- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ
ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
N 62 від 18.04.2001 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 травня 2001 р. за N 392/5583 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету
України з питань регуляторної політики та підприємництва
N 54 від 13.05.2008 )
Про затвердження Положення про контроль за додержанням порядку проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності органами державної реєстрації
Відповідно до Указу Президента України від 25 травня 2000 року
N 721/2000 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва", Законів України
"Про підприємництво",
"Про господарські товариства",
"Про підприємства в Україні", постанов Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року
N 740 "Про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності", від 17 жовтня 1997 року
N 1153 "Про затвердження Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про контроль за додержанням порядку проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності органами державної реєстрації (далі - Положення), що додається.
2. Головному управлінню контролю та реформування процедур легалізації суб'єктів господарювання (Апатенко О.П.) - у п'ятиденний термін подати Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Головному управлінню контролю та реформування процедур легалізації суб'єктів господарювання (Апатенко О.П.) та Головному управлінню розвитку підприємництва (Головко О.В.) - після державної реєстрації Положення в Міністерстві юстиції України довести його до відома управлінь і самостійних відділів центрального апарату Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і його представництв у регіонах та забезпечити контроль за його виконанням.
4. Наказ Ліцензійної палати України від 17 червня 1999 року
N 53 "Про затвердження Положення про здійснення контролю за додержанням порядку державної реєстрації суб'єктів підприємництва та ліцензування підприємницької діяльності", зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 9 липня 1999 року за N 451/3744, в частині здійснення контролю за додержанням порядку державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності визнати таким, що втратив чинність.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Третьякова С.І.
Затверджено
Наказ Держпідприємництва України
18.04.2001 N 62
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 травня 2001 р.
за N 392/5583
Положення про контроль за додержанням порядку проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності органами державної реєстрації
Це Положення розроблено відповідно до вимог:
а) Указу Президента України від 25 травня 2000 року
N 721/2000 "Питання Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва";
в) постанов Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 року
N 740 "Про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності", від 17 жовтня 1997 року
N 1153 "Про затвердження Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади";
г) інших нормативно-правових актів, які регламентують проведення державної реєстрації, перереєстрації, внесення змін і доповнень до установчих документів суб'єктів підприємницької діяльності, видачу дублікатів свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, і встановлює порядок організації та проведення перевірок щодо додержання порядку проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності органами державної реєстрації.
Контроль за дотриманням вимог законодавства з питань державної реєстрації, перереєстрації, внесення змін і доповнень до установчих документів суб'єктів підприємницької діяльності, видачі дублікатів свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності (далі - державна реєстрація) органами, визначеними законодавством (далі - органи державної реєстрації), здійснюють у межах своїх повноважень Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва (далі - Держпідприємництво) та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - представництва) шляхом здійснення перевірок.
1. Організація проведення перевірок
1.1. Перевірка органів державної реєстрації проводиться згідно з річним планом перевірок, який затверджується наказом Держпідприємництва, або позапланово.
1.2. На підставі плану перевірок, затвердженого Держпідприємництвом, складаються плани перевірок представництвами, які затверджуються наказами представництв.
Планова перевірка одного й того ж самого органу державної реєстрації проводиться не частіше одного разу на рік.
1.3. Позапланові перевірки проводяться за:
а) дорученнями Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України та керівництва Держпідприємництва (для представництв);
б) зверненнями депутатів, центральних органів виконавчої влади, правоохоронних органів, голів обласних державних адміністрацій;
в) скаргами від суб'єктів господарської діяльності та громадян;
г) наслідками попередніх перевірок органів державної реєстрації чи суб'єктів підприємницької діяльності, під час яких виявлено факти, що свідчать про порушення вимог законодавства при проведенні державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності органом державної реєстрації.
Позапланові перевірки проводяться відповідно до вимог чинного законодавства.
1.4. Для проведення перевірки наказом (розпорядженням) Держпідприємництва (представництва) створюється комісія, призначаються голова та члени комісії.
1.5. Для проведення перевірки видається посвідчення (додаток 1), яке підписується Головою Держпідприємництва (представництва) або відповідним його заступником та засвідчується печаткою Держпідприємництва (представництва).
1.6. Посвідчення реєструються в журналі обліку посвідчень (додаток 2), сторінки якого мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені печаткою Держпідприємництва (представництва).
1.7. До участі в перевірці можуть залучатись фахівці центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування тощо (за їх згодою).
1.8. Держпідприємництво (представництво) за десять календарних днів до початку перевірки повідомляє орган державної реєстрації про проведення планової перевірки в письмовій формі або телефонограмою (зареєстрованою у встановленому законодавством порядку).
1.9. Термін проведення перевірки становить до п'яти робочих днів, який у разі великого обсягу робіт може бути продовжений Головою Держпідприємництва (представництва) або його заступником до десяти робочих днів.
1.10. Якщо орган державної реєстрації (його посадова особа) створив перешкоди для проведення перевірки або не виконав рішення Держпідприємництва (представництва) про усунення порушень вимог законодавства з питань державної реєстрації, останній може звернутися до відповідного органу, у підпорядкуванні якого перебуває орган державної реєстрації, з пропозицією вжити відповідних заходів і розглянути питання щодо відповідності керівника та/або окремих посадових осіб органу державної реєстрації займаним посадам; до органів прокуратури або суду.
2. Порядок роботи комісії при проведенні перевірки
2.1. На початку перевірки голова комісії пред'являє посвідчення на перевірку керівнику органу державної реєстрації (його заступнику) або посадовій особі, яка виконує його обов'язки.
2.2. При перевірці органу державної реєстрації комісія перевіряє:
2.2.1) повноваження органу державної реєстрації щодо виконання функцій, пов'язаних з державною реєстрацією суб'єктів підприємницької діяльності;
2.2.2) дотримання порядку проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства (наявність відповідних документів, оформлення їх належним чином тощо);
2.2.3) визначення обгрунтованості рішень органів державної реєстрації щодо відмови у прийнятті документів для проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і відмови у її проведенні;
................Перейти до повного тексту