1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 527 від 27.07.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 1995 р.
за N 383/919
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ N 317 від 23.03.2004 )
Про затвердження Інструкції про особливості видачі приватизаційних паперів громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі
З метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1995 року N 308 "Про затвердження Порядку видачі приватизаційних паперів неповнолітнім громадянам, громадянам, визнаним у встановленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, і громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та порядку їх використання"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про особливості видачі приватизаційних паперів громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та порядок їх використання, що додається.
2. Затвердити форму журналу обліку приватизаційних паперів громадян, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, що додається.
3. Начальникам головних управлінь МВС України в Криму, м.Києві, Київській області, управлінь МВС України в областях забезпечити:
3.1. Виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1995 року N 308 та зазначеної Інструкції адміністрацією виправно-трудових установ, слідчих ізоляторів і підрозділами паспортної служби органів внутрішніх справ.
3.2. Виготовлення необхідних журналів обліку та довідок.
3.3. Проведення роз'яснювальної роботи серед засуджених і сприяння реалізації ними права на участь у приватизації згідно з чинним законодавством України.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на ГУВП (І.В.Штанька) і ГУАСМ (М.В.Корнієнка) МВС України.
Міністр
генерал-лейтенант міліції

Ю.Ф.Кравченко
Затверджено
наказом МВС України від
27 липня 1995 року N 527
Інструкція про особливості видачі приватизаційних паперів громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та порядок їх використання
1. Ця Інструкція передбачає особливості видачі приватизаційних паперів громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та порядок їх використання.
2. Видача приватизаційних паперів громадянам України, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі і до засудження не використали своє право на їх отримання, проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1995 року N 308 "Про затвердження Порядку видачі приватизаційних паперів неповнолітнім громадянам, громадянам, визнаним у встановленому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними, і громадянам, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі, та порядку їх використання".
3. Особи, засуджені після 15 березня 1992 року, тобто після введення в дію Закону України "Про приватизаційні папери", і засуджені, які не мають паспортів, до заяви про одержання приватизаційних паперів повинні додати довідку з установи Ощадного банку України за місцем проживання до засудження про те, що ними не використано право на їх отримання. За довідками засуджені звертаються листами до установ Ощадного банку або через своїх родичів.
На підставі отриманих документів адміністрація установи виконання покарань вносить зміни і доповнення до списків засуджених, які мають право на одержання приватизаційних паперів, відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1992 року N 656.
4. За видачу приватизаційних паперів громадянам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, справляються державне мито і плата за здійснення операції по видачі майнового сертифіката на загальних підставах за рахунок їх коштів у безготівковій формі.
5. У зв'язку з тим, що згідно з виправно-трудовим законодавством майнові сертифікати не входять до переліку предметів і речей, які засуджені можуть мати при собі, одержані в установах Ощадного банку України приватизаційні папери на руки їм не видаються. Після реєстрації у спеціальному журналі передаються до каси установи, де обліковуються відповідно до наказу МВС України від 10 лютого 1992 року N 57.
6. Засуджений має право самостійно, на свій розсуд розпорядитися приватизаційним папером, для чого подає заяву до адміністрації установи, при цьому поштові і комісійні витрати здійснюються за рахунок коштів, які зберігаються на його особовому рахунку. За рахунок кошторису установи відносити ці витрати заборонено.
Засуджений може передати своє право розпорядитися майновим сертифікатом родичам або іншим особам у порядку, встановленому чинним законодавством України.
7. При переведенні засудженого з однієї установи до іншої в журналі обліку робиться відповідний запис, а до його особової справи додається засвідчена печаткою установи довідка про те, що засуджений отримав приватизаційний папір (додаток). Невикористаний приватизаційний папір переправляється разом з особовою справою засудженого.

................
Перейти до повного тексту