1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО СТАНДАРТИЗАЦІЇ, МЕТРОЛОГІЇ
ТА СЕРТИФІКАЦІЇ
Н А К А З
N 374 від 27.06.97
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 1997 р.
за N 407/2211
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 93 від 26.01.2018 )
Про затвердження Правил обов'язкової сертифікації продукції протипожежного призначення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 10 травня 1993 р. N 46-93 "Про стандартизацію і сертифікацію"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила обов'язкової сертифікації продукції протипожежного призначення (додаються).
2. Керівникам органів із сертифікації продукції протипожежного призначення у місячний термін з дня державної реєстрації Правил довести їх до зацікавлених підприємств, організацій та установ.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Держстандарту України Рубана Ю.Г.
Голова Держстандарту України Т.Кисільова
Затверджено
наказом Держстандарту України
від 27 червня 1997 р. N 374
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 1997 р.
за N 407/2211
Правила
обов'язкової сертифікації продукції протипожежного призначення
1. Галузь застосування
1.1. Ці Правила встановлюють порядок та вимоги до проведення обов'язкової сертифікації продукції протипожежного призначення (далі - продукція) в Українській державній системі сертифікації продукції - Системі сертифікації УкрСЕПРО (далі - Система).
1.2. Правила є обов'язковими для органів із сертифікації продукції (далі - ОС), акредитованих випробувальних лабораторій або центрів (далі - ВЛ, ВЦ), підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності незалежно від форм власності, у тому числі іноземних.
2. Терміни, визначення та нормативні посилання
2.1. Використані в документі поняття, терміни та їх визначення відповідають ДСТУ 2462-94 "Сертифікація. Основні поняття. Терміни та визначення", ДСТУ 3413-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікації продукції", ДСТУ 3414-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Атестація виробництва. Порядок здійснення", ДСТУ 3417-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Процедура визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується", ДСТУ 3419-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Сертифікація систем якості. Порядок проведення", ДСТУ 3278-95 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Основні терміни та визначення", ДСТУ 3498-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис", ДСТУ 3278-95 Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Основні терміни та визначення, ДСТУ 3957-2000 Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва під час проведення сертифікації продукції.
( Пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
2.2. Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" і постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 р. N 508 "Про заходи щодо виконання Закону України "Про пожежну безпеку" до продукції протипожежного призначення належать вогнегасники, установки автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння і їх складові, вогнегасні речовини, вогнезахисні речовини та матеріали, вогнеперешкоджуючі та вогнезатримуючі пристрої, протипожежне устаткування, спорядження пожежних, пожежні машини.
3. Загальні положення
3.1. Сертифікацію продукції в Системі проводять ОС, що акредитовані в Системі у встановленому порядку.
3.2. Об'єктом сертифікації в Системі є продукція, яку виготовлено в Україні, і та, яка ввозиться в Україну.
Не підлягає сертифікації продукція, що була в експлуатації.
3.3. Обов'язкова сертифікація продукції проводиться на відповідність обов'язковим вимогам нормативних документів, що зареєстровані у встановленому порядку, а також аналогічним вимогам міжнародних стандартів, чинних в Україні.
Якщо в нормативному документі на продукцію не визначено обов'язкові вимоги, їх визначає ОС.
3.4. Порядок проведення сертифікації продукції у загальному випадку передбачає:
- подання заявки на сертифікацію;
- розгляд заявки та прийняття рішення за нею з визначенням схеми сертифікації;
- обстеження виробництва;
- атестацію виробництва продукції, що сертифікується, або сертифікацію системи якості, якщо це передбачено схемою сертифікації;
- відбір, ідентифікацію зразків продукції та їх випробування;
- аналіз одержаних результатів та прийняття рішення про можливість видачі сертифіката відповідності;
- оформлення сертифіката відповідності та занесення сертифікованої продукції до Реєстру Системи;
- визнання сертифіката відповідності, що виданий органом із сертифікації іншої країни;
- укладення угоди згідно з додатком Д до ДСТУ 3413-96;
( Позиція дев'ята пункту 3.4 в редакції Наказу Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
- видачу сертифіката відповідності (свідоцтва про визнання);
- технічний нагляд за сертифікованою продукцією або атестованим виробництвом;
- інформацію про результати робіт із сертифікації.
3.5. Схеми сертифікації, що застосовуються під час обов'язкової сертифікації, визначає ОС. При цьому враховуються особливості виробництва, випробувань, постачання і використання конкретної продукції, можливі витрати заявника та ін. (додаток N 1). Схему добровільної сертифікації визначає заявник за погодженням з органом із сертифікації.
( Пункт 3.5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
3.6. Під час вибору схеми (моделі) сертифікації продукції в Системі орган із сертифікації керується такими правилами:
1) сертифікат на одиничний виріб видається на підставі позитивних результатів випробувань цього виробу, що проведені у випробувальній лабораторії (центрі), яка акредитована в Системі;
2) сертифікат на партію продукції (виробів) видається на підставі позитивних результатів випробувань в акредитованій в Системі випробувальній лабораторії (центрі) зразків продукції (виробів), що відібрані з партії в порядку та в кількості, що визначені органом із сертифікації.
Розмір та інші ідентифікаційні характеристики партії наводяться заявником у заявці на сертифікацію.
За рішенням ОС допускається видавати сертифікати відповідності на наступні одиничні вироби або партії продукції на підставі позитивних результатів ідентифікації та попередніх випробувань зразків цієї самої продукції.
У разі закінчення терміну дії сертифіката відповідності на партію продукції, якщо ця партія продукції не реалізована, новий сертифікат відповідності на залишки сертифікованої продукції видається на підставі ідентифікації залишків продукції та випробувань, проведених під час сертифікації;
3) сертифікат відповідності на продукцію, яка виготовляється серійно протягом терміну дії цього сертифіката, видається органом із сертифікації та угода про його застосування та маркування продукції знаком відповідності укладається з ОС на підставі позитивних результатів сертифікаційних випробувань в акредитованій у Системі лабораторії зразків продукції, відібраних у порядку та в кількості, що встановлені ОС, та проведення (залежно від обраної схеми):
- аналізу наданої заявником документації та подальшого технічного нагляду в період дії сертифіката відповідності шляхом проведення періодичних контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва або у постачальника, або з торгівлі, у порядку, в терміни та в кількості, що встановлені програмою технічного нагляду, і проведення перевірки виробництва (при потребі).
Ця схема сертифікації також може застосовуватись на стадії поставлення продукції на виробництво;
- обстеження виробництва згідно з вимогами ДСТУ 3957 та подальшого технічного нагляду за виробництвом сертифікованої продукції в період дії сертифіката відповідності, проведення контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва або у постачальника, або з торгівлі, у порядку, в терміни та в кількості, що встановлені програмою технічного нагляду;
- атестації виробництва та подальшого технічного нагляду за виробництвом сертифікованої продукції в період дії сертифіката, проведення контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва або у постачальника, або з торгівлі, у порядку, в терміни та в кількості, що встановлені в програмі технічного нагляду;
- сертифікації (оцінки) системи якості підприємства - виробника продукції, яка сертифікується, подальшого технічного нагляду за системою якості та проведення контрольних випробувань зразків продукції, що відбираються з виробництва або у постачальника, або з торгівлі, у порядку, в терміни та в кількості, що встановлені в програмі технічного нагляду.
Орган із сертифікації має право доручати проведення випробувань сертифікованої продукції з метою технічного нагляду лише випробувальній лабораторії, що акредитована в Системі.
Якщо заявник отримав сертифікат відповідності за результатами сертифікації одного чи декількох найменувань продукції одного типу, сертифікати відповідності на інші найменування продукції того ж самого типу можуть бути видані органом із сертифікації без повторного проведення обстеження, атестації чи сертифікації системи якості.
Оцінка системи якості проводиться органами із сертифікації систем якості відповідно до вимог ДСТУ 3419 без оформлення сертифіката на систему якості.
Допускається видача нового сертифіката відповідності замість того, що втратив чинність, на продукцію що виготовляється серійно, на підставі результатів технічного нагляду за період дії попереднього сертифіката відповідності або за позитивними результатами контрольних випробувань зразків продукції.
Орган із сертифікації продукції може застосовувати й інші правила щодо вибору схеми (моделі) сертифікації залежно від специфіки продукції та особливостей її виробництва.
( Пункт 3.6 в редакції Наказу Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
3.7. Сертифікація продукції, що виготовляється підприємством серійно за межами України і імпортується в Україну, проводиться відповідно до Порядку проведення робіт із сертифікації продукції іноземного виробництва, що виготовляється серійно, затвердженого наказом Держстандарту України від 18.08.98 N 633 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.10.98 за N 657/3097.
( Розділ 3 доповнено пунктом 3.7 згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4. Порядок проведення сертифікації продукції
4.1. Подання заявки на сертифікацію
4.1.1. Для проведення сертифікації продукції в Системі заявник подає до ОС заявку (додаток N 2) та сплачує вартість робіт з розгляду заявки. При цьому заявник повинен надати ОС письмову гарантію того, що він не заявляв цю продукцію на сертифікацію іншим органам із сертифікації.
( Абзац перший пункту 4.1.1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
Заявником на сертифікацію одиничних виробів або партій продукції може бути будь-яка юридична чи фізична особа. Заявником на сертифікацію продукції, що виробляється серійно, може бути тільки виробник продукції як юридична особа, що діє від свого імені або через посередників. В останньому випадку посередник повинен одночасно із заявкою надати документи про те, що він уповноважений діяти від імені виробника і що виробник бере на себе ті ж самі обов'язки, що й заявник.
( Абзац другий пункту 4.1.1 в редакції Наказу Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.1.2. До заявки додаються:
- оригінал та завірена заявником копія технічних умов або іншого нормативного документа на заявлену продукцію (оригінал повертається заявникові);*
_______________
* Для сертифікації партії продукції або одиничного виробу може надаватися інша документація, яка забезпечує повне розуміння конструкції та функціонування виробу. Всі сторінки документації завіряються заявником.
- комплект експлуатаційної документації;
- копія протоколів випробувань продукції на безпеку (за необхідності);
- завірена копія контракту або інший документ, що підтверджує походження продукції;
- висновки відповідних органів державного нагляду або їх узгоджувальні відмітки в документації (за необхідності).
Усі документи подаються українською мовою. В разі сертифікації продукції, що імпортується, документи подаються на мові оригіналу із завіреним автентичним перекладом українською або російською мовою.
4.2. Розгляд заявки та прийняття рішення
4.2.1. Під час розгляду заявки ОС:
- перевіряє правильність заповнення заявки та наявність необхідних документів, що додаються до неї, і реєструє заявку;
- проводить експертизу поданих документів;
- визначає схему сертифікації продукції, необхідність обстеження чи атестації виробництва або сертифікації системи якості;
- визначає акредитовані в Системі ВЛ (ВЦ), які будуть проводити випробування зразків продукції, а в разі необхідності - орган із сертифікації системи якості;
- визначає кількість зразків для випробувань і правила їх відбору;
- визначає організації, що будуть проводити технічний нагляд;
- узгоджує терміни проведення окремих видів робіт із сертифікації та їх вартість;
- готує рішення за заявкою (додаток N 3) і надсилає (або вручає) його заявнику;
- надсилає копії рішення за заявкою до ВЛ (ВЦ), які будуть проводити випробування, до територіального центру стандартизації, метрології та сертифікації (ЦСМС) за місцем розташування заявника і до органу, що здійснюватиме технічний нагляд;
- готує проекти договорів із заявником і ВЛ (ВЦ) на проведення робіт із сертифікації.
4.2.2. Якщо за результатами розгляду заявки та супровідних документів виявляється неможливість проведення сертифікації заявленої продукції, ОС повідомляє про це заявника і скасовує заявку.
4.2.3. Термін розгляду заявки та прийняття рішення за нею не повинен бути більше одного місяця з дня її реєстрації.
4.3. Обстеження виробництва
4.3.1. Обстеження виробництва проводиться комісією у складі фахівців ОС з метою встановлення відповідності фактичного стану виробництва вимогам документації, підтвердження можливості підприємства виготовляти продукцію відповідно до вимог чинних нормативних документів, а також з метою видачі рекомендацій щодо періодичності та форм проведення технічного нагляду за сертифікованою продукцією або її виробництвом.
4.3.2. Під час обстеження виробництва провадиться експертиза нормативної, технічної та технологічної документації, яка передбачає:
- перевірку відповідності показників і характеристик продукції, вказаних в технічній документації, вимогам нормативних документів, що поширюються на продукцію та технологічні процеси її виготовлення;
- оцінку достатності контрольних операцій і випробувань, передбачених технологічною документацією, для встановлення повної відповідності продукції, яка випускається, вимогам нормативної документації, що на неї поширюється;
- оцінку системи вхідного контролю сировини і матеріалів та системи контролю показників технологічного процесу;
- перевірку відповідності показників точності засобів вимірювальної техніки та випробувального обладнання, що застосовуються, вимогам технічної документації стосовно дозволених відхилень показників і характеристик;
- перевірку наявності та ефективності системи метрологічного забезпечення засобів вимірювальної техніки та випробувального обладнання, які застосовуються.
4.3.3. За результатами обстеження оформлюється акт обстеження, який повинен містити обгрунтовані висновки і, в разі необхідності, рекомендації щодо усунення виявлених недоліків. Акт підписується членами комісії і затверджується керівником ОС.
4.4. Атестація виробництва
4.4.1. Атестація виробництва проводиться з метою оцінки технічних можливостей підприємства-виробника забезпечити відповідність продукції вимогам нормативних документів, визначення кількості зразків для випробувань, способів та правил їх відбору, а також з метою видачі рекомендацій щодо періодичності технічного нагляду.
4.4.2. Порядок проведення робіт з атестації виробництва встановлено ДСТУ 3414-96.
4.4.3. За результатами атестації ОС оформляє атестат виробництва і видає його заявнику.
4.5. Сертифікація системи якості
4.5.1. Сертифікація системи якості виробництва продукції, яка сертифікується, проводиться з метою підтвердження того, що продукція, яка випускається підприємством, відповідає обов'язковим вимогам нормативних документів, а всі технічні, адміністративні та людські чинники, що впливають на якість продукції, знаходяться під контролем, продукція незадовільної якості своєчасно виявляється і підприємство вживає заходів з метою запобігання виготовленню такої продукції на постійній основі.
4.5.2. Сертифікація систем якості проводиться органами, що акредитовані в Системі на право проведення цих робіт, та виконується за ініціативою заявника або за рішенням ОС. Порядок проведення цих робіт встановлено ДСТУ 3419-96.
4.5.3. Результати сертифікації системи якості оформлюються сертифікатом на систему якості, який видається заявнику, а його копія - ОС.
4.6. Відбір зразків для випробувань та їх ідентифікація
4.6.1. Відбір зразків продукції для випробувань проводиться ОС або, за його письмовим дорученням, уповноваженим представником, незалежним від заявника.
4.6.2. Відбір зразків проводиться (залежно від схеми сертифікації):
- шляхом надання до ОС заявником (за схемою А);
- з конкретної партії продукції (за схемою Б);
- зі складу готової продукції (виробництва) підприємства-виробника або від виготовленої частини партії продукції (за схемою В);
- зі складу готової продукції (виробництва) підприємства-виробника (за схемами Г, Ґ, Д).
4.6.3. Відбір зразків проводиться у присутності представника заявника і оформлюється актом відбору зразків (додаток N 4).
4.6.4. Ідентифікація зразків продукції проводиться на їх відповідність вимогам нормативної і технічної документації.
4.6.5. Ідентифікація продукції проводиться ОС або, за його дорученням, акредитованою ВЛ (ВЦ). Якщо ВЛ (ВЦ) акредитована тільки на технічну компетентність, ідентифікація проводиться за участю уповноваженого представника ОС.
Для продукції, що імпортується, в акті ідентифікації продукції зазначається її код ТН ЗЕД (перші чотири знаки).
( Пункт 4.6.5 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.7. Випробування зразків продукції з метою сертифікації
4.7.1. Випробування зразків продукції з метою сертифікації проводяться виключно акредитованими в Системі на незалежність і компетентність ВЛ (ВЦ), які визначені ОС в рішенні за заявкою.
4.7.2. Самостійне прийняття ВЛ (ВЦ) рішення про проведення випробувань зразків продукції з метою сертифікації не допускається.
4.7.3. Випробування зразків з метою сертифікації акредитованими тільки на технічну компетентність ВЛ (ВЦ) проводяться під контролем представників ОС. Відповідальність за необ'єктивність таких випробувань несе ОС.
Як виняток, випробування великогабаритних виробів можуть проводитися фахівцями акредитованих ВЛ (ВЦ) на атестованому обладнанні підприємств-виробників продукції або інших підприємств (таке рішення приймається ОС і узгоджується з ВЛ (ВЦ).
4.7.4. Неприпустимим є проведення випробувань зразків продукції, що не пройшли ідентифікації.
4.7.5. Випробування зразків продукції провадиться на відповідність вимогам чинних нормативних документів, які зазначені у рішенні ОС на проведення сертифікації.
4.7.6. Випробування з метою сертифікації повинні проводитися за методами, що встановлені чинними нормативними документами, а в разі відсутності цих документів - за методами, що встановлюються ОС.
4.7.7. До ВЛ (ВЦ) відібрані ОС зразки продукції доставляються заявником або представником ОС.
Порядок приймання, зберігання, повернення зразків встановлюється ВЛ (ВЦ) згідно з ДСТУ 3412-96.
4.7.8. Заявник має право бути присутнім під час підготовки зразків до випробувань (або сам підготовляє зразки у присутності представника ОС) та при проведенні випробувань. При цьому особи, уповноважені заявником, повинні мати від нього письмове підтвердження своїх повноважень. Про час проведення випробувань ОС повідомляє заявника не пізніше ніж за два дні до їх початку.
Присутність сторонніх осіб на випробуваннях без згоди представника заявника не допускається.
4.7.9. ВЛ (ВЦ) проводить випробування зразків продукції відповідно до вимог нормативних документів.
4.7.10. За результатами випробувань ВЛ (ВЦ) складає протокол у трьох примірниках, два надаються до ОС (один з них для видачі заявнику). Протокол випробувань повинен бути підписаний виконавцями робіт і затверджений керівником ВЛ (ВЦ), який відповідає за об'єктивність та достовірність результатів випробувань.
Якщо випробування з метою сертифікації проводилися ВЛ (ВЦ), що акредитована тільки на технічну компетентність, протоколи випробувань підписуються також представником ОС, який доручив ВЛ (ВЦ) ці випробування, та затверджуються керівником ОС.
Затверджувальні підписи повинні бути засвідчені печатками.
4.7.11. У разі отримання негативних результатів випробувань хоча б за одним з показників випробування з метою сертифікації припиняються, а інформація про це надається заявнику та ОС.
Повторні випробування можуть бути проведені тільки після подання нової заявки та надання ОС переконливих доказів про проведення підприємством-виробником коригувальних заходів на усунення причин, що викликали невідповідність.
4.7.12. Усі зразки продукції після випробувань, у тому числі і зруйновані, у місячний термін повертаються заявнику.
4.7.13. Термін проведення випробувань не повинен перевищувати одного місяця з дня надання зразків (за умови оплати робіт з випробувань).
4.8. Оформлення, реєстрація та видача сертифіката відповідності
4.8.1. Після отримання протоколів сертифікаційних випробувань ОС проводить їх аналіз і приймає обгрунтоване рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката відповідності.
За умови позитивних результатів аналізу ОС в 20-денний термін оформляє сертифікат відповідності, згідно з ДСТУ 3498-96, та реєструє його в Реєстрі Системи, згідно з ДСТУ 3415-96.
4.8.2. За бажанням заявника ОС оформляє і реєструє копії сертифікатів згідно з вищенаведеними ДСТУ.
Порядок застосування копій в торговельній мережі визначається постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 108.
4.8.3. Після оформлення, підписання та реєстрації сертифікат відповідності видається заявнику. За умови проведення сертифікації за схемами В, Г, Ґ, Д (додаток N 1) сертифікат видається після підписання заявником і ОС ліцензійної угоди.
( Пункт 4.8.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.8.4. Термін дії сертифіката визначає ОС за умовами, що наведені в додатку N 1. При цьому враховуються: термін дії нормативних документів на продукцію, результати обстеження виробництва, термін, на який атестовано виробництво або сертифіковано систему якості, розмір партії та гарантійний строк зберігання продукції (згідно з нормативними та супровідними документами виробника).
Дія сертифіката відповідності для продукції, що виготовляється серійно, поширюється на всю продукцію, виготовлену в період дії сертифіката відповідності, з урахуванням гарантійного терміну придатності і/або гарантійного терміну зберігання за умови дотримання вимог нормативних документів щодо умов транспортування, складування, зберігання продукції.
( Пункт 4.8.4 доповнено абзацом згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.8.5. Термін дії сертифіката не продовжується. Видача нового сертифіката провадиться відповідно до порядку, що встановлений цими Правилами, з урахуванням результатів попередніх сертифікаційних випробувань продукції і результатів технічного нагляду.
Для отримання сертифіката відповідності на новий термін заявник не пізніш як за три місяці до закінчення його дії направляє до ОС заявку відповідно до п.4.1.
( Пункт 4.8.5 доповнено абзацом згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.8.6. До сертифіката відповідності може додаватись додаток тільки за формою, встановленою ДСТУ 3498. У разі розширення переліку (номенклатури, асортименту) продукції заміна додатків до сертифікатів відповідності не допускається, повинен видаватися новий сертифікат відповідності з новим додатком.
( Розділ 4 доповнено пунктом 4.8.6 згідно з Наказом Держкомстандартизації N 527 від 31.08.2000 )
4.9. Визнання сертифікатів відповідності, що видані органами із сертифікації інших країн
4.9.1. Визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується в Україну, виконується ОС згідно з ДСТУ 3417-96.
4.9.2. Об'єктами визнання є протоколи випробувань, сертифікати (знаки) відповідності та інші свідоцтва відповідності на продукцію.
4.9.3. Свідченням визнання іноземного сертифіката є сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання, що видані в Системі та оформлені згідно з ДСТУ 3498-96.
4.9.4. Процедура визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується в Україну, проводиться на підставі угод або шляхом прийняття ОС рішення про визнання.
4.9.5. Визнанню на підставі угод в Системі підлягають іноземні сертифікати відповідності за умови дотримання сукупності таких вимог:
- якщо Держстандартом України укладена двостороння угода про взаємне визнання результатів робіт із сертифікації з національним органом із сертифікації тієї країни, з якої походить продукція;
- якщо іноземний сертифікат виданий в державній системі сертифікації тієї країни, з якої походить продукція, що ввозиться в Україну;
- якщо продукція, що ввозиться в Україну, може бути ідентифікована за супровідною документацією як така, що виготовлена за міждержавними чи іншими нормативними документами, що є чинними в Україні;
- якщо зазначені в іноземному сертифікаті номенклатура обов'язкових вимог до продукції і норми цих вимог повністю відповідають номенклатурі обов'язкових вимог і нормам, чинним в Україні.
4.9.6. У разі виконання вимог, викладених в пункті 4.9.5 цих Правил, ОС оформляє, реєструє і видає свідоцтво про визнання іноземного сертифіката з урахуванням умов угоди.
4.9.7. У випадку недодержання хоча б однієї з умов, викладених в пункті 4.9.5 цих Правил, ОС приймає рішення про визнання результатів сертифікації:
- без додаткових процедур із сертифікації;
- із застосуванням додаткових процедур із сертифікації (ідентифікації продукції, випробувань в акредитованій в Системі ВЛ (ВЦ) та ін.).
4.9.8. На підставі прийнятого рішення про визнання і проведення (в разі необхідності) додаткових процедур ОС оформляє сертифікат відповідності або свідоцтво про визнання.
4.9.9. Для визнання сертифіката відповідності або іншого документа за результатами сертифікації заявник повинен надати до ОС таку документацію:

................
Перейти до повного тексту