- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 424 від 08.08.97 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 вересня 1997 р. за N 395/2199 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
культури
N 1285 від 05.12.2017 )
Про затвердження "Порядку узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів"
На виконання п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.97 р.
N 563 "Про структурну перебудову в галузі кінематографії" Головним управлінням кінематографії розроблено "Порядок узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів". У зв'язку з цим
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Порядок узгодження планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів".
2. Юридичному відділу (Якименко С.М.) зареєструвати "Порядок узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів" у Міністерстві юстиції України.
3. Головному управлінню кінематографії (Мазяр М.П.) після реєстрації у Міністерстві юстиції України у місячний термін довести вказаний Порядок до відома потенційних замовників.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Чміль Г.П.
Затверджено
наказом Міністерства культури
і мистецтв України від
8 серпня 1997 р. N 424
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 вересня 1997 р.
за N 395/2199
Порядок
узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів
1. Загальні положення
1.1. Порядок узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні за рахунок бюджетних коштів (далі - Порядок) розроблено відповідно до Закону України
"Про поставки продукції для державних потреб" від 22 грудня 1995 р., постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.96 р.
N 266 "Про порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням".
1.2. Порядок регулює узгодження тематичних планів виробництва фільмів в Україні на замовлення міністерств, відомств, органів місцевого самоврядування та інших організацій за рахунок бюджетних коштів з метою уникнення дублювання тем, для ефективного використання державного фонду фільмів і бюджетних коштів, а також підтримки вітчизняних виробників і професійних працівників галузі кінематографії.
1.3. Порядок є обов'язковим для центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які замовляють фільми за умови повного чи часткового фінансування їх виробництва за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
2. Характеристика і призначення фільмів на замовлення
2.1. Кіно-, відео- і телефільми на замовлення (незалежно від матеріального носія оригіналу) створюються для масового глядача або для показу спеціальній аудиторії і поділяються за призначенням на:
- ігрові фільми (в т.ч. телевізійні);
- анімаційні;
- науково-просвітницькі і документальні фільми, які знайомлять глядача з життям держави, її історією, досягненнями в сферах культури, науки і техніки;
- навчальні фільми для системи середньої і вищої освіти;
- науково-пізнавальні, документальні, навчальні фільми для спеціальної аудиторії з питань охорони праці, медичних і санітарних знань, охорони громадського порядку, військової справи, цивільної оборони тощо;
- рекламні фільми, рекламні відеокліпи, стендові фільми для виставок тощо.
3. Порядок узгодження заявок на виробництво фільмів за рахунок бюджетних коштів
3.1. Тематичне планування фільмів на замовлення за рахунок бюджетних коштів здійснюється на основі заявок міністерств, відомств, органів місцевого самоврядування в межах коштів, передбачених в Державному бюджеті.
Заявки на наступний рік подаються до Міністерства культури і мистецтв України (далі - Мінкультури) міністерствами, відомствами, органами місцевого самоврядування до 1 травня поточного року. Форми заявок та анотацій додаються (додатки N 1, 2).
3.2. Заявки на рекламні фільми (до 150 м) і відеокліпи подаються у вказаний термін тільки за кількістю назв (без визначення тематики).
3.3. Мінкультури опрацьовує подані заявки і готує для Міністерства економіки рекомендації з таких питань:
- пріоритетність тем для забезпечення державних потреб, виконання державних і регіональних програм;
- виконання законодавства України про мови;
- технологія виробництва;
- оцінка орієнтовної вартості;
- визначення майбутніх виробників фільмів тощо.
3.4. Мінкультури, розглядаючи заявки, з метою уникнення дублювання тематики фільмів перевіряє, чи є в державному фонді фільмів фільми на вказані в заявках теми.
3.5. Мінкультури, в разі потреби, здійснює експертну оцінку тем, залучаючи для цього провідних фахівців різних галузей знань у порядку, визначеному Мінкультури, згідно з чинним законодавством.
3.6. Мінкультури у місячний термін після одержання заявки повідомляє замовника про результати її розгляду.
3.7. Мінкультури готує зведену заявку на виробництво фільмів в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті, і разом зі своїми рекомендаціями передає її до 15 липня поточного року Міністерству економіки України для остаточного вирішення питань фінансування і виробництва фільмів за рахунок бюджетних коштів.
3.8. Міністерство економіки у встановленому порядку розглядає зведену тематичну заявку і після затвердження Верховною Радою України Державного бюджету України повідомляє про своє рішення Мінкультури і замовників.
3.9. Фінансування і виробництво фільмів за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до Закону України
"Про поставки продукції для державних потреб" від 22 грудня 1995 р., постанови Кабінету Міністрів України від 29.02.96 р.
N 266 "Про порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням".
3.10. Фільми на замовлення, виготовлені за рахунок бюджетних коштів, в обов'язковому порядку реєструються в державному фонді фільмів Національного центру Олександра Довженка.
Фільмокопія чи відеокасета замовленого фільму разом з інформаційною фільмографічною карткою (додаток N 3) передається замовником безкоштовно на зберігання до державного фонду фільмів Національного центру Олександра Довженка.
Вихідні матеріали по фільмах на кіноплівці (в повному комплекті), на CD-дисках через два роки після закінчення виробництва передаються на зберігання до Національного центру Олександра Довженка.
Додаток N 1
до Порядку узгодження тематичних
................Перейти до повного тексту