1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.02.2025 № 139
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 березня 2025 року
за № 371/43777
Про затвердження Порядку прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
Відповідно до пункту 9 Порядку передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2024 року № 514 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2025 року № 60), з метою забезпечення належної організації прийняття-передачі, утримання та обслуговування військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
2. Голові Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України

Рустем УМЄРОВ

ПОГОДЖЕНО:

Міністр внутрішніх справ України

Голова Державної прикордонної служби України

Голова Національної поліції України



Ігор КЛИМЕНКО

Сергій ДЕЙНЕКО

Іван ВИГІВСЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
24 лютого 2025 року № 139
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 березня 2025 року
за № 371/43777
Порядок
прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм прийняття-передачі військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, переданих у тимчасове користування підрозділами сил оборони, їх утримання та обслуговування.
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
військові інженерно-технічні і фортифікаційні споруди (далі — фортифікаційна споруда) — споруди, до яких належать: комплекс польової, довготривалої фортифікації (бліндажі, укриття для особового складу, перекриті щілини, траншеї, перекриті ділянки траншей, вогневі споруди, вогневі позиції, елементи антидронового захисту, укриття для техніки, місця ведення вогню для техніки, командно-спостережні пости тощо), смуги невибухових інженерних загороджень (елементи невибухових загороджень тощо); дообладнання фортифікаційної споруди — внесення змін до фортифікаційної споруди для покращення її технічних характеристик щодо захисту особового складу та живучості, яке потребує використання матеріально-технічних засобів;
( Абзац другий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
незначні пошкодження фортифікаційної споруди — пошкодження, які можуть бути усунені власними силами та засобами підрозділу сил оборони, в користуванні якого знаходиться фортифікаційна споруда;
сили оборони — у значенні, наведеному у Законі України "Про національну безпеку України";
"балансоутримувач фортифікаційної споруди", "охорона фортифікаційних споруд", "оперативний облік фортифікаційних споруд", "паспорт фортифікаційної споруди" — у значеннях, наведених у Порядку передачі, прийняття, утримання, обслуговування, охорони та ведення оперативного обліку військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2024 року № 514 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 січня 2025 року № 60).
II. Організація прийняття-передачі фортифікаційної споруди у тимчасове користування підрозділам сил оборони
1. Для організації прийняття-передачі фортифікаційної споруди від балансоутримувача фортифікаційної споруди (далі — балансоутримувач) до підрозділів сил оборони у тимчасове користування, військове командування, в межах території відповідальності якого розташована фортифікаційна споруда (далі — військове командування):
повідомляє балансоутримувача про необхідність тимчасового користування фортифікаційною спорудою підрозділом сил оборони;
протягом десяти діб з дня повідомлення балансоутримувача утворює комісію з приймання-передачі фортифікаційної споруди, до складу якої включає представників військового командування, балансоутримувача та підрозділу сил оборони, який приймає фортифікаційну споруду у тимчасове користування та призначає її голову;
спільно з балансоутримувачем організовує заходи із прийняття-передачі фортифікаційної споруди в тимчасове користування підрозділам сил оборони;
затверджує акт комісійного приймання-передачі фортифікаційної споруди у тимчасове користування (додаток 1 до цього Порядку).
( Абзац п'ятий пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
2. Комісія з приймання-передачі фортифікаційної споруди:
організовує обстеження фортифікаційної споруди та встановлює її відповідність даним паспорта фортифікаційної споруди;
( Абзац другий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
забезпечує прийняття-передачу фортифікаційної споруди від балансоутримувача до відповідного підрозділу сил оборони;
складає у чотирьох примірниках акт приймання-передачі фортифікаційної споруди у тимчасове користування (додаток 1 до цього Порядку) та після підписання його членами комісії подає на затвердження військовому командуванню.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )
3. Після затвердження військовим командуванням перший примірник акта приймання-передачі залишається військовому командуванню, другий та третій — балансоутримувачу, четвертий — підрозділу сил оборони, якому у тимчасове користування передається фортифікаційна споруда.
4. Після прийняття фортифікаційної споруди підрозділом сил оборони балансоутримувач вносить інформацію до паспорта фортифікаційної споруди щодо підрозділу сил оборони, якому у тимчасове користування передана фортифікаційна споруда та направляє повідомлення про прийняття-передачу фортифікаційної споруди разом з третім примірником акта приймання-передачі до Командування Сил підтримки Збройних Сил України, яке здійснює оперативний облік фортифікаційної споруди.
( Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 172 від 12.03.2025 )

................
Перейти до повного тексту