1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ МОЛОДІЖНОЇ ПОЛІТИКИ, СПОРТУ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 947 від 12.04.2001


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 травня 2001 р.
за N 396/5587
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту N 887 від 03.08.2012 )
Про Положення про визначення вітрильних плавзасобів як спортивних вітрильних суден та порядок їх обліку
Відповідно до пункту 29 Положення про Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2000 року N 740, з метою визначення вітрильних плавзасобів як спортивних вітрильних суден та встановлення порядку їх обліку
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про визначення вітрильних плавзасобів як спортивних вітрильних суден та порядок їх обліку (додається).
2. Запровадити облік спортивних вітрильних суден України з 1 травня 2000 р.
3. Відділу водних та прикладних видів спорту (Воронцов Ю.О.) разом з управлінням нормативно-правового та кадрового забезпечення (Мицик В.П.) у встановленому порядку подати наказ до Міністерства юстиції України для здійснення державної реєстрації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету - начальника Департаменту фізичної культури і спорту Заброду В.К.
Голова Комітету В.Цибух
Затверджено
Наказ Державного комітету
молодіжної політики,
спорту і туризму України
12.04.2001 N 947
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 травня 2001 р.
за N 396/5587
Положення
про визначення вітрильних плавзасобів як спортивних вітрильних суден та порядок їх обліку
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до пункту 29 Положення про Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, затвердженого Указом Президента України від 31 травня 2000 року N 740, і договору, укладеного між Державним комітетом молодіжної політики, спорту і туризму України (далі - Комітет) та Вітрильною федерацією України (далі - ВФУ).
1.2. Спортивним судном є такий плавзасіб, який відповідає вимогам спеціальних правил побудови та безпеки експлуатації, обслуговується у часі плавання спеціально підготовленими особами (екіпажем), використовується лише для занять спортом і не використовується для комерційних перевезень вантажів та пасажирів.
1.3. Дія цього Положення поширюється тільки на спортивні вітрильні судна, які використовуються у вітрильному спорті - яхти, незалежно від їх підпорядкованості і форми власності.
1.4. Спортивні яхти поділяються на перегонові і крейсерсько-перегонові.
Перегонова яхта - це яхта, яка використовується для учбово-тренувальних занять та участі в змаганнях на спеціально виділеній для цього акваторії в умовах обслуговування спортивних заходів допоміжними суднами та іншими засобами щодо безпеки.
Крейсерсько-перегонова яхта - це яхта, яка використовується для учбово-тренувальних занять, у тому числі в автономних плаваннях, та участі в змаганнях на морі або внутрішніх водних шляхах із значним віддаленням від місць базування та схову.
1.5. Документом, який засвідчує, що судно визначене як спортивне, є Свідоцтво спортивного вітрильного судна (далі - Свідоцтво) затвердженого Комітетом зразка.
2. Порядок визначення вітрильних суден (яхт) як спортивних та їх облік
2.1 Визначення крейсерсько-перегонових яхт як спортивних та їх облік здійснює, за поданням ВФУ, комісія з обліку спортивних яхт Комітету (далі - комісія Комітету), яка створюється наказом Комітету. До складу комісії Комітету залучаються фахівці за поданням ВФУ. Комісія Комітету видає Свідоцтва на крейсерсько-перегонові яхти.
2.2. Визначення перегонових яхт як спортивних та їх облік здійснюють, за поданням регіональних федерацій вітрильного спорту, комісії управлінь з питань молоді, спорту та туризму обласних або міських державних адміністрацій (далі - регіональні комісії), до складу яких залучаються фахівці за поданням регіональних федерацій вітрильного спорту. Регіональні комісії видають Свідоцтва на перегонові яхти.

................
Перейти до повного тексту