8. Дійсно з "___" ________ 199_ р. до "___" _______ 199_ р. |
| |
|Старший інспектор _________________________________________ |
|інспекції рибоохорони |
| |
| М.П. |
--------------------------------------------------------------
Додаток N 3
до Інструкції про порядок контролю
за вилученням, обліком, зберіганням,
здачею, звітністю, реалізацією риби
та інших водних живих ресурсів
МІНІСТЕРСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Промисловий журнал N ______
__________________________________________________________________
тип, бортовий номер та назва судна (01)
__________________________________________________________________
реєстровий номер судна (03)
__________________________________________________________________
порт приписки (04)
__________________________________________________________________
країна, під прапором, якої плаває судно (02)
Почато ______________________ 199_ р.
Закінчено ___________________ 199_ р.
(титульний лист)
Правила
ведення промислового журналу
I. Загальні положення
1. Промисловий журнал це - основний документ для обліку та аналізу промислу і роботи добувних суден.
2. Записи в журналі ведуть вахтенні помічники капітана. Відповідальність за вірне та своєчасне ведення промислового журналу несе капітан судна.
3. Журнал повинен мати порядковий номер, бути пронумерованим, прошнурованим та скріпленим печаткою судновласника, який видав капітану промисловий журнал під розпис.
4. Всі записи в журналі виконуються акуратно та розбірливо. Заповнення журналу олівцем не допускається.
5. Підчищати, витирати та змінювати написане в журналі забороняється. В разі неправильних записів весь горизонтальний рядок перекреслити двома лініями і всі записи знову відновлюють в сусідньому рядку.
6. Закінчений журнал зберігають на судні не менше одного року, після чого здають у відділ добування судновласника.
7. Записи в журналі ведуть з моменту початку промислу до моменту його закінчення.
8. Відрахунок часу по судновому годиннику для запису в журналі проводять з точністю до однієї хвилини.
II. Порядок ведення журналу
9. Титульний аркуш журналу повинен обов'язково включати всі дані, вказані в ньому. В дужках проставлені коди міжнародних комісій з рибальства, для полегшення роботи іноземного інспектора під час перевірки промислової діяльності судна. Крім того, такі коди проставлені нижче порядкових номерів окремих граф журналу, які являються обов'язковими у відповідності з вимогами міжнародних комісій.
10. В графі I записують число, місяць та рік приходу на місце промислу. В подальшому дату записують тільки на початку нової календарної доби.
11. В графі 2 записують порядковий номер траління, замету, постановки і т.ін. знарядь лову, які використовуються в даному промисловому рейсі.
12. В графі 3 записують номери квадратів, в яких проводять лов, координати місця установки знарядь лову, статистичний район міжнародної комісії. Обсервовані координати обводять кружком, перед счислимо-обсервованим - ставлять, при відсутності обсервації ніяких знаків не ставлять.
13. В графах 4, 5 і 6 записують назви знарядь лову (трали, донні, придонні, різноглибинні, кошикові неводи, сітки, яруси, ловушки і ін.), які використовуються протягом астрономічної доби, вид сіткоматеріалу з якого вони виготовлені, і мінімальний розмір вічка в знаряддях лову.
При промислі сітками, ловушками, ярусами і т.ін. в графі 4 запис проводиться у вигляді дробу, в чисельнику якого вказується код ФАО знарядь лову, а в знаменнику - число виставлених знарядь лову. При промислі гачковою снастю вказується кількість риболовних гачків.
Для вказання типів знарядь лову необхідно користуватися такими скороченнями та кодами ФАО:
Обкидні сітки Драги
з стяжкою ОС\PS суднові драги СД\DRB
без стяжки (лампари і т.ін.)
Л\LA дріфтерні сітки ДС\GND
Неводи
Датські неводи ДН\SDN ловушки - Лов.\FPN
Шотландські неводи ШН\SSC
Парні неводи ПН\SPR перемети - Пер.\LLS
яруса - Яр.\
Трали
тролли - Тр.\LTL
Донні трали ДТ\ТВ
Різноглибинні трали РТ\ТМ Знаряддя лову, які не
Другі трали ПТ\ТХ мають класифікації - NK
14. В графі 7 і 10 записують час по судновому годиннику.
15. В графі 8 записують тривалість спуску знаряддя лову з моменту початку спуску до моменту його закінчення (взяття ваєрів на стопор, постановка останнього буя і т.ін.)
16. В графі 9 записують тривалість знаходження знаряддя лову з моменту закінчення спуску до моменту початку підйому його. На траулерах бортового траління (траління правим та лівим бортом) перед часом траління ставлять букву "П" - при тралінні правим бортом, букву "Л" - при тралінні лівим бортом.
17. В графі 11 записують тривалість підйому трала з моменту початку підйому (віддача ваєрів зі стопору) до моменту закінчення виливки улову або виборки других знарядь лову.
18. В графі 12 записують масу улову в тоннах, яку визначають візуально.
19. В графі 13 записують скорочено назви і коди ФАО видів виловленої риби й інших морепродуктів. Крім того, після назви і кода ФАО риби або інших морепродуктів, пишуть через тире, який процент від улову складає даний вид риби чи інший морепродукт.
20. В графі 14 записують тип грунтів при донному тралінні.
21. В графі 15 записують фактичні курси судна, на яких виконується траління та через тире глибину траління (глибина ходу трала при різноглибинному тралінні). При записах глибини ходу трала над цифрою ставлять горизонтальну риску. Глибину в процесі траління записують при змінах її на 10 м, а глибини ходу трала - при їх змінах згідно з таріровочною таблицею.
22. В графі 16 записують всі довжини витравлених ваєрів в процесі траління.
23. В графі 17 записують швидкість траління в вузлах. При визначенні швидкості траління при допомозі планширного лагу перед швидкістю ставлять букву "П", при визначенні швидкості судновим лагом - нічого не ставлять.

................
Перейти до повного тексту