- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2007 р.
за N 389/13656
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 549 від 17.10.2011 )
Про затвердження Положення про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань
1. Затвердити Положення про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань, що додається.
2. Голові Республіканського комітету по лісовому і мисливському господарству Автономної Республіки Крим, начальникам обласних управлінь лісового господарства, директору Севастопольського державного досвідного лісомисливського господарства довести цей наказ та Положення до підвідомчих підприємств, установ, організацій, органів Мінприроди України, громадських мисливських організацій та інших користувачів мисливських угідь.
3. Наказ Держкомлісгоспу від 27.12.2000
N 153 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин та порядок здійснення полювання на цих тварин", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 14.03.2001 за N 228/5419, визнати таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Держкомлісгоспу відповідно до їх функціональних обов'язків.
Голова ПОГОДЖЕНО: Міністр охорони навколишнього природного середовища України | В.М.Сівець В.Г.Джарти |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомлісгоспу
України
02.04.2007 N 129
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2007 р.
за N 389/13656
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок поводження із зброєю, видачі ліцензій на добування мисливських тварин та проведення полювань
1. Порядок поводження із зброєю
1.1. Мисливська зброя є предметом підвищеної небезпеки, персональну відповідальність за її технічний стан несе власник зброї.
1.2. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею та сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання.
1.3. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною та незареєстрованою зброєю.
1.4. Забороняється:
направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо вона незаряджена;
стріляти без потреби;
рушницю з внутрішніми курками тримати з відкритим запобіжником.
1.5. При заряджанні і розряджанні зброї її ствол повинен бути направлений вгору або в землю.
1.6. Зустрівши людину в мисливських угіддях, зброю потрібно відкрити, вийняти з неї патрони, якщо вона заряджена.
1.7. При пересуванні на всіх видах транспорту до місця полювання зброя обов'язково має бути розрядженою, розібраною і знаходитись у чохлах.
1.8. Під час долання перешкод зброю потрібно розрядити і переносити її у відкритому вигляді або з відкритим замком.
1.9. Не можна брати рушницю стволом до себе при виході із човна, машини, мотоцикла та інших видів транспорту.
1.10. При наближенні до населеного пункту, місця відпочинку, збору і т.ін. за 200 метрів мисливець зобов'язаний розрядити рушницю.
1.11. Особливої обережності мисливець повинен дотримуватися при стрільбі в чагарнику. Забороняється стрільба по птахах, які злітають, нижче 3 метрів на дистанції 10 метрів.
1.12. Забороняється стріляти на шум, шарудіння, по невиразно видимій цілі (у тумані, сильному снігопаді, сутінках і т.ін.).
1.13. Стрільбу мисливець має вести із особливою обережністю і попередньо переконавшись в тому, що в напрямку пострілу немає людей і домашніх тварин. Враховуючи, що куля випущена із гладкоствольної зброї, небезпечна на відстані 300 метрів.
1.14. Під час відпочинку зброю в незарядженому стані слід підвішувати або класти на надійну опору.
1.15. Під час стрільби, при осічці, мисливець не повинен відкривати рушницю раніше, ніж через сім-вісім секунд, в іншому випадку порох може спалахувати повільно, внаслідок чого буде "затяжний" постріл.
1.16. У випадку падіння рушниці або мисливця потрібно відразу розрядити рушницю і переконатися, що в канали стволів не потрапили сторонні предмети.
1.17. Після пострілу треба перевірити, чи не залишилися в каналах стволів частинки розірваних гільз та інших предметів.
1.18. Не можна використовувати не за призначенням приклад зброї (добивати пораненого звіра).
1.19. У разі якщо патрон не входить в патронник стволів, заборонено його туди втискати, треба обережно вийняти і замінити іншим.
1.20. Не дозволяється стріляти із човна над головами людей, які в ньому знаходяться.
1.21. Стрільба з човна веслярами забороняється.
1.22. При пересуванні на човні рушниці мисливців повинні бути розряджені.
1.23. Забороняється стрільба по тваринах з автомототранспортного засобу незалежно від того, знаходиться він в русі чи ні.
1.24. Під час групового полювання кожен мисливець зобов'язаний знати його умови і суворо дотримуватись правил безпеки при користуванні зброєю.
2. Порядок видачі ліцензії на добування мисливських тварин
2.1. Ліцензія на добування мисливських тварин (далі - ліцензія) - це документ суворої звітності, який засвідчує право мисливців на добування однієї особини тварини певного виду, статі і віку, що зазначено в ньому.
2.2. За ліцензією здійснюється полювання на кабана, лань, оленів благородного та плямистого, козулю, лося, муфлона, білку, бабака, бобра, нутрію вільну, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового (далі - мисливські тварини).
2.3. Державний комітет лісового господарства України видає Республіканському комітету Автономної Республіки Крим, обласним управлінням лісового господарства, Севастопольському державному досвідному лісомисливському господарству (далі - державні органи лісового господарства) бланки ліцензій відповідно до лімітів добування мисливських тварин (далі - ліміти), затверджені на мисливський сезон Мінприроди, після попередньої оплати ними вартості ліцензій в обсязі всього ліміту.
2.4. Державні органи лісового господарства реєструють отримані бланки ліцензій в журналі обліку ліцензій, який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою. На виданих бланках робиться відмітка про реєстрацію в державному органі лісового господарства, який їх видав (штамп або печатка цього органу, дата, підпис керівника).
2.5. Державні органи лісового господарства видають ліцензії користувачам мисливських угідь (далі - Користувачі) після попередньої оплати ними вартості ліцензій.
2.6. У разі закінчення бланків ліцензій та невикористання всього ліміту Користувачі можуть отримати додаткові ліцензії після оплати ними їх вартості та після повернення державним органам лісового господарства використаних бланків ліцензій, за якими тварини не були добуті.
2.7. Користувачі мисливських угідь реєструють отримані ліцензії у журналі обліку ліцензій, який повинен бути прошнурований і скріплений печаткою державного органу лісового господарства, сторінки журналу повинні бути пронумеровані. У журналі вказуються номер ліцензії, вид тварини, на яку видається ліцензія, прізвище мисливця, номер посвідчення мисливця та номер щорічної контрольної картки (далі - Контрольна картка), спосіб добування, дата (термін) та місце проведення полювання.
2.8. Користувачі видають мисливцям ліцензії за підписом керівника, скріплені печаткою. У ліцензії вказуються прізвище та номер посвідчення мисливця, номер контрольної картки, спосіб добування, термін та місце здійснення полювання. У ліцензії на відстріл парнокопитих тварин користувачі вказують стать та вік тварини, визначеної до добування.
2.9. Ліцензія з незаповненими реквізитами, виправленнями, простроченими термінами полювання або не зареєстрована у вищезазначених журналах вважається недійсною, а полювання за нею - незаконним.
2.10. Ліцензія видається користувачем на термін:
на один світловий день - при колективному, облавному та індивідуальному полюванні на кабана, лань, оленів благородного та плямистого, козулю, лося, муфлона (далі - парнокопиті тварини) та при індивідуальному полюванні на білку, бабака, бобра, нутрію вільну, ондатру, куниць лісову та кам'яну, норку американську, тхора лісового (далі - хутрові звірі);
на мисливський тур - іноземним мисливцям при полюванні на парнокопитих тварин;
до моменту відлову - при відлові мисливських тварин для переселення.
3. Порядок здійснення полювань на ліцензійні види тварин
3.1. На ліцензійні види хутрових звірів, а також на оленячих, під час гону, дозволяється лише індивідуальне полювання.
3.2. При індивідуальному полюванні на ліцензійні види хутрових звірів дозволяється використання собак мисливських порід, на які є паспорт з відміткою про допуск до полювання у поточному році.
3.3. На парнокопитих тварин дозволяється індивідуальне, колективне та облавне полювання.
3.4. Колективне та облавне полювання дозволяється в складі не більше двадцяти мисливців, уключаючи розпорядника та нагоничів.
3.5. Полювання на парнокопитих тварин дозволяється лише набоями, спорядженими кулею. Забороняється полювання на вказаних тварин з використанням малокаліберної гвинтівки під патрон кільцевого запалювання або набоїв, споряджених картеччю чи шротом.
3.6. Учасники полювання розписуються про ознайомлення з інструктажем у журналі реєстрації інструктажів з техніки безпеки при проведенні полювань, який має бути прошнурований та скріплений печаткою користувача, сторінки журналу повинні бути пронумеровані. У журналі зазначаються номер ліцензії, за якою проводиться полювання, вид тварини, місце, спосіб та дата полювання, а також номери посвідчень мисливців - учасників полювання та номери їх контрольних карток.
................Перейти до повного тексту