1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства фінансів України
27.03.2015 № 366
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2015 р.
за № 429/26874
( Положення втратило чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів № 401 від 06.07.2020 )
ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію Державної служби фінансового моніторингу України з питань застосування санкцій за порушення вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до статті 24 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далі - Закон) з метою визначення єдиних підходів до порядку та строків передачі, підготовки, розгляду справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та механізму застосування санкцій у Державній службі фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг).
2. Це Положення визначає завдання, функції Комісії Державної служби фінансового моніторингу України з питань застосування санкцій за порушення вимог Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Комісія Держфінмоніторингу), а також порядок розгляду нею справ про порушення вимог Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - Справа), суб’єктами первинного фінансового моніторингу, державне регулювання і нагляд за якими у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення здійснює Держфінмоніторинг (далі - суб’єкти первинного фінансового моніторингу).
3. Терміни, які застосовані в цьому Положенні, вживаються в значеннях, наведених у Законі.
4. У своїй діяльності Комісія Держфінмоніторингу керується Конституцією України і законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, цим Положенням та наказами Міністерства фінансів України і Держмоніторингу.
II. Порядок організації діяльності Комісії Держфінмоніторингу та підготовки Справ до розгляду
1. Комісія Держфінмоніторингу утворюється у складі не менше п’яти членів, в тому числі голови, заступника голови та секретаря.
Персональний склад Комісії Держфінмоніторингу затверджується наказом Держфінмоніторингу.
2. Формою роботи Комісії Держфінмоніторингу є засідання, що проводяться за рішенням її голови.
Засідання веде голова, а за його відсутності - заступник голови.
У разі одночасної відсутності голови та заступника голови члени Комісії Держфінмоніторингу обирають тимчасово виконуючого обов’язки голови Комісії Держфінмоніторингу.
3. Засідання Комісії Держфінмоніторингу оформлюється протоколом, який веде секретар Комісії Держфінмоніторингу. Протокол засідання Комісії Держфінмоніторингу підписується головуючим, всіма присутніми на засіданні членами та секретарем Комісії Держфінмоніторингу.
4. Засідання Комісії Держфінмоніторингу вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини її членів.
Рішення Комісії Держфінмоніторингу приймаються відкритим голосуванням простою більшістю голосів від числа присутніх на засіданні членів Комісії Держфінмоніторингу.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Особиста присутність членів Комісії Держфінмоніторингу на її засіданнях є обов’язковою.
5. Підготовку матеріалів до розгляду Комісією, ведення документації, облік і забезпечення належного зберігання Справ здійснює секретар Комісії Держфінмоніторингу.
6. До участі в засіданні Комісії Держфінмоніторингу без права голосу можуть залучатися працівники робочої групи Держфінмоніторингу, які брали участь у перевірці суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

................
Перейти до повного тексту