1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ГЕОДЕЗІЇ, КАРТОГРАФІЇ ТА КАДАСТРУ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З АВТОРСЬКИХ І СУМІЖНИХ ПРАВ
ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 85/41 від 26.08.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 1997 р.
за N 422/2226
Про затвердження Положення про авторське право в картографії
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1997 року N 15495/46
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про авторське право в картографії (додається).
2. Відповідальність та контроль за дотриманням вимог Положення покласти на інспекцію державного геодезичного нагляду Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України.
Начальник Головного управління
Голова Державного агентства
А.Бондар
В.Дроб'язко
Затверджено
спільним наказом Головного управління
геодезії, картографії та кадастру при
Кабінеті Міністрів України та
Державного агентства України з
авторських і суміжних прав при
Кабінеті Міністрів України від
26 серпня 1997 р. N 85/41
Положення про авторське право в картографії
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок регулювання правовідносин, пов'язаних зі встановленням авторського права на всі види картографічних творів та їх використанням.
1.2. Положення розроблено на основі Закону України "Про авторське право і суміжні права".
1.3. Дія Положення поширюється на фізичних та юридичних осіб незалежно від форми власності, які мають відношення до створення, поширення та використання картографічних творів.
2. Картографічні твори, що охороняються
2.1. Основним об'єктом захисту авторським правом у картографії є картографічні твори, які відповідно до законодавства України про авторське право входять до переліку творів, що охороняються.
До картографічних творів належать твори в будь-якій матеріальній формі, основою яких є картографічне зображення.
2.2. Авторське право поширюється на картографічні твори незалежно від їх призначення, тематики, змісту, достоїнства, обсягу, а також способу їх відтворення в графічній, цифровій чи будь-якій іншій формі.
2.3. Об'єктом авторського права є як весь картографічний твір, так і його частина, що розглядається як окрема складова незалежно від форми цієї складової (художній дизайн, переклад, фотографія тощо).
2.4. Підлягають захисту авторським правом як первинні, оригінальні картографічні твори, так і ті, що були одержані в результаті творчої переробки твору, яка призвела до суттєвих змін його змісту чи форми.
2.5. Картографічними творами, що охороняються, є:
- всі види атласів, карт, планів, картосхем незалежно від їх форми та виду носія інформації;
- аерокосмофотокарти, аерокосмофотоплани, аерокосмофотосхеми, їх похідна продукція;
- цифрові карти і плани (цифрові моделі місцевості), інша картографічна інформація на машинних носіях, їх програмне забезпечення;
- картографічний зміст глобусів, рельєфні карти і плани, похідні пластичні твори;
- рекламна картографічна продукція;
- схеми, ескізи, ілюстрації, що стосуються географії, топографії, картографії, архітектури тощо.
2.6. Підлягають захисту також літературні, наукові, художні та інші твори картографічної тематики (нормативно-технічна література, наукові публікації, періодичні видання, монографії, каталоги, довідники, газетири картографічного змісту тощо).
Встановлення авторського права на ці твори здійснюється за аналогією з літературними, науковими, художніми та іншими видами творів у відповідності з чинним законодавством.
3. Визначення і встановлення суб'єктів авторського права
3.1. Виникнення і здійснення прав, передбачених законодавством з авторського права, не вимагають виконання будь-яких формальностей.
Первинним суб'єктом, якому належить авторське право на картографічний твір, є автор. Автором вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику картографічного твору, якщо в судовому порядку не буде доведено інше.
3.2. Авторське право на картографічні твори виникає з моменту створення нових, оригінальних чи творчої переробки існуючих картографічних творів або їх складових частин, виражених у будь-якій матеріальній формі, яка дозволяє здійснити їх відтворення.
3.3. Авторами картографічних творів можуть бути як окремі автори, так і авторські колективи незалежно від посади, професії, віку, спільною творчою працею яких створено цей твір.
Відносини між співавторами та частка творчої участі кожного з них у створенні картографічного твору визначаються договором, укладеним між ними.
3.4. Співавторство редактора, наукового консультанта, рецензента, перекладача, програміста чи іншого виконавця робіт при створенні картографічного твору виникає у випадку, якщо ці роботи спричинили суттєві зміни змісту чи форми твору.
3.5. Автору складеного картографічного твору належить авторське право на здійснений ним загальний підбір та упорядкування окремих складових частин твору.
Автори окремих творів, які входять до складеного картографічного твору, мають право на використання свого твору незалежно від складеного, якщо інше не передбачено договором між ними.
3.6. Творчими роботами, в результаті яких виникає авторське право при створенні картографічних творів, є:
- розробка нової оригінальної програми чи проекту картографічного твору або серії взаємопов'язаних творів (форма твору, призначення, математична основа, зміст, спосіб картографічного зображення, методика передачі інформації тощо);
- розробка авторського оригіналу картографічного твору (тематичний зміст, система умовних знаків, художнє оформлення, переклад тощо);
- розробка нових геоінформаційних технологій, програмних комплексів для створення, обробки та зберігання цифрової картографічної інформації;
- розробка картографічного змісту та нових технологій при створенні глобусів, рельєфних карт і планів, похідних пластичних творів.
- інші творчі роботи картографічного змісту.
3.7. Щодо інших творів картографічної тематики, творчими роботами, в результаті яких виникає авторське право на твір, є:
- розробка нормативно-технічних та інших документів, що визначають форму, зміст, точність та методи створення чи поновлення картографічних творів;
- створення нових каталогів, газетирів, довідників картографічної інформації;
- наукові розробки, публікації, монографії картографічної тематики тощо.
3.8. Не відносяться до творчих роботи:
- що виконуються за вимогами діючих нормативно-технічних документів у технологічних процесах створення чи поновлення картографічних творів;
- з підготовки картографічних творів до видання та видавничі роботи;
- технічне редагування, коректура, інші роботи технічного характеру;

................
Перейти до повного тексту