1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖПАТЕНТ УКРАЇНИ
І Н С Т Р У К Ц І Я
N 164 від 10.11.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 листопада 1995 р.
за N 419/955
Затверджено
наказом Держпатенту України
від 10 листопада 1995 року N 164
( z0418-95 )
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу МОН N 520 від 16.07.2001 )
Інструкція про розгляд та публікацію заяви власника патенту України про надання будь-якій особі дозволу на використання запатентованого винаходу (корисної моделі)
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" і є обов'язковою для всіх фізичних та юридичних осіб незалежно від форм власності.
1.2. Ця Інструкція визначає порядок подання до Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - Департамент), що діє у складі Міністерства освіти і науки України, реєстрації та розгляду заяви власника патенту України про надання будь-якій особі дозволу на використання запатентованого винаходу (корисної моделі).
( Пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
1.3. Власник патенту на винахід (корисну модель) має право протягом строку дії патенту подати до Департаменту для публікації в офіційному бюлетені Департаменту заяву про надання будь-якій особі дозволу на використання запатентованого винаходу (корисної моделі) (далі - заява).
Заява приймається до розгляду та реєстрації після публікації відомостей про видачу патенту на винахід (корисну модель) в офіційному бюлетені Департаменту.
( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
1.4. Заява може бути подана, якщо дозвіл на використання зазначеного винаходу (корисної моделі) на підставі ліцензійного договору раніше не надавався.
1.5. Дії, що пов'язані з наданням будь-якій особі дозволу на використання винаходу (корисної моделі), за дорученням власника патенту може здійснювати представник у справах інтелектуальної власності або інша довірена особа. У цьому разі до заяви додається довіреність, оформлена у відповідності до чинного законодавства.
1.6. Якщо власником патенту є декілька осіб, то всі дії, пов'язані з наданням будь-якій особі дозволу на використання винаходу (корисної моделі), визначаються угодою між ними, а право підпису заяви може бути надано одній особі при наявності відповідної довіреності.
2. Подання заяви
2.1. Власник патенту або його довірена особа подає до Департаменту заяву (додаток N 1) в одному примірнику.
Заява викладається державною мовою стосовно одного винаходу (корисної моделі).
Якщо власником патенту є іноземна особа, то у заяві здійснюється транслітерація (передача тексту буквами українського алфавіту) даних стосовно імені фізичної особи або повного офіційного найменування юридичної особи та її адреси, а у дужках зазначені дані та відомості стосовно місця проживання або місця перебування власника патенту наводяться мовою оригіналу.
Від імені юридичної особи заяву підписує особа, що має на це повноваження, із зазначенням її посади та буквеним позначенням прізвища, а її особистий підпис завіряється печаткою.
Заяву друкують на аркуші білого паперу форматом 210x297 мм шрифтом чорного кольору. Виправлення у заяві не допускаються.
Якщо подана на публікацію заява не відповідає вимогам цього пункту, Департамент повертає її для опрацювання із зазначенням підстав повернення.
( Пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
2.2. Після публікації відомостей про реєстрацію заяви в офіційному бюлетені Департаменту річний збір за підтримання чинності патенту зменшується на 50 відсотків, починаючи з року, наступного за роком такої публікації.
( Пункт 2.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
2.3. Особа, яка виявила бажання скористатися зазначеним дозволом, зобов'язана укласти з власником патенту договір про платежі. У договорі про платежі вказується розмір платежів та умови їх сплати.
2.4. Якщо жодна особа не заявила власнику патенту про свої наміри щодо використання винаходу (корисної моделі), він може подати до Департаменту письмове клопотання про відкликання своєї заяви.
Департамент розглядає подане клопотання і приймає рішення про його публікацію в офіційному бюлетені Департаменту. У цьому разі, починаючи з року, наступного за роком публікації такого клопотання, річний збір за підтримання чинності патенту сплачується у повному розмірі.
( Пункт 2.4 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
2.5. В період від дати надходження заяви до Департаменту до дати публікації в офіційному бюлетені Департаменту клопотання про відкликання заяви власник патенту не має права:
- передавати право власності на винахід (корисну модель);
- заключати ліцензійні договори.
( Пункт 2.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
3. Розгляд та реєстрація
3.1. Розгляд та реєстрація заяви (клопотання) здійснюється протягом місяця від дати надходження до Департаменту.
( Пункт 3.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
3.2. Департамент:
- розглядає заяву (клопотання);
- готує рішення про реєстрацію та публікацію заяви (додаток N 2) або клопотання (додаток N 3);
- реєструє заяву (клопотання) у відповідному Державному реєстрі;
- направляє на адресу власника патенту рішення про реєстрацію та публікацію заяви (клопотання);
- готує та направляє відомості про реєстрацію заяви (клопотання) для публікації в офіційному бюлетені Департаменту.
Департамент має право запросити додаткові матеріали, що необхідні для прийняття рішення про реєстрацію та публікацію заяви (клопотання). У цьому разі рішення про реєстрацію та публікацію заяви (клопотання) приймається у двотижневий строк від дати надходження додаткових матеріалів.
( Пункт 3.2 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
3.3. Заява не може бути зареєстрована та опублікована, якщо патент визнано недійсним. У цьому разі Департамент повертає її за адресою, що зазначена у заяві.
( Пункт 3.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом МОН N 392 від 16.08.2000 )
Додаток N 1
до Інструкції про розгляд та
публікацію заяви власника

................
Перейти до повного тексту