1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 191 від 28.05.98
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 1998 р.
за N 381/2821
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 441 від 06.06.2006 )
Про затвердження Типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 331 від 19.07.2000 )
На виконання Закону України "Про професійно-технічну освіту"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типові правила прийому до професійно-технічних навчальних закладів України (додаються).
2. Директорам професійно-технічних навчальних закладів України:
2.1. Розробити і до 01.07.98 затвердити Правила прийому до професійно-технічного навчального закладу згідно з Типовими правилами прийому до професійно-технічних навчальних закладів України.
2.2. Інформацію про Правила прийому до професійно-технічного навчального закладу довести до відома вступників в установленому порядку.
3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти України від 12.02.92 N 29 "Про затвердження Правил прийому до професійних навчально-виховних закладів України".
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Головне управління професійно-технічної освіти (Сімак А.Д.).
Міністр М.З.Згуровський
Затверджено
Наказ Міністерства освіти України
28.05.98 N 191
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 червня 1998 р.
за N 381/2821
Типові правила прийому до професійно-технічних навчальних закладів України
1. До професійно-технічних навчальних закладів приймаються громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають повну чи базову загальну середню освіту або освіту, достатню для оволодіння робітничими професіями.
2. Громадяни України користуються рівними правами при вступі до професійно-технічних навчальних закладів відповідно до своїх здібностей і нахилів. Обмеження допускаються за медичними та віковими показниками, а також показниками професійної придатності, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, при вступі до професійно-технічних навчальних закладів користуються рівними правами з громадянами України. Права інших іноземців на здобуття професійно-технічної освіти регулюються чинним законодавством або міжнародними договорами України.
3. Прийом до професійно-технічного навчального закладу здійснює приймальна комісія. Очолює приймальну комісію директор професійно-технічного навчального закладу, який своїм наказом визначає склад і порядок її роботи, затверджує Правила прийому до професійно-технічного навчального закладу, розроблені до початку прийому документів згідно із цими Типовими правилами.
Приймальна комісія проводить із вступниками бесіди з питань вибору професії або спеціальності, умов навчання, матеріального забезпечення та забезпечення особливого соціального захисту учнів, слухачів, наступного працевлаштування, організовує роботу з комплектування навчальних груп з урахуванням здібностей і нахилів, віку, стану здоров'я та професійної придатності вступників, а також вирішує інші питання, пов'язані з прийомом.
4. Правила прийому до професійно-технічного навчального закладу своєчасно доводяться до відома вступників через засоби масової інформації та (або) інформаційні стенди і мають обумовлювати:
- перелік професій, спеціальностей та спеціалізацій за ними згідно з отриманою ліцензією;
- вимоги щодо освітнього рівня вступників за кожною професією (спеціальністю) та спеціалізацією;
- плановані обсяги прийому, освітні та освітньо-кваліфікаційні рівні випускників, терміни навчання за професіями (спеціальностями) та спеціалізаціями;
- форми та ступеневість навчання;
- обмеження з професій (спеціальностей) та спеціалізацій за віком вступників та статтю;
- перелік вступних випробувань за професіями (спеціальностями) та спеціалізаціями, порядок і форми їх проведення (співбесіди, контрольні роботи з окремих предметів, тестування, іспити тощо) та системи оцінювання знань;
- загальний порядок зарахування на відповідну форму навчання та порядок зарахування вступників, які мають однаковий конкурсний бал;
- порядок розгляду оскаржень результатів вступних випробувань.
5. Строки проведення прийому на навчання встановлюються Правилами прийому до професійно-технічного навчального закладу. Прийом документів від вступників завершується не раніше ніж за п'ятнадцять днів до початку навчальних занять.
6. Вступники надсилають поштою або подають особисто заяву про вступ до професійно-технічного навчального закладу із зазначенням обраної професії (спеціальності) та спеціалізації, форми навчання, місця проживання та необхідності працевлаштування після закінчення навчання, до якої додають:
- документ про освіту в оригіналі;
- медичну довідку за формою 086-У;
- 6 фотокарток розміром 3 х 4 см (правилами прийому в окремих випадках можуть встановлюватися інші розміри фотокарток).
Паспорт (свідоцтво про народження для осіб, які за віком не мають паспорта), документ про відношення до військової повинності та документи, що дають право на пільги, вступник пред'являє особисто в строки, що визначені для подання документів.

................
Перейти до повного тексту