1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
КОМІТЕТ У СПРАВАХ НАГЛЯДУ ЗА СТРАХОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 342/82/244/154-Б від 25.07.96 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
6 серпня 1996 р.
за N 425/1450
Про затвердження Інструкції про порядок застосування механізму фінансових гарантій при транзитних перевезеннях підакцизних товарів
( Рішення про державну реєстрацію Наказу скасовано на підставі Висновку Міністерства юстиції N 4/77 від 11.07.2007 ) ( Виключено з Державного реєстру нормативно-правових актів 02.08.2007 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 1996 року N 700 "Про Положення про надання митним органам фінансових гарантій щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення",
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про порядок застосування механізму фінансових гарантій при транзитних перевезеннях підакцизних товарів (додається).
В.о.Голови Державного
митного комітету України
Голова Комітету у справах нагляду
за страховою діяльністю України
Міністр транспорту України
Міністр фінансів України

О.Єгоров

М.Мних
І.Данькевич
М.Гончарук
Затверджено
наказом Держмиткому, Укрстрахнагляду,
Мінтрансу і Мінфіну від 25.07.96 р.
N 342/82/244/154-Б
Інструкція про порядок застосування механізму фінансових гарантій при транзитних перевезеннях підакцизних товарів
I. Загальні положення
1. Банк чи страхова компанія, що виявили бажання стати гарантом при транзитних перевезеннях підакцизних товарів через митну територію України, для отримання відповідних повноважень, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1996 року N 700 "Про Положення про надання митним органам фінансових гарантій щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення", звертаються до Держмиткому, подаючи при цьому такі документи:
1) заяву - у двох примірниках;
2) фінансовий звіт (баланс) за минулий рік - в одному примірнику;
3) фінансовий звіт (баланс) за поточний рік на останню звітну дату - в одному примірнику. Крім того, банки надають нотаріально засвідчені копії відповідних ліцензій Національного банку України.
2. Після прийняття Держмиткомом рішення про надання спеціальних повноважень, між Держмиткомом та гарантом укладається відповідна угода.
3. Крім того, гарант отримує від Держмиткому довідку про внесення його до Переліку уповноважених банків чи Переліку страхових організацій.
4. Держмитком двічі на місяць забезпечує розсилання оновлених переліків до територіальних митних управлінь та митниць.
II. Застосування фінансової гарантії у виді гарантійного листа банку
У разі обрання власником вантажу чи уповноваженою ним особою фінансової гарантії при транзитних переміщеннях підакцизних товарів із застосуванням гарантійного листа банку, митне оформлення таких товарів здійснюється із додержанням такого порядку:
1. При ввезенні транзитних підакцизних товарів на територію України власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці на митному кордоні такі документи:
а) товаро-транспортні накладні на переміщувані товари із зазначенням їх кількості та ваги;
б) рахунки-фактури чи інші документи, що підтверджують вартість переміщуваних товарів;
в) гарантійний лист банку, виданий перевізнику (Додаток N 1);
Гарантійний лист подається у двох примірниках:
один - для митниці відправлення;
другий - перевізнику товару.
г) заповнені згідно з установленими правилами примірники вантажної митної декларації (далі-ВМД) типу "Транзит" на бланках форми МД-2 (МД-3);
д) інші документи, передбачені чинним законодавством.
2. У ВМД типу "Транзит" умовно нараховуються всі платежі, передбачені для цих товарів у разі їх ввезення на митну територію України для вільного використання, згідно з Порядком заповнення вантажної митної декларації під час переміщення транзитом через митну територію України підакцизних товарів (Додаток N 2).
Сума умовно нарахованих платежів, яким присвоюється індекс "Т" при заповненні ВМД вказується в гарантійному листі банку.
Митні збори за оформлення транзиту іноземних товарів (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.94 р. N 133), сплачуються в загальному порядку до або на момент проведення митного оформлення цих товарів.
3. Починаючи митне оформлення, інспектор митниці відправлення:
- перевіряє всі подані документи;
- проводить звірку відомостей про гаранта, зазначених у гарантійному листі, з Переліком уповноважених банків, яким надано право видавати гарантійні листи;
- перевіряє достовірність даних, заявлених у ВМД, правильність нарахування платежів та заповнення ВМД, згідно з Додатком N 2 до цієї Інструкції;
- попереджає про відповідальність перевізника за дотримання умов доставки вантажу, вказаних у гр.29 "Митниця на кордоні" та гр.51 "Дата доставлення" вантажної митної декларації;
- засвідчує завершення митного оформлення проставленням на ВМД відбитку номерного штампу "Під митним контролем";
- в гарантійному листі банку вказує дату заповнення та номер ВМД, яка була оформлена ним на ці товари. Цей запис завіряється відбитком особистої номерної печатки інспектора.
4. Після завершення митного оформлення інспектор митниці відправлення залишає у справах митниці разом з примірником ВМД гарантійний лист банку, рахунок-фактуру, товаро-транспортні накладні на оформлені підакцизні товари, що прямують транзитом. Всі ці документи реєструються в окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером.
5. Повідомлення про направлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, передається негайно митницею відправлення митниці призначення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше).
Інформація про такі вантажі є першочерговою і пріоритетною.
6. Якщо, згідно з повідомленням митниці призначення, вантаж прийшов до митниці призначення у встановлений термін, гарантійний лист банку погашається митницею відправлення шляхом проставлення на ньому дати перетину митного кордону та штампу "Погашено", засвідченого підписом начальника митниці відправлення, або особою що виконує його обов'язки.
7. Якщо у встановлений термін вантаж не прийшов до митниці призначення, ця митниця негайно направляє до митниці відправлення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше) повідомлення про ненадходження вантажу.
8. Митниця відправлення на протязі трьох робочих днів від моменту отримання такої інформації направляє гарантові платіжне доручення на списання коштів (згідно з гарантійним листом) на депозитний рахунок митниці відправлення.
Після надходження коштів в графі 51 ВМД, що зберігається в митниці відправлення, в колонках, розташованих під літерною графою "С" бланку МД-2, проставляється відмітка про фактичне надходження коштів на депозитний рахунок митниці (дата, зазначена у витягу банку).
9. При вивезенні транзитних підакцизних товарів за межі митної території України власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці призначення документи, зазначені у п.1 цього розділу, та оформлену митницею відправлення ВМД типу "Транзит" на бланку форми МД-2 (МД-3).
10. Якщо кількісні та якісні характеристики вантажу відповідають тим, що були зазначені при ввезенні товарів на митну територію України, інспектор митниці призначення приймає рішення про закінчення митного оформлення товарів та випуск транзитних підакцизних товарів за межі митної території України.
11. Виконуючи митне оформлення, інспектор митниці призначення:
- перевіряє подані документи;
- вилучає ВМД типу "Транзит", і, проставивши на ній поряд зі штампом "Під митним контролем" митниці відправлення відбиток своєї особистої номерної печатки, реєструє ВМД разом із поданими до неї документами у окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером;
- на всіх примірниках товаро-транспортних документів та рахунків-фактур на переміщувані підакцизні товари проставляє відбиток своєї особистої номерної печатки.
12. Митниця призначення в той же день надсилає митниці відправлення повідомлення про доставлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, користуючись каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше).
III. Застосування фінансової гарантії у виді грошової застави
У разі обрання власником вантажу чи уповноваженою ним особою фінансової гарантії при транзитних переміщеннях підакцизних товарів у виді грошової застави, митне оформлення таких товарів здійснюється із додержанням такого порядку.
1. При ввезенні підакцизних товарів, що прямують транзитом через митну територію України, власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці на митному кордоні такі документи:
а) заповнені згідно з установленими правилами примірники ВМД типу "Транзит" на бланках форми МД-2 (МД-3);
б) товаро-транспортні накладні на переміщувані товари із зазначенням їх кількості та ваги;
в) рахунки-фактури чи інші документи, що підтверджують вартість переміщуваних товарів;
г) платіжне доручення банку про перерахування грошової застави (у розмірі загальної суми митних платежів та податків, нарахованих у графі 47 ВМД) на депозитний рахунок митниці відправлення;
д) інші документи, передбачені чинним законодавством.
2. У ВМД типу "Транзит" умовно нараховуються всі платежі, передбачені для цих товарів, які підлягали б сплаті при ввезенні їх на митну територію України для вільного використання.
Сума умовно нарахованих платежів, яким присвоюється індекс "Т", перераховується на депозитний рахунок митниці ввезення за безготівковим розрахунком, або внесенням цієї суми готівкою до каси митної установи.
Митні збори за оформлення транзиту іноземних товарів (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.94 р. N 133), сплачуються в загальному порядку до або на момент проведення митного оформлення цих товарів.
3. Виконуючи митне оформлення, інспектор митниці відправлення:
- перевіряє всі подані документи;
- перевіряє достовірність даних, заявлених в ВМД, правильність нарахування платежів, та заповнення ВМД, згідно з Додатком N 2 до цієї Інструкції;
- перевіряє фактичне зарахування сум грошової застави на рахунок митниці відправлення;
- попереджає про відповідальність перевізника за недотримання умов доставки вантажу, вказаних у гр.29 "Митниця на кордоні" та гр.51 "Дата доставлення" ВМД;
- засвідчує завершення митного оформлення проставленням на ВМД відбитку номерного штампу "Під митним контролем".
4. Після завершення митного оформлення інспектор митниці залишає у справах митниці разом з примірником ВМД копію платіжного доручення банку, рахунок-фактуру, товаро-транспортні накладні на оформлені підакцизні товари, що прямують транзитом. Всі ці документи реєструються в окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером.
5. Повідомлення про направлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, надсилається негайно митницею відправлення до митниці призначення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше).
Інформація про такі вантажі є першочерговою і пріоритетною.
6. Якщо в призначений термін вантаж прийшов до митниці призначення, сума застави перераховується на рахунок перевізника, або за його заявою залишається на рахунку митниці відправлення як попередня оплата для наступних розрахунків.
7. Якщо в призначений термін вантаж не надійшов до митниці призначення, ця митниця негайно направляє до митниці відправлення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше) повідомлення про ненадходження вантажу.
8. Митниця відправлення на протязі трьох робочих днів від моменту отримання такої інформації вносить у ВМД відповідні відмітки шляхом проставлення штампу "Сплачено", і ці суми включаються в звітність по митним платежам.
9. При вивезенні транзитних підакцизних товарів за межі митної території України власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці на митному кордоні документи, що зазначені в підпунктах б), в), г) і д) пункту 1 цього розділу, та ВМД типу "Транзит" (підпункт а) п.1 цього розділу) на бланку форми МД-2 (МД-3), оформлену митницею відправлення.
10. Якщо кількісні та якісні характеристики вантажу відповідають тим, що були зазначені при ввезенні товарів на митну територію України, інспектор митниці призначення приймає рішення про закінчення митного оформлення товарів та випуск транзитних підакцизних товарів за межі митної території України.
11. Завершуючи митне оформлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, інспектор митниці призначення:
- перевіряє подані документи;
- вилучає ВМД типу "Транзит", і, проставивши на ній поряд зі штампом "Під митним контролем" митниці відправлення відбиток своєї особистої номерної печатки, реєструє ВМД разом із залученими до неї документами в окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером;
- на всіх примірниках товаро-транспортних документів та рахунків-фактур на переміщувані товари проставляє відбиток своєї особистої номерної печатки.
12. Митниця призначення не пізніше наступного дня направляє повідомлення про доставлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, до митниці їх відправлення, користуючись каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше).
13. Повернення грошової застави власнику товарів або уповноваженій ним особі здійснюється на підставі повідомлення митниці призначення про доставлення вантажу, тобто виконання перевізником зобов'язання щодо вивезення підакцизних товарів, що прямують транзитом через територію України.
IV. Застосування фінансової гарантії у виді страхування фінансової відповідальності перевізника
У разі обрання власником вантажу чи уповноваженою ним особою фінансової гарантії при транзитних переміщеннях підакцизних товарів у виді страхування фінансової відповідальності, митне оформлення таких товарів здійснюється із додержанням такого порядку:
1. При ввезенні транзитних підакцизних товарів на територію України власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці на митному кордоні такі документи:
а) товаро-транспортні накладні на переміщувані товари із зазначенням їх кількості та ваги;
б) рахунки-фактури чи інші документи, що підтверджують вартість переміщуваних товарів, засвідчені закордонними митними установами на шляху транзиту територією інших держав;
в) страховий поліс, виданий страховою компанією на підставі Договору про страхування фінансової відповідальності перевізника (Додаток N 3).
Страховий поліс видається в трьох примірниках, які розподіляються таким чином:
один - для митниці відправлення;
другий - перевізнику товару;
третій - для митниці призначення;
г) заповнені декларантом згідно з установленими правилами примірники ВМД типу "Транзит" на бланках форми МД-2 (МД-3);
д) інші документи, передбачені чинним законодавством.
2. У вантажній митній декларації типу "Транзит" умовно нараховуються всі платежі, передбачені для цих товарів, які підлягали б сплаті, у разі їх ввезення на митну територію України для вільного використання згідно з встановленим діючими правилами порядком заповнення ВМД.
Сума умовно нарахованих платежів, яким присвоюється індекс "Т" при заповненні ВМД вказується в страховому полісі, як страхова сума.
Митні збори за оформлення транзиту товарів (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.94 р. N 133), сплачуються в загальному порядку до або на момент проведення митного оформлення цих товарів.
3. Виконуючи митне оформлення, інспектор митниці відправлення:
- перевіряє всі подані документи;
- проводить звірку відомостей про гаранта, зазначених у гарантійному листі, з Переліком страхових організацій, узгодженим з Комітетом у справах нагляду за страховою діяльністю;
- перевіряє достовірність даних, заявлених в ВМД, правильність нарахування платежів, та заповнення ВМД, згідно з Додатком N 2 до цієї Інструкції;
- попереджає про відповідальність перевізника за недотримання умов доставки вантажу, вказаних у графах 29 "Митниця на кордоні" та 51 "Дата доставлення" ВМД;
- засвідчує завершення митного оформлення проставленням на ВМД відбитку номерного штампу "Під митним контролем";
- в страховому полісі вказує дату та номер оформленої ним ВМД на підакцизні товари, що прямують транзитом. Цей запис завіряється відбитком його особистої номерної печатки.
4. Після завершення митного оформлення інспектор митниці залишає у справах митниці разом з примірником ВМД страховий поліс, рахунок-фактуру, товаро-транспортні накладні на оформлені транзитні підакцизні товари. Всі ці документи реєструються в окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером.
5. Повідомлення про направлення підакцизних товарів, що прямують транзитом, негайно надсилається митницею відправлення до митниці призначення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше).
Інформація про такі вантажі є першочерговою і пріоритетною.
6. Якщо в призначений термін вантаж прийшов до митниці призначення, страховий поліс погашається шляхом проставлення на ньому дати перетину митного кордону та штампу "Погашено", засвідченного підписом начальника митниці відправлення.
7. Якщо в призначений термін вантаж не надійшов до митниці призначення, ця митниця направляє негайно до митниці відправлення каналами електронного зв'язку (факсом, телетайпом, каналами модемного зв'язку чи інше) повідомлення про ненадходження вантажу.
8. Митниця відправлення в день отримання такої інформації направляє повідомлення страховій організації про необхідність сплати страхової суми на депозитний рахунок митниці відправлення.
Якщо кошти не будуть відшкодовані в день надходження повідомлення, стягнення належних сум здійснюється згідно з законодавством.
Після надходження коштів в графі 51 ВМД, що зберігається в митниці відправлення, в колонках, розташованих під літерною графою "С" бланку МД-2, проставляється відмітка про фактичне їх надходження на депозитний рахунок митниці (дата, зазначена у витягу банку).
9. При вивезенні транзитних підакцизних товарів за межі митної території України власник вантажу чи уповноважена ним особа подає митниці на митному кордоні документи, що зазначені в підпунктах б), в), г) і д) пункту 1 цього розділу, та ВМД типу "Транзит" (підпункт а) п.1 цього розділу), оформлену митницею відправлення.
10. Якщо кількісні та якісні характеристики вантажу відповідають тим, що були зазначені при ввезенні товарів на митну територію України, інспектор митниці призначення приймає рішення про закінчення митного оформлення товарів та випуск транзитних підакцизних товарів за межі митної території України.
11. Завершуючи митне оформлення, інспектор митниці призначення:
- перевіряє подані документи;
- вилучає ВМД типу "Транзит", проставивши на ній поряд зі штампом "Під митним контролем" митниці відправлення відбиток своєї особистої номерної печатки, після чого реєструє ВМД разом із залученими до неї документами в окремому журналі для реєстрації підакцизних товарів, що прямують транзитом, під одним номером;
- на всіх примірниках товаро-транспортних документів та рахунків-фактур на переміщувані товари проставляє відбиток особистої номерної печатки;
Цим підтверджується вивезення товарів за межі митної території України та виконання перевізником своїх обов'язків щодо вивезення підакцизних транзитних товарів за межі митної території України.

................
Перейти до повного тексту