- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 квітня 2004 р.
за N 424/9023
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Національного банку
N 306 від 08.09.2011 )
Про затвердження Змін до Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень
1. Затвердити Зміни до Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 31.08.2001
N 375 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.10.2001 за N 906/6097, із змінами (далі - Зміни), що додаються.
2. Вимоги пункту 1.2 Змін не поширюються на банки, які на час набрання чинності цією постановою зареєстровані (унесені до Державного реєстру банків) і мають у найменуванні слова "Україна" або "державний", або "центральний", або "всеукраїнський", або похідні від них.
3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Генеральний департамент банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) та на керівників територіальних управлінь Національного банку України.
4. Генеральному департаменту банківського нагляду (В.В.Пушкарьов) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома банків та територіальних управлінь Національного банку України.
5. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
17.03.2004 N 111
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 квітня 2004 р.
за N 424/9023
ЗМІНИ
до Положення про порядок створення і державної реєстрації банків, відкриття їх філій, представництв, відділень ( z0906-01 )
1. У пункті 1.6 глави 1:
1.1. Друге речення абзацу третього виключити.
1.2. Пункт після абзацу третього доповнити десятьма абзацами такого змісту:
"Для отримання згоди до Національного банку України подаються такі документи:
клопотання про надання згоди на вживання в найменуванні банку слів "Україна" або "державний", або "центральний", або "всеукраїнський", або "національний", або похідних від них за підписом уповноваженої засновниками банку особи або голови спостережної (наглядової) ради, яке має містити обґрунтування потреби вживання цього слова;
рішення засновників новостворюваного банку (протокол зборів, підписаний головою та секретарем зборів) або загальних зборів учасників банку (протокол, засвідчений підписом голови і секретаря зборів та відбитком печатки банку) щодо найменування банку.
Згода на вживання в найменуванні відповідного слова може надаватися банкам за такими критеріями:
"Україна" - для банку-резидента, що є дочірнім іноземного банку;
"український", "укр..." (як частина слова), "національний" - для всіх банків;
"всеукраїнський" - для банку, що є єдиним (що превалює) в Україні обслуговуючим банком певної галузі економіки або суміжних галузей (або займає домінуюче становище на ринку товару тощо);
"державний" та похідні від нього - для державного банку;
"центральний" та похідні від нього - для центрального кооперативного банку, а також для материнського банку в банківській холдинговій групі.
Рішення про надання згоди (відмову в наданні) приймається Правлінням Національного банку України в місячний строк з дати отримання документів".
У зв'язку з цим абзац четвертий уважати абзацом чотирнадцятим.
2. У пункті 2.4 глави 2:
2.1. Абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Банк має отримати від учасників банку документи й відомості, потрібні для з'ясування джерел походження коштів, що спрямовуються на формування його статутного капіталу".
2.2. Абзац другий викласти в такій редакції:
"Забороняється використовувати для формування статутного капіталу банку бюджетні кошти, якщо ці кошти мають інше цільове призначення, банківські метали, а також кошти, одержані в кредит та під заставу".
3. У пункті 3.1 глави 3:
3.1. Підпункт "і" доповнити абзацом такого змісту:
"для юридичної особи - нерезидента, - засвідчену в установленому порядку за місцем видачі копію висновку іноземної аудиторської організації про фінансовий стан іноземного інвестора на кінець останнього повного фінансового (звітного) року та про можливість здійснення заявленого внеску до статутного капіталу банку за рахунок власних коштів (власного капіталу). Якщо зазначений висновок складений іноземною аудиторською організацією, яка не входить до переліку іноземних аудиторських організацій, визнаних Національним банком України, то такий висновок має бути підтверджений українською аудиторською організацією".
3.2. Підпункт "ї" викласти в такій редакції:
"ї) фізичні особи - учасники банку, які вносять кошти до статутного капіталу банку в розмірі, що дорівнює чи перевищує 80 тис. грн (або в іноземній вільноконвертованій валюті, еквівалент якої дорівнює чи перевищує 80 тис. грн, - для фізичних осіб-іноземців), для підтвердження наявності доходів у достатньому розмірі для внесення до статутного капіталу банку та джерел походження цих коштів подають довідки Державної податкової адміністрації України про доходи за останній звітний період (рік) (або довідку компетентного органу країни проживання іноземця про його доходи за останній звітний період (рік), або довідку банку, у якому відкрито рахунок, про наявність коштів на рахунку фізичної особи-іноземця на дату їх перерахування)".
................Перейти до повного тексту