- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.01.2012 № 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2012 р.
за № 413/20726
Про затвердження Положення про територіальні органи Держсанепідслужби України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про територіальні органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України, що додається.
2. Управлінню громадського здоров’я (Григоренко А.А.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Держсанепідслужби України Черненко Л.М.
Міністр охорони здоров’я України |
О.В. Аніщенко |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної санітарно- епідеміологічної служби України |
А.М. Пономаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
19.01.2012 № 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 березня 2012 р.
за № 413/20726
ПОЛОЖЕННЯ
про територіальні органи Державної санітарно-епідеміологічної служби України
1. Головні управління Державної санітарно-епідеміологічної служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на водному, залізничному, повітряному транспорті (далі - Головні управління) та їх відокремлені структурні підрозділи в містах (міські управління) та районах (районні або міжрайонні управління) (далі - відокремлені структурні підрозділи) підпорядковуються Державній санітарно-епідеміологічній службі України і є її територіальними органами.
Голови відповідних місцевих держадміністрацій координують діяльність Головних управлінь та сприяють їм у виконанні покладених на них завдань.
2. Головні управління у своїй діяльності керуються
Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства охорони здоров’я України, дорученнями Міністра охорони здоров’я України, наказами Держсанепідслужби України, дорученнями Голови Держсанепідслужби України, актами головного санітарного лікаря України, актами Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування, а також цим Положенням.
3. Завданням Головних управлінь є реалізація повноважень Держсанепідслужби України, визначених цим Положенням, на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці або виді транспорту.
4. Головні управління відповідно до покладених на них завдань:
4.1. Узагальнюють практику застосування законодавства з питань що належать до їх компетенції, та надають Голові Держсанепідслужби України пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.
4.2. Реалізують першочергові заходи щодо профілактики інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей, запобігання шкідливому впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності.
4.3. Здійснюють санітарні заходи щодо охорони території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті від занесення та поширення особливо небезпечних (у тому числі карантинних) і небезпечних інфекційних хвороб, здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд і контроль у пунктах пропуску через державний кордон України.
4.4. Здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог санітарного законодавства органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, органами влади Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми їх власності, фізичними особами та громадянами, виконанням ними санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів.
4.5. Застосовують передбачені законодавством заходи для припинення порушення санітарного законодавства.
4.6. Здійснюють нагляд за дотриманням вимог санітарних норм у стандартах.
4.7. Аналізують причини і умови погіршення санітарної та епідемічної ситуації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті, готують пропозиції щодо санітарних та протиепідемічних (профілактичних) заходів і здійснюють контроль за їх проведенням.
4.8. Координують діяльність органів виконавчої влади у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
4.9. Інформують Держсанепідслужбу України про результати моніторингу ефективності вжитих заходів з попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.
4.10. Здійснюють контроль і нагляд за дотриманням вимог стандартів, технічних регламентів і технічних умов при транспортуванні, зберіганні і використанні (експлуатації) нехарчової продукції.
4.11. Видають дозволи, висновки, гігієнічні сертифікати, інші документи дозвільного характеру, передбачені законодавством.
4.12. Проводять державний соціально-гігієнічний моніторинг та моніторинг атмосферного повітря, поверхневих вод суші й питної води, морських вод, мінеральних і термальних вод, лікувальних грязей, озокериту, ропи лиманів і озер, ґрунтів, фізичних факторів у місцях відпочинку населення, у тому числі на природних територіях курортів, а також моніторинг забруднення вод у районах водозаборів, які перебувають у зоні впливу аварії, стихійного лиха, катастрофи.
4.13. Аналізують небезпечні для здоров'я людини фактори середовища життєдіяльності людини, виробничого середовища та здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд на всіх етапах виробництва та реалізації нехарчової продукції.
4.14. Здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд за застосуванням дезінфекційних засобів і проведенням дезінфекційних заходів.
4.15. Погоджують санітарні та протиепідемічні (профілактичні) заходи, що розробляються на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, контролюють їх здійснення.
4.16. Проводять відбір зразків, вимірювання, випробування і дослідження з метою визначення впливу на стан здоров'я і життя людини повітря, води, ґрунту.
4.17. Здійснюють епідеміологічний нагляд за побічною дією імунобіологічних препаратів та їх епідеміологічною ефективністю.
4.18. Проводять аналіз та оцінку ризику для здоров'я і життя людини, обґрунтування заходів з управління ризиком.
4.19. Проводять обстеження, розслідування, лабораторні та інструментальні дослідження і випробування, а також санітарні, гігієнічні, токсикологічні, епідеміологічні та інші види оцінки середовища життєдіяльності людини, об'єктів, нехарчової продукції, робіт, послуг, проектної та нормативної документації і видають висновки щодо їх відповідності вимогам санітарних норм.
4.20. Ведуть державний облік інфекційних хвороб, професійних захворювань, масових неінфекційних захворювань (отруєнь), радіаційних уражень людей на відповідній території.
4.21. Надають пропозиції Держсанепідслужбі України щодо здійснення гігієнічної регламентації та державної реєстрації небезпечних факторів, дезінфекційних засобів, косметичних та лікарських засобів, ведення реєстрів висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи, інших відповідних державних реєстрів.
4.22. Проводять державну санітарно-епідеміологічну експертизу і видають висновки щодо відповідності об'єктів експертизи вимогам санітарного законодавства, обґрунтовують медичні вимоги щодо безпеки об’єкта для здоров’я та життя людини.
4.23. Беруть участь у проведенні атестації виробництва підприємств, що здійснюють переробку, утилізацію або знищення вилученої з обороту неякісної та небезпечної продукції.
4.24. Надають пропозиції Держсанепідслужбі України щодо здійснення атестації санітарних лабораторій підприємств і організацій з метою надання їм права на проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу для атестації робочих місць за умовами праці.
4.25. Беруть участь в атестації робочих місць на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності.
4.26. Беруть участь у проведенні експертизи безпеки ядерних установок, джерел іонізуючого випромінювання.
4.27. Проводять експертизу умов виробництва, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення й утилізації отруйних речовин, у тому числі токсичних промислових відходів, продуктів біотехнології та інших біологічних агентів щодо безпеки для здоров`я населення й навколишнього природного середовища у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.
4.28. Видають дозволи на проведення робіт з радіоактивними речовинами та іншими джерелами іонізуючих випромінювань.
4.29. Надають Держсанепідслужбі України інформацію щодо обліку даних про результати обов'язкових медичних оглядів працівників на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті.
4.30. Координують роботи з проведення гігієнічного виховання та навчання населення на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та на водному, залізничному, повітряному транспорті.
4.31. Видають обов'язкові для виконання постанови, накази, розпорядження, висновки, приписи з питань усунення або обмеження шкідливого впливу на стан здоров'я і життя людини факторів середовища життєдіяльності, контролюють їх виконання.
................Перейти до повного тексту