1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.02.2012 № 103
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 березня 2012 р.
за № 427/20740
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства оборони № 560 від 25.10.2016 )
Про затвердження Положення про воєнізовану охорону об’єктів Збройних Сил України, Інструкції з організації та несення вартової служби воєнізованою охороною на об’єктах Збройних Сил України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 858 від 03.12.2014 )
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.93 № 195 "Про впорядкування охорони об’єктів Збройних Сил" та з метою подальшого вдосконалення охорони об’єктів Збройних Сил України підрозділами воєнізованої охорони
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
Положення про воєнізовану охорону об’єктів Збройних Сил України, що додається;
Інструкцію з організації та несення вартової служби воєнізованою охороною на об’єктах Збройних Сил України, що додається.
2. Наказ Міністра оборони України від 20.04.2001 № 125 "Про затвердження Положення про воєнізовану охорону об’єктів Збройних Сил України та Інструкції з організації та несення служби воєнізованою охороною на об’єктах Збройних Сил України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.05.2001 за № 390/5581 (зі змінами), визнати таким, що втратив чинність.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України Д.А. Саламатін
ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник
Міністра внутрішніх справ України

Перший заступник
Міністра соціальної політики України

Міністр охорони здоров'я України

Перший заступник Керівника
Спільного представницького органу
всеукраїнських профспілок
та профспілкових об'єднань
для ведення колективних переговорів
та соціального діалогу на національному рівні

Перший заступник Голови
Спільного представницького органу
сторони роботодавців на національному рівні



С.П. Черних


В. Надрага

О.В. Аніщенко






Г.В. Осовий



О. Мірошниченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
29.02.2012 № 103
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 березня 2012 р.
за № 427/20740
ПОЛОЖЕННЯ
про воєнізовану охорону об’єктів Збройних Сил України
I. Загальні положення
1.1. Цим Положенням визначаються засади організації, керівництва та комплектування підрозділів воєнізованої охорони Збройних Сил України (далі - ВОХОР), основні обов’язки начальницького складу ВОХОР.
1.2. ВОХОР створюється для забезпечення охорони та оборони особливо важливих і режимних об’єктів з’єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ, організацій (склади (території) з ракетами, мінно-торпедним озброєнням, зі зброєю та боєприпасами, пально-мастильними матеріалами, військовою технікою та озброєнням тощо) Збройних Сил України (далі - військові частини).
1.3. У своїй діяльності підрозділи ВОХОР керуються Конституцією та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства оборони України та цим Положенням.
1.4. Особовий склад підрозділів ВОХОР є працівниками Збройних Сил України, на яких поширюється законодавство України про працю та державне соціальне страхування.
Тривалість робочого часу та часу відпочинку особового складу ВОХОР встановлюється відповідно до законодавства та обумовлюється у колективному договорі.
1.5. Чисельність особового складу підрозділів ВОХОР розраховується, виходячи з кількості постів. Для одного цілодобового поста у штаті підрозділу ВОХОР передбачається 9 стрільців.
Розрахунок потреби стрільців для постів з тривалістю охорони менше доби здійснюється шляхом приведення цих постів за часом охорони до цілодобового поста (наприклад, пост, що охороняється 17 годин на добу, становить 17:24=0,7 цілодобового поста і на його охорону потрібно 9х0,7=6,3 штатної одиниці (шість штатних одиниць)).
1.6. Для охорони та оборони об’єктів створюються такі підрозділи ВОХОР:
загін (штатна чисельність від 75 осіб і більше);
команда (штатна чисельність від 15 до 74 осіб);
група (штатна чисельність до 15 осіб).
Загони, команди і групи ВОХОР входять до складу військових частин та іменуються за умовним найменуванням військової частини, наприклад загін, команда, група ВОХОР військової частини А0000.
1.7. Особовий склад ВОХОР залежно від посад, які він обіймає, розподіляється на старший, середній, молодший начальницький склад та рядовий склад.
До старшого начальницького складу належать:
начальник загону;
заступник начальника загону.
До середнього начальницького складу належать:
помічник начальника загону (з матеріально-технічного забезпечення);
начальник команди (окремої);
заступник начальника команди (окремої);
начальник команди (у складі загону);
начальник відділення (за наявності вартових собак).
До молодшого начальницького складу належать:
начальник групи;
інструктор службового собаківництва (за наявності вартових собак);
майстер (зброяр);
майстер (з ремонту технічних засобів охорони).
До рядового складу належать:
стрілець;
вожатий службових собак (за наявності вартових собак).
1.8. Особовий склад підрозділів ВОХОР озброюється вогнепальною нарізною зброєю.
Порядок організації обліку, зберігання і видачі зброї та боєприпасів визначається чинним законодавством України.
Зброя та боєприпаси особовому складу підрозділів ВОХОР з кімнати для зберігання зброї загону (команди, групи) видаються тільки для несення служби у варті або проведення занять. Видача зброї та боєприпасів, споряджених в обойми, здійснюється за особистим підписом кожного в Книзі видачі зброї та боєприпасів, яка зберігається в сейфі (шухляді столу, що замикається) начальника варти.
1.9. Особовий склад підрозділів ВОХОР забезпечується спеціальною формою одягу. Носіння спеціальної форми одягу під час виконання службових обов’язків обов’язкове.
1.10. За організацію і несення служби підрозділами ВОХОР, а також обладнання постів та об’єктів, що охороняються, технічними засобами охоронної та пожежної сигналізації, матеріальне і технічне забезпечення, морально-психологічне, фінансове та медичне забезпечення особового складу, матеріальне і ветеринарне забезпечення вартових собак відповідають командири військових частин.
1.11. Для підвищення рівня професійних знань з особовим складом підрозділів ВОХОР проводяться заняття зі спеціальної, вогневої підготовки та заняття із додержання вимог безпеки під час виконання службових обов’язків згідно з Порядком підготовки особового складу підрозділів ВОХОР.
( Пункт 1.11 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 858 від 03.12.2014 )
1.12. Не допускаються до охорони об’єктів працівники, які не засвоїли Порядок підготовки особового складу підрозділів ВОХОР та не пройшли спеціального навчання, інструктажів та навчань з питань охорони праці та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасного випадку, у тому числі в разі порушення заходів безпеки під час поводження зі зброєю, а також перевірки знань з питань охорони праці і вимог пожежної безпеки.
( Абзац перший пункту 1.12 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 858 від 03.12.2014 )
Перевірка знань з питань охорони праці проводиться відповідною комісією військової частини після проведення спеціального навчання із складанням протоколу, який зберігається протягом п’яти років. До складу комісії призначаються: начальник загону або його заступник, спеціаліст з охорони праці, представник профспілок і фахівець юридичної служби. За організацію і здійснення інструктажів, навчань та перевірок знань особового складу ВОХОР відповідає командир військової частини.
Працівники, які прийняті до підрозділів ВОХОР, обов’язково проходять випробування строком 1 місяць. Допуск до випробування надається наказом командира військової частини. Цим наказом призначається відповідальна особа за проведення випробування.
Випробування для цих осіб проводиться за програмою для конкретної посади працівника ВОХОР в обсязі його посадових обов’язків. Коли строк випробування закінчився, у разі отримання задовільних результатів перевірки знань з питань охорони праці наказом командира військової частини вони допускаються до несення служби.
Під час випробування працівники ВОХОР проходять спеціальне навчання у військовій частині за встановленою 20-годинною програмою. Для осіб, які не пройшли військову службу, спеціальне навчання становить 40 годин.
II. Комплектування підрозділів воєнізованої охорони
2.1. Приймання громадян до складу підрозділів ВОХОР здійснюється згідно з вимогами законодавства про працю та оформлюється наказом командира військової частини.

................
Перейти до повного тексту